← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

8822 — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 6. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro 8822 →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál 8822?

Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

8822 · SAE J404-2009

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
SAE J404-2009
Umístění v tabulce
Pokračování tabulky1 a poznámky 1/4/5/6/7
Fyzická strana PDF
1、4

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Výchozí požadavky P≤.030%, S≤.040% podle tabulky 1
IIW / CEV:0.4917–0.6867 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2892–0.3975 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.3350–0.4550 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Dohodnuté typické požadavky pro ploché výrobky: P≤.030%, S≤.035%
IIW / CEV:0.4917–0.6867 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2892–0.3975 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.3350–0.4550 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Dohodnuté typické požadavky ASTM pro dlouhé výrobky: P≤.040%, S≤.050%
IIW / CEV:0.4917–0.6867 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2892–0.3975 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.3350–0.4550 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C0.2 ~ 0.25
Mn0.75 ~ 1
Si0.15 ~ 0.35
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.35 (dolní mez neuvedena)
Ni0.4 ~ 0.7
Cr0.4 ~ 0.6
Mo0.3 ~ 0.4

Meze použitelnosti

Pokračování původní tabulky 1: SAE 8822 odpovídá UNS G88220; UNS slouží jako vyhledávací alias. Složení je tavbová analýza v hmotnostních podílech wt%; odchylky kontrolní analýzy výrobku podle SAE J409 je nutné ověřit samostatně. Poznámka 1: Pro zbytkové prvky, které nejsou samostatně stanoveny nebo požadovány, platí maxima Cu≤.35%, Ni≤.25%, Cr≤.20%, Mo≤.06%; pro prvky se stanovenými legujícími rozsahy platí rozsahy tabulky. Poznámka 6: Výchozí P/S .030/.040; pro ploché výrobky .030/.035 a pro dlouhé výrobky ASTM .040/.050 je nutná volba dohodou obou stran. Poznámka 4: Jiné rozsahy Si vyžadují dohodu, jednotné číselné hodnoty nejsou uvedeny. Poznámka 5: Přídavek Pb .15–.35 vyžaduje vložení označení L a nezahrnuje se do běžné značky. Prvky povinně uváděné podle poznámky 7 nemají nutně jednotné meze; prahy pro vykazování se nepovažují za nulu. Samotné složení neprokazuje možnost dodávky pro pěchování za studena ani vhodnost pro tváření.

Podmínky složení

Pokračování původní tabulky 1: SAE 8822 odpovídá UNS G88220; UNS slouží jako vyhledávací alias. Složení je tavbová analýza v hmotnostních podílech wt%; odchylky kontrolní analýzy výrobku podle SAE J409 je nutné ověřit samostatně. Poznámka 1: Pro zbytkové prvky, které nejsou samostatně stanoveny nebo požadovány, platí maxima Cu≤.35%, Ni≤.25%, Cr≤.20%, Mo≤.06%; pro prvky se stanovenými legujícími rozsahy platí rozsahy tabulky. Poznámka 6: Výchozí P/S .030/.040; pro ploché výrobky .030/.035 a pro dlouhé výrobky ASTM .040/.050 je nutná volba dohodou obou stran. Poznámka 4: Jiné rozsahy Si vyžadují dohodu, jednotné číselné hodnoty nejsou uvedeny. Poznámka 5: Přídavek Pb .15–.35 vyžaduje vložení označení L a nezahrnuje se do běžné značky. Prvky povinně uváděné podle poznámky 7 nemají nutně jednotné meze; prahy pro vykazování se nepovažují za nulu. Samotné složení neprokazuje možnost dodávky pro pěchování za studena ani vhodnost pro tváření.

Původní záznam podmíněné větve

Výchozí požadavky P≤.030%, S≤.040% podle tabulky 1

PrvekPožadavky na složení
C0.2 ~ 0.25
Mn0.75 ~ 1
Si0.15 ~ 0.35
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.35 (dolní mez neuvedena)
Ni0.4 ~ 0.7
Cr0.4 ~ 0.6
Mo0.3 ~ 0.4

Dohodnuté typické požadavky pro ploché výrobky: P≤.030%, S≤.035%

PrvekPožadavky na složení
C0.2 ~ 0.25
Mn0.75 ~ 1
Si0.15 ~ 0.35
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.35 (dolní mez neuvedena)
Ni0.4 ~ 0.7
Cr0.4 ~ 0.6
Mo0.3 ~ 0.4

Dohodnuté typické požadavky ASTM pro dlouhé výrobky: P≤.040%, S≤.050%

PrvekPožadavky na složení
C0.2 ~ 0.25
Mn0.75 ~ 1
Si0.15 ~ 0.35
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.35 (dolní mez neuvedena)
Ni0.4 ~ 0.7
Cr0.4 ~ 0.6
Mo0.3 ~ 0.4

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Vizuální kontrola jednotlivých položek pokračování tabulky 1 anglického originálu

8822 · ASTM A29/A29M-2012

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Legovaná ocel
Podkategorie
Legovaná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
ASTM A29/A29M-2012
Umístění v tabulce
Tabulka 2, poznámky 1–4 a poznámky pod čarou A–C
Fyzická strana PDF
1、5、6

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Rozsah Si uvedený v tabulce 2
IIW / CEV:0.4917–0.6867 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2892–0.3975 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.3350–0.4550 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Kupující stanovuje Si≤0.10%, poznámka A
IIW / CEV:0.4917–0.6867 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2842–0.3892 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.3350–0.4550 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C0.2 ~ 0.25
Mn0.75 ~ 1.0
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
Si0.15 ~ 0.35
Ni0.4 ~ 0.7
Cr0.4 ~ 0.6
Mo0.3 ~ 0.4
Cu≤ 0.35 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Hmotnostní podíly tavbového chemického složení wt%; úchylky výrobkové analýzy se řídí samostatně tabulkou 6 a nepřičítají se k tavbovým mezím. Tabulka 2, poznámka 1: Pro Cu/Ni/Cr/Mo bez předepsaného legujícího rozsahu jsou dovolena postupně maxima ≤0.35/0.25/0.20/0.06%; výslovné legující rozsahy mají přednost. Poznámka A: Kupující může předepsat Si≤0.10% jako odlišnou podmínku od tabulkového rozsahu Si, nikoli jejich sjednocení. Poznámka 4: Pouze při samostatném předepsání olovnaté oceli L je Pb 0.15–0.35%; běžným značkám se Pb automaticky nepřidává. Norma stanoví obecné požadavky na tyče tvářené za tepla; samotné složení nezakládá příslib vhodnosti pro pěchování za studena ani dodávky.

Podmínky složení

Hmotnostní podíly tavbového chemického složení wt%; úchylky výrobkové analýzy se řídí samostatně tabulkou 6 a nepřičítají se k tavbovým mezím. Tabulka 2, poznámka 1: Pro Cu/Ni/Cr/Mo bez předepsaného legujícího rozsahu jsou dovolena postupně maxima ≤0.35/0.25/0.20/0.06%; výslovné legující rozsahy mají přednost. Poznámka A: Kupující může předepsat Si≤0.10% jako odlišnou podmínku od tabulkového rozsahu Si, nikoli jejich sjednocení. Poznámka 4: Pouze při samostatném předepsání olovnaté oceli L je Pb 0.15–0.35%; běžným značkám se Pb automaticky nepřidává. Norma stanoví obecné požadavky na tyče tvářené za tepla; samotné složení nezakládá příslib vhodnosti pro pěchování za studena ani dodávky.

Původní záznam podmíněné větve

Rozsah Si uvedený v tabulce 2

PrvekPožadavky na složení
C0.2 ~ 0.25
Mn0.75 ~ 1.0
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
Si0.15 ~ 0.35
Ni0.4 ~ 0.7
Cr0.4 ~ 0.6
Mo0.3 ~ 0.4
Cu≤ 0.35 (dolní mez neuvedena)

Kupující stanovuje Si≤0.10%, poznámka A

PrvekPožadavky na složení
C0.2 ~ 0.25
Mn0.75 ~ 1.0
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)
Ni0.4 ~ 0.7
Cr0.4 ~ 0.6
Mo0.3 ~ 0.4
Cu≤ 0.35 (dolní mez neuvedena)

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Byla ověřena tabulka 2 a poznámky oficiálního původního textu 2012; je nutné zvolit Si a příslušné podmínky nákupu.

8822 · SAE J404-2000

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Legovaná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
SAE J404-2000
Umístění v tabulce
Tabulka 1 a poznámky 1–3; rozsah
Fyzická strana PDF
1、2

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.4917–0.6867 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2892–0.3975 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.3350–0.4550 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.2 ~ 0.25
Mn0.75 ~ 1.0
Ni0.4 ~ 0.7
Cr0.4 ~ 0.6
Mo0.3 ~ 0.4
Cu≤ 0.35 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
Si0.15 ~ 0.35

Meze použitelnosti

Norma z měsíce 6 roku 2000, tabulka 1: Pánvová analýza, hmotnostní podíly wt%; úchylky výrobkové analýzy se ověřují samostatně podle SAE J409 a přímo nerozšiřují tabulkové hodnoty. Poznámka 1: Pro prvky, které nejsou v původní tabulce předepsány ani požadovány, platí zbytková maxima Cu/Ni/Cr/Mo jednotlivě ≤0.35/0.25/0.20/0.06%; výslovné legující rozsahy mají přednost. Pro obsah Pb0.15–0.35% musí být samostatně předepsána značka L, běžným značkám se automaticky nepřidává. Al, Ti, Nb a V se musí vykazovat bez ohledu na předepsání; pod 0.008% lze vykázat <0.008%. Jde o práh vykazování, nikoli jednotnou horní mez složení. Značky s předponou E jsou oceli tavené v elektrické peci, s horními mezemi P/S po 0.025%, oddělené od běžných značek. Platí pro předvalky, ploché předvalky, plechy, válcovaný drát a tyče válcované za tepla / tvářené za studena a další formy; chemické složení samo nezaručuje vhodnost pro pěchování za studena.

Podmínky složení

Norma z měsíce 6 roku 2000, tabulka 1: Pánvová analýza, hmotnostní podíly wt%; úchylky výrobkové analýzy se ověřují samostatně podle SAE J409 a přímo nerozšiřují tabulkové hodnoty. Poznámka 1: Pro prvky, které nejsou v původní tabulce předepsány ani požadovány, platí zbytková maxima Cu/Ni/Cr/Mo jednotlivě ≤0.35/0.25/0.20/0.06%; výslovné legující rozsahy mají přednost. Pro obsah Pb0.15–0.35% musí být samostatně předepsána značka L, běžným značkám se automaticky nepřidává. Al, Ti, Nb a V se musí vykazovat bez ohledu na předepsání; pod 0.008% lze vykázat <0.008%. Jde o práh vykazování, nikoli jednotnou horní mez složení. Značky s předponou E jsou oceli tavené v elektrické peci, s horními mezemi P/S po 0.025%, oddělené od běžných značek. Platí pro předvalky, ploché předvalky, plechy, válcovaný drát a tyče válcované za tepla / tvářené za studena a další formy; chemické složení samo nezaručuje vhodnost pro pěchování za studena.

Vysvětlení ověření

Původní řádky a poznámky z 2000 byly ověřeny; pochybnosti o 50B46 jsou uvedeny samostatně. Neznamená to potvrzení všech číselných hodnot

8822 · Katalog válcovaného drátu Nippon Steel EXE203 2008.3 / SAE J404 JUN.2000

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Legovaná ocel
Podkategorie
Legovaná ocel
Forma materiálu
Válcovaný drát
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text výrobce byl ověřen
Vydání dokumentu
Cat. No. EXE203 2008.3 PDF; autorská práva uvedená na obálce 2008
Název dokumentu
Válcovaný drát Nippon Steel
Umístění v tabulce
Tištěná strana 12, index tabulky 0
Fyzická strana PDF
8
Jednotka
Hmotnostní podíl (%)
Typ analýzy
Tavbová analýza (v původní tabulce analýza vzorku z pánve)
Výrobce
NIPPON STEEL CORPORATION / Nippon Steel

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Odhad rozsahu podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.

IIW / CEV:0.4917–0.6867 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2892–0.3975 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.3350–0.4550 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.2 ~ 0.25
Mn0.75 ~ 1.0
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
Si0.15 ~ 0.35
Ni0.4 ~ 0.7
Cr0.4 ~ 0.6
Mo0.3 ~ 0.4
Cu≤ 0.35 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Historický katalog drátu Nippon Steel EXE203 2008.3, PDF strana 8 / tištěná strana 12, SAE J404 JUN.2000. Tavbová analýza (v původní tabulce „Ladle“). Rozsahy výrobce nejsou normovými zaručenými hodnotami ani naměřenými výsledky konkrétní tavby či dávky a nepotvrzují dodávku společnosti. Podmínka: Zbytkové Cu≤0.35, Ni≤0.25, Cr≤0.20 a Mo≤0.06 podle poznámky tabulky platí pouze pro pole bez předepsání hlavního složení. 50B46/51B60 s hvězdičkou mají B 0.0005–0.0030%.

Podmínky složení

Původní katalog uvádí hmotnostní podíly v %, historické podklady výrobce 2008.3; názvy a vydání citovaných norem jsou zachovány podle originálu, neznamená to získání a ověření oficiálního textu těchto norem. / Pomlčka ani prázdné pole nejsou 0; tato dávka ověřuje pouze chemické složení, mechanické vlastnosti a skutečné dodání je nutné ověřit zvlášť podle podmínek. / Tabulkové poznámky zbytkových Cu≤0.35, Ni≤0.25, Cr≤0.20, Mo≤0.06 platí pouze pro sloupce bez předepsaného hlavního legovacího obsahu; u značek s hvězdičkou 50B46/51B60 je B 0.0005–0.0030%.

Vysvětlení ověření

Skupinové tabulky byly rozvinuty v plném rozsahu a ověřeny podle původních obrazů a poznámek; běžné prvky, zbytkové prvky a podmíněné prvky jsou odděleny. Neúplné tabulky přípon základních ocelí byly vyloučeny.

8822 · Katalog tyčí a válcovaného drátu China Steel Corporation 2014-C1 / 7.1.16 SAE pro legované oceli (vydání citované normy není uvedeno)

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Legovaná ocel
Podkategorie
Legovaná ocel
Forma materiálu
Tyče a válcovaný drát
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text výrobce byl ověřen
Vydání dokumentu
CAT.NO.3-BD-01-2014-C1 (výslovně uvedeno na zadní straně obálky)
Název dokumentu
Příručka výrobků z tyčí a válcovaného drátu „Bars & Wire Rods“
Umístění v tabulce
7.1.16 Legovaná ocel SAE (vydání není uvedeno)
Fyzická strana PDF
23
Jednotka
Hmotnostní podíl (%)
Typ analýzy
Tato tabulka původního katalogu výslovně neurčuje typ analýzy
Výrobce
CHINA STEEL CORPORATION / China Steel Corporation (Tchaj-wan)

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Odhad rozsahu podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.

IIW / CEV:0.4917–0.6867 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2892–0.3975 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.3350–0.4550 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.2 ~ 0.25
Mn0.75 ~ 1.0
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
Si0.15 ~ 0.35
Ni0.4 ~ 0.7
Cr0.4 ~ 0.6
Mo0.3 ~ 0.4
Cu≤ 0.35 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Katalog tyčí a drátu China Steel CAT.NO.3-BD-01-2014-C1, PDF strana 23 / tištěná strana 21, 7.1.16 SAE, legované oceli (vydání neuvedeno). Původní katalog v této tabulce neurčuje typ analýzy. Historické rozsahy výrobce nejsou normovými zaručenými hodnotami ani naměřenými výsledky konkrétní tavby či dávky a nepotvrzují dodávku společnosti. Podmínka: Zbytková maxima Cu/Ni/Cr/Mo se doplňují pouze pro prvky neuvedené v hlavní tabulce a nepřepisují rozsahy hlavních legujících prvků.

Podmínky složení

Historický katalog výrobce 2014-C1, tyče / drát; chybějící roky citovaných norem se nedoplňují z jiného katalogu a katalog není povýšen na oficiální text normy. / Pomlčka a prázdné pole nejsou nula; dostupné složení neznamená úplnost ani platnost vzorce. Mechanické vlastnosti a dodání ověřit zvlášť. / Horní meze zbytkových Cu/Ni/Cr/Mo se doplňují pouze pro prvky nestanovené v hlavní tabulce a nenahrazují hlavní legovací rozsahy.

Vysvětlení ověření

Ve všech 28 tabulkách katalogu byla obnovena geometrie sloučených buněk bez chybějících buněk; záznam podle původních obrazů, pokračujících stran a poznámek. Sporné podmínky zůstávají odloženy.

8822 · ASTM A29/A29M-2023

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Legovaná ocel
Podkategorie
Legovaná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
ASTM A29/A29M-2023
Umístění v tabulce
Tabulka 2, poznámky 1–4, poznámky pod čarou A–C
Fyzická strana PDF
7
Jednotka
Hmotnostní podíl (wt%)
Typ analýzy
Tavbová analýza (rozsahy a meze složení z původní tabulky)

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Rozsah Si uvedený v tabulce 2
IIW / CEV:0.4917–0.6867 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2892–0.3975 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.3350–0.4550 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Kupující stanovuje Si≤0.10%, poznámka A k tabulce 2
IIW / CEV:0.4917–0.6867 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2842–0.3892 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.3350–0.4550 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C0.2 ~ 0.25
Mn0.75 ~ 1.0
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
Si0.15 ~ 0.35
Ni0.4 ~ 0.7
Cr0.4 ~ 0.6
Mo0.3 ~ 0.4
Cu≤ 0.35 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

ASTM A29/A29M-2023, původní tabulka 2; základní tabulka uvádí hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%. Úchylky výrobkové analýzy se ověřují samostatně podle 4.3 a tabulky 6 a nepřičítají se k tavbovým mezím. Podle 4.1.1 musí objednávka tabulkové značky splnit příslušné tavbové meze; jiné objednané složení se dohodne samostatně podle 4.1.2 a tabulek 3/4 a svévolně se nepřimíchává do této tabulky. Jde o obecné požadavky na tyče tvářené za tepla; samotné chemické složení nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena, dodávku ani mechanické vlastnosti. Tabulka 2, poznámka 1: Zbytková maxima Cu/Ni/Cr/Mo jsou postupně 0.35/0.25/0.20/0.06% pouze u prvků bez předepsaného legujícího rozsahu; legující rozsah tohoto řádku má přednost. Tabulka 2, poznámka A: Kupující může předepsat Si≤0.10% jako alternativu k rozsahu Si tohoto řádku; rozsahy se neslučují. Tabulka 2, poznámka 4: Při samostatném předepsání olovnaté značky L platí Pb0.15–0.35%. Při přidávání olova do proudu z pánve nelze určit obsah olova analýzou odlitku / tavby; olovnatá značka se nevytváří automaticky ani se olovo nepřidává k běžným značkám.

Podmínky složení

ASTM A29/A29M-2023, původní tabulka 2; základní tabulka uvádí hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%. Úchylky výrobkové analýzy se ověřují samostatně podle 4.3 a tabulky 6 a nepřičítají se k tavbovým mezím. Podle 4.1.1 musí objednávka tabulkové značky splnit příslušné tavbové meze; jiné objednané složení se dohodne samostatně podle 4.1.2 a tabulek 3/4 a svévolně se nepřimíchává do této tabulky. Jde o obecné požadavky na tyče tvářené za tepla; samotné chemické složení nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena, dodávku ani mechanické vlastnosti. Tabulka 2, poznámka 1: Zbytková maxima Cu/Ni/Cr/Mo jsou postupně 0.35/0.25/0.20/0.06% pouze u prvků bez předepsaného legujícího rozsahu; legující rozsah tohoto řádku má přednost. Tabulka 2, poznámka A: Kupující může předepsat Si≤0.10% jako alternativu k rozsahu Si tohoto řádku; rozsahy se neslučují. Tabulka 2, poznámka 4: Při samostatném předepsání olovnaté značky L platí Pb0.15–0.35%. Při přidávání olova do proudu z pánve nelze určit obsah olova analýzou odlitku / tavby; olovnatá značka se nevytváří automaticky ani se olovo nepřidává k běžným značkám.

Původní záznam podmíněné větve

Rozsah Si uvedený v tabulce 2

PrvekPožadavky na složení
C0.2 ~ 0.25
Mn0.75 ~ 1.0
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
Si0.15 ~ 0.35
Ni0.4 ~ 0.7
Cr0.4 ~ 0.6
Mo0.3 ~ 0.4
Cu≤ 0.35 (dolní mez neuvedena)

Kupující stanovuje Si≤0.10%, poznámka A k tabulce 2

PrvekPožadavky na složení
C0.2 ~ 0.25
Mn0.75 ~ 1.0
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)
Ni0.4 ~ 0.7
Cr0.4 ~ 0.6
Mo0.3 ~ 0.4
Cu≤ 0.35 (dolní mez neuvedena)

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Původní čtyřstránkové tabulky 2023 s 190 řádky byly rozebrány buňku po buňce s využitím stávajícího OCR. Všechny číselné hodnoty byly ověřeny nezávislým porovnáním rozdílů s údaji 2012, původními obrazy 2023 a poznámkami; hodnoty ze staršího vydání se nedoplňují.
WhatsApp Technický dotaz →
Použití obrázků a obsahu · Creation Group