7020 — Údaje o materiálu
Počet zdrojových záznamů: 3. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.
Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.
Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro 7020 →Posouzení požadavků na materiál
Hledáte materiál 7020?
Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.
Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.
Ponechte vyplněné údaje a zkuste to později nebo kontaktujte website@chqwire.net. Pokud jste již obdrželi potvrzení, neodesílejte požadavky znovu.
7020 · GB/T 3190—1996
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Hliník a slitiny hliníku
- Podkategorie
- Hliník a slitiny hliníku
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Záznam původního textu normy
- Vydání normy
- GB/T 3190—1996
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1, články 4.1–4.5 a poznámky pod tabulkou
- Fyzická strana PDF
- 3、13
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| Si | ≤ 0.35 (dolní mez neuvedena) |
| Fe | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.05 ~ 0.5 |
| Mg | 1.0 ~ 1.4 |
| Cr | 0.1 ~ 0.35 |
| Zn | 4.0 ~ 5.0 |
| Zr | 0.08 ~ 0.2 |
Meze použitelnosti
GB/T 3190—1996, tabulka 1, hmotnostní podíly v %; nestanovené prvky nejsou nula. Norma upravuje chemické složení tvářeného hliníku a hliníkových slitin, automaticky nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena, skutečnou dodávku ani vlastnosti hotového výrobku. Al je zbytek; původní tabulka nestanoví pro Al nezávislý číselný rozsah. Jednotlivé a souhrnné meze ostatních nečistot se vztahují pouze na ostatní prvky podle článku 4.3 normy, nikoli na součet všech hlavních legujících prvků; chybějící výsledky zkoušek nečistot nejsou nula.
Podmínky složení
GB/T 3190—1996, tabulka 1, hmotnostní podíly v %; nestanovené prvky nejsou nula. Norma upravuje chemické složení tvářeného hliníku a hliníkových slitin, automaticky nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena, skutečnou dodávku ani vlastnosti hotového výrobku. Al je zbytek; původní tabulka nestanoví pro Al nezávislý číselný rozsah. Jednotlivé a souhrnné meze ostatních nečistot se vztahují pouze na ostatní prvky podle článku 4.3 normy, nikoli na součet všech hlavních legujících prvků; chybějící výsledky zkoušek nečistot nejsou nula.
Kombinovaná omezení
- Omezení kombinací prvků
- Požadavek
- Zr+Ti (GB/T 3190—1996, tabulka 1)
- Koeficient prvku
- Zr
- 1
- Ti
- 1
- Dolní mez
- 0.08
- Horní mez
- 0.25
- Prvky vyžadující potvrzení údaji z téže tavby a dávky
- Ti
- Požadavky zdroje na ostatní nečistoty
- Jednotlivé ostatní nečistoty
- 0.05
- Součet ostatních nečistot
- 0.15
- Ostatní nečistoty vyžadují technické přezkoumání
- Ano
7020 · JIS H 4040-2015
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- JIS H 4040:2015
- Umístění v tabulce
- Použitelné formy a označení podle tabulky 1; chemické složení a poznámky pod čarou tabulky 2
- Fyzická strana PDF
- 16
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (%)
- Typ analýzy
- Chemické složení (konkrétní typ analýzy viz vysvětlení zdroje)
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| Si | ≤ 0.35 (dolní mez neuvedena) |
| Fe | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.05 ~ 0.5 |
| Mg | 1.0 ~ 1.4 |
| Cr | 0.1 ~ 0.35 |
| Zn | 4.0 ~ 5.0 |
| Zr | 0.08 ~ 0.2 |
Meze použitelnosti
Propojené omezení tabulky 2: Zr+Ti0.08-0.25 (hmotnostní podíly %), které musí být splněno současně s jednotlivými mezemi. Al je zbytek bez samostatné číselné dolní meze; nelze odečtením uvedených maxim od 100% vytvořit smyšlenou dolní mez. Každý jiný neuvedený prvek ≤0.05%, bez automatického přiřazení meze konkrétnímu známému prvku. Součet jiných neuvedených prvků ≤0.15%. Použitelné formy tabulky 1: Protlačované tyče, tyče tažené za studena. Kódy forem odpovídají pouze tabulce 1 tohoto vydání a neprokazují dodávku naší společnosti. Chemické složení tabulky 2 je v hmotnostních procentech %; mechanické vlastnosti, rozměry a dodací stav se ověřují samostatně podle použitelných tabulek původního vydání a objednávky.
Podmínky složení
Propojené omezení tabulky 2: Zr+Ti0.08-0.25 (hmotnostní podíly %), které musí být splněno současně s jednotlivými mezemi. Al je zbytek bez samostatné číselné dolní meze; nelze odečtením uvedených maxim od 100% vytvořit smyšlenou dolní mez. Každý jiný neuvedený prvek ≤0.05%, bez automatického přiřazení meze konkrétnímu známému prvku. Součet jiných neuvedených prvků ≤0.15%. Použitelné formy tabulky 1: Protlačované tyče, tyče tažené za studena. Kódy forem odpovídají pouze tabulce 1 tohoto vydání a neprokazují dodávku naší společnosti. Chemické složení tabulky 2 je v hmotnostních procentech %; mechanické vlastnosti, rozměry a dodací stav se ověřují samostatně podle použitelných tabulek původního vydání a objednávky.
Vysvětlení ověření
Kontrola a opravy tabulky 1 a tabulky 2 anglického originálu 2015 po jednotlivých stranách a buňkách; číslo slitiny 7020. Originální PDF, strana 16, tabulka 2.7020 · JIS H 4040-2006
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- JIS H 4040:2006
- Umístění v tabulce
- Použitelné formy a označení podle tabulky 1; chemické složení a poznámky pod čarou tabulky 2
- Fyzická strana PDF
- 9
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (%)
- Typ analýzy
- Chemické složení (konkrétní typ analýzy viz vysvětlení zdroje)
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| Si | ≤ 0.35 (dolní mez neuvedena) |
| Fe | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.05 ~ 0.5 |
| Mg | 1.0 ~ 1.4 |
| Cr | 0.1 ~ 0.35 |
| Zn | 4.0 ~ 5.0 |
| Zr | 0.08 ~ 0.2 |
Meze použitelnosti
Propojené omezení tabulky 2: Zr+Ti0.08-0.25 (hmotnostní podíly %), které musí být splněno současně s jednotlivými mezemi. Al je zbytek bez samostatné číselné dolní meze; nelze odečtením uvedených maxim od 100% vytvořit smyšlenou dolní mez. Každý jiný neuvedený prvek ≤0.05%, bez automatického přiřazení meze konkrétnímu známému prvku. Součet jiných neuvedených prvků ≤0.15%. Použitelné formy tabulky 1: Protlačované tyče, tyče tažené za studena. Kódy forem odpovídají pouze tabulce 1 tohoto vydání a neprokazují dodávku naší společnosti. Chemické složení tabulky 2 je v hmotnostních procentech %; mechanické vlastnosti, rozměry a dodací stav se ověřují samostatně podle použitelných tabulek původního vydání a objednávky.
Podmínky složení
Propojené omezení tabulky 2: Zr+Ti0.08-0.25 (hmotnostní podíly %), které musí být splněno současně s jednotlivými mezemi. Al je zbytek bez samostatné číselné dolní meze; nelze odečtením uvedených maxim od 100% vytvořit smyšlenou dolní mez. Každý jiný neuvedený prvek ≤0.05%, bez automatického přiřazení meze konkrétnímu známému prvku. Součet jiných neuvedených prvků ≤0.15%. Použitelné formy tabulky 1: Protlačované tyče, tyče tažené za studena. Kódy forem odpovídají pouze tabulce 1 tohoto vydání a neprokazují dodávku naší společnosti. Chemické složení tabulky 2 je v hmotnostních procentech %; mechanické vlastnosti, rozměry a dodací stav se ověřují samostatně podle použitelných tabulek původního vydání a objednávky.