60SI2MN — Údaje o materiálu
Počet zdrojových záznamů: 4. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.
Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.
Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro 60SI2MN →Posouzení požadavků na materiál
Hledáte materiál 60SI2MN?
Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.
Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.
Ponechte vyplněné údaje a zkuste to později nebo kontaktujte website@chqwire.net. Pokud jste již obdrželi potvrzení, neodesílejte požadavky znovu.
60Si2Mn · GB/T 1222-2016
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Pružinová ocel
- Podkategorie
- Pružinová ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- GB/T 1222-2016
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1 a poznámky a/b k pokračování tabulky; 6.1.1–6.1.3
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.56 ~ 0.64 |
| Si | 1.5 ~ 2.0 |
| Mn | 0.7 ~ 1.0 |
| Cr | ≤ 0.35 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.35 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.02 (dolní mez neuvedena) |
| O | ≤ 0.0025 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Tavbová analýza, hmotnostní podíly wt%; dovolené výrobkové úchylky se posuzují samostatně podle GB/T222 a nesměšují se s touto tabulkou. Tabulka 1, poznámka b: Při požadavku odběratele uvedeném ve smlouvě může být zbytkové Cu ≤0.20%; výchozí tabulková mez je ≤0.25%. Podle 6.1.2 má 40SiMnVBE kyslík ≤0.0015%, jiné legované pružinové oceli kyslík ≤0.0025%. Mez nebyla rozšířena na uhlíkové pružinové oceli. Nestanovené prvky nejsou nula; složení pružinové oceli neznamená vhodnost pro libovolnou součást pěchovanou za studena, posuzuje se podle konkrétní technologie.
Podmínky složení
Tavbová analýza v hmotnostních podílech wt%; dovolené výrobkové úchylky se posuzují samostatně podle GB/T222 a neslučují se s touto tabulkou. / Tabulka 1, poznámka b: na požadavek odběratele uvedený ve smlouvě může být zbytková Cu ≤0.20%; výchozí tabulková mez je ≤0.25%. / 6.1.2: pro 40SiMnVBE kyslík ≤0.0015%, pro ostatní legované pružinové oceli kyslík ≤0.0025%; tento limit nebyl rozšířen na uhlíkové pružinové oceli. / Nestanovené prvky nejsou nula; složení pružinové oceli neznamená vhodnost pro libovolnou součást pěchovanou za studena a posuzuje se podle konkrétního postupu.
Vysvětlení ověření
Tabulka 1, poznámky pod čarou a požadavek na obsah kyslíku v 6.1.2 byly ověřeny60Si2Mn · GB /T 1222-2025
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Pružinová ocel
- Podkategorie
- Pružinová ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Odkaz na historické vydání
- Vydání normy
- GB/T 1222-2016
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1 a poznámky a/b k pokračování tabulky; 6.1.1–6.1.3
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.56 ~ 0.64 |
| Si | 1.5 ~ 2.0 |
| Mn | 0.7 ~ 1.0 |
| Cr | ≤ 0.35 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.35 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.02 (dolní mez neuvedena) |
| O | ≤ 0.0025 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Současné zobrazení chemického složení používá původní údaje GB/T 1222-2016; původní záznam označoval GB /T 1222-2025, jehož původní text je nutné doplnit, rozdíly vydání dosud nejsou potvrzeny. Tavbová analýza, hmotnostní podíly wt%; dovolené výrobkové úchylky se posuzují samostatně podle GB/T222 a nesměšují se s touto tabulkou. Tabulka 1, poznámka b: Při požadavku odběratele uvedeném ve smlouvě může být zbytkové Cu ≤0.20%; výchozí tabulková mez je ≤0.25%. Podle 6.1.2 má 40SiMnVBE kyslík ≤0.0015%, jiné legované pružinové oceli kyslík ≤0.0025%. Mez nebyla rozšířena na uhlíkové pružinové oceli. Nestanovené prvky nejsou nula; složení pružinové oceli neznamená vhodnost pro libovolnou součást pěchovanou za studena, posuzuje se podle konkrétní technologie.
Podmínky složení
Tavbová analýza v hmotnostních podílech wt%; dovolené výrobkové úchylky se posuzují samostatně podle GB/T222 a neslučují se s touto tabulkou. / Tabulka 1, poznámka b: na požadavek odběratele uvedený ve smlouvě může být zbytková Cu ≤0.20%; výchozí tabulková mez je ≤0.25%. / 6.1.2: pro 40SiMnVBE kyslík ≤0.0015%, pro ostatní legované pružinové oceli kyslík ≤0.0025%; tento limit nebyl rozšířen na uhlíkové pružinové oceli. / Nestanovené prvky nejsou nula; složení pružinové oceli neznamená vhodnost pro libovolnou součást pěchovanou za studena a posuzuje se podle konkrétního postupu.
Vysvětlení ověření
Aktuální zobrazení chemického složení používá původní údaje GB/T 1222-2016. Původní záznam uvádí GB /T 1222-2025; originál tohoto vydání je nutné doplnit a rozdíly mezi vydáními dosud nebyly potvrzeny.60Si2Mn · GB /T 1222-2007
Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy
- Kategorie materiálu
- Pružinová ocel
- Podkategorie
- Pružinová ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Stav ověření
- Referenční údaje, původní text není ověřen
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.56 ~ 0.64 |
| Cr | ≤ 0.35 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.7 ~ 1 |
| Ni | ≤ 0.35 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Si | 1.5 ~ 2 |
Meze použitelnosti
Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.
60Si2Mn · YB /T 5058-2005
Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Legovaná ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Stav ověření
- Referenční údaje, původní text není ověřen
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.56 ~ 0.64 |
| Cr | ≤ 0.35 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| Ni | ≤ 0.35 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Si | 1.5 ~ 2 |
Meze použitelnosti
Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.