55SICRV6-3 — Údaje o materiálu
Počet zdrojových záznamů: 1. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.
Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.
Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro 55SICRV6-3 →Posouzení požadavků na materiál
Hledáte materiál 55SICRV6-3?
Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.
Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.
Ponechte vyplněné údaje a zkuste to později nebo kontaktujte website@chqwire.net. Pokud jste již obdrželi potvrzení, neodesílejte požadavky znovu.
55SiCrV6-3 · ISO 683-6:2023 (originál převzetí BS ISO)
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Pružinová ocel
- Podkategorie
- Pružinová ocel
- Forma materiálu
- Kruhové a ploché tyče a válcovaný drát
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- ISO 683-6:2023 / BS ISO 683-6:2023
- Umístění v tabulce
- Tabulka 4, poznámky a–c; tabulka 5; 7.2
- Fyzická strana PDF
- 20、21
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (wt%)
- Typ analýzy
- Tavbová analýza
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.
Běžná tavbová analýza: Tabulka 4 (bez +H/+HH)
Tavbová analýza +H: Tabulka 4, poznámka b, a tabulka 5 (C±0.01; P/S se nerozšiřuje)
Tavbová analýza +HH: Tabulka 4, poznámka b, a tabulka 5 (C±0.01; P/S se nerozšiřuje)
Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.51 ~ 0.59 |
| Si | 1.2 ~ 1.6 |
| Mn | 0.5 ~ 0.8 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.5 ~ 0.8 |
| V | 0.1 ~ 0.2 |
Meze použitelnosti
Originál BS ISO 683-6:2023, čtvrté vydání ISO 2023-11; tabulka 4 na straně 20 souboru PDF / tištěná strana 12, tabulka 5 na straně 21 souboru PDF / tištěná strana 13. Tavbové složení wt%, je nutné zvolit běžnou podmínku nebo +H/+HH; Cu+10Sn≤0.60%. Neuvedené prvky se nedoplňují hodnotou 0; kontrolní analýza výrobku a mechanický stav se ověřují samostatně. Nejde o záruku dodávky naší společnosti.
Podmínky složení
Tabulka 4, tavbová analýza v hmotnostních procentech %; pomlčky ani nestanovené prvky nejsou 0. / Poslední sloupec původního snímku má záhlaví Cu+Sn, buňka výslovně uvádí Cu+10Sn≤0.60%; zachován vážený vztah podle hlavního textu bez rozkladu na jednotlivé limity. / Tabulka 4, poznámka b: +H/+HH podle dovolených úchylek tabulky 5, pro C zvlášť nejvýše ±0.01%; P/S se neuvolňuje. Bez výběru podmínky se automaticky nepočítá. / Výrobková analýza se ověřuje zvlášť podle tabulky 5; její úchylky C/P/S se přímo nepřenášejí do aktuální tavbové větve. Tentýž prvek téže tavby / dávky nesmí současně překračovat horní a podkračovat dolní mez. / Poznámka c dovoluje dohodnout nižší horní mez P/S, bez dohody se hodnota automaticky nemění; záměrné přidání neuvedených prvků vyžaduje dohodu (kromě dokončení tavby). / Pro zušlechťované pružiny; tepelné zpracování, tvrdost, prokalitelnost, rozměry a povrchové podmínky ověřit zvlášť podle hlavního textu. Mechanické vlastnosti se nezjednodušují na bezpodmínečné hodnoty.
Kombinovaná omezení
- Omezení kombinací prvků
- Požadavek
- Cu + 10×Sn
- Koeficient prvku
- Cu
- 1
- Sn
- 10
- Horní mez
- 0.6
- Prvky vyžadující potvrzení údaji z téže tavby a dávky
- Cu
- Sn
Původní záznam podmíněné větve
Běžná tavbová analýza: Tabulka 4 (bez +H/+HH)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.51 ~ 0.59 |
| Si | 1.2 ~ 1.6 |
| Mn | 0.5 ~ 0.8 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.5 ~ 0.8 |
| V | 0.1 ~ 0.2 |
Tavbová analýza +H: Tabulka 4, poznámka b, a tabulka 5 (C±0.01; P/S se nerozšiřuje)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.5 ~ 0.6 |
| Si | 1.15 ~ 1.65 |
| Mn | 0.46 ~ 0.84 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.45 ~ 0.85 |
| V | 0.08 ~ 0.22 |
Tavbová analýza +HH: Tabulka 4, poznámka b, a tabulka 5 (C±0.01; P/S se nerozšiřuje)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.5 ~ 0.6 |
| Si | 1.15 ~ 1.65 |
| Mn | 0.46 ~ 0.84 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.45 ~ 0.85 |
| V | 0.08 ~ 0.22 |