← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

55SICR6-3 — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 1. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro 55SICR6-3 →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál 55SICR6-3?

Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

55SiCr6-3 · ISO 683-6:2023 (originál převzetí BS ISO)

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Pružinová ocel
Podkategorie
Pružinová ocel
Forma materiálu
Kruhové a ploché tyče a válcovaný drát
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
ISO 683-6:2023 / BS ISO 683-6:2023
Umístění v tabulce
Tabulka 4, poznámky a–c; tabulka 5; 7.2
Fyzická strana PDF
20、21
Jednotka
Hmotnostní podíl (wt%)
Typ analýzy
Tavbová analýza

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Běžná tavbová analýza: Tabulka 4 (bez +H/+HH)
IIW / CEV:0.6933–0.8833 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, Ni, Cu; provázaná omezení prvků je nutné ověřit samostatně a dosažitelnost všech hodnot vypočteného intervalu není zaručena CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.6000–0.7233 Příspěvek známých položek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Ni, Mo, V, B. Propojená omezení prvků je nutné ověřit samostatně; obálka nezaručuje současnou dosažitelnost všech hodnot. Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.5850–0.7100 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cu, Ni; provázaná omezení prvků je nutné ověřit samostatně a dosažitelnost všech hodnot vypočteného intervalu není zaručena CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Tavbová analýza +H: Tabulka 4, poznámka b, a tabulka 5 (C±0.01; P/S se nerozšiřuje)
IIW / CEV:0.6667–0.9100 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, Ni, Cu; provázaná omezení prvků je nutné ověřit samostatně a dosažitelnost všech hodnot vypočteného intervalu není zaručena CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.5838–0.7395 Příspěvek známých položek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Ni, Mo, V, B. Propojená omezení prvků je nutné ověřit samostatně; obálka nezaručuje současnou dosažitelnost všech hodnot. Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.5685–0.7265 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cu, Ni; provázaná omezení prvků je nutné ověřit samostatně a dosažitelnost všech hodnot vypočteného intervalu není zaručena CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Tavbová analýza +HH: Tabulka 4, poznámka b, a tabulka 5 (C±0.01; P/S se nerozšiřuje)
IIW / CEV:0.6667–0.9100 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, Ni, Cu; provázaná omezení prvků je nutné ověřit samostatně a dosažitelnost všech hodnot vypočteného intervalu není zaručena CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.5838–0.7395 Příspěvek známých položek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Ni, Mo, V, B. Propojená omezení prvků je nutné ověřit samostatně; obálka nezaručuje současnou dosažitelnost všech hodnot. Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.5685–0.7265 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cu, Ni; provázaná omezení prvků je nutné ověřit samostatně a dosažitelnost všech hodnot vypočteného intervalu není zaručena CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C0.51 ~ 0.59
Si1.2 ~ 1.6
Mn0.5 ~ 0.8
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Cr0.5 ~ 0.8

Meze použitelnosti

Originál BS ISO 683-6:2023, čtvrté vydání ISO 2023-11; tabulka 4 na straně 20 souboru PDF / tištěná strana 12, tabulka 5 na straně 21 souboru PDF / tištěná strana 13. Tavbové složení wt%, je nutné zvolit běžnou podmínku nebo +H/+HH; Cu+10Sn≤0.60%. Neuvedené prvky se nedoplňují hodnotou 0; kontrolní analýza výrobku a mechanický stav se ověřují samostatně. Nejde o záruku dodávky naší společnosti.

Podmínky složení

Tabulka 4, tavbová analýza v hmotnostních procentech %; pomlčky ani nestanovené prvky nejsou 0. / Poslední sloupec původního snímku má záhlaví Cu+Sn, buňka výslovně uvádí Cu+10Sn≤0.60%; zachován vážený vztah podle hlavního textu bez rozkladu na jednotlivé limity. / Tabulka 4, poznámka b: +H/+HH podle dovolených úchylek tabulky 5, pro C zvlášť nejvýše ±0.01%; P/S se neuvolňuje. Bez výběru podmínky se automaticky nepočítá. / Výrobková analýza se ověřuje zvlášť podle tabulky 5; její úchylky C/P/S se přímo nepřenášejí do aktuální tavbové větve. Tentýž prvek téže tavby / dávky nesmí současně překračovat horní a podkračovat dolní mez. / Poznámka c dovoluje dohodnout nižší horní mez P/S, bez dohody se hodnota automaticky nemění; záměrné přidání neuvedených prvků vyžaduje dohodu (kromě dokončení tavby). / Pro zušlechťované pružiny; tepelné zpracování, tvrdost, prokalitelnost, rozměry a povrchové podmínky ověřit zvlášť podle hlavního textu. Mechanické vlastnosti se nezjednodušují na bezpodmínečné hodnoty.

Kombinovaná omezení

Omezení kombinací prvků
  • Požadavek
    Cu + 10×Sn
    Koeficient prvku
    Cu
    1
    Sn
    10
    Horní mez
    0.6
Prvky vyžadující potvrzení údaji z téže tavby a dávky
  • Cu
  • Sn

Původní záznam podmíněné větve

Běžná tavbová analýza: Tabulka 4 (bez +H/+HH)

PrvekPožadavky na složení
C0.51 ~ 0.59
Si1.2 ~ 1.6
Mn0.5 ~ 0.8
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Cr0.5 ~ 0.8

Tavbová analýza +H: Tabulka 4, poznámka b, a tabulka 5 (C±0.01; P/S se nerozšiřuje)

PrvekPožadavky na složení
C0.5 ~ 0.6
Si1.15 ~ 1.65
Mn0.46 ~ 0.84
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Cr0.45 ~ 0.85

Tavbová analýza +HH: Tabulka 4, poznámka b, a tabulka 5 (C±0.01; P/S se nerozšiřuje)

PrvekPožadavky na složení
C0.5 ~ 0.6
Si1.15 ~ 1.65
Mn0.46 ~ 0.84
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Cr0.45 ~ 0.85

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Kontrola všech deseti řádků tabulky 4 podle původního obrazu buňku po buňce; tabulka 5 a podmínky poznámek pod čarou jsou uloženy samostatně.
WhatsApp Technický dotaz →
Použití obrázků a obsahu · Creation Group