← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

50B50H — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 3. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro 50B50H →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál 50B50H?

Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

50B50H · SAE J1268-2010

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
SAE J1268-2010
Umístění v tabulce
Tabulka 2 a poznámka 1–6, článek 3/4
Fyzická strana PDF
1、2、4、5、6

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Ocel z martinské pece nebo bazického kyslíkového konvertoru: P≤.030/S≤.040
IIW / CEV:0.6383–0.9153 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.5250–0.6823 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.5500–0.7147 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Ocel z bazické elektrické pece: P/S jednotlivě ≤.025%
IIW / CEV:0.6383–0.9153 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.5250–0.6823 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.5500–0.7147 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C0.47 ~ 0.54
Mn0.65 ~ 1.1
Si0.15 ~ 0.35
Cr0.3 ~ 0.7
Cu≤ 0.35 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
Mo≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
B0.0005 ~ 0.003

Meze použitelnosti

SAE J1268 MAY2010, tabulka 2 oficiálního originálu a poznámky 1–6, analýza vzorku z pánve wt%. Poznámka 1 se vztahuje na uvedený rozsah průřezu nejvýše .13m², šířky 460mm a hmotnosti jednoho kusu 4.5t. Odchylky kontrolní analýzy výrobku podle J409 jsou samostatné a nepřičítají se k výchozím mezím. Poznámka 2: Zbytkové meze Cu≤.35/Ni≤.25/Cr≤.20/Mo≤.06 pouze pro nestanovený prvek; tabulkové legující rozsahy mají přednost. Poznámka 3: Ocel z martinské pece / kyslíkového konvertoru, P≤.030/S≤.040; ze zásadité elektrické pece každý ≤.025. E4340H/E9310H je podle poznámky 5 původní tabulky ocel z elektrické pece. Poznámka 6: Borová ocel, B .0005–.003%; běžným značkám bez B se bor dodatečně nedoplňuje. Značky H a jejich výslovné přiřazení UNS v původní tabulce zůstávají zachovány a neslučují se se značkami bez H. Pásma prokalitelnosti, velikost zrna, postup pěchování za studena a dodávky je nutné ověřit samostatně.

Podmínky složení

SAE J1268 MAY2010, tabulka 2 oficiálního originálu a poznámky 1–6, analýza vzorku z pánve wt%. Poznámka 1 se vztahuje na uvedený rozsah průřezu nejvýše .13m², šířky 460mm a hmotnosti jednoho kusu 4.5t. Odchylky kontrolní analýzy výrobku podle J409 jsou samostatné a nepřičítají se k výchozím mezím. Poznámka 2: Zbytkové meze Cu≤.35/Ni≤.25/Cr≤.20/Mo≤.06 pouze pro nestanovený prvek; tabulkové legující rozsahy mají přednost. Poznámka 3: Ocel z martinské pece / kyslíkového konvertoru, P≤.030/S≤.040; ze zásadité elektrické pece každý ≤.025. E4340H/E9310H je podle poznámky 5 původní tabulky ocel z elektrické pece. Poznámka 6: Borová ocel, B .0005–.003%; běžným značkám bez B se bor dodatečně nedoplňuje. Značky H a jejich výslovné přiřazení UNS v původní tabulce zůstávají zachovány a neslučují se se značkami bez H. Pásma prokalitelnosti, velikost zrna, postup pěchování za studena a dodávky je nutné ověřit samostatně.

Původní záznam podmíněné větve

Ocel z martinské pece nebo bazického kyslíkového konvertoru: P≤.030/S≤.040

PrvekPožadavky na složení
C0.47 ~ 0.54
Mn0.65 ~ 1.1
Si0.15 ~ 0.35
Cr0.3 ~ 0.7
Cu≤ 0.35 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
Mo≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
B0.0005 ~ 0.003

Ocel z bazické elektrické pece: P/S jednotlivě ≤.025%

PrvekPožadavky na složení
C0.47 ~ 0.54
Mn0.65 ~ 1.1
Si0.15 ~ 0.35
Cr0.3 ~ 0.7
Cu≤ 0.35 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
Mo≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
B0.0005 ~ 0.003

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Vizuální ověření všech 73 řádků tabulky 2 a poznámek z oficiálního původního textu

50B50H · ASTM A304-2020

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Legovaná ocel
Podkategorie
Konstrukční ocel se zaručenou prokalitelností
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
ASTM A304-2020
Umístění v tabulce
Tabulka1 a poznámky pod čarou; 1.1–1.2, 7.1
Fyzická strana PDF
1、2、3、5

Zdrojový dokument

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.6383–0.9153 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.5225–0.6673 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.5500–0.7147 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.47 ~ 0.54
Mn0.65 ~ 1.1
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
Si0.15 ~ 0.35
Cr0.3 ~ 0.7
Cu≤ 0.35 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
Mo≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

ASTM A304—2020, tavbová analýza podle tabulek 1 / 2 a 7.1, hmotnostní podíly wt%; veřejný výňatek oficiálního vydání, nikoli ověření úplné normy. Rozsah zahrnuje tyče tvářené za tepla z uhlíkové, legované a uhlíkové borové oceli s požadavkem na prokalitelnost při čelní zkoušce. Přípona H se nesmí vypustit ani automaticky ztotožnit s běžnou značkou. Tabulka 1, poznámka 3: Úchylky výrobkové analýzy se ověřují samostatně podle A29/A29M. Tato úprava nekopíruje úchylky ani pásma prokalitelnosti; samotné složení nepotvrzuje splnění všech požadavků oceli H. Neuvedené prvky se nedoplňují nulou; zbytková maxima nespecifikovaných prvků podle tabulky 1, poznámky 2 jsou zahrnuta u příslušných prvků. Poznámka 2 tabulky 1 se automaticky nepoužila na tabulku 2. Olovnatá varianta musí podle originálu mít navíc označení L; Pb 0.15–0.35% nebylo přidáno k běžným značkám H. Poznámka borových ocelí uvádí očekávaný nejnižší obsah boru 0.0005%; je uvedena samostatně, nikoli jako dolní a horní přejímací meze složení. Jiné složení vyžaduje dohodu dodavatele a odběratele. Zařazení do databáze materiálů nepotvrzuje možnost dodávky pro pěchování za studena ani přímé náhrady; technologické a dodací podmínky se potvrzují samostatně.

Podmínky složení

ASTM A304—2020, tavbová analýza podle tabulek 1 / 2 a 7.1, hmotnostní podíly wt%; veřejný výňatek oficiálního vydání, nikoli ověření úplné normy. Rozsah zahrnuje tyče tvářené za tepla z uhlíkové, legované a uhlíkové borové oceli s požadavkem na prokalitelnost při čelní zkoušce. Přípona H se nesmí vypustit ani automaticky ztotožnit s běžnou značkou. Tabulka 1, poznámka 3: Úchylky výrobkové analýzy se ověřují samostatně podle A29/A29M. Tato úprava nekopíruje úchylky ani pásma prokalitelnosti; samotné složení nepotvrzuje splnění všech požadavků oceli H. Neuvedené prvky se nedoplňují nulou; zbytková maxima nespecifikovaných prvků podle tabulky 1, poznámky 2 jsou zahrnuta u příslušných prvků. Poznámka 2 tabulky 1 se automaticky nepoužila na tabulku 2. Olovnatá varianta musí podle originálu mít navíc označení L; Pb 0.15–0.35% nebylo přidáno k běžným značkám H. Poznámka borových ocelí uvádí očekávaný nejnižší obsah boru 0.0005%; je uvedena samostatně, nikoli jako dolní a horní přejímací meze složení. Jiné složení vyžaduje dohodu dodavatele a odběratele. Zařazení do databáze materiálů nepotvrzuje možnost dodávky pro pěchování za studena ani přímé náhrady; technologické a dodací podmínky se potvrzují samostatně.

Vysvětlení ověření

Vizuální ověření stran 1/2/3/5 souboru PDF; řádky tabulky složení a poznámky samostatně extrahovány a porovnány

50B50H · Katalog tyčí a válcovaného drátu China Steel Corporation 2014-C1 / 7.1.19 SAE pro legované oceli H (vydání citované normy není uvedeno)

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Legovaná ocel
Podkategorie
Legovaná ocel
Forma materiálu
Tyče a válcovaný drát
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text výrobce byl ověřen
Vydání dokumentu
CAT.NO.3-BD-01-2014-C1 (výslovně uvedeno na zadní straně obálky)
Název dokumentu
Příručka výrobků z tyčí a válcovaného drátu „Bars & Wire Rods“
Umístění v tabulce
7.1.19 Legovaná ocel SAE H (vydání není uvedeno)
Fyzická strana PDF
25
Jednotka
Hmotnostní podíl (%)
Typ analýzy
Tato tabulka původního katalogu výslovně neurčuje typ analýzy
Výrobce
CHINA STEEL CORPORATION / China Steel Corporation (Tchaj-wan)

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Odhad rozsahu podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.

IIW / CEV:0.6383–0.9153 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.5250–0.6823 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.5500–0.7147 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.47 ~ 0.54
Mn0.65 ~ 1.1
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
Si0.15 ~ 0.35
Cr0.3 ~ 0.7
B0.0005 ~ 0.003
Cu≤ 0.35 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
Mo≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Katalog tyčí a drátu China Steel CAT.NO.3-BD-01-2014-C1, PDF strana 25 / tištěná strana 23, 7.1.19 SAE, legované oceli H (vydání neuvedeno). Původní katalog v této tabulce neurčuje typ analýzy. Historické rozsahy výrobce nejsou normovými zaručenými hodnotami ani naměřenými výsledky konkrétní tavby či dávky a nepotvrzují dodávku společnosti. Podmínka: Zbytková maxima Cu/Ni/Cr/Mo se doplňují pouze pro prvky neuvedené v hlavní tabulce a nepřepisují rozsahy hlavních legujících prvků.

Podmínky složení

Historický katalog výrobce 2014-C1, tyče / drát; chybějící roky citovaných norem se nedoplňují z jiného katalogu a katalog není povýšen na oficiální text normy. / Pomlčka a prázdné pole nejsou nula; dostupné složení neznamená úplnost ani platnost vzorce. Mechanické vlastnosti a dodání ověřit zvlášť. / Horní meze zbytkových Cu/Ni/Cr/Mo se doplňují pouze pro prvky nestanovené v hlavní tabulce a nenahrazují hlavní legovací rozsahy.

Vysvětlení ověření

Ve všech 28 tabulkách katalogu byla obnovena geometrie sloučených buněk bez chybějících buněk; záznam podle původních obrazů, pokračujících stran a poznámek. Sporné podmínky zůstávají odloženy.
WhatsApp Technický dotaz →
Použití obrázků a obsahu · Creation Group