← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

42CRMO — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 11. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro 42CRMO →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál 42CRMO?

Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

42CrMo · GB/T 3077-1999

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Legovaná ocel
Podkategorie
Legovaná konstrukční ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
GB/T 3077-1999
Umístění v tabulce
Tabulka 1, pořadové číslo 40 a poznámky 1–4; tabulka 2; 6.1.1–6.1.2
Fyzická strana PDF
5、7、8
Jednotka
Hmotnostní podíl (wt%)
Typ analýzy
Tavbová analýza, nikoli kontrolní analýza výrobku

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Jakostní ocel; pro obrábění nebo jiné zpracování než tváření za tepla, podle horní meze Cu v tabulce 2
IIW / CEV:0.6733–0.9133 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.4657–0.5990 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.4900–0.6375 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Jakostní ocel; pro tváření za tepla, 6.1.1.3 Cu≤0.20%
IIW / CEV:0.6733–0.9067 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.4657–0.5940 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.4900–0.6325 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C0.38 ~ 0.45
Si0.17 ~ 0.37
Mn0.5 ~ 0.8
Cr0.9 ~ 1.2
Mo0.15 ~ 0.25
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

GB/T 3077—1999, tabulka 1: Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; záznam vychází ze skutečného vydání 1999, nikoli z náhrady vydáním 2015. Tabulkové značky bez A se objednávají jako jakostní ocel. P/S/Cu v tabulce 2 a zbytkové Mo se řídí příslušnou třídou jakosti; zbytková omezení Cr/Ni/Mo nepřepisují legující složení tabulky 1. Chemické složení normy platí i pro ingoty, předvalky a výrobky z nich; rozsah tyčí a požadavky na mechanické vlastnosti / povrchovou jakost se přímo nerozšiřují na záruku drátu pro pěchování za studena. Pokud smlouva neuvádí účel zpracování, předpokládá se obrábění; pro tváření za tepla platí Cu≤0.20%, je nutné zvolit příslušnou podmínku. Podle 6.1.1.2 se zbytkové W/V/Ti analyzují a uvádějí v dokladu o jakosti; neuvedená jednotná mez se nedoplňuje 0, legující rozsahy W/V/Ti tabulky 1 zůstávají zachovány. Tabulka 1, poznámka 2: Dohodnuté zvýšení jakosti na A/E nebo jiné složení vyžadují samostatnou kontrolu objednávky, bez automatického slučování značek či přepsání rozsahu C tohoto řádku. Tabulka 1, poznámka 4: 0.05% prvků vzácných zemin je vypočtený přídavek; výrobková analýza je pouze orientační a nepředstavuje zaručený rozsah složení. Úchylky výrobkové analýzy oceli či předvalku se ověřují samostatně podle odkazované GB/T222—1984 a automaticky nerozšiřují tavbové meze.

Podmínky složení

GB/T 3077—1999, tabulka 1: Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; záznam vychází ze skutečného vydání 1999, nikoli z náhrady vydáním 2015. Tabulkové značky bez A se objednávají jako jakostní ocel. P/S/Cu v tabulce 2 a zbytkové Mo se řídí příslušnou třídou jakosti; zbytková omezení Cr/Ni/Mo nepřepisují legující složení tabulky 1. Chemické složení normy platí i pro ingoty, předvalky a výrobky z nich; rozsah tyčí a požadavky na mechanické vlastnosti / povrchovou jakost se přímo nerozšiřují na záruku drátu pro pěchování za studena. Pokud smlouva neuvádí účel zpracování, předpokládá se obrábění; pro tváření za tepla platí Cu≤0.20%, je nutné zvolit příslušnou podmínku. Podle 6.1.1.2 se zbytkové W/V/Ti analyzují a uvádějí v dokladu o jakosti; neuvedená jednotná mez se nedoplňuje 0, legující rozsahy W/V/Ti tabulky 1 zůstávají zachovány. Tabulka 1, poznámka 2: Dohodnuté zvýšení jakosti na A/E nebo jiné složení vyžadují samostatnou kontrolu objednávky, bez automatického slučování značek či přepsání rozsahu C tohoto řádku. Tabulka 1, poznámka 4: 0.05% prvků vzácných zemin je vypočtený přídavek; výrobková analýza je pouze orientační a nepředstavuje zaručený rozsah složení. Úchylky výrobkové analýzy oceli či předvalku se ověřují samostatně podle odkazované GB/T222—1984 a automaticky nerozšiřují tavbové meze.

Původní záznam podmíněné větve

Jakostní ocel; pro obrábění nebo jiné zpracování než tváření za tepla, podle horní meze Cu v tabulce 2

PrvekPožadavky na složení
C0.38 ~ 0.45
Si0.17 ~ 0.37
Mn0.5 ~ 0.8
Cr0.9 ~ 1.2
Mo0.15 ~ 0.25
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)

Jakostní ocel; pro tváření za tepla, 6.1.1.3 Cu≤0.20%

PrvekPožadavky na složení
C0.38 ~ 0.45
Si0.17 ~ 0.37
Mn0.5 ~ 0.8
Cr0.9 ~ 1.2
Mo0.15 ~ 0.25
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Bylo ověřeno složení z původních obrazů tabulky 1, tabulka 2 a příslušná ustanovení vydání 1999. Tavbová analýza, jakostní třídy a podmínky zpracování za tepla zůstávají oddělené.

42CrMo · GB/T 3077-2015

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Legovaná ocel
Podkategorie
Legovaná konstrukční ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
GB/T 3077-2015
Umístění v tabulce
Tabulka 1 a tabulka 2; pravidla označování podle závěrečné poznámky A/E k tabulce 1

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.6733–0.9133 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.4657–0.5990 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.4900–0.6375 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.38 ~ 0.45
Mn0.5 ~ 0.8
Cr0.9 ~ 1.2
Mo0.15 ~ 0.25
Si0.17 ~ 0.37
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

GB/T3077-2015, tabulka 1: Tavbová analýza; tabulka 2 uvádí požadavky na P/S a zbytkové prvky. Závěrečná poznámka tabulky 1 dovoluje objednat všechny značky jako vyšší / zvláštní jakost, s příslušnými příponami A/E; jakost tohoto záznamu: jakostní. Pro ocel na tváření za tepla platí Cu≤0.20%, běžná horní mez Cu se pro tento účel nepoužije. Výslovné legující rozsahy tabulky 1 mají přednost; nespecifikované Cr/Ni/Mo používají zbytková maxima tabulky 2, nikoli další zbytková maxima přidaná k legujícím prvkům. Sn/Sb/As se musí analyzovat a uvést v dokladu o jakosti, případné omezení se dohodne; obecné číselné meze se nevymýšlejí. Úchylky výrobkové analýzy podle GB/T222 se používají samostatně a přímo nerozšiřují tavbový rozsah. Mechanické vlastnosti závisí na rozměru zkušebního tělesa a doporučeném tepelném zpracování / dodacích podmínkách; ověření složení nepotvrzuje ověření vlastností.

Podmínky složení

GB/T3077-2015, tabulka 1: Tavbová analýza; tabulka 2 uvádí požadavky na P/S a zbytkové prvky. Závěrečná poznámka tabulky 1 dovoluje objednat všechny značky jako vyšší / zvláštní jakost, s příslušnými příponami A/E; jakost tohoto záznamu: jakostní. Pro ocel na tváření za tepla platí Cu≤0.20%, běžná horní mez Cu se pro tento účel nepoužije. Výslovné legující rozsahy tabulky 1 mají přednost; nespecifikované Cr/Ni/Mo používají zbytková maxima tabulky 2, nikoli další zbytková maxima přidaná k legujícím prvkům. Sn/Sb/As se musí analyzovat a uvést v dokladu o jakosti, případné omezení se dohodne; obecné číselné meze se nevymýšlejí. Úchylky výrobkové analýzy podle GB/T222 se používají samostatně a přímo nerozšiřují tavbový rozsah. Mechanické vlastnosti závisí na rozměru zkušebního tělesa a doporučeném tepelném zpracování / dodacích podmínkách; ověření složení nepotvrzuje ověření vlastností.

Vysvětlení ověření

Byla ověřena tabulka 1/2 a pravidla jakostních tříd

42CrMo · GB/T 3078-2019

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Legovaná ocel
Podkategorie
Legovaná konstrukční ocel
Forma materiálu
Tyče tažené za studena
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
GB/T 3078-2019

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.6733–0.9133 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.4657–0.5990 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.4900–0.6375 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.38 ~ 0.45
Si0.17 ~ 0.37
Mn0.5 ~ 0.8
Cr0.9 ~ 1.2
Mo0.15 ~ 0.25
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

GB/T3078-2019, článek 7.1.1 odkazuje pro jakostní uhlíkové konstrukční oceli na GB/T699 a pro legované konstrukční oceli na GB/T3077; u zdroje chemického složení musí být současně uvedena odkazovaná norma. Platí pro ocelové tyče tažené za studena a kruhové tyče tažené za studena a broušené; dovolené úchylky výrobkové analýzy podle GB/T222 se přímo nepřičítají k tavbovému rozsahu. GB/T3077-2015, tabulka 2: Tato značka bez přípony používá jakostní ocel s P/S≤0.030% a Cu≤0.30%, pro tváření za tepla Cu≤0.20%. Třídy jakosti A/E zůstávají samostatné a neslučují se jako jediná značka. Cr/Ni/Mo tabulky 2 jsou zbytková maxima; prvky s výslovným legujícím rozsahem tabulky 1 používají rozsah tabulky 1, bez konfliktního přičítání zbytkových maxim. Sn/Sb/As se musí analyzovat a zapsat do dokladu o jakosti, v případě potřeby se dohodnou meze; norma zde neuvádí obecné číselné hodnoty.

Podmínky složení

GB/T3078-2019, článek 7.1.1 odkazuje pro jakostní uhlíkové konstrukční oceli na GB/T699 a pro legované konstrukční oceli na GB/T3077; u zdroje chemického složení musí být současně uvedena odkazovaná norma. Platí pro ocelové tyče tažené za studena a kruhové tyče tažené za studena a broušené; dovolené úchylky výrobkové analýzy podle GB/T222 se přímo nepřičítají k tavbovému rozsahu. GB/T3077-2015, tabulka 2: Tato značka bez přípony používá jakostní ocel s P/S≤0.030% a Cu≤0.30%, pro tváření za tepla Cu≤0.20%. Třídy jakosti A/E zůstávají samostatné a neslučují se jako jediná značka. Cr/Ni/Mo tabulky 2 jsou zbytková maxima; prvky s výslovným legujícím rozsahem tabulky 1 používají rozsah tabulky 1, bez konfliktního přičítání zbytkových maxim. Sn/Sb/As se musí analyzovat a zapsat do dokladu o jakosti, v případě potřeby se dohodnou meze; norma zde neuvádí obecné číselné hodnoty.

Vysvětlení ověření

Odkazující ustanovení 3078 a originály citovaných norem byly ověřeny

Tvrdost při dodání (podmínky uvedeny odděleně)

GB/T 3078-2019 · tabulka 2 tvrdosti v dodacím stavu a poznámka a; 7.3/7.4 · strany PDF 6, 7 · HBW · zdroj SHA-256 29469018100b4553c22b1ea5e089516fa955843022f21c18f5a0720f1a74b7a4

Údaje pro podmínky stanovené normou, nikoli naměřené výsledky dodávané tavby a dávky; skutečný stav při dodání, použití a smlouvu je nutné potvrdit.

Dodání po tažení za studena nebo po tažení za studena a broušení; běžné podmínky použití podle tabulky 2. Použití pro tváření za tepla je nutné ověřit samostatně podle 7.4.2

HBW: ≤ 285 (dolní mez neuvedena) HBW

Dodává se ve stavu po žíhání, žíhání na lesk, vysokoteplotním popouštění nebo po normalizačním žíhání a následném popouštění; samotné normalizační žíhání pro dodání do tohoto výčtu nepatří a musí se dohodnout mezi oběma stranami podle 7.4.1

HBW: ≤ 255 (dolní mez neuvedena) HBW

42CrMo · Q/BQB 517-2023

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Legovaná ocel
Podkategorie
Ocel pro pěchování za studena
Forma materiálu
Za tepla válcovaný drát z oceli pro pěchování za studena
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
Q/BQB 517—2023
Umístění v tabulce
6.1.1 / tabulka 1, řádek 90, poznámka a
Fyzická strana PDF
12
Jednotka
Hmotnostní podíl (wt%)
Typ analýzy
Tavbová analýza

Zdrojový dokument

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.6900–0.9067 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.4700–0.5783 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.5000–0.6250 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.38 ~ 0.43
Si0.15 ~ 0.3
Mn0.6 ~ 0.9
P≤ 0.02 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.02 (dolní mez neuvedena)
Cr0.9 ~ 1.2
Mo0.15 ~ 0.3
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Q/BQB 517—2023, oficiální původní text z webu Baosteel, tabulka 1, řádek 90; hmotnostní podíly wt% pro tavbovou analýzu. Poznámka a pod tabulkou: zbytkové Cr≤0.20, Ni≤0.20, Cu≤0.20, Mo≤0.06 wt%; stanovuje-li řádek pro daný prvek jinak, platí požadavek příslušného řádku. Neuvedené prvky a požadavky zvláštních dohod se nepovažují za nulu ani za automatickou záruku. Přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku samostatně podle GB/T 222. Válcovaný drát se dodává po válcování za tepla; zpřísnění P/S podle Z1, zvláštní jakost povrchu nebo vměstků je nutné potvrdit podle normativní přílohy A a smluvních objednacích kódů. Z chemické tabulky se neodvozují pevně dané mechanické vlastnosti.

Podmínky složení

Q/BQB 517—2023, oficiální původní text z webu Baosteel, tabulka 1, řádek 90; hmotnostní podíly wt% pro tavbovou analýzu. Poznámka a pod tabulkou: zbytkové Cr≤0.20, Ni≤0.20, Cu≤0.20, Mo≤0.06 wt%; stanovuje-li řádek pro daný prvek jinak, platí požadavek příslušného řádku. Neuvedené prvky a požadavky zvláštních dohod se nepovažují za nulu ani za automatickou záruku. Přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku samostatně podle GB/T 222. Válcovaný drát se dodává po válcování za tepla; zpřísnění P/S podle Z1, zvláštní jakost povrchu nebo vměstků je nutné potvrdit podle normativní přílohy A a smluvních objednacích kódů. Z chemické tabulky se neodvozují pevně dané mechanické vlastnosti.

Vysvětlení ověření

Tabulka 1 s 104 řádky a tabulka 2 s 34 řádky z původního Q/BQB517:2023 na oficiálním webu Baosteel byly porovnány řádek po řádku; nesměšují se se starším vydáním.Zobrazit související produkt →

42CrMo · GB /T 17107-1997

Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy

Kategorie materiálu
Legovaná ocel
Podkategorie
Legovaná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Stav ověření
Referenční údaje, původní text není ověřen

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV: Podklad pro složení dosud nebyl ověřen; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se zatím nepočítá
Pcm (Ito–Bessyo): Podklad pro složení dosud nebyl ověřen; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se zatím nepočítá
CET: Podklad pro složení dosud nebyl ověřen; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se zatím nepočítá

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.38 ~ 0.45
Cr0.9 ~ 1.2
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Mn0.5 ~ 0.8
Mo0.15 ~ 0.25
Ni≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Si0.17 ~ 0.37

Meze použitelnosti

Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.

42CrMo · GB /T 18248-2021

Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy

Kategorie materiálu
Legovaná ocel
Podkategorie
Legovaná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Stav ověření
Referenční údaje, původní text není ověřen

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV: Podklad pro složení dosud nebyl ověřen; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se zatím nepočítá
Pcm (Ito–Bessyo): Podklad pro složení dosud nebyl ověřen; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se zatím nepočítá
CET: Podklad pro složení dosud nebyl ověřen; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se zatím nepočítá

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.38 ~ 0.45
Cr0.9 ~ 1.2
Cu≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Mn0.5 ~ 0.8
Mo0.15 ~ 0.25
Ni≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.02 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.01 (dolní mez neuvedena)
Si0.17 ~ 0.37

Meze použitelnosti

Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.

42CrMo · GB /T 37601-2019

Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy

Kategorie materiálu
Legovaná ocel
Podkategorie
Legovaná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Stav ověření
Referenční údaje, původní text není ověřen

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV: Podklad pro složení dosud nebyl ověřen; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se zatím nepočítá
Pcm (Ito–Bessyo): Podklad pro složení dosud nebyl ověřen; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se zatím nepočítá
CET: Podklad pro složení dosud nebyl ověřen; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se zatím nepočítá

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.38 ~ 0.45
Cr0.9 ~ 1.2
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Mn0.5 ~ 0.8
Mo0.15 ~ 0.25
Ni≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.02 (dolní mez neuvedena)
Si0.17 ~ 0.37

Meze použitelnosti

Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.

42CrMo · GB /T 41157.1-2022

Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy

Kategorie materiálu
Legovaná ocel
Podkategorie
Legovaná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Stav ověření
Referenční údaje, původní text není ověřen

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV: Podklad pro složení dosud nebyl ověřen; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se zatím nepočítá
Pcm (Ito–Bessyo): Podklad pro složení dosud nebyl ověřen; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se zatím nepočítá
CET: Podklad pro složení dosud nebyl ověřen; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se zatím nepočítá

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.38 ~ 0.48
Cr0.8 ~ 1.15
Mn0.75 ~ 1
Mo0.15 ~ 0.3
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Si0.1 ~ 0.4

Meze použitelnosti

Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.

42CrMo · GB /T 41157.2-2022

Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy

Kategorie materiálu
Legovaná ocel
Podkategorie
Legovaná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Stav ověření
Referenční údaje, původní text není ověřen

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV: Podklad pro složení dosud nebyl ověřen; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se zatím nepočítá
Pcm (Ito–Bessyo): Podklad pro složení dosud nebyl ověřen; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se zatím nepočítá
CET: Podklad pro složení dosud nebyl ověřen; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se zatím nepočítá

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.38 ~ 0.48
Cr0.8 ~ 1.15
Mn0.75 ~ 1
Mo0.15 ~ 0.3
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Si0.1 ~ 0.4

Meze použitelnosti

Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.

42CrMo · JB /T 6396-2006

Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy

Kategorie materiálu
Legovaná ocel
Podkategorie
Legovaná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Stav ověření
Referenční údaje, původní text není ověřen

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV: Podklad pro složení dosud nebyl ověřen; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se zatím nepočítá
Pcm (Ito–Bessyo): Podklad pro složení dosud nebyl ověřen; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se zatím nepočítá
CET: Podklad pro složení dosud nebyl ověřen; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se zatím nepočítá

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.38 ~ 0.45
Cr0.9 ~ 1.2
Cu≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Mn0.5 ~ 0.8
Mo0.15 ~ 0.3
Ni≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Si0.17 ~ 0.37

Meze použitelnosti

Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.

42CrMo · JB /T 6908-2020

Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy

Kategorie materiálu
Legovaná ocel
Podkategorie
Legovaná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Stav ověření
Referenční údaje, původní text není ověřen

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV: Podklad pro složení dosud nebyl ověřen; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se zatím nepočítá
Pcm (Ito–Bessyo): Podklad pro složení dosud nebyl ověřen; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se zatím nepočítá
CET: Podklad pro složení dosud nebyl ověřen; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se zatím nepočítá

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.38 ~ 0.45
Cr0.9 ~ 1.2
Cu≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Mn0.5 ~ 0.8
Mo0.15 ~ 0.25
Ni≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si0.17 ~ 0.37

Meze použitelnosti

Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.

WhatsApp Technický dotaz →
Použití obrázků a obsahu · Creation Group