40CRNIMO — Údaje o materiálu
Počet zdrojových záznamů: 6. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.
Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.
Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro 40CRNIMO →Posouzení požadavků na materiál
Hledáte materiál 40CRNIMO?
Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.
Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.
Ponechte vyplněné údaje a zkuste to později nebo kontaktujte website@chqwire.net. Pokud jste již obdrželi potvrzení, neodesílejte požadavky znovu.
40CrNiMo · GB/T 3077-2015
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Legovaná konstrukční ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- GB/T 3077-2015
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1 a tabulka 2; pravidla označování podle závěrečné poznámky A/E k tabulce 1
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.37 ~ 0.44 |
| Mn | 0.5 ~ 0.8 |
| Cr | 0.6 ~ 0.9 |
| Mo | 0.15 ~ 0.25 |
| Ni | 1.25 ~ 1.65 |
| Si | 0.17 ~ 0.37 |
| P | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
GB/T3077-2015, tabulka 1: Tavbová analýza; tabulka 2 uvádí požadavky na P/S a zbytkové prvky. Závěrečná poznámka tabulky 1 dovoluje objednat všechny značky jako vyšší / zvláštní jakost, s příslušnými příponami A/E; jakost tohoto záznamu: jakostní. Pro ocel na tváření za tepla platí Cu≤0.20%, běžná horní mez Cu se pro tento účel nepoužije. Výslovné legující rozsahy tabulky 1 mají přednost; nespecifikované Cr/Ni/Mo používají zbytková maxima tabulky 2, nikoli další zbytková maxima přidaná k legujícím prvkům. Sn/Sb/As se musí analyzovat a uvést v dokladu o jakosti, případné omezení se dohodne; obecné číselné meze se nevymýšlejí. Úchylky výrobkové analýzy podle GB/T222 se používají samostatně a přímo nerozšiřují tavbový rozsah. Mechanické vlastnosti závisí na rozměru zkušebního tělesa a doporučeném tepelném zpracování / dodacích podmínkách; ověření složení nepotvrzuje ověření vlastností.
Podmínky složení
GB/T3077-2015, tabulka 1: Tavbová analýza; tabulka 2 uvádí požadavky na P/S a zbytkové prvky. Závěrečná poznámka tabulky 1 dovoluje objednat všechny značky jako vyšší / zvláštní jakost, s příslušnými příponami A/E; jakost tohoto záznamu: jakostní. Pro ocel na tváření za tepla platí Cu≤0.20%, běžná horní mez Cu se pro tento účel nepoužije. Výslovné legující rozsahy tabulky 1 mají přednost; nespecifikované Cr/Ni/Mo používají zbytková maxima tabulky 2, nikoli další zbytková maxima přidaná k legujícím prvkům. Sn/Sb/As se musí analyzovat a uvést v dokladu o jakosti, případné omezení se dohodne; obecné číselné meze se nevymýšlejí. Úchylky výrobkové analýzy podle GB/T222 se používají samostatně a přímo nerozšiřují tavbový rozsah. Mechanické vlastnosti závisí na rozměru zkušebního tělesa a doporučeném tepelném zpracování / dodacích podmínkách; ověření složení nepotvrzuje ověření vlastností.
Vysvětlení ověření
Byla ověřena tabulka 1/2 a pravidla jakostních tříd40CrNiMo · GB/T 3078-2019
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Legovaná konstrukční ocel
- Forma materiálu
- Tyče tažené za studena
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- GB/T 3078-2019
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.37 ~ 0.44 |
| Si | 0.17 ~ 0.37 |
| Mn | 0.5 ~ 0.8 |
| Cr | 0.6 ~ 0.9 |
| Mo | 0.15 ~ 0.25 |
| Ni | 1.25 ~ 1.65 |
| P | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
GB/T3078-2019, článek 7.1.1 odkazuje pro jakostní uhlíkové konstrukční oceli na GB/T699 a pro legované konstrukční oceli na GB/T3077; u zdroje chemického složení musí být současně uvedena odkazovaná norma. Platí pro ocelové tyče tažené za studena a kruhové tyče tažené za studena a broušené; dovolené úchylky výrobkové analýzy podle GB/T222 se přímo nepřičítají k tavbovému rozsahu. GB/T3077-2015, tabulka 2: Tato značka bez přípony používá jakostní ocel s P/S≤0.030% a Cu≤0.30%, pro tváření za tepla Cu≤0.20%. Třídy jakosti A/E zůstávají samostatné a neslučují se jako jediná značka. Cr/Ni/Mo tabulky 2 jsou zbytková maxima; prvky s výslovným legujícím rozsahem tabulky 1 používají rozsah tabulky 1, bez konfliktního přičítání zbytkových maxim. Sn/Sb/As se musí analyzovat a zapsat do dokladu o jakosti, v případě potřeby se dohodnou meze; norma zde neuvádí obecné číselné hodnoty.
Podmínky složení
GB/T3078-2019, článek 7.1.1 odkazuje pro jakostní uhlíkové konstrukční oceli na GB/T699 a pro legované konstrukční oceli na GB/T3077; u zdroje chemického složení musí být současně uvedena odkazovaná norma. Platí pro ocelové tyče tažené za studena a kruhové tyče tažené za studena a broušené; dovolené úchylky výrobkové analýzy podle GB/T222 se přímo nepřičítají k tavbovému rozsahu. GB/T3077-2015, tabulka 2: Tato značka bez přípony používá jakostní ocel s P/S≤0.030% a Cu≤0.30%, pro tváření za tepla Cu≤0.20%. Třídy jakosti A/E zůstávají samostatné a neslučují se jako jediná značka. Cr/Ni/Mo tabulky 2 jsou zbytková maxima; prvky s výslovným legujícím rozsahem tabulky 1 používají rozsah tabulky 1, bez konfliktního přičítání zbytkových maxim. Sn/Sb/As se musí analyzovat a zapsat do dokladu o jakosti, v případě potřeby se dohodnou meze; norma zde neuvádí obecné číselné hodnoty.
Vysvětlení ověření
Odkazující ustanovení 3078 a originály citovaných norem byly ověřenyTvrdost při dodání (podmínky uvedeny odděleně)
GB/T 3078-2019 · tabulka 2 tvrdosti v dodacím stavu a poznámka a; 7.3/7.4 · strany PDF 6, 7 · HBW · zdroj SHA-256 29469018100b4553c22b1ea5e089516fa955843022f21c18f5a0720f1a74b7a4
Údaje pro podmínky stanovené normou, nikoli naměřené výsledky dodávané tavby a dávky; skutečný stav při dodání, použití a smlouvu je nutné potvrdit.
- 7.3.1: Není-li stav ve smlouvě uveden, dodává se ve stavu taženém za studena. Konkrétní stav při dodání musí být uveden ve smlouvě.
- 7.4.1: Tvrdost při dodání po normalizačním žíhání musí obě strany dohodnout; běžné dva sloupce tabulky 2 se pro normalizačně žíhaný stav nepoužijí.
- Hodnoty v závorkách jsou orientační a neslouží jako kritérium posouzení.
- 7.4.2: Použití pro tváření za tepla má samostatná omezení; běžný stav tabulky 2 se neuplatňuje automaticky.
- 7.4.2, určeno pro tváření za tepla a dodáváno ve stavu taženém za studena: 50Mn2, 35CrMnSi, 42CrMo a 35CrMoV podle tabulky 2; 38CrSi a 38CrMoAl≤285 HBW; ostatní značky ≤269 HBW. Skutečné použití je nutné potvrdit; běžný stav tabulky 2 tuto podmínku přímo nenahrazuje.
- 7.4.3 Pokud je nominální rozměr průřezu (průměr, tloušťka nebo délka úhlopříčky) menší než 5 mm, neprovádí se zkouška tvrdosti; na žádost kupujícího uvedenou ve smlouvě může být namísto tvrdosti použita pevnost v tahu; konkrétní požadavky si obě strany dohodnou. Tato podmínka neposkytuje automatický vztah pro převod.
Dodání po tažení za studena nebo po tažení za studena a broušení; běžné podmínky použití podle tabulky 2. Použití pro tváření za tepla je nutné ověřit samostatně podle 7.4.2
Orientační hodnota v závorkách původní tabulky, nikoli podklad pro rozhodnutí: HBW ≤ 285 (dolní mez není uvedena) HBW
Dodává se ve stavu po žíhání, žíhání na lesk, vysokoteplotním popouštění nebo po normalizačním žíhání a následném popouštění; samotné normalizační žíhání pro dodání do tohoto výčtu nepatří a musí se dohodnout mezi oběma stranami podle 7.4.1
HBW: ≤ 269 (dolní mez neuvedena) HBW
40CrNiMo · GB /T 17107-1997
Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Legovaná ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Stav ověření
- Referenční údaje, původní text není ověřen
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.37 ~ 0.44 |
| Cr | 0.6 ~ 0.9 |
| Cu | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.5 ~ 0.8 |
| Mo | 0.15 ~ 0.25 |
| Ni | 1.25 ~ 1.65 |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Si | 0.17 ~ 0.37 |
Meze použitelnosti
Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.
40CrNiMo · JB /T 6396-2006
Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Legovaná ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Stav ověření
- Referenční údaje, původní text není ověřen
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.37 ~ 0.44 |
| Cr | 0.6 ~ 0.9 |
| Cu | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.5 ~ 0.8 |
| Mo | 0.15 ~ 0.25 |
| Ni | 1.25 ~ 1.65 |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Si | 0.17 ~ 0.37 |
Meze použitelnosti
Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.
40CrNiMo · JB /T 6908-2020
Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Legovaná ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Stav ověření
- Referenční údaje, původní text není ověřen
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.37 ~ 0.44 |
| Cr | 0.6 ~ 0.9 |
| Cu | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.5 ~ 0.8 |
| Mo | 0.15 ~ 0.25 |
| Ni | 1.25 ~ 1.65 |
| P | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| Si | 0.17 ~ 0.37 |
Meze použitelnosti
Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.
40CrNiMo · YB /T 158-1999
Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Legovaná ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Stav ověření
- Referenční údaje, původní text není ověřen
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.37 ~ 0.44 |
| Cr | 0.6 ~ 0.9 |
| Cu | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.5 ~ 0.8 |
| Mo | 0.15 ~ 0.25 |
| Ni | 1.25 ~ 1.65 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Si | 0.17 ~ 0.37 |
Meze použitelnosti
Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.