39MNCRB6-2 — Údaje o materiálu
Počet zdrojových záznamů: 3. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.
Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.
Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro 39MNCRB6-2 →Posouzení požadavků na materiál
Hledáte materiál 39MNCRB6-2?
Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.
Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.
Ponechte vyplněné údaje a zkuste to později nebo kontaktujte website@chqwire.net. Pokud jste již obdrželi potvrzení, neodesílejte požadavky znovu.
39MnCrB6-2 · DIN EN 10083-3-2007
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- DIN EN 10083-3-2007
- Umístění v tabulce
- Table3 a poznámka a–c
- Fyzická strana PDF
- 1、18
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.36 ~ 0.42 |
| Mn | 1.4 ~ 1.7 |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.3 ~ 0.6 |
| B | 0.0008 ~ 0.005 |
| Si | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Složení vychází z tabulky 3 normy EN10083-3:2006 v oficiálním anglickém textu DIN EN10083-3:2007-01, tavbová analýza wt%. Poznámka a: Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby a zajištění účinku boru na prokalitelnost; nestanovené hodnoty nejsou nula. Poznámka b dovoluje při požadavku na prokalitelnost či mechanické vlastnosti po zušlechťování malé úchylky kromě C/P/S, ostatní nesmějí překročit tabulku 4. Výchozí tavbový rozsah se nerozšiřuje. Poznámka c pro neborové oceli dovoluje na požádání dodat ocel pro lepší obrobitelnost se sírou přibližně 0.10% a zvýšením horní meze Mn o 0.15%. Přibližná hodnota není výchozí pevné maximum a určuje se podle konkrétní poptávky a objednávky, bez automatického zahrnutí k běžným značkám. Norma platí pro legované oceli k zušlechťování; vhodnost pro pěchování za studena, dodávka válcovaného drátu, žíhání, povrch a rozměry vyžadují samostatné potvrzení, bez automatického přidání výrobků.
Podmínky složení
Složení podle EN10083-3:2006, tabulky 3 v oficiálním anglickém textu DIN EN10083-3:2007-01, tavbová analýza wt%. / Poznámka a: neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby a zajištění účinku bóru na prokalitelnost; nestanovené obsahy nejsou nula. / Poznámka b dovoluje malé úchylky při požadavku na prokalitelnost či mechanické vlastnosti po zušlechtění, s výjimkou C/P/S; ostatní nesmějí překročit tabulku 4 a výchozí tavbový rozsah se nerozšiřuje. / Podle poznámky c lze na požadavek dodat nebórové oceli se zlepšenou obrobitelností, síra přibližně 0.10% a horní mez Mn zvýšená o 0.15%. Přibližná hodnota není výchozí tvrdá horní mez; konkrétní dohoda při poptávce a objednání se automaticky neslučuje s běžnou značkou. / Norma je pro legované oceli k zušlechťování; vhodnost pro pěchování za studena, dodání válcovaného drátu, žíhání / povrch / rozměry vyžadují samostatné potvrzení, bez automatického přidání výrobku.
Vysvětlení ověření
Vizuální kontrola obálky oficiálního anglického originálu, všech 28 značek tabulky 3 a poznámek a–cPřípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku (nelze je přičíst k mezím tavbové analýzy)
DIN EN10083-3:2007-01 (přebírá EN10083-3:2006) · Tabulka 4 a poznámky a/b, 7.1.2.2; objednaná kontrolní analýza výrobku podle A.5 · Strany PDF: 11, 19, 55 · Hmotnostní podíly wt%; odchylky jsou v procentních bodech hmotnostních procent.
Úplná tabulka odchylek normy, použitelná pouze pro prvky stanovené v původní tabulce této značky a příslušné podmínky obsahu / rozsahu síry; nerozšiřuje tavbové složení, uhlíkový ekvivalent ani rozsah reverzního vyhledávání.
| Prvek | Stanovený maximální obsah v tavbové analýze, wt% | Dolní odchylka v procentních bodech | Horní odchylka v procentních bodech | Podmínky použitelnosti |
|---|---|---|---|---|
| C | ≤0.55 | -0.02 | +0.02 | Volba podle skupiny maximálního obsahu v tavbové analýze stanovené původní tabulkou |
| Si | ≤0.40 | Původní tabulka neuvádí záporné odchylky | +0.03 | Volba podle skupiny maximálního obsahu v tavbové analýze stanovené původní tabulkou |
| Mn | ≤1.00 | -0.04 | +0.04 | Volba podle skupiny maximálního obsahu v tavbové analýze stanovené původní tabulkou |
| Mn | >1.00≤1.70 | -0.05 | +0.05 | Volba podle skupiny maximálního obsahu v tavbové analýze stanovené původní tabulkou |
| P | ≤0.025 | Původní tabulka neuvádí záporné odchylky | +0.005 | Volba podle skupiny maximálního obsahu v tavbové analýze stanovené původní tabulkou |
| S | ≤0.040 | Původní tabulka neuvádí záporné odchylky | +0.005 | Stanovena je pouze horní mez síry; úplný rozsah 0.020–0.040% podle poznámky b nebyl použit. |
| Cr | ≤2.00 | -0.05 | +0.05 | Volba podle skupiny maximálního obsahu v tavbové analýze stanovené původní tabulkou |
| Cr | >2.00≤2.20 | -0.1 | +0.1 | Volba podle skupiny maximálního obsahu v tavbové analýze stanovené původní tabulkou |
| Mo | ≤0.30 | -0.03 | +0.03 | Volba podle skupiny maximálního obsahu v tavbové analýze stanovené původní tabulkou |
| Mo | >0.30≤0.60 | -0.04 | +0.04 | Volba podle skupiny maximálního obsahu v tavbové analýze stanovené původní tabulkou |
| Ni | ≤2.00 | -0.05 | +0.05 | Volba podle skupiny maximálního obsahu v tavbové analýze stanovené původní tabulkou |
| Ni | >2.00≤4.3 | -0.07 | +0.07 | Volba podle skupiny maximálního obsahu v tavbové analýze stanovené původní tabulkou |
| V | ≤0.25 | -0.02 | +0.02 | Volba podle skupiny maximálního obsahu v tavbové analýze stanovené původní tabulkou |
| B | ≤0.0050 | -0.0003 | +0.0003 | Volba podle skupiny maximálního obsahu v tavbové analýze stanovené původní tabulkou |
| S | ≤0.040 | -0.005 | +0.005 | Pouze pokud tavbová analýza v tabulce 3 výslovně stanovuje úplný rozsah S=0.020–0.040% (tabulka 4, poznámka b) |
- Tabulka 4, poznámka a: Odchylky ± v téže tavbě jsou přípustné pouze jedním směrem, buď nad horní mez, nebo pod dolní mez, nikoli současně oběma směry.
- Pro S obvykle pouze +0.005; poznámka b připouští ±0.005 pouze pro oceli s výslovně stanoveným úplným rozsahem 0.020–0.040% v tavbové analýze. Samotný maximální obsah S neopravňuje k použití poznámky b.
- 7.1.2.2 stanovuje, že kontrolní analýza výrobku musí být požadována při objednání a dále se řídí A.5. Bez skutečného protokolu tavby a dávky tato tabulka neprokazuje shodu konkrétního výrobku.
- A.5: Jedna kontrolní analýza výrobku z každé tavby, pouze pro prvky stanovené pro danou ocel. Odběr vzorků podle EN ISO14284; referenční metody při sporu podle evropských norem uvedených v CR10261.
Zde je uvedena úplná tabulka odchylek normy; neznamená to, že pro tuto značku je stanoven každý prvek. Neuvedené prvky se podle této tabulky nedoplňují. Symetrické odchylky v téže tavbě jsou přípustné pouze jedním směrem, buď nahoru, nebo dolů. Asymetrické odchylky Pb jsou uvedeny pouze v řádku Pb normy EN10087 a nelze je přebírat do jiných norem bez uvedeného Pb. Tavbové složení, uhlíkový ekvivalent ani rozsah reverzního vyhledávání se automaticky nerozšiřují.
39MnCrB6-2 · EN ISO 683-2-2018
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Ocel legovaná borem
- Podkategorie
- Borem legovaná ocel k zušlechťování
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- EN ISO 683-2-2018
- Umístění v tabulce
- Tabulka 3, poznámky a–d; článek 7.1.2; meze tabulky 4
- Fyzická strana PDF
- 22
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (wt%)
- Typ analýzy
- Tavbová analýza; nikoli kontrolní analýza výrobku
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.36 ~ 0.42 |
| Si | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 1.4 ~ 1.7 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.3 ~ 0.6 |
| B | 0.0008 ~ 0.005 |
Meze použitelnosti
Tabulka 3 platí pro tavbovou analýzu (v originálu „cast“), hmotnostní podíly wt%; dovolené úchylky výrobkové analýzy tabulky 4 se přímo nepřičítají k běžným mezím tabulky 3. Soubor je EN ISO 683-2:2018, přebírá bez změn a obsahuje hlavní text ISO 683-2:2016. Záznam výslovně zachovává označení EN ISO 683-2-2018, nikoli vydání ISO 2018. Ověřeny jsou pouze chemické složení tabulky 3 a podmínky zdroje, nikoli záruka prokalitelnosti, tepelného zpracování, mechanických vlastností, dodacího stavu drátu ani technologie pěchování za studena. Poznámka a se týká tavbových úchylek pouze při předepsané prokalitelnosti; C nejvýše ±0.01%, kromě P/S, ostatní podle tabulky 4. Běžná tabulka 3 se automaticky nerozšiřuje a H/HH/HL se neslučují s běžnými značkami. Poznámka b dovoluje poptat ocel se zvýšeným S přibližně na 0.10% (včetně řízení tvaru sulfidů) nebo přídavkem Pb pro lepší obrobitelnost. Při zvýšeném S lze horní mez Mn zvýšit o 0.15 procentního bodu. Dohoda není výchozí požadavek, přibližná hodnota není přesnou automatickou mezí této úpravy a neuvedený rozsah Pb se nedoplňuje z jiné normy. Původní poznámka: Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat kromě dokončení tavby; je nutné řídit přenos prvků například ze šrotu. Neuvedené není nula. Tento řádek má Si pouze ≤0.40% bez dolní meze, 0.10% se nedoplňuje. B zůstává podle původního pole „Others“ 0.0008–0.0050%.
Podmínky složení
Tabulka 3 platí pro tavbovou analýzu (v originálu „cast“), hmotnostní podíly wt%; dovolené úchylky výrobkové analýzy tabulky 4 se přímo nepřičítají k běžným mezím tabulky 3. Soubor je EN ISO 683-2:2018, přebírá bez změn a obsahuje hlavní text ISO 683-2:2016. Záznam výslovně zachovává označení EN ISO 683-2-2018, nikoli vydání ISO 2018. Ověřeny jsou pouze chemické složení tabulky 3 a podmínky zdroje, nikoli záruka prokalitelnosti, tepelného zpracování, mechanických vlastností, dodacího stavu drátu ani technologie pěchování za studena. Poznámka a se týká tavbových úchylek pouze při předepsané prokalitelnosti; C nejvýše ±0.01%, kromě P/S, ostatní podle tabulky 4. Běžná tabulka 3 se automaticky nerozšiřuje a H/HH/HL se neslučují s běžnými značkami. Poznámka b dovoluje poptat ocel se zvýšeným S přibližně na 0.10% (včetně řízení tvaru sulfidů) nebo přídavkem Pb pro lepší obrobitelnost. Při zvýšeném S lze horní mez Mn zvýšit o 0.15 procentního bodu. Dohoda není výchozí požadavek, přibližná hodnota není přesnou automatickou mezí této úpravy a neuvedený rozsah Pb se nedoplňuje z jiné normy. Původní poznámka: Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat kromě dokončení tavby; je nutné řídit přenos prvků například ze šrotu. Neuvedené není nula. Tento řádek má Si pouze ≤0.40% bez dolní meze, 0.10% se nedoplňuje. B zůstává podle původního pole „Others“ 0.0008–0.0050%.
Vysvětlení ověření
Kontrola všech 25 fyzických řádků a sloučených buněk tabulky 3 původního obrazu. Z téhož zdroje byly znovu použity dřívější výsledky samostatných výřezů 5 řádků a 40 buněk; zbytek byl přepsán buňku po buňce z původního obrazu. Obě verze se evidují odděleně.39MnCrB6-2 · ISO 683-2-2016
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Ocel legovaná borem
- Podkategorie
- Borem legovaná ocel k zušlechťování
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- ISO 683-2-2016
- Umístění v tabulce
- Tabulka 3, poznámky a–d; článek 7.1.2; meze tabulky 4
- Fyzická strana PDF
- 22
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (wt%)
- Typ analýzy
- Tavbová analýza; nikoli kontrolní analýza výrobku
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.36 ~ 0.42 |
| Si | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 1.4 ~ 1.7 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.3 ~ 0.6 |
| B | 0.0008 ~ 0.005 |
Meze použitelnosti
Tabulka 3 platí pro tavbovou analýzu (v originálu „cast“), hmotnostní podíly wt%; dovolené úchylky výrobkové analýzy tabulky 4 se přímo nepřičítají k běžným mezím tabulky 3. Soubor je EN ISO 683-2:2018, přebírá bez změn a obsahuje hlavní text ISO 683-2:2016. Záznam výslovně zachovává označení ISO 683-2-2016, nikoli vydání ISO 2018. Ověřeny jsou pouze chemické složení tabulky 3 a podmínky zdroje, nikoli záruka prokalitelnosti, tepelného zpracování, mechanických vlastností, dodacího stavu drátu ani technologie pěchování za studena. Poznámka a se týká tavbových úchylek pouze při předepsané prokalitelnosti; C nejvýše ±0.01%, kromě P/S, ostatní podle tabulky 4. Běžná tabulka 3 se automaticky nerozšiřuje a H/HH/HL se neslučují s běžnými značkami. Poznámka b dovoluje poptat ocel se zvýšeným S přibližně na 0.10% (včetně řízení tvaru sulfidů) nebo přídavkem Pb pro lepší obrobitelnost. Při zvýšeném S lze horní mez Mn zvýšit o 0.15 procentního bodu. Dohoda není výchozí požadavek, přibližná hodnota není přesnou automatickou mezí této úpravy a neuvedený rozsah Pb se nedoplňuje z jiné normy. Původní poznámka: Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat kromě dokončení tavby; je nutné řídit přenos prvků například ze šrotu. Neuvedené není nula. Tento řádek má Si pouze ≤0.40% bez dolní meze, 0.10% se nedoplňuje. B zůstává podle původního pole „Others“ 0.0008–0.0050%.
Podmínky složení
Tabulka 3 platí pro tavbovou analýzu (v originálu „cast“), hmotnostní podíly wt%; dovolené úchylky výrobkové analýzy tabulky 4 se přímo nepřičítají k běžným mezím tabulky 3. Soubor je EN ISO 683-2:2018, přebírá bez změn a obsahuje hlavní text ISO 683-2:2016. Záznam výslovně zachovává označení ISO 683-2-2016, nikoli vydání ISO 2018. Ověřeny jsou pouze chemické složení tabulky 3 a podmínky zdroje, nikoli záruka prokalitelnosti, tepelného zpracování, mechanických vlastností, dodacího stavu drátu ani technologie pěchování za studena. Poznámka a se týká tavbových úchylek pouze při předepsané prokalitelnosti; C nejvýše ±0.01%, kromě P/S, ostatní podle tabulky 4. Běžná tabulka 3 se automaticky nerozšiřuje a H/HH/HL se neslučují s běžnými značkami. Poznámka b dovoluje poptat ocel se zvýšeným S přibližně na 0.10% (včetně řízení tvaru sulfidů) nebo přídavkem Pb pro lepší obrobitelnost. Při zvýšeném S lze horní mez Mn zvýšit o 0.15 procentního bodu. Dohoda není výchozí požadavek, přibližná hodnota není přesnou automatickou mezí této úpravy a neuvedený rozsah Pb se nedoplňuje z jiné normy. Původní poznámka: Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat kromě dokončení tavby; je nutné řídit přenos prvků například ze šrotu. Neuvedené není nula. Tento řádek má Si pouze ≤0.40% bez dolní meze, 0.10% se nedoplňuje. B zůstává podle původního pole „Others“ 0.0008–0.0050%.