37MNB5 — Údaje o materiálu
Počet zdrojových záznamů: 7. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.
Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.
Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro 37MNB5 →Posouzení požadavků na materiál
Hledáte materiál 37MNB5?
Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.
Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.
Ponechte vyplněné údaje a zkuste to později nebo kontaktujte website@chqwire.net. Pokud jste již obdrželi potvrzení, neodesílejte požadavky znovu.
37MnB5 · EN 10263
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Forma materiálu
- Tažený drát
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Referenční záznam přepisu normy
- Vydání normy
- BS EN 10263-4:2017
- Umístění v tabulce
- Tabulka 4
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
Zdroj chemického složení a rozsah použití
Následují referenční údaje o složení podle uvedeného vydání normy, nikoli naměřené hodnoty tavby a dávky; normu platnou pro objednávku a požadavky na výchozí materiál i hotový výrobek je nutné potvrdit samostatně.
Zdroj: BS EN 10263-4:2017 · Tabulka 4 · 37MnB5 · p.10
| Prvek | Hmotnostní podíl / % |
|---|---|
| C | 0.35–0.4 |
| Si | ≤0.3 |
| Mn | 1.15–1.45 |
| P | ≤0.025 |
| S | ≤0.025 |
| Cr | ≤0.3 |
| Cu | ≤0.25 |
| B | 0.0008–0.005 |
Je-li uvedena pouze jedna hodnota, jde o horní mez, není-li uvedeno jinak; neuvedené prvky a prázdné buňky se nepovažují za nulu. Alternativní meze, volitelné přísady a tolerance analýzy vyžadují zohlednění příslušných poznámek k tabulce a dohodu v objednávce. Tato referenční tabulka nenahrazuje úplnou normu.
Meze použitelnosti
Tavbová analýza; poznámky pod čarou a dohodnutelné položky viz původní stránka, nestanovený rozsah není nula. Dřívější dočasná extrakce 2001 byla nahrazena původním vydáním 2017. Web neuvádí vydání; záznam se zobrazuje podle vydání zdroje, bez potvrzení použitelnosti pro smlouvu.
Vysvětlení ověření
Zdroj normy: BS EN 10263-4:2017 · Tabulka 4Zobrazit související produkt →37MnB5 · ISO 4954
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Forma materiálu
- Drát pro pěchování za studena
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Referenční záznam přepisu normy
- Vydání normy
- ISO 4954:2018
- Umístění v tabulce
- Tabulka C.3
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.35 ~ 0.4 |
| Si | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 1.15 ~ 1.45 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| B | 0.0008 ~ 0.005 |
| Cu | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
ISO 4954:2018; tavbová analýza, hmotnostní podíly v %; hodnoty bez rozsahu jsou horní meze, úplné poznámky pod tabulkou viz původní stránka. Web neuvádí vydání; záznam se zobrazuje podle vydání zdroje, bez potvrzení použitelnosti pro smlouvu.
Vysvětlení ověření
Zdroj normy: ISO 4954:2018 · Tabulka C.3Zobrazit související produkt →37MnB5 · ISO 4954-2018
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Ocel k zušlechťování
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- ISO 4954:2018
- Umístění v tabulce
- Tabulka C.3
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.35 ~ 0.4 |
| Si | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 1.15 ~ 1.45 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| B | 0.0008 ~ 0.005 |
| Cu | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
ISO 4954:2018, tabulka C.3: Tavbová analýza; jednotlivé hodnoty jsou horní meze, pomlčka není nula. Úchylky výrobkové analýzy se uvádějí samostatně podle tabulek 2/3 normy a přímo nerozšiřují rozsah tavbového složení. Al0.020–0.050% je volitelná možnost ke zlepšení vlastností při pěchování za studena, nikoli obecně závazná dolní mez. Nižší Si lze dohodnout v objednávce s ohledem na prokalitelnost. Při předepsané prokalitelnosti norma dovoluje omezené úchylky kromě P/S; u C nejvýše 0.01%, ostatní viz tabulka 2. Při předepsané horní mezi Cr 0.30% lze v objednávce dohodnout nejnižší Cr. 30MoB1 musí mít zaručenou prokalitelnost; dolní mez Cr je 0.15% a horní mez lze upravit dohodou.
Podmínky složení
ISO 4954:2018, tabulka C.3 uvádí tavbovou analýzu; jednotlivá hodnota je horní mez, pomlčka není nula. / Úchylky výrobkové analýzy jsou samostatně v tabulkách 2/3 a přímo neuvolňují tavbové rozsahy. / Volitelné Al0.020–0.050% pro zlepšení pěchování za studena není všeobecnou povinnou dolní mezí. / Nízký obsah Si lze dohodnout při objednání s ohledem na prokalitelnost; při požadavku na prokalitelnost norma dovoluje omezené úchylky s výjimkou P/S. Pro C nejvýše 0.01%, ostatní viz tabulka 2. / Při předepsané maximální hodnotě Cr 0.30% lze při objednání dohodnout minimální Cr; pro 30MoB1 musí být zajištěna prokalitelnost, dolní mez Cr je 0.15% a lze dohodnout změnu horní meze.
Vysvětlení ověření
Byla ověřena tabulka C.3 původního textu normy a poznámky pod čarou37MnB5 · EN 10263-4-2017
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- EN 10263-4-2017
- Umístění v tabulce
- Tabulka 4 a poznámky
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.
Výchozí tabulkové tavbové složení, bez výběru volitelného přídavku Al
Poznámka 3 připouští volitelný přídavek Al 0.020–0.050% pro zlepšení vlastností při pěchování za studena
Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.35 ~ 0.4 |
| Si | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 1.15 ~ 1.45 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| B | 0.0008 ~ 0.005 |
Meze použitelnosti
EN10263-4:2017, tabulka 4: Tavbová analýza, hmotnostní podíly v %. Neuvedené prvky se nedoplňují 0 a bez souhlasu odběratele se nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby. Poznámka 2 dovoluje při požadavku na prokalitelnost předepsané malé úchylky, nikoli však u P/S; výchozí složení zde nebylo rozšířeno, nutno zohlednit konkrétní objednací podmínky prokalitelnosti. Volitelný Al0.020–0.050% podle poznámky 3 je uveden samostatně a není výchozím povinným obsahem hliníku. Mechanické vlastnosti a dodací stav se ověřují samostatně; rozsah normy nezaručuje tváření libovolné součásti. Text poznámky a tabulky 4 uvádí možnost dohodnout dolní mez Cr pro značky s Cr≤.30%, zatímco značka poznámky a v záhlaví je u Si. Nejasnost původního umístění zůstává uvedena, bez změny jednoznačných tabulkových hodnot Si či svévolné podmínky nízkého Si. Dolní mez Cr .15 podle tabulky 4, poznámky b platí pouze pro požadavek prokalení jádra 1.5408 (30MoB1), nikoli pro jiné značky jako 30MnB4; dohodnuté snížení horní meze Cr vyžaduje konkrétní hodnotu.
Podmínky složení
EN10263-4:2017, tabulka 4: Tavbová analýza, hmotnostní podíly v %. Neuvedené prvky se nedoplňují 0 a bez souhlasu odběratele se nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby. Poznámka 2 dovoluje při požadavku na prokalitelnost předepsané malé úchylky, nikoli však u P/S; výchozí složení zde nebylo rozšířeno, nutno zohlednit konkrétní objednací podmínky prokalitelnosti. Volitelný Al0.020–0.050% podle poznámky 3 je uveden samostatně a není výchozím povinným obsahem hliníku. Mechanické vlastnosti a dodací stav se ověřují samostatně; rozsah normy nezaručuje tváření libovolné součásti. Text poznámky a tabulky 4 uvádí možnost dohodnout dolní mez Cr pro značky s Cr≤.30%, zatímco značka poznámky a v záhlaví je u Si. Nejasnost původního umístění zůstává uvedena, bez změny jednoznačných tabulkových hodnot Si či svévolné podmínky nízkého Si. Dolní mez Cr .15 podle tabulky 4, poznámky b platí pouze pro požadavek prokalení jádra 1.5408 (30MoB1), nikoli pro jiné značky jako 30MnB4; dohodnuté snížení horní meze Cr vyžaduje konkrétní hodnotu.
Původní záznam podmíněné větve
Výchozí tabulkové tavbové složení, bez výběru volitelného přídavku Al
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.35 ~ 0.4 |
| Si | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 1.15 ~ 1.45 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| B | 0.0008 ~ 0.005 |
Poznámka 3 připouští volitelný přídavek Al 0.020–0.050% pro zlepšení vlastností při pěchování za studena
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.35 ~ 0.4 |
| Si | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 1.15 ~ 1.45 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| B | 0.0008 ~ 0.005 |
| Al | 0.02 ~ 0.05 |
Je nutné vybrat podmíněnou větev
AnoVysvětlení ověření
Vizuální ověření tabulky 3/4 anglického původního textu a poznámek pod čarou37MnB5 · DIN EN 10263-4-2002
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- DIN EN 10263-4-2002
- Umístění v tabulce
- Tabulka 3
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.35 ~ 0.4 |
| Si | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 1.15 ~ 1.45 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| B | 0.0008 ~ 0.005 |
Meze použitelnosti
DIN EN10263-4:2002-02 přebírá EN10263-4:2001, obálka výslovně uvádí vztah vydání; tavbová analýza v hmotnostních procentech %. Starší tabulky 2/3 neuvádějí poznámku o volitelném přídavku Al vydání 2017; novější podmínky se nepřebírají. Tabulka 2, poznámka c: Lze dohodnout rozsah uhlíku o šířce .04%; bez konkrétní dohody se výchozí tabulkové hodnoty nemění. Poznámka d tabulky 2 a poznámka c tabulky 3 umožňují dohodnout nižší Si s ohledem na vliv na vlastnosti / prokalitelnost; bez konkrétního rozsahu se údaje svévolně nedoplňují. Neuvedené prvky se nedoplňují nulou. Tabulka 2, poznámka a: Bez souhlasu odběratele se záměrně nepřidávají, kromě účelů dokončení tavby; zbytkové prvky mohou být přítomny, nesmějí však ovlivnit vlastnosti. Tabulka 2, poznámka b: Při požadavku na prokalitelnost jsou přípustné stanovené odchylky, kromě P/S; výchozí rozsah složení se zde nerozšiřuje. Mechanické, dodací požadavky a požadavky na prokalitelnost je nutné ověřit samostatně; vhodnost tváření konkrétního dílu je nutné potvrdit zvlášť. Starší tabulka 3, poznámka d: U značek s Cr≤.30 lze dohodnout dolní mez bez uvedené jednotné číselné hodnoty. Nepřebírá se možnost .15 pro prokalení jádra 30MoB1 z vydání 2017.
Podmínky složení
DIN EN10263-4:2002-02 přebírá EN10263-4:2001; obálka výslovně uvádí vztah vydání. Tavbová analýza v hmotnostních procentech %. / Starší tabulky 2/3 neobsahují poznámku o volitelném přidání Al z vydání 2017; novější podmínka se nepřebírá. / Tabulka 2, poznámka c dovoluje dohodnout rozsah uhlíku o šířce .04%; bez konkrétní dohody se výchozí tabulkové hodnoty nemění. / Tabulka 2, poznámka d a tabulka 3, poznámka c dovolují dohodnout nižší Si s ohledem na vliv na vlastnosti / prokalitelnost; neuvedený konkrétní rozsah se nedoplňuje. / Neuvedené prvky nejsou nula; tabulka 2, poznámka a zakazuje bez souhlasu odběratele záměrné přidání kromě dokončení tavby. Zbytkové prvky mohou být přítomny, nesmějí však poškodit vlastnosti. / Tabulka 2, poznámka b dovoluje při požadavku na prokalitelnost předepsané úchylky s výjimkou P/S; zde se výchozí složení nerozšiřuje. / Mechanické vlastnosti, dodání a prokalitelnost ověřit zvlášť; vhodnost tváření konkrétní součásti potvrdit samostatně. / Starší tabulka 3, poznámka d: pro značky s Cr≤.30 lze dohodnout dolní mez bez uvedené jednotné hodnoty; nepřebírá se volba kalení jádra .15 pro 30MoB1 z vydání 2017.
Vysvětlení ověření
Vizuální kontrola tabulky 2/3 a poznámek pod čarou staršího vydání; shoda s novějším vydáním se nepředpokládá.37MnB5 · Q/BQB 517-2023
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Ocel pro pěchování za studena
- Forma materiálu
- Za tepla válcovaný drát z oceli pro pěchování za studena
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- Q/BQB 517—2023
- Umístění v tabulce
- 6.1.1 / tabulka 1, řádek 64, poznámka a
- Fyzická strana PDF
- 11
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (wt%)
- Typ analýzy
- Tavbová analýza
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.37 ~ 0.41 |
| Si | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 1.15 ~ 1.45 |
| P | ≤ 0.02 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.02 (dolní mez neuvedena) |
| B | 0.0008 ~ 0.005 |
| Cr | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | ≤ 0.06 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Q/BQB 517—2023, oficiální původní text z webu Baosteel, tabulka 1, řádek 64; hmotnostní podíly wt% pro tavbovou analýzu. Poznámka a pod tabulkou: zbytkové Cr≤0.20, Ni≤0.20, Cu≤0.20, Mo≤0.06 wt%; stanovuje-li řádek pro daný prvek jinak, platí požadavek příslušného řádku. Neuvedené prvky a požadavky zvláštních dohod se nepovažují za nulu ani za automatickou záruku. Přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku samostatně podle GB/T 222. Válcovaný drát se dodává po válcování za tepla; zpřísnění P/S podle Z1, zvláštní jakost povrchu nebo vměstků je nutné potvrdit podle normativní přílohy A a smluvních objednacích kódů. Z chemické tabulky se neodvozují pevně dané mechanické vlastnosti.
Podmínky složení
Q/BQB 517—2023, oficiální původní text z webu Baosteel, tabulka 1, řádek 64; hmotnostní podíly wt% pro tavbovou analýzu. Poznámka a pod tabulkou: zbytkové Cr≤0.20, Ni≤0.20, Cu≤0.20, Mo≤0.06 wt%; stanovuje-li řádek pro daný prvek jinak, platí požadavek příslušného řádku. Neuvedené prvky a požadavky zvláštních dohod se nepovažují za nulu ani za automatickou záruku. Přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku samostatně podle GB/T 222. Válcovaný drát se dodává po válcování za tepla; zpřísnění P/S podle Z1, zvláštní jakost povrchu nebo vměstků je nutné potvrdit podle normativní přílohy A a smluvních objednacích kódů. Z chemické tabulky se neodvozují pevně dané mechanické vlastnosti.
Vysvětlení ověření
Tabulka 1 s 104 řádky a tabulka 2 s 34 řádky z původního Q/BQB517:2023 na oficiálním webu Baosteel byly porovnány řádek po řádku; nesměšují se se starším vydáním.37MnB5 · BEXG 021-2020
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Ocel pro pěchování za studena
- Podkategorie
- Ocel pro pěchování za studena
- Forma materiálu
- Válcovaný drát
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text výrobce byl ověřen
- Vydání dokumentu
- BEXG 021-2020, obálka uvádí šestnáctou revizi, vydáno a účinné od 2020-12-29; pouze nejnovější původní text dostupný v místních podkladech
- Název dokumentu
- Technické dodací podmínky pro ocelový válcovaný drát pro pěchování automobilových dílů za studena
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1
- Fyzická strana PDF
- 4、13
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (wt%)
- Výrobce
- Baoshan Iron & Steel Co., Ltd.
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Odhad rozsahu podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.37 ~ 0.41 |
| Si | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 1.15 ~ 1.45 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| B | 0.0008 ~ 0.005 |
| Cu | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | ≤ 0.06 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Baosteel BEXG 021-2020, tabulka 1, řádek 14, strana 4 souboru PDF; tavbové složení wt%, válcovaný drát válcovaný za tepla. 2020 je vydání původního textu dostupné v těchto místních podkladech, nikoli tvrzení o aktuálně nejnovějším vydání výrobce. Zvláštní podmínky a skutečnou dodávku je nutné potvrdit samostatně.
Podmínky složení
Tabulka 1 a její pokračování uvádějí tavbové složení v hmotnostních podílech wt%; výrobkem je válcovaný drát válcovaný za tepla pro automobilové součásti. / Bez zvláštního upřesnění jsou zbytkové Cr≤0.20%, Ni≤0.20%, Cu≤0.20%, Mo≤0.06%; zvláštní ustanovení tabulky a doplňujících poznámek mají přednost. / Pomlčka není nula; složení mimo tabulku se nedoplňuje odhadem z názvu značky či citované normy. / Článek 6 doplňujících poznámek výslovně stanoví Cu≤0.25% a má přednost před obecným zbytkovým Cu≤0.20%.