34MNB5 — Údaje o materiálu
Počet zdrojových záznamů: 2. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.
Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.
Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro 34MNB5 →Posouzení požadavků na materiál
Hledáte materiál 34MNB5?
Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.
Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.
Ponechte vyplněné údaje a zkuste to později nebo kontaktujte website@chqwire.net. Pokud jste již obdrželi potvrzení, neodesílejte požadavky znovu.
34MnB5 · ISO 4954
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Forma materiálu
- Drát pro pěchování za studena
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Referenční záznam přepisu normy
- Vydání normy
- ISO 4954:2018
- Umístění v tabulce
- Tabulka C.3
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.31 ~ 0.37 |
| Si | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 1.2 ~ 1.5 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| B | 0.0008 ~ 0.005 |
| Cu | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
ISO 4954:2018; tavbová analýza, hmotnostní podíly v %; hodnoty bez rozsahu jsou horní meze, úplné poznámky pod tabulkou viz původní stránka. Web neuvádí vydání; záznam se zobrazuje podle vydání zdroje, bez potvrzení použitelnosti pro smlouvu.
Vysvětlení ověření
Zdroj normy: ISO 4954:2018 · Tabulka C.3Zobrazit související produkt →34MnB5 · ISO 4954-2018
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Ocel k zušlechťování
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- ISO 4954:2018
- Umístění v tabulce
- Tabulka C.3
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.31 ~ 0.37 |
| Si | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 1.2 ~ 1.5 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| B | 0.0008 ~ 0.005 |
| Cu | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
ISO 4954:2018, tabulka C.3: Tavbová analýza; jednotlivé hodnoty jsou horní meze, pomlčka není nula. Úchylky výrobkové analýzy se uvádějí samostatně podle tabulek 2/3 normy a přímo nerozšiřují rozsah tavbového složení. Al0.020–0.050% je volitelná možnost ke zlepšení vlastností při pěchování za studena, nikoli obecně závazná dolní mez. Nižší Si lze dohodnout v objednávce s ohledem na prokalitelnost. Při předepsané prokalitelnosti norma dovoluje omezené úchylky kromě P/S; u C nejvýše 0.01%, ostatní viz tabulka 2. Při předepsané horní mezi Cr 0.30% lze v objednávce dohodnout nejnižší Cr. 30MoB1 musí mít zaručenou prokalitelnost; dolní mez Cr je 0.15% a horní mez lze upravit dohodou.
Podmínky složení
ISO 4954:2018, tabulka C.3 uvádí tavbovou analýzu; jednotlivá hodnota je horní mez, pomlčka není nula. / Úchylky výrobkové analýzy jsou samostatně v tabulkách 2/3 a přímo neuvolňují tavbové rozsahy. / Volitelné Al0.020–0.050% pro zlepšení pěchování za studena není všeobecnou povinnou dolní mezí. / Nízký obsah Si lze dohodnout při objednání s ohledem na prokalitelnost; při požadavku na prokalitelnost norma dovoluje omezené úchylky s výjimkou P/S. Pro C nejvýše 0.01%, ostatní viz tabulka 2. / Při předepsané maximální hodnotě Cr 0.30% lze při objednání dohodnout minimální Cr; pro 30MoB1 musí být zajištěna prokalitelnost, dolní mez Cr je 0.15% a lze dohodnout změnu horní meze.