← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

30MNB4 — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 6. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro 30MNB4 →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál 30MNB4?

Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

30MnB4 · EN 10263

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Tažený drát
Vysvětlení stavu původního záznamu
Referenční záznam přepisu normy
Vydání normy
BS EN 10263-4:2017
Umístění v tabulce
Tabulka 4

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.4033–0.5800 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, Ni CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.3140–0.4375 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Ni, Mo, V Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.3500–0.4575 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.27 ~ 0.32
Si≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Mn0.8 ~ 1.1
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
B0.0008 ~ 0.005

Meze použitelnosti

Tavbová analýza; poznámky pod čarou a dohodnutelné položky viz původní stránka, nestanovený rozsah není nula. Dřívější dočasná extrakce 2001 byla nahrazena původním vydáním 2017. Web neuvádí vydání; záznam se zobrazuje podle vydání zdroje, bez potvrzení použitelnosti pro smlouvu.

Vysvětlení ověření

Zdroj normy: BS EN 10263-4:2017 · Tabulka 4Zobrazit související produkt →

30MnB4 · ISO 4954

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Drát pro pěchování za studena
Vysvětlení stavu původního záznamu
Referenční záznam přepisu normy
Vydání normy
ISO 4954:2018
Umístění v tabulce
Tabulka C.3

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.4033–0.5800 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, Ni CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.3140–0.4375 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Ni, Mo, V Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.3500–0.4575 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.27 ~ 0.32
Si≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Mn0.8 ~ 1.1
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
B0.0008 ~ 0.005
Cu≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

ISO 4954:2018; tavbová analýza, hmotnostní podíly v %; hodnoty bez rozsahu jsou horní meze, úplné poznámky pod tabulkou viz původní stránka. Web neuvádí vydání; záznam se zobrazuje podle vydání zdroje, bez potvrzení použitelnosti pro smlouvu.

Vysvětlení ověření

Zdroj normy: ISO 4954:2018 · Tabulka C.3Zobrazit související produkt →

30MnB4 · ISO 4954-2018

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Legovaná ocel
Podkategorie
Ocel k zušlechťování
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
ISO 4954:2018
Umístění v tabulce
Tabulka C.3

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.4033–0.5800 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, Ni CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.3140–0.4375 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Ni, Mo, V Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.3500–0.4575 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.27 ~ 0.32
Si≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Mn0.8 ~ 1.1
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
B0.0008 ~ 0.005
Cu≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

ISO 4954:2018, tabulka C.3: Tavbová analýza; jednotlivé hodnoty jsou horní meze, pomlčka není nula. Úchylky výrobkové analýzy se uvádějí samostatně podle tabulek 2/3 normy a přímo nerozšiřují rozsah tavbového složení. Al0.020–0.050% je volitelná možnost ke zlepšení vlastností při pěchování za studena, nikoli obecně závazná dolní mez. Nižší Si lze dohodnout v objednávce s ohledem na prokalitelnost. Při předepsané prokalitelnosti norma dovoluje omezené úchylky kromě P/S; u C nejvýše 0.01%, ostatní viz tabulka 2. Při předepsané horní mezi Cr 0.30% lze v objednávce dohodnout nejnižší Cr. 30MoB1 musí mít zaručenou prokalitelnost; dolní mez Cr je 0.15% a horní mez lze upravit dohodou.

Podmínky složení

ISO 4954:2018, tabulka C.3 uvádí tavbovou analýzu; jednotlivá hodnota je horní mez, pomlčka není nula. / Úchylky výrobkové analýzy jsou samostatně v tabulkách 2/3 a přímo neuvolňují tavbové rozsahy. / Volitelné Al0.020–0.050% pro zlepšení pěchování za studena není všeobecnou povinnou dolní mezí. / Nízký obsah Si lze dohodnout při objednání s ohledem na prokalitelnost; při požadavku na prokalitelnost norma dovoluje omezené úchylky s výjimkou P/S. Pro C nejvýše 0.01%, ostatní viz tabulka 2. / Při předepsané maximální hodnotě Cr 0.30% lze při objednání dohodnout minimální Cr; pro 30MoB1 musí být zajištěna prokalitelnost, dolní mez Cr je 0.15% a lze dohodnout změnu horní meze.

Vysvětlení ověření

Byla ověřena tabulka C.3 původního textu normy a poznámky pod čarou

30MnB4 · EN 10263-4-2017

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
EN 10263-4-2017
Umístění v tabulce
Tabulka 4 a poznámky

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Výchozí tabulkové tavbové složení, bez výběru volitelného přídavku Al
IIW / CEV:0.4033–0.5800 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, Ni CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.3140–0.4375 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Ni, Mo, V Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.3500–0.4575 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Poznámka 3 připouští volitelný přídavek Al 0.020–0.050% pro zlepšení vlastností při pěchování za studena
IIW / CEV:0.4033–0.5800 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, Ni CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.3140–0.4375 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Ni, Mo, V Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.3500–0.4575 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C0.27 ~ 0.32
Si≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Mn0.8 ~ 1.1
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
B0.0008 ~ 0.005

Meze použitelnosti

EN10263-4:2017, tabulka 4: Tavbová analýza, hmotnostní podíly v %. Neuvedené prvky se nedoplňují 0 a bez souhlasu odběratele se nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby. Poznámka 2 dovoluje při požadavku na prokalitelnost předepsané malé úchylky, nikoli však u P/S; výchozí složení zde nebylo rozšířeno, nutno zohlednit konkrétní objednací podmínky prokalitelnosti. Volitelný Al0.020–0.050% podle poznámky 3 je uveden samostatně a není výchozím povinným obsahem hliníku. Mechanické vlastnosti a dodací stav se ověřují samostatně; rozsah normy nezaručuje tváření libovolné součásti. Text poznámky a tabulky 4 uvádí možnost dohodnout dolní mez Cr pro značky s Cr≤.30%, zatímco značka poznámky a v záhlaví je u Si. Nejasnost původního umístění zůstává uvedena, bez změny jednoznačných tabulkových hodnot Si či svévolné podmínky nízkého Si. Dolní mez Cr .15 podle tabulky 4, poznámky b platí pouze pro požadavek prokalení jádra 1.5408 (30MoB1), nikoli pro jiné značky jako 30MnB4; dohodnuté snížení horní meze Cr vyžaduje konkrétní hodnotu.

Podmínky složení

EN10263-4:2017, tabulka 4: Tavbová analýza, hmotnostní podíly v %. Neuvedené prvky se nedoplňují 0 a bez souhlasu odběratele se nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby. Poznámka 2 dovoluje při požadavku na prokalitelnost předepsané malé úchylky, nikoli však u P/S; výchozí složení zde nebylo rozšířeno, nutno zohlednit konkrétní objednací podmínky prokalitelnosti. Volitelný Al0.020–0.050% podle poznámky 3 je uveden samostatně a není výchozím povinným obsahem hliníku. Mechanické vlastnosti a dodací stav se ověřují samostatně; rozsah normy nezaručuje tváření libovolné součásti. Text poznámky a tabulky 4 uvádí možnost dohodnout dolní mez Cr pro značky s Cr≤.30%, zatímco značka poznámky a v záhlaví je u Si. Nejasnost původního umístění zůstává uvedena, bez změny jednoznačných tabulkových hodnot Si či svévolné podmínky nízkého Si. Dolní mez Cr .15 podle tabulky 4, poznámky b platí pouze pro požadavek prokalení jádra 1.5408 (30MoB1), nikoli pro jiné značky jako 30MnB4; dohodnuté snížení horní meze Cr vyžaduje konkrétní hodnotu.

Původní záznam podmíněné větve

Výchozí tabulkové tavbové složení, bez výběru volitelného přídavku Al

PrvekPožadavky na složení
C0.27 ~ 0.32
Si≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Mn0.8 ~ 1.1
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
B0.0008 ~ 0.005

Poznámka 3 připouští volitelný přídavek Al 0.020–0.050% pro zlepšení vlastností při pěchování za studena

PrvekPožadavky na složení
C0.27 ~ 0.32
Si≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Mn0.8 ~ 1.1
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
B0.0008 ~ 0.005
Al0.02 ~ 0.05

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Vizuální ověření tabulky 3/4 anglického původního textu a poznámek pod čarou

30MnB4 · DIN EN 10263-4-2002

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
DIN EN 10263-4-2002
Umístění v tabulce
Tabulka 3

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.4033–0.5800 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, Ni CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.3140–0.4375 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Ni, Mo, V Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.3500–0.4575 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.27 ~ 0.32
Si≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Mn0.8 ~ 1.1
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
B0.0008 ~ 0.005

Meze použitelnosti

DIN EN10263-4:2002-02 přebírá EN10263-4:2001, obálka výslovně uvádí vztah vydání; tavbová analýza v hmotnostních procentech %. Starší tabulky 2/3 neuvádějí poznámku o volitelném přídavku Al vydání 2017; novější podmínky se nepřebírají. Tabulka 2, poznámka c: Lze dohodnout rozsah uhlíku o šířce .04%; bez konkrétní dohody se výchozí tabulkové hodnoty nemění. Poznámka d tabulky 2 a poznámka c tabulky 3 umožňují dohodnout nižší Si s ohledem na vliv na vlastnosti / prokalitelnost; bez konkrétního rozsahu se údaje svévolně nedoplňují. Neuvedené prvky se nedoplňují nulou. Tabulka 2, poznámka a: Bez souhlasu odběratele se záměrně nepřidávají, kromě účelů dokončení tavby; zbytkové prvky mohou být přítomny, nesmějí však ovlivnit vlastnosti. Tabulka 2, poznámka b: Při požadavku na prokalitelnost jsou přípustné stanovené odchylky, kromě P/S; výchozí rozsah složení se zde nerozšiřuje. Mechanické, dodací požadavky a požadavky na prokalitelnost je nutné ověřit samostatně; vhodnost tváření konkrétního dílu je nutné potvrdit zvlášť. Starší tabulka 3, poznámka d: U značek s Cr≤.30 lze dohodnout dolní mez bez uvedené jednotné číselné hodnoty. Nepřebírá se možnost .15 pro prokalení jádra 30MoB1 z vydání 2017.

Podmínky složení

DIN EN10263-4:2002-02 přebírá EN10263-4:2001; obálka výslovně uvádí vztah vydání. Tavbová analýza v hmotnostních procentech %. / Starší tabulky 2/3 neobsahují poznámku o volitelném přidání Al z vydání 2017; novější podmínka se nepřebírá. / Tabulka 2, poznámka c dovoluje dohodnout rozsah uhlíku o šířce .04%; bez konkrétní dohody se výchozí tabulkové hodnoty nemění. / Tabulka 2, poznámka d a tabulka 3, poznámka c dovolují dohodnout nižší Si s ohledem na vliv na vlastnosti / prokalitelnost; neuvedený konkrétní rozsah se nedoplňuje. / Neuvedené prvky nejsou nula; tabulka 2, poznámka a zakazuje bez souhlasu odběratele záměrné přidání kromě dokončení tavby. Zbytkové prvky mohou být přítomny, nesmějí však poškodit vlastnosti. / Tabulka 2, poznámka b dovoluje při požadavku na prokalitelnost předepsané úchylky s výjimkou P/S; zde se výchozí složení nerozšiřuje. / Mechanické vlastnosti, dodání a prokalitelnost ověřit zvlášť; vhodnost tváření konkrétní součásti potvrdit samostatně. / Starší tabulka 3, poznámka d: pro značky s Cr≤.30 lze dohodnout dolní mez bez uvedené jednotné hodnoty; nepřebírá se volba kalení jádra .15 pro 30MoB1 z vydání 2017.

Vysvětlení ověření

Vizuální kontrola tabulky 2/3 a poznámek pod čarou staršího vydání; shoda s novějším vydáním se nepředpokládá.

30MnB4 · BEXG 021-2020

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Ocel pro pěchování za studena
Podkategorie
Ocel pro pěchování za studena
Forma materiálu
Válcovaný drát
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text výrobce byl ověřen
Vydání dokumentu
BEXG 021-2020, obálka uvádí šestnáctou revizi, vydáno a účinné od 2020-12-29; pouze nejnovější původní text dostupný v místních podkladech
Název dokumentu
Technické dodací podmínky pro ocelový válcovaný drát pro pěchování automobilových dílů za studena
Umístění v tabulce
Tabulka 1
Fyzická strana PDF
7
Jednotka
Hmotnostní podíl (wt%)
Výrobce
Baoshan Iron & Steel Co., Ltd.

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Odhad rozsahu podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.

IIW / CEV:0.4033–0.6020 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.3140–0.4423 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.3500–0.4660 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.27 ~ 0.32
Si≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Mn0.8 ~ 1.1
P≤ 0.02 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.02 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
B0.0008 ~ 0.005
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Mo≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Baosteel BEXG 021-2020, tabulka 1, řádek 55, strana 7 souboru PDF; tavbové složení wt%, válcovaný drát válcovaný za tepla. 2020 je vydání původního textu dostupné v těchto místních podkladech, nikoli tvrzení o aktuálně nejnovějším vydání výrobce. Zvláštní podmínky a skutečnou dodávku je nutné potvrdit samostatně.

Podmínky složení

Tabulka 1 a její pokračování uvádějí tavbové složení v hmotnostních podílech wt%; výrobkem je válcovaný drát válcovaný za tepla pro automobilové součásti. / Bez zvláštního upřesnění jsou zbytkové Cr≤0.20%, Ni≤0.20%, Cu≤0.20%, Mo≤0.06%; zvláštní ustanovení tabulky a doplňujících poznámek mají přednost. / Pomlčka není nula; složení mimo tabulku se nedoplňuje odhadem z názvu značky či citované normy.

Vysvětlení ověření

Původní obrazy tabulky 1 na fyzických stranách 3–10 byly porovnány stránku po stránce; číselné přesahy mezi stránkami a ostatní sloupce jsou odděleny. Dva sporné řádky byly vyloučeny.

Poznámky pod čarou zdroje

B:0.0008-0.0050
WhatsApp Technický dotaz →
Použití obrázků a obsahu · Creation Group