← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

27NICRMOV15-6 — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 1. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro 27NICRMOV15-6 →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál 27NICRMOV15-6?

Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

27NiCrMoV15-6 · EN 10269-2013

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
EN 10269-2013
Umístění v tabulce
Tabulka1, oceli k zušlechťování a poznámky a/b/c
Fyzická strana PDF
17、19

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Běžný požadavek C .22–.32%
IIW / CEV:0.7717–1.1333 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.3658–0.5467 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.4050–0.5950 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Při požadavku na magnetické vlastnosti, tabulka 1, poznámka c, maximální C .28%
IIW / CEV:0.7717–1.0933 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.3658–0.5067 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.4050–0.5550 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C0.22 ~ 0.32
Si≤ 0.15 (dolní mez neuvedena)
Mn0.15 ~ 0.4
P≤ 0.01 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.007 (dolní mez neuvedena)
Cr1.2 ~ 1.8
Mo0.25 ~ 0.45
Ni3.4 ~ 4.0
V0.05 ~ 0.15

Meze použitelnosti

EN10269:2013, tabulka 1, část zušlechťovaných ocelí, oficiální anglické převzetí BS, PDF17 a poznámky pod čarou PDF19, tavbová analýza wt%. Al je celkový hliník; ≥.020 bez předepsaného maxima zůstává pouze dolní mezí, horní mez se nevymýšlí. Dohoda o síře podle poznámky b platí pouze pro značky s poznámkou b; horní mez uhlíku .28 pro magnetické vlastnosti 27NiCrMoV15-6 podle poznámky c se volí samostatně. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; prázdné pole není nula. Úchylky výrobkové analýzy, vlastnosti, tepelné zpracování a vhodnost dodávky pro pěchování za studena se ověřují samostatně, bez automatického přidání do produktového katalogu.

Podmínky složení

EN10269:2013, tabulka 1, část zušlechťovaných ocelí, oficiální anglické převzetí BS, PDF17 a poznámky pod čarou PDF19, tavbová analýza wt%. Al je celkový hliník; ≥.020 bez předepsaného maxima zůstává pouze dolní mezí, horní mez se nevymýšlí. Dohoda o síře podle poznámky b platí pouze pro značky s poznámkou b; horní mez uhlíku .28 pro magnetické vlastnosti 27NiCrMoV15-6 podle poznámky c se volí samostatně. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; prázdné pole není nula. Úchylky výrobkové analýzy, vlastnosti, tepelné zpracování a vhodnost dodávky pro pěchování za studena se ověřují samostatně, bez automatického přidání do produktového katalogu.

Původní záznam podmíněné větve

Běžný požadavek C .22–.32%

PrvekPožadavky na složení
C0.22 ~ 0.32
Si≤ 0.15 (dolní mez neuvedena)
Mn0.15 ~ 0.4
P≤ 0.01 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.007 (dolní mez neuvedena)
Cr1.2 ~ 1.8
Mo0.25 ~ 0.45
Ni3.4 ~ 4.0
V0.05 ~ 0.15

Při požadavku na magnetické vlastnosti, tabulka 1, poznámka c, maximální C .28%

PrvekPožadavky na složení
C0.22 ~ 0.28
Si≤ 0.15 (dolní mez neuvedena)
Mn0.15 ~ 0.4
P≤ 0.01 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.007 (dolní mez neuvedena)
Cr1.2 ~ 1.8
Mo0.25 ~ 0.45
Ni3.4 ~ 4.0
V0.05 ~ 0.15

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Vizuální kontrola ocelí k zušlechťování v tabulce 1 oficiálního anglického originálu a příslušných poznámek pod čarou
WhatsApp Technický dotaz →
Použití obrázků a obsahu · Creation Group