← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

23MNB5 — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 2. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro 23MNB5 →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál 23MNB5?

Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

23MnB5 · ISO 4954

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Drát pro pěchování za studena
Vysvětlení stavu původního záznamu
Referenční záznam přepisu normy
Vydání normy
ISO 4954:2018
Umístění v tabulce
Tabulka C.3

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.3833–0.5700 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, Ni CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2590–0.3925 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Ni, Mo, V Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.3100–0.4275 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.2 ~ 0.26
Si≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Mn1.1 ~ 1.4
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
B0.0008 ~ 0.005
Cu≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

ISO 4954:2018; tavbová analýza, hmotnostní podíly v %; hodnoty bez rozsahu jsou horní meze, úplné poznámky pod tabulkou viz původní stránka. Web neuvádí vydání; záznam se zobrazuje podle vydání zdroje, bez potvrzení použitelnosti pro smlouvu.

Vysvětlení ověření

Zdroj normy: ISO 4954:2018 · Tabulka C.3Zobrazit související produkt →

23MnB5 · ISO 4954-2018

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Legovaná ocel
Podkategorie
Ocel k zušlechťování
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
ISO 4954:2018
Umístění v tabulce
Tabulka C.3

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.3833–0.5700 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, Ni CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2590–0.3925 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Ni, Mo, V Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.3100–0.4275 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.2 ~ 0.26
Si≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Mn1.1 ~ 1.4
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
B0.0008 ~ 0.005
Cu≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

ISO 4954:2018, tabulka C.3: Tavbová analýza; jednotlivé hodnoty jsou horní meze, pomlčka není nula. Úchylky výrobkové analýzy se uvádějí samostatně podle tabulek 2/3 normy a přímo nerozšiřují rozsah tavbového složení. Al0.020–0.050% je volitelná možnost ke zlepšení vlastností při pěchování za studena, nikoli obecně závazná dolní mez. Nižší Si lze dohodnout v objednávce s ohledem na prokalitelnost. Při předepsané prokalitelnosti norma dovoluje omezené úchylky kromě P/S; u C nejvýše 0.01%, ostatní viz tabulka 2. Při předepsané horní mezi Cr 0.30% lze v objednávce dohodnout nejnižší Cr. 30MoB1 musí mít zaručenou prokalitelnost; dolní mez Cr je 0.15% a horní mez lze upravit dohodou.

Podmínky složení

ISO 4954:2018, tabulka C.3 uvádí tavbovou analýzu; jednotlivá hodnota je horní mez, pomlčka není nula. / Úchylky výrobkové analýzy jsou samostatně v tabulkách 2/3 a přímo neuvolňují tavbové rozsahy. / Volitelné Al0.020–0.050% pro zlepšení pěchování za studena není všeobecnou povinnou dolní mezí. / Nízký obsah Si lze dohodnout při objednání s ohledem na prokalitelnost; při požadavku na prokalitelnost norma dovoluje omezené úchylky s výjimkou P/S. Pro C nejvýše 0.01%, ostatní viz tabulka 2. / Při předepsané maximální hodnotě Cr 0.30% lze při objednání dohodnout minimální Cr; pro 30MoB1 musí být zajištěna prokalitelnost, dolní mez Cr je 0.15% a lze dohodnout změnu horní meze.

Vysvětlení ověření

Byla ověřena tabulka C.3 původního textu normy a poznámky pod čarou
WhatsApp Technický dotaz →
Použití obrázků a obsahu · Creation Group