← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

20MNMONI4-5 — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 1. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro 20MNMONI4-5 →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál 20MNMONI4-5?

Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

20MnMoNi4-5 · EN 10250-3-1999

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Legovaná ocel
Podkategorie
Legovaná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
EN 10250-3-1999
Umístění v tabulce
Tabulka1 a poznámky 1/2; články 1, 3.1, 3.2
Fyzická strana PDF
6、8、9

Zdrojový dokument

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Základní rozsah tabulky 1, Ni 0.40–0.80%
IIW / CEV:0.4533–0.7533 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2567–0.3967 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.3250–0.4850 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Tabulka 1, poznámka 2: Pro větší průřez je přípustná horní mez Ni 1.00%. Originál neuvádí číselnou hranici průřezu, použitelné podmínky je nutné potvrdit.
IIW / CEV:0.4533–0.7667 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2567–0.4000 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.3250–0.4900 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C0.17 ~ 0.23
Si≤ 0.4 (dolní mez neuvedena)
Mn1.0 ~ 1.5
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.5 (dolní mez neuvedena)
Mo0.45 ~ 0.6
Ni0.4 ~ 0.8

Meze použitelnosti

Podle původní tabulky 1 a poznámek normy EN10250-3:1999 obsažené v BS EN10250-3:2000, hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%. Norma platí pro volné výkovky, kované tyče a výrobky válcované do kruhů po předkování z legovaných ušlechtilých ocelí dodávaných po zušlechťování; nejde automaticky o dodací normu drátu pro pěchování za studena. Tabulka 1, poznámka 1 dovoluje výrobci jednotlivě či v kombinaci přidávat Al, Ti, V a Nb pro řízení zrna. Nové číselné rozsahy nejsou uvedeny, nuly ani odhadnutá maxima se nedoplňují. Bez souhlasu odběratele se prvky neuvedené v tabulkách 1/2 nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby. 3.1 požaduje tavbové složení podle tabulky 1 a odkazuje na A.7/A.8 v EN10250-1. Úchylky výrobkové analýzy podle 3.2 se ověřují samostatně podle tabulky 2 a článku 9.2 normy EN10250-1, bez přímého rozšíření výchozího tavbového rozsahu. Nyní jsou potvrzeny pouze chemické složení, přiřazení názvů / čísel ocelí a související poznámky k rozsahu; veškeré mechanické vlastnosti ani odkazovaná část 1 se nevydávají za plně ověřené. Tabulka 1, poznámka 2 platí pouze pro 20MnMoNi4-5; u většího průřezu může být Ni až 1.00%, nikoli u jiných druhů oceli.

Podmínky složení

Podle původní tabulky 1 a poznámek normy EN10250-3:1999 obsažené v BS EN10250-3:2000, hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%. Norma platí pro volné výkovky, kované tyče a výrobky válcované do kruhů po předkování z legovaných ušlechtilých ocelí dodávaných po zušlechťování; nejde automaticky o dodací normu drátu pro pěchování za studena. Tabulka 1, poznámka 1 dovoluje výrobci jednotlivě či v kombinaci přidávat Al, Ti, V a Nb pro řízení zrna. Nové číselné rozsahy nejsou uvedeny, nuly ani odhadnutá maxima se nedoplňují. Bez souhlasu odběratele se prvky neuvedené v tabulkách 1/2 nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby. 3.1 požaduje tavbové složení podle tabulky 1 a odkazuje na A.7/A.8 v EN10250-1. Úchylky výrobkové analýzy podle 3.2 se ověřují samostatně podle tabulky 2 a článku 9.2 normy EN10250-1, bez přímého rozšíření výchozího tavbového rozsahu. Nyní jsou potvrzeny pouze chemické složení, přiřazení názvů / čísel ocelí a související poznámky k rozsahu; veškeré mechanické vlastnosti ani odkazovaná část 1 se nevydávají za plně ověřené. Tabulka 1, poznámka 2 platí pouze pro 20MnMoNi4-5; u většího průřezu může být Ni až 1.00%, nikoli u jiných druhů oceli.

Původní záznam podmíněné větve

Základní rozsah tabulky 1, Ni 0.40–0.80%

PrvekPožadavky na složení
C0.17 ~ 0.23
Si≤ 0.4 (dolní mez neuvedena)
Mn1.0 ~ 1.5
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.5 (dolní mez neuvedena)
Mo0.45 ~ 0.6
Ni0.4 ~ 0.8

Tabulka 1, poznámka 2: Pro větší průřez je přípustná horní mez Ni 1.00%. Originál neuvádí číselnou hranici průřezu, použitelné podmínky je nutné potvrdit.

PrvekPožadavky na složení
C0.17 ~ 0.23
Si≤ 0.4 (dolní mez neuvedena)
Mn1.0 ~ 1.5
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.5 (dolní mez neuvedena)
Mo0.45 ~ 0.6
Ni0.4 ~ 1.0

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Obě strany tabulky 1 s 21 řádky a poznámkami pod čarou byly vizuálně ověřeny; jednotlivé prvky se shodují s buňkami původní tabulky obnovenými pomocí nezávislého mapování znaků písma při porovnání položku po položce
WhatsApp Technický dotaz →
Použití obrázků a obsahu · Creation Group