← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

20MNCRMO4-2 — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 2. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro 20MNCRMO4-2 →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál 20MNCRMO4-2?

Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

20MnCrMo4-2 · ISO 683-17-2014

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Ložisková ocel
Podkategorie
Ložisková ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Charakter údajů o složení
Složení pro tavbovou analýzu podle normy
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
ISO 683-17-2014
Umístění v tabulce
Tabulka 3 a poznámky a–k
Fyzická strana PDF
14、16
Jednotka
Hmotnostní podíl wt%
Typ analýzy
Tavbová analýza; analýza kyslíku samostatně podle volby výrobce

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Výchozí tavbové složení původní tabulky; volba výrobce: kyslík při tavbové analýze ≤0.002%
Podmínky použitelnosti tří vzorců svařovacího uhlíkového ekvivalentu pro jednotlivé skupiny ložiskových ocelí dosud nebyly potvrzeny vzorec po vzorci. Zobrazuje se pouze složení, uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se automaticky neuvádí.
Výchozí tavbové složení původní tabulky; dohoda o obrobitelnosti: S≤0.030%; volba výrobce: kyslík při tavbové analýze ≤0.002%
Podmínky použitelnosti tří vzorců svařovacího uhlíkového ekvivalentu pro jednotlivé skupiny ložiskových ocelí dosud nebyly potvrzeny vzorec po vzorci. Zobrazuje se pouze složení, uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se automaticky neuvádí.
Výchozí tavbové složení původní tabulky; volba výrobce: kyslík při kontrolní analýze výrobku ≤0.002%. Údaj se nesmí použít pro posouzení kyslíku v tavbové analýze
Podmínky použitelnosti tří vzorců svařovacího uhlíkového ekvivalentu pro jednotlivé skupiny ložiskových ocelí dosud nebyly potvrzeny vzorec po vzorci. Zobrazuje se pouze složení, uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se automaticky neuvádí.
Výchozí tavbové složení původní tabulky; dohoda o obrobitelnosti: S≤0.030%; volba výrobce: kyslík při kontrolní analýze výrobku ≤0.002%. Údaj se nesmí použít pro posouzení kyslíku v tavbové analýze
Podmínky použitelnosti tří vzorců svařovacího uhlíkového ekvivalentu pro jednotlivé skupiny ložiskových ocelí dosud nebyly potvrzeny vzorec po vzorci. Zobrazuje se pouze složení, uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se automaticky neuvádí.

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C0.17 ~ 0.23
Si≤ 0.4 (dolní mez neuvedena)
Mn0.65 ~ 1.1
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Cr0.4 ~ 0.75
Mo0.1 ~ 0.2
Al≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

ISO 683-17-2014, původní tabulka 3 a poznámky pod čarou byly ověřeny; tabulka 3 původního vydání uvádí tavbovou analýzu, hmotnostní podíly wt%. Nestanovené prvky se nepovažují za 0; úchylky výrobkové analýzy se řídí samostatně tabulkou 4 a nerozšiřují výchozí tavbový rozsah.

Podmínky složení

Původní tabulka 3, tavbová analýza v hmotnostních podílech wt%; nestanovené prvky nejsou 0. Výrobkové úchylky se řídí zvlášť tabulkou 4 a nerozšiřují výchozí tavbový rozsah. / Neuvedené prvky se kromě dokončení tavby nesmějí bez souhlasu kupujícího záměrně přidávat. / Poznámka b dovoluje malé úchylky pouze u značek s požadavkem na prokalitelnost, s výjimkou P/S; C nesmí překročit ±0.01%, ostatní tabulku 4. Výchozí tavbový rozsah se automaticky neuvolňuje. / Kategorie ložiskové oceli nezaručuje vhodnost pro pěchování za studena, mechanické vlastnosti ani dodání. / Poznámka f: dezoxidace / řízení vměstků pomocí Ca nebo slitin vápníku vyžaduje výslovné schválení kupujícího. Poznámka h: maximum Ti vyžaduje dohodu při poptávce a objednání a neuvedená hodnota se nevymýšlí. / Poznámka g: výrobce může zvolit tavbovou nebo výrobkovou analýzu kyslíku; požadavky na výrobkový kyslík jsou zachovány samostatně a nevydávají se za tavbovou analýzu. / Pouze tento řádek je v tabulce označen e: při přednostní obrobitelnosti lze dohodnout S≤0.030%; bez dohody platí výchozí podmínky. / Platnost tří vzorců svařovacího uhlíkového ekvivalentu pro jednotlivé skupiny ložiskových ocelí dosud nebyla ověřena pro každý vzorec; zobrazuje se pouze složení bez automatického uhlíkového ekvivalentu z normových rozsahů.

Podmíněné požadavky

Původní záznam podmíněné větve

Výchozí tavbové složení původní tabulky; volba výrobce: kyslík při tavbové analýze ≤0.002%

PrvekPožadavky na složení
C0.17 ~ 0.23
Si≤ 0.4 (dolní mez neuvedena)
Mn0.65 ~ 1.1
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Cr0.4 ~ 0.75
Mo0.1 ~ 0.2
Al≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
O≤ 0.002 (dolní mez neuvedena)
Podmínky analýzy kyslíku
Tavbová analýza

Výchozí tavbové složení původní tabulky; dohoda o obrobitelnosti: S≤0.030%; volba výrobce: kyslík při tavbové analýze ≤0.002%

PrvekPožadavky na složení
C0.17 ~ 0.23
Si≤ 0.4 (dolní mez neuvedena)
Mn0.65 ~ 1.1
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Cr0.4 ~ 0.75
Mo0.1 ~ 0.2
Al≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
O≤ 0.002 (dolní mez neuvedena)
Podmínky analýzy kyslíku
Tavbová analýza

Výchozí tavbové složení původní tabulky; volba výrobce: kyslík při kontrolní analýze výrobku ≤0.002%. Údaj se nesmí použít pro posouzení kyslíku v tavbové analýze

PrvekPožadavky na složení
C0.17 ~ 0.23
Si≤ 0.4 (dolní mez neuvedena)
Mn0.65 ~ 1.1
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Cr0.4 ~ 0.75
Mo0.1 ~ 0.2
Al≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Podmínky analýzy kyslíku
Kontrolní analýza výrobku
Samostatný požadavek na analýzu kyslíku ve výrobku
Prvek
O
Horní mez
0.002
Jednotka
wt%
Typ analýzy
Kontrolní analýza výrobku

Výchozí tavbové složení původní tabulky; dohoda o obrobitelnosti: S≤0.030%; volba výrobce: kyslík při kontrolní analýze výrobku ≤0.002%. Údaj se nesmí použít pro posouzení kyslíku v tavbové analýze

PrvekPožadavky na složení
C0.17 ~ 0.23
Si≤ 0.4 (dolní mez neuvedena)
Mn0.65 ~ 1.1
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Cr0.4 ~ 0.75
Mo0.1 ~ 0.2
Al≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Podmínky analýzy kyslíku
Kontrolní analýza výrobku
Samostatný požadavek na analýzu kyslíku ve výrobku
Prvek
O
Horní mez
0.002
Jednotka
wt%
Typ analýzy
Kontrolní analýza výrobku

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Tato skupina byla porovnána s německými původními obrazy DIN2015 a anglickými původními obrazy ISO2014. Samostatné zdroje jednotlivých vydání zůstávají zachovány; opravena starší označení / hodnoty a rozsah použitelnosti poznámek.

20MnCrMo4-2 · DIN EN ISO 683-17-2015

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Ložisková ocel
Podkategorie
Ložisková ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Charakter údajů o složení
Složení pro tavbovou analýzu podle normy
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
DIN EN ISO 683-17:2015-02
Umístění v tabulce
Tabulka 3 a poznámky pod čarou a–k
Fyzická strana PDF
18、19
Jednotka
Hmotnostní podíl wt%
Typ analýzy
Tavbová analýza; analýza kyslíku samostatně podle volby výrobce

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Výchozí tavbové složení původní tabulky; volba výrobce: kyslík při tavbové analýze ≤0.002%
Podmínky použitelnosti tří vzorců svařovacího uhlíkového ekvivalentu pro jednotlivé skupiny ložiskových ocelí dosud nebyly potvrzeny vzorec po vzorci. Zobrazuje se pouze složení, uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se automaticky neuvádí.
Výchozí tavbové složení původní tabulky; dohoda o obrobitelnosti: S≤0.030%; volba výrobce: kyslík při tavbové analýze ≤0.002%
Podmínky použitelnosti tří vzorců svařovacího uhlíkového ekvivalentu pro jednotlivé skupiny ložiskových ocelí dosud nebyly potvrzeny vzorec po vzorci. Zobrazuje se pouze složení, uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se automaticky neuvádí.
Výchozí tavbové složení původní tabulky; volba výrobce: kyslík při kontrolní analýze výrobku ≤0.002%. Údaj se nesmí použít pro posouzení kyslíku v tavbové analýze
Podmínky použitelnosti tří vzorců svařovacího uhlíkového ekvivalentu pro jednotlivé skupiny ložiskových ocelí dosud nebyly potvrzeny vzorec po vzorci. Zobrazuje se pouze složení, uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se automaticky neuvádí.
Výchozí tavbové složení původní tabulky; dohoda o obrobitelnosti: S≤0.030%; volba výrobce: kyslík při kontrolní analýze výrobku ≤0.002%. Údaj se nesmí použít pro posouzení kyslíku v tavbové analýze
Podmínky použitelnosti tří vzorců svařovacího uhlíkového ekvivalentu pro jednotlivé skupiny ložiskových ocelí dosud nebyly potvrzeny vzorec po vzorci. Zobrazuje se pouze složení, uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se automaticky neuvádí.

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C0.17 ~ 0.23
Si≤ 0.4 (dolní mez neuvedena)
Mn0.65 ~ 1.1
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Cr0.4 ~ 0.75
Mo0.1 ~ 0.2
Al≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Tabulka 3 originálu DIN EN ISO 683-17:2015-02 a poznámky pod čarou byly ověřeny. Tabulka 3 původního vydání uvádí tavbovou analýzu v hmotnostních podílech wt%; nestanovené prvky se nepovažují za 0. Odchylky kontrolní analýzy výrobku samostatně podle tabulky 4, bez rozšíření výchozího tavbového rozsahu.

Podmínky složení

Původní tabulka 3, tavbová analýza v hmotnostních podílech wt%; nestanovené prvky nejsou 0. Výrobkové úchylky se řídí zvlášť tabulkou 4 a nerozšiřují výchozí tavbový rozsah. / Neuvedené prvky se kromě dokončení tavby nesmějí bez souhlasu kupujícího záměrně přidávat. / Poznámka b dovoluje malé úchylky pouze u značek s požadavkem na prokalitelnost, s výjimkou P/S; C nesmí překročit ±0.01%, ostatní tabulku 4. Výchozí tavbový rozsah se automaticky neuvolňuje. / Kategorie ložiskové oceli nezaručuje vhodnost pro pěchování za studena, mechanické vlastnosti ani dodání. / Poznámka f: dezoxidace / řízení vměstků pomocí Ca nebo slitin vápníku vyžaduje výslovné schválení kupujícího. Poznámka h: maximum Ti vyžaduje dohodu při poptávce a objednání a neuvedená hodnota se nevymýšlí. / Poznámka g: výrobce může zvolit tavbovou nebo výrobkovou analýzu kyslíku; požadavky na výrobkový kyslík jsou zachovány samostatně a nevydávají se za tavbovou analýzu. / Pouze tento řádek je v tabulce označen e: při přednostní obrobitelnosti lze dohodnout S≤0.030%; bez dohody platí výchozí podmínky. / Platnost tří vzorců svařovacího uhlíkového ekvivalentu pro jednotlivé skupiny ložiskových ocelí dosud nebyla ověřena pro každý vzorec; zobrazuje se pouze složení bez automatického uhlíkového ekvivalentu z normových rozsahů.

Podmíněné požadavky

Původní záznam podmíněné větve

Výchozí tavbové složení původní tabulky; volba výrobce: kyslík při tavbové analýze ≤0.002%

PrvekPožadavky na složení
C0.17 ~ 0.23
Si≤ 0.4 (dolní mez neuvedena)
Mn0.65 ~ 1.1
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Cr0.4 ~ 0.75
Mo0.1 ~ 0.2
Al≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
O≤ 0.002 (dolní mez neuvedena)
Podmínky analýzy kyslíku
Tavbová analýza

Výchozí tavbové složení původní tabulky; dohoda o obrobitelnosti: S≤0.030%; volba výrobce: kyslík při tavbové analýze ≤0.002%

PrvekPožadavky na složení
C0.17 ~ 0.23
Si≤ 0.4 (dolní mez neuvedena)
Mn0.65 ~ 1.1
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Cr0.4 ~ 0.75
Mo0.1 ~ 0.2
Al≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
O≤ 0.002 (dolní mez neuvedena)
Podmínky analýzy kyslíku
Tavbová analýza

Výchozí tavbové složení původní tabulky; volba výrobce: kyslík při kontrolní analýze výrobku ≤0.002%. Údaj se nesmí použít pro posouzení kyslíku v tavbové analýze

PrvekPožadavky na složení
C0.17 ~ 0.23
Si≤ 0.4 (dolní mez neuvedena)
Mn0.65 ~ 1.1
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Cr0.4 ~ 0.75
Mo0.1 ~ 0.2
Al≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Podmínky analýzy kyslíku
Kontrolní analýza výrobku
Samostatný požadavek na analýzu kyslíku ve výrobku
Prvek
O
Horní mez
0.002
Jednotka
wt%
Typ analýzy
Kontrolní analýza výrobku

Výchozí tavbové složení původní tabulky; dohoda o obrobitelnosti: S≤0.030%; volba výrobce: kyslík při kontrolní analýze výrobku ≤0.002%. Údaj se nesmí použít pro posouzení kyslíku v tavbové analýze

PrvekPožadavky na složení
C0.17 ~ 0.23
Si≤ 0.4 (dolní mez neuvedena)
Mn0.65 ~ 1.1
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Cr0.4 ~ 0.75
Mo0.1 ~ 0.2
Al≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Podmínky analýzy kyslíku
Kontrolní analýza výrobku
Samostatný požadavek na analýzu kyslíku ve výrobku
Prvek
O
Horní mez
0.002
Jednotka
wt%
Typ analýzy
Kontrolní analýza výrobku

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Tato skupina byla porovnána s německými původními obrazy DIN2015 a anglickými původními obrazy ISO2014. Samostatné zdroje jednotlivých vydání zůstávají zachovány; opravena starší označení / hodnoty a rozsah použitelnosti poznámek.
WhatsApp Technický dotaz →
Použití obrázků a obsahu · Creation Group