← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

20MN2 — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 4. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro 20MN2 →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál 20MN2?

Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

20Mn2 · GB/T 3077-2015

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Legovaná ocel
Podkategorie
Legovaná konstrukční ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
GB/T 3077-2015
Umístění v tabulce
Tabulka 1 a tabulka 2; pravidla označování podle závěrečné poznámky A/E k tabulce 1

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.4033–0.6600 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2457–0.3840 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.3100–0.4675 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.17 ~ 0.24
Mn1.4 ~ 1.8
Si0.17 ~ 0.37
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Mo≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

GB/T3077-2015, tabulka 1: Tavbová analýza; tabulka 2 uvádí požadavky na P/S a zbytkové prvky. Závěrečná poznámka tabulky 1 dovoluje objednat všechny značky jako vyšší / zvláštní jakost, s příslušnými příponami A/E; jakost tohoto záznamu: jakostní. Pro ocel na tváření za tepla platí Cu≤0.20%, běžná horní mez Cu se pro tento účel nepoužije. Výslovné legující rozsahy tabulky 1 mají přednost; nespecifikované Cr/Ni/Mo používají zbytková maxima tabulky 2, nikoli další zbytková maxima přidaná k legujícím prvkům. Sn/Sb/As se musí analyzovat a uvést v dokladu o jakosti, případné omezení se dohodne; obecné číselné meze se nevymýšlejí. Úchylky výrobkové analýzy podle GB/T222 se používají samostatně a přímo nerozšiřují tavbový rozsah. Mechanické vlastnosti závisí na rozměru zkušebního tělesa a doporučeném tepelném zpracování / dodacích podmínkách; ověření složení nepotvrzuje ověření vlastností.

Podmínky složení

GB/T3077-2015, tabulka 1: Tavbová analýza; tabulka 2 uvádí požadavky na P/S a zbytkové prvky. Závěrečná poznámka tabulky 1 dovoluje objednat všechny značky jako vyšší / zvláštní jakost, s příslušnými příponami A/E; jakost tohoto záznamu: jakostní. Pro ocel na tváření za tepla platí Cu≤0.20%, běžná horní mez Cu se pro tento účel nepoužije. Výslovné legující rozsahy tabulky 1 mají přednost; nespecifikované Cr/Ni/Mo používají zbytková maxima tabulky 2, nikoli další zbytková maxima přidaná k legujícím prvkům. Sn/Sb/As se musí analyzovat a uvést v dokladu o jakosti, případné omezení se dohodne; obecné číselné meze se nevymýšlejí. Úchylky výrobkové analýzy podle GB/T222 se používají samostatně a přímo nerozšiřují tavbový rozsah. Mechanické vlastnosti závisí na rozměru zkušebního tělesa a doporučeném tepelném zpracování / dodacích podmínkách; ověření složení nepotvrzuje ověření vlastností.

Vysvětlení ověření

Byla ověřena tabulka 1/2 a pravidla jakostních tříd

20Mn2 · GB/T 3078-2019

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Legovaná ocel
Podkategorie
Legovaná konstrukční ocel
Forma materiálu
Tyče tažené za studena
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
GB/T 3078-2019

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.4033–0.6600 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2457–0.3840 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.3100–0.4675 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.17 ~ 0.24
Mn1.4 ~ 1.8
Si0.17 ~ 0.37
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Mo≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

GB/T3078—2019, článek 7.1.1: Jakostní uhlíková konstrukční ocel odpovídá GB/T699, legovaná konstrukční ocel GB/T3077; současně je nutné zobrazit citovanou normu složení. Tato značka je uvedena v řádku 23 tabulky 2; tvrdost pro jednotlivé dodací stavy se zobrazuje jako samostatné podmínky podle tabulky 2. Skutečné použití a dodací stav je nutné ověřit samostatně, nepovažují se automaticky za splněné. Tyče tažené za studena / kruhové tyče tažené za studena a broušené; odchylky kontrolní analýzy výrobku podle GB/T222 se ověřují samostatně a nepřičítají se k tavbovým rozsahům. Tabulka 1 normy GB/T3077-2015 uvádí tavbovou analýzu, tabulka 2 požadavky P/S a zbytkových prvků. Závěrečná poznámka tabulky 1 umožňuje objednat všechny značky ve vyšším / zvláštním jakostním stupni s příponami A/E za značkou; jakost tohoto záznamu: jakostní ocel. Pro ocel určenou k tlakovému tváření za tepla platí Cu≤0.20%; běžná horní mez Cu se na toto použití nepřebírá. Výslovně stanovené legující rozsahy tabulky 1 mají přednost. Pro nespecifikované Cr/Ni/Mo platí zbytkové horní meze tabulky 2; k legujícím prvkům nelze dodatečně přičíst zbytkové horní meze. Sn/Sb/As se musí analyzovat a uvést v dokladu o jakosti, případné omezení se sjednává dohodou; jednotné číselné meze se zde nevymýšlejí. Odchylky kontrolní analýzy výrobku podle GB/T222 se používají samostatně a přímo nerozšiřují tavbové rozsahy. Mechanické vlastnosti je nutné posuzovat s ohledem na rozměry tělesa a doporučené tepelné zpracování / dodací podmínky; toto ověření složení není ověřením vlastností.

Podmínky složení

GB/T3078—2019, článek 7.1.1: Jakostní uhlíková konstrukční ocel odpovídá GB/T699, legovaná konstrukční ocel GB/T3077; současně je nutné zobrazit citovanou normu složení. Tato značka je uvedena v řádku 23 tabulky 2; tvrdost pro jednotlivé dodací stavy se zobrazuje jako samostatné podmínky podle tabulky 2. Skutečné použití a dodací stav je nutné ověřit samostatně, nepovažují se automaticky za splněné. Tyče tažené za studena / kruhové tyče tažené za studena a broušené; odchylky kontrolní analýzy výrobku podle GB/T222 se ověřují samostatně a nepřičítají se k tavbovým rozsahům. Tabulka 1 normy GB/T3077-2015 uvádí tavbovou analýzu, tabulka 2 požadavky P/S a zbytkových prvků. Závěrečná poznámka tabulky 1 umožňuje objednat všechny značky ve vyšším / zvláštním jakostním stupni s příponami A/E za značkou; jakost tohoto záznamu: jakostní ocel. Pro ocel určenou k tlakovému tváření za tepla platí Cu≤0.20%; běžná horní mez Cu se na toto použití nepřebírá. Výslovně stanovené legující rozsahy tabulky 1 mají přednost. Pro nespecifikované Cr/Ni/Mo platí zbytkové horní meze tabulky 2; k legujícím prvkům nelze dodatečně přičíst zbytkové horní meze. Sn/Sb/As se musí analyzovat a uvést v dokladu o jakosti, případné omezení se sjednává dohodou; jednotné číselné meze se zde nevymýšlejí. Odchylky kontrolní analýzy výrobku podle GB/T222 se používají samostatně a přímo nerozšiřují tavbové rozsahy. Mechanické vlastnosti je nutné posuzovat s ohledem na rozměry tělesa a doporučené tepelné zpracování / dodací podmínky; toto ověření složení není ověřením vlastností.

Vysvětlení ověření

Řádek značky v tabulce 2 a odkazující článek 7.1.1 normy GB/T3078—2019 byly ověřeny. Složení pochází z ověřeného originálu GB/T 3077-2015, nikoli ze samostatné tabulky složení GB/T3078.

Tvrdost při dodání (podmínky uvedeny odděleně)

GB/T 3078-2019 · tabulka 2 tvrdosti v dodacím stavu a poznámka a; 7.3/7.4 · strany PDF 6, 7 · HBW · zdroj SHA-256 29469018100b4553c22b1ea5e089516fa955843022f21c18f5a0720f1a74b7a4

Údaje pro podmínky stanovené normou, nikoli naměřené výsledky dodávané tavby a dávky; skutečný stav při dodání, použití a smlouvu je nutné potvrdit.

Dodání po tažení za studena nebo po tažení za studena a broušení; běžné podmínky použití podle tabulky 2. Použití pro tváření za tepla je nutné ověřit samostatně podle 7.4.2

HBW: ≤ 241 (dolní mez neuvedena) HBW

Dodává se ve stavu po žíhání, žíhání na lesk, vysokoteplotním popouštění nebo po normalizačním žíhání a následném popouštění; samotné normalizační žíhání pro dodání do tohoto výčtu nepatří a musí se dohodnout mezi oběma stranami podle 7.4.1

HBW: ≤ 197 (dolní mez neuvedena) HBW

20Mn2 · BEXG 021-2020

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Ocel pro pěchování za studena
Podkategorie
Ocel pro pěchování za studena
Forma materiálu
Válcovaný drát
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text výrobce byl ověřen
Vydání dokumentu
BEXG 021-2020, obálka uvádí šestnáctou revizi, vydáno a účinné od 2020-12-29; pouze nejnovější původní text dostupný v místních podkladech
Název dokumentu
Technické dodací podmínky pro ocelový válcovaný drát pro pěchování automobilových dílů za studena
Umístění v tabulce
Tabulka 1
Fyzická strana PDF
7
Jednotka
Hmotnostní podíl (wt%)
Výrobce
Baoshan Iron & Steel Co., Ltd.

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Odhad rozsahu podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.

IIW / CEV:0.4033–0.6087 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2457–0.3672 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.3100–0.4485 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.17 ~ 0.24
Si0.17 ~ 0.37
Mn1.4 ~ 1.8
P≤ 0.02 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.02 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.15 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Mo≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Baosteel BEXG 021-2020, tabulka 1, řádek 61, strana 7 souboru PDF; tavbové složení wt%, válcovaný drát válcovaný za tepla. 2020 je vydání původního textu dostupné v těchto místních podkladech, nikoli tvrzení o aktuálně nejnovějším vydání výrobce. Zvláštní podmínky a skutečnou dodávku je nutné potvrdit samostatně.

Podmínky složení

Tabulka 1 a její pokračování uvádějí tavbové složení v hmotnostních podílech wt%; výrobkem je válcovaný drát válcovaný za tepla pro automobilové součásti. / Bez zvláštního upřesnění jsou zbytkové Cr≤0.20%, Ni≤0.20%, Cu≤0.20%, Mo≤0.06%; zvláštní ustanovení tabulky a doplňujících poznámek mají přednost. / Pomlčka není nula; složení mimo tabulku se nedoplňuje odhadem z názvu značky či citované normy.

Vysvětlení ověření

Původní obrazy tabulky 1 na fyzických stranách 3–10 byly porovnány stránku po stránce; číselné přesahy mezi stránkami a ostatní sloupce jsou odděleny. Dva sporné řádky byly vyloučeny.

Poznámky pod čarou zdroje

-Zobrazit související produkt →

20Mn2 · GB/T 3077-1999

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Legovaná ocel
Podkategorie
Legovaná konstrukční ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
GB/T 3077-1999
Umístění v tabulce
Tabulka 1, pořadové číslo 1 a poznámky 1–4; tabulka 2; 6.1.1–6.1.2
Fyzická strana PDF
4、7、8
Jednotka
Hmotnostní podíl (wt%)
Typ analýzy
Tavbová analýza, nikoli kontrolní analýza výrobku

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Jakostní ocel; pro obrábění nebo jiné zpracování než tváření za tepla, podle horní meze Cu v tabulce 2
IIW / CEV:0.4033–0.6700 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2457–0.3873 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.3100–0.4725 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Jakostní ocel; pro tváření za tepla, 6.1.1.3 Cu≤0.20%
IIW / CEV:0.4033–0.6633 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2457–0.3823 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.3100–0.4675 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C0.17 ~ 0.24
Si0.17 ~ 0.37
Mn1.4 ~ 1.8
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Mo≤ 0.15 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

GB/T 3077—1999, tabulka 1: Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; záznam vychází ze skutečného vydání 1999, nikoli z náhrady vydáním 2015. Tabulkové značky bez A se objednávají jako jakostní ocel. P/S/Cu v tabulce 2 a zbytkové Mo se řídí příslušnou třídou jakosti; zbytková omezení Cr/Ni/Mo nepřepisují legující složení tabulky 1. Chemické složení normy platí i pro ingoty, předvalky a výrobky z nich; rozsah tyčí a požadavky na mechanické vlastnosti / povrchovou jakost se přímo nerozšiřují na záruku drátu pro pěchování za studena. Pokud smlouva neuvádí účel zpracování, předpokládá se obrábění; pro tváření za tepla platí Cu≤0.20%, je nutné zvolit příslušnou podmínku. Podle 6.1.1.2 se zbytkové W/V/Ti analyzují a uvádějí v dokladu o jakosti; neuvedená jednotná mez se nedoplňuje 0, legující rozsahy W/V/Ti tabulky 1 zůstávají zachovány. Tabulka 1, poznámka 2: Dohodnuté zvýšení jakosti na A/E nebo jiné složení vyžadují samostatnou kontrolu objednávky, bez automatického slučování značek či přepsání rozsahu C tohoto řádku. Tabulka 1, poznámka 4: 0.05% prvků vzácných zemin je vypočtený přídavek; výrobková analýza je pouze orientační a nepředstavuje zaručený rozsah složení. Úchylky výrobkové analýzy oceli či předvalku se ověřují samostatně podle odkazované GB/T222—1984 a automaticky nerozšiřují tavbové meze.

Podmínky složení

GB/T 3077—1999, tabulka 1: Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; záznam vychází ze skutečného vydání 1999, nikoli z náhrady vydáním 2015. Tabulkové značky bez A se objednávají jako jakostní ocel. P/S/Cu v tabulce 2 a zbytkové Mo se řídí příslušnou třídou jakosti; zbytková omezení Cr/Ni/Mo nepřepisují legující složení tabulky 1. Chemické složení normy platí i pro ingoty, předvalky a výrobky z nich; rozsah tyčí a požadavky na mechanické vlastnosti / povrchovou jakost se přímo nerozšiřují na záruku drátu pro pěchování za studena. Pokud smlouva neuvádí účel zpracování, předpokládá se obrábění; pro tváření za tepla platí Cu≤0.20%, je nutné zvolit příslušnou podmínku. Podle 6.1.1.2 se zbytkové W/V/Ti analyzují a uvádějí v dokladu o jakosti; neuvedená jednotná mez se nedoplňuje 0, legující rozsahy W/V/Ti tabulky 1 zůstávají zachovány. Tabulka 1, poznámka 2: Dohodnuté zvýšení jakosti na A/E nebo jiné složení vyžadují samostatnou kontrolu objednávky, bez automatického slučování značek či přepsání rozsahu C tohoto řádku. Tabulka 1, poznámka 4: 0.05% prvků vzácných zemin je vypočtený přídavek; výrobková analýza je pouze orientační a nepředstavuje zaručený rozsah složení. Úchylky výrobkové analýzy oceli či předvalku se ověřují samostatně podle odkazované GB/T222—1984 a automaticky nerozšiřují tavbové meze.

Původní záznam podmíněné větve

Jakostní ocel; pro obrábění nebo jiné zpracování než tváření za tepla, podle horní meze Cu v tabulce 2

PrvekPožadavky na složení
C0.17 ~ 0.24
Si0.17 ~ 0.37
Mn1.4 ~ 1.8
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Mo≤ 0.15 (dolní mez neuvedena)

Jakostní ocel; pro tváření za tepla, 6.1.1.3 Cu≤0.20%

PrvekPožadavky na složení
C0.17 ~ 0.24
Si0.17 ~ 0.37
Mn1.4 ~ 1.8
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Mo≤ 0.15 (dolní mez neuvedena)

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Bylo ověřeno složení z původních obrazů tabulky 1, tabulka 2 a příslušná ustanovení vydání 1999. Tavbová analýza, jakostní třídy a podmínky zpracování za tepla zůstávají oddělené.
WhatsApp Technický dotaz →
Použití obrázků a obsahu · Creation Group