20CRS4 — Údaje o materiálu
Počet zdrojových záznamů: 9. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.
Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.
Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro 20CRS4 →Posouzení požadavků na materiál
Hledáte materiál 20CRS4?
Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.
Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.
Ponechte vyplněné údaje a zkuste to později nebo kontaktujte website@chqwire.net. Pokud jste již obdrželi potvrzení, neodesílejte požadavky znovu.
20CrS4 · ISO 4954
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Forma materiálu
- Drát pro pěchování za studena
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Vydání zdroje bylo identifikováno, ověření složení zbývá dokončit
- Vydání normy
- ISO 4954:2018
- Umístění v tabulce
- Tabulka B.2
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.17 ~ 0.23 |
| Si | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.02 ~ 0.04 |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Cu | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Složení podle ISO 4954:2018; výrobek neuvádí vydání, smluvně použitelné vydání je nutné potvrdit.
Podmínky složení
ISO 4954:2018, tabulka B.2 uvádí tavbovou analýzu; jednotlivá hodnota je horní mez, pomlčka není nula. / Úchylky výrobkové analýzy jsou samostatně v tabulkách 2/3 a přímo neuvolňují tavbové rozsahy. / Volitelné Al0.020–0.050% pro zlepšení pěchování za studena není všeobecnou povinnou dolní mezí. / Nízký obsah Si lze dohodnout při objednání s ohledem na prokalitelnost; při požadavku na prokalitelnost norma dovoluje omezené úchylky s výjimkou P/S. Pro C nejvýše 0.01%, ostatní viz tabulka 2.
Vysvětlení ověření
Složení podle ISO 4954:2018; výrobek neuvádí vydání, smluvně použitelné vydání je nutné potvrdit.Zobrazit související produkt →20CrS4 · ISO 4954-2018
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Ocel k cementování
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- ISO 4954:2018
- Umístění v tabulce
- Tabulka B.2
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.17 ~ 0.23 |
| Si | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.02 ~ 0.04 |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Cu | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
ISO 4954:2018, tabulka B.2: Tavbová analýza; jednotlivé hodnoty jsou horní meze, pomlčka není nula. Úchylky výrobkové analýzy se uvádějí samostatně podle tabulek 2/3 normy a přímo nerozšiřují rozsah tavbového složení. Al0.020–0.050% je volitelná možnost ke zlepšení vlastností při pěchování za studena, nikoli obecně závazná dolní mez. Nižší Si lze dohodnout v objednávce s ohledem na prokalitelnost. Při předepsané prokalitelnosti norma dovoluje omezené úchylky kromě P/S; u C nejvýše 0.01%, ostatní viz tabulka 2.
Podmínky složení
ISO 4954:2018, tabulka B.2 uvádí tavbovou analýzu; jednotlivá hodnota je horní mez, pomlčka není nula. / Úchylky výrobkové analýzy jsou samostatně v tabulkách 2/3 a přímo neuvolňují tavbové rozsahy. / Volitelné Al0.020–0.050% pro zlepšení pěchování za studena není všeobecnou povinnou dolní mezí. / Nízký obsah Si lze dohodnout při objednání s ohledem na prokalitelnost; při požadavku na prokalitelnost norma dovoluje omezené úchylky s výjimkou P/S. Pro C nejvýše 0.01%, ostatní viz tabulka 2.
Vysvětlení ověření
Byla ověřena tabulka B.2 původního textu normy a poznámky pod čarou20CrS4 · ISO 4954-1-2024
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- ISO 4954-1-2024
- Umístění v tabulce
- Tabulka B.2 a poznámky a–d
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.
Výchozí tavbové složení podle tabulky B.2
Zvolen přídavek Al pro zlepšení chování při pěchování za studena, Al≤0.050%
Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.17 ~ 0.23 |
| Si | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.02 ~ 0.04 |
| Cu | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
Meze použitelnosti
Hmotnostní podíly wt%; tabulka B.2, tavbová analýza, odchylky kontrolní analýzy výrobku samostatně v tabulce 2. Poznámka a: Pro zlepšení chování při pěchování za studena lze přidat Al≤0.050%, nejde o výchozí povinný přídavek. Poznámka c: Při poptávce a objednání lze dohodnout nižší Si nebo určený rozsah Si. Konkrétní dohoda dosud není k dispozici, údaje se svévolně nedoplňují. Při požadavku na prokalitelnost je nutné přípustné malé odchylky tabulek B.6/B.7 ověřit samostatně podle tabulky 2 a podmínek; výchozí rozsah složení se nerozšiřuje. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; nestanovené údaje nejsou nula. Mechanické vlastnosti / prokalitelnost nebyly v této skupině doplněny; vhodnost pro pěchování za studena vyžaduje rozměry, stav a technické podmínky.
Podmínky složení
Hmotnostní podíly wt%; tabulka B.2, tavbová analýza, odchylky kontrolní analýzy výrobku samostatně v tabulce 2. Poznámka a: Pro zlepšení chování při pěchování za studena lze přidat Al≤0.050%, nejde o výchozí povinný přídavek. Poznámka c: Při poptávce a objednání lze dohodnout nižší Si nebo určený rozsah Si. Konkrétní dohoda dosud není k dispozici, údaje se svévolně nedoplňují. Při požadavku na prokalitelnost je nutné přípustné malé odchylky tabulek B.6/B.7 ověřit samostatně podle tabulky 2 a podmínek; výchozí rozsah složení se nerozšiřuje. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; nestanovené údaje nejsou nula. Mechanické vlastnosti / prokalitelnost nebyly v této skupině doplněny; vhodnost pro pěchování za studena vyžaduje rozměry, stav a technické podmínky.
Původní záznam podmíněné větve
Výchozí tavbové složení podle tabulky B.2
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.17 ~ 0.23 |
| Si | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.02 ~ 0.04 |
| Cu | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
Zvolen přídavek Al pro zlepšení chování při pěchování za studena, Al≤0.050%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.17 ~ 0.23 |
| Si | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.02 ~ 0.04 |
| Cu | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Al | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
Je nutné vybrat podmíněnou větev
AnoVysvětlení ověření
Tabulka B.2 anglického originálu 2024 a poznámky pod čarou byly ověřeny20CrS4 · ISO 683-18-1996
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Ocel k cementování
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- ISO 683-18-1996
- Umístění v tabulce
- Tabulka3 a poznámky pod čarou 1–5; 7.2.2.1–7.2.2.2
- Fyzická strana PDF
- 6、11、12、13
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.17 ~ 0.23 |
| Si | 0.15 ~ 0.4 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.02 ~ 0.04 |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
Meze použitelnosti
ISO 683-18:1996, výrobky z lesklé nelegované a nízkolegované oceli; tabulka 3, tavbová analýza cementačních ocelí, hmotnostní podíly wt%. Nejde o potvrzení složení podle vydání 2014. Zdrojem je veřejný výňatek oficiálního vydání o 13 stranách; byly získány všechny řádky složení tabulky 3 a jejích 5 poznámek pod čarou. Nebyly získány úchylky výrobkové analýzy tabulky 4, údaje prokalitelnosti tabulky 7/8 ani složení zušlechťovaných ocelí kapitoly 8; úplné ověření normy se nepotvrzuje. Zobrazuje se základní rozsah běžných značek z tabulky 3. Při předepsané prokalitelnosti dovoluje poznámka 1 omezené úchylky kromě P/S, u C nejvýše ±0.01%, u ostatních prvků je nutné ověřit tabulku 4. Bez tabulky 4 se rozsahy automaticky nerozšiřují ani nepoužívají pro přejímku značek H. Na požádání lze obrobitelnost zlepšit přídavkem olova nebo řízením tvaru sulfidů; hodnota olova není stanovena, nedoplňuje se nulou ani odhadem rozsahu. Jiné cementační oceli viz ISO 683-11:1987; odlišné přípony názvů vydání 2014 se automaticky nepovažují za stejnou značku vydání 1996. Při poptávce a objednání lze dohodnout nižší Si s ohledem na mechanické vlastnosti; zobrazuje se základní rozsah tabulky 3, bez svévolného zrušení dolní meze Si. Neuvedené prvky nejsou nula; bez souhlasu odběratele se nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby, a musí se zabránit přenosu prvků zhoršujících vlastnosti například ze šrotu. 7.2.2.1 stanoví tabulku 3 pro tavbovou analýzu; úchylky výrobkové analýzy jsou v nezískané tabulce 4. 5.1.2 požaduje uklidněnou ocel. Podmínky žíhání na globulární karbidy pro pěchování / protlačování za studena samostatně upravuje ISO4954; samotné složení nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena.
Podmínky složení
ISO 683-18:1996, lesklé výrobky z nelegované a nízkolegované oceli, tabulka 3, tavbová analýza cementačních ocelí v hmotnostních podílech wt%; nejde o potvrzení složení vydání 2014. / Zdroj je veřejný výňatek oficiálního vydání o 13 stranách; získány úplné řádky složení tabulky 3 a 5 poznámek. Nezískány tabulka 4 výrobkových úchylek, tabulky 7/8 prokalitelnosti ani složení zušlechťovaných ocelí z kapitoly 8, nelze předpokládat ověření celé normy. / Nyní se zobrazuje běžný rozsah značek tabulky 3. Při předepsané prokalitelnosti dovoluje poznámka 1 omezené úchylky kromě P/S, pro C nejvýše ±0.01%, jiné prvky podle tabulky 4; bez tabulky 4 se rozsahy automaticky neuvolňují ani nepoužívají k přejímce značek H. / Na požadavek lze zlepšit obrobitelnost přidáním olova nebo řízením tvaru sulfidů; hodnota olova není stanovena a nedoplňuje se nulou ani svévolným rozsahem. / Další cementační oceli viz ISO 683-11:1987; různé přípony vydání 2014 se automaticky nepovažují za stejnou značku vydání 1996. / Nižší Si lze dohodnout při poptávce a objednání s ohledem na mechanické vlastnosti; nyní platí základní rozsah tabulky 3 a dolní mez Si se svévolně neruší. / Neuvedené prvky nejsou nula; bez souhlasu odběratele se nesmějí záměrně přidávat (kromě dokončení tavby) a je nutné zabránit zanesení prvků ze šrotu apod., které by poškodily vlastnosti. / 7.2.2.1 stanoví tabulku 3 pro tavbovou analýzu; výrobkové úchylky jsou v nezískané tabulce 4. 5.1.2 vyžaduje uklidněnou ocel. Žíhání na sferoidizaci karbidů pro pěchování / protlačování za studena pokrývá zvlášť ISO4954; samotné složení neprokazuje vhodnost pro pěchování za studena.
Vysvětlení ověření
Úplné řádky, sloučené buňky a poznámky pod čarou tabulky 3 veřejně dostupného výňatku oficiálního vydání byly jednotlivě vizuálně ověřeny; potvrzuje se pouze tavbové složení běžných značek.20CrS4 · ISO 683-18-2014
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Ocel k cementování
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Originál historického vydání byl ověřen
- Vydání normy
- ISO 683-18-1996
- Umístění v tabulce
- Tabulka3 a poznámky pod čarou 1–5; 7.2.2.1–7.2.2.2
- Fyzická strana PDF
- 6、11、12、13
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.17 ~ 0.23 |
| Si | 0.15 ~ 0.4 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.02 ~ 0.04 |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
Meze použitelnosti
Skutečným podkladem chemického složení je ISO 683-18—1996; webem uvedené vydání 2014 nebylo ověřeno a stejné složení obou vydání se nepotvrzuje. ISO 683-18:1996, výrobky z lesklé nelegované a nízkolegované oceli; tabulka 3, tavbová analýza cementačních ocelí, hmotnostní podíly wt%. Nejde o potvrzení složení podle vydání 2014. Zdrojem je veřejný výňatek oficiálního vydání o 13 stranách; byly získány všechny řádky složení tabulky 3 a jejích 5 poznámek pod čarou. Nebyly získány úchylky výrobkové analýzy tabulky 4, údaje prokalitelnosti tabulky 7/8 ani složení zušlechťovaných ocelí kapitoly 8; úplné ověření normy se nepotvrzuje. Zobrazuje se základní rozsah běžných značek z tabulky 3. Při předepsané prokalitelnosti dovoluje poznámka 1 omezené úchylky kromě P/S, u C nejvýše ±0.01%, u ostatních prvků je nutné ověřit tabulku 4. Bez tabulky 4 se rozsahy automaticky nerozšiřují ani nepoužívají pro přejímku značek H. Na požádání lze obrobitelnost zlepšit přídavkem olova nebo řízením tvaru sulfidů; hodnota olova není stanovena, nedoplňuje se nulou ani odhadem rozsahu. Jiné cementační oceli viz ISO 683-11:1987; odlišné přípony názvů vydání 2014 se automaticky nepovažují za stejnou značku vydání 1996. Při poptávce a objednání lze dohodnout nižší Si s ohledem na mechanické vlastnosti; zobrazuje se základní rozsah tabulky 3, bez svévolného zrušení dolní meze Si. Neuvedené prvky nejsou nula; bez souhlasu odběratele se nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby, a musí se zabránit přenosu prvků zhoršujících vlastnosti například ze šrotu. 7.2.2.1 stanoví tabulku 3 pro tavbovou analýzu; úchylky výrobkové analýzy jsou v nezískané tabulce 4. 5.1.2 požaduje uklidněnou ocel. Podmínky žíhání na globulární karbidy pro pěchování / protlačování za studena samostatně upravuje ISO4954; samotné složení nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena.
Podmínky složení
ISO 683-18:1996, lesklé výrobky z nelegované a nízkolegované oceli, tabulka 3, tavbová analýza cementačních ocelí v hmotnostních podílech wt%; nejde o potvrzení složení vydání 2014. / Zdroj je veřejný výňatek oficiálního vydání o 13 stranách; získány úplné řádky složení tabulky 3 a 5 poznámek. Nezískány tabulka 4 výrobkových úchylek, tabulky 7/8 prokalitelnosti ani složení zušlechťovaných ocelí z kapitoly 8, nelze předpokládat ověření celé normy. / Nyní se zobrazuje běžný rozsah značek tabulky 3. Při předepsané prokalitelnosti dovoluje poznámka 1 omezené úchylky kromě P/S, pro C nejvýše ±0.01%, jiné prvky podle tabulky 4; bez tabulky 4 se rozsahy automaticky neuvolňují ani nepoužívají k přejímce značek H. / Na požadavek lze zlepšit obrobitelnost přidáním olova nebo řízením tvaru sulfidů; hodnota olova není stanovena a nedoplňuje se nulou ani svévolným rozsahem. / Další cementační oceli viz ISO 683-11:1987; různé přípony vydání 2014 se automaticky nepovažují za stejnou značku vydání 1996. / Nižší Si lze dohodnout při poptávce a objednání s ohledem na mechanické vlastnosti; nyní platí základní rozsah tabulky 3 a dolní mez Si se svévolně neruší. / Neuvedené prvky nejsou nula; bez souhlasu odběratele se nesmějí záměrně přidávat (kromě dokončení tavby) a je nutné zabránit zanesení prvků ze šrotu apod., které by poškodily vlastnosti. / 7.2.2.1 stanoví tabulku 3 pro tavbovou analýzu; výrobkové úchylky jsou v nezískané tabulce 4. 5.1.2 vyžaduje uklidněnou ocel. Žíhání na sferoidizaci karbidů pro pěchování / protlačování za studena pokrývá zvlášť ISO4954; samotné složení neprokazuje vhodnost pro pěchování za studena.
Vysvětlení ověření
Používá se ověřené tavbové složení tabulky 3 normy ISO 683-18—1996 a poznámky pod čarou; vydání 2014 dosud nebylo ověřeno.20CrS4 · DIN 17210-1986
Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Legovaná ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Stav ověření
- Referenční údaje, původní text není ověřen
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.17 ~ 0.23 |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.02 ~ 0.035 |
| Si | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.
20CrS4 · EN 10277-2018
Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Legovaná ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Stav ověření
- Referenční údaje, původní text není ověřen
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.17 ~ 0.23 |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Cu | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.02 ~ 0.04 |
| Si | 0.15 ~ 0.4 |
Meze použitelnosti
Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.
20CrS4 · JIS G 7105-2000
Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Legovaná ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Stav ověření
- Referenční údaje, původní text není ověřen
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.17 ~ 0.23 |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.02 ~ 0.04 |
| Si | 0.15 ~ 0.4 |
Meze použitelnosti
Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.
20CrS4 · DIN EN 10277:2018-09
Původní tabulka informativní přílohy byla ověřena; závazné normativní složení a vydání zbývá ověřit, pouze pro orientaci
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Legovaná ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Charakter údajů o složení
- Tavbová analýza z informativní přílohy, pouze pro orientaci
- Stav ověření
- Původní tabulka informativní přílohy byla ověřena; závazné normativní složení a vydání zbývá ověřit
- Vydání normy
- DIN EN 10277:2018-09
- Umístění v tabulce
- Informativní příloha A.3
- Fyzická strana PDF
- 45
- Jednotka
- Hmotnostní podíl wt%
- Typ analýzy
- Tavbová analýza (informativní podklad)
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.17 ~ 0.23 |
| Si | 0.15 ~ 0.4 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.02 ~ 0.04 |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Cu | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Původní tabulka informativní přílohy byla ověřena a slouží pouze pro orientaci. Článek 7.1.2 hlavního textu požaduje stanovení chemického složení podle odkazované normy; závazné normativní složení a příslušné vydání stále zbývá ověřit. Údaje se nesmějí použít jako záruka při dodání, pro posouzení při reverzním vyhledávání ani jako podklad uhlíkového ekvivalentu pro rozsah podle normy.
Podmínky složení
Původní tabulka informativní přílohy byla ověřena, pouze pro referenci; hlavní text 7.1.2 vyžaduje určit chemické složení podle citovaných norem. Normativní složení a příslušné vydání nadále čekají na ověření. Nelze použít jako záruku dodání, podklad rozhodnutí při zpětném vyhledávání ani pro uhlíkový ekvivalent z normových rozsahů. / Poznámka b: zvýšení S přibližně na 0.10% nebo přidání Pb vyžaduje poptávku; při zvýšení S lze horní mez Mn zvýšit o 0.15%, nikoli automaticky. / Poznámka c: snížení Si vyžaduje jiný způsob dezoxidace. / Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat.
Podmíněné požadavky
- Poznámka pod čarou
- Meze informativního použití
- Vysvětlení podmínek původního textu
- Původní tabulka informativní přílohy byla ověřena, pouze pro orientaci. Článek 7.1.2 hlavního textu vyžaduje určit chemické složení podle citované normy; normativní složení a použitelné vydání je stále nutné ověřit. Nesmí být podkladem pro záruku dodávky, rozhodnutí reverzního vyhledávání ani uhlíkový ekvivalent podle normových rozsahů. Odkaz hlavního textu: EN ISO 683-3 (nedatovaný odkaz, použitelné vydání je nutné ověřit).
- Poznámka pod čarou
- Podmínka 1 původní tabulky
- Vysvětlení podmínek původního textu
- Poznámka b: Zvýšení S přibližně na 0.10% nebo přídavek Pb vyžaduje projednání při poptávce. Při zvýšení S lze k horní mezi Mn přičíst 0.15%; mez se nerozšiřuje automaticky.
- Poznámka pod čarou
- Podmínka 2 původní tabulky
- Vysvětlení podmínek původního textu
- Poznámka c: Při snížení Si je nutné použít jiná dezoxidační opatření.
- Poznámka pod čarou
- Podmínka 3 původní tabulky
- Vysvětlení podmínek původního textu
- Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat.