20CRMOH — Údaje o materiálu
Počet zdrojových záznamů: 5. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.
Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.
Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro 20CRMOH →Posouzení požadavků na materiál
Hledáte materiál 20CRMOH?
Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.
Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.
Ponechte vyplněné údaje a zkuste to později nebo kontaktujte website@chqwire.net. Pokud jste již obdrželi potvrzení, neodesílejte požadavky znovu.
20CrMoH · GB/T 5216-2004
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Legovaná ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- GB/T 5216-2004
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1/2 a poznámky a–c, 6.1; 15CrMoH zahrnuje změnu č. 1.
- Fyzická strana PDF
- 1、6、7
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.
Výchozí tavbová analýza podle tabulky 1/2
Na požadavek odběratele provedení s částečně zlepšenou obrobitelností, S .020–.035%; před H v označení se vloží S
Tváření za tepla, Cu≤.20%
Tváření za tepla, Cu≤.20%; na požadavek odběratele provedení s částečně zlepšenou obrobitelností, S .020–.035%; před H v označení se vloží S
Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.17 ~ 0.23 |
| Si | 0.17 ~ 0.37 |
| Mn | 0.55 ~ 0.9 |
| Cr | 0.85 ~ 1.25 |
| Mo | 0.15 ~ 0.25 |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
GB/T5216-2004, původní tabulky 1/2 a 6.1: Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; zachováno skutečné vydání 2004. U oceli vyšší jakosti se podle tabulky 1, poznámky a vkládá A před H (například 40CrAH). P/S a zbytkové Cu/Cr/Ni jednotlivých tříd se řídí tabulkou 2, bez směšování s vydáním 2014. Podle 6.1.3 platí pro tváření za tepla Cu≤.20. Požaduje-li odběratel S .020–.035, vkládá se S před H; dovolená úchylka síry ±.005 je uvedena samostatně a nerozšiřuje výchozí rozsah. Tabulkové legující rozsahy mají přednost před zbytkovými maximy tabulky 2; prázdná nestanovená pole nejsou nula. Pásma prokalitelnosti H/HH/HL, dodací stav, tvrdost a vhodnost pro technologii pěchování za studena se ověřují samostatně, bez automatického vytvoření dodávaného výrobku.
Podmínky složení
GB/T5216-2004, původní tabulky 1/2 a 6.1: Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; zachováno skutečné vydání 2004. U oceli vyšší jakosti se podle tabulky 1, poznámky a vkládá A před H (například 40CrAH). P/S a zbytkové Cu/Cr/Ni jednotlivých tříd se řídí tabulkou 2, bez směšování s vydáním 2014. Podle 6.1.3 platí pro tváření za tepla Cu≤.20. Požaduje-li odběratel S .020–.035, vkládá se S před H; dovolená úchylka síry ±.005 je uvedena samostatně a nerozšiřuje výchozí rozsah. Tabulkové legující rozsahy mají přednost před zbytkovými maximy tabulky 2; prázdná nestanovená pole nejsou nula. Pásma prokalitelnosti H/HH/HL, dodací stav, tvrdost a vhodnost pro technologii pěchování za studena se ověřují samostatně, bez automatického vytvoření dodávaného výrobku.
Původní záznam podmíněné větve
Výchozí tavbová analýza podle tabulky 1/2
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.17 ~ 0.23 |
| Si | 0.17 ~ 0.37 |
| Mn | 0.55 ~ 0.9 |
| Cr | 0.85 ~ 1.25 |
| Mo | 0.15 ~ 0.25 |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
Na požadavek odběratele provedení s částečně zlepšenou obrobitelností, S .020–.035%; před H v označení se vloží S
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.17 ~ 0.23 |
| Si | 0.17 ~ 0.37 |
| Mn | 0.55 ~ 0.9 |
| Cr | 0.85 ~ 1.25 |
| Mo | 0.15 ~ 0.25 |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.02 ~ 0.035 |
| Cu | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
Tváření za tepla, Cu≤.20%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.17 ~ 0.23 |
| Si | 0.17 ~ 0.37 |
| Mn | 0.55 ~ 0.9 |
| Cr | 0.85 ~ 1.25 |
| Mo | 0.15 ~ 0.25 |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
Tváření za tepla, Cu≤.20%; na požadavek odběratele provedení s částečně zlepšenou obrobitelností, S .020–.035%; před H v označení se vloží S
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.17 ~ 0.23 |
| Si | 0.17 ~ 0.37 |
| Mn | 0.55 ~ 0.9 |
| Cr | 0.85 ~ 1.25 |
| Mo | 0.15 ~ 0.25 |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.02 ~ 0.035 |
| Cu | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
Je nutné vybrat podmíněnou větev
AnoVysvětlení ověření
Vizuální kontrola všech 24 řádků původního vydání 2004, tabulky 2 a změny č. 1; vyšší jakostní stupeň podle poznámky a.20CrMoH · GB/T 5216-2014
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Legovaná ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- GB/T 5216-2014
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1 a poznámky a/b, 6.1.1–6.1.4
- Fyzická strana PDF
- 1、7、8
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.
Běžné zbytkové Cu≤.25%; výchozí S≤.035%
Běžné zbytkové Cu≤.25%; na požadavek odběratele S .015–.035% (přípustnou odchylku S v kontrolní analýze výrobku ±.005 je nutné ověřit samostatně)
Tváření za tepla, Cu≤.20%; výchozí S≤.035%
Tváření za tepla, Cu≤.20%; na požadavek odběratele S .015–.035% (přípustnou odchylku S v kontrolní analýze výrobku ±.005 je nutné ověřit samostatně)
Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.17 ~ 0.23 |
| Si | 0.17 ~ 0.37 |
| Mn | 0.55 ~ 0.9 |
| Cr | 0.85 ~ 1.25 |
| Mo | 0.15 ~ 0.25 |
| P | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| O | ≤ 0.002 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Oficiální GB/T5216-2014, obálka PDF1, článek 6.1 na PDF7, tabulka 1 a poznámky PDF8/9; hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%. Podle 6.1.2 platí zbytkové Cu≤.25, Cr≤.30 a Ni≤.30%; předepsané legující rozsahy tabulky mají přednost, pro tváření za tepla platí samostatná podmínka Cu≤.20. 6.1.3: O≤.0020%; neuvedené zbytkové meze jako Mo nejsou nula. Poznámka a dovoluje na požadavek odběratele dohodnout Si≤.12% pouze pro 16CrMnH/20CrMnH/25CrH/28CrH, s ohledem na mechanické vlastnosti. Poznámka b dovoluje na požadavek odběratele S .015–.035%; výrobková úchylka síry v tomto případě je ±.005%, nikoli výchozí rozšíření tavbového rozsahu. H/HH/HL jsou odlišná pásma prokalitelnosti, S je podmínka názvu obsahujícího síru. Tato kontrola ověřuje pouze tabulkové složení značek H, nikoli křivky prokalitelnosti a veškeré mechanické vlastnosti. Použití pro tváření / obrábění musí být uvedeno ve smlouvě; pěchování za studena, žíhání a skutečná dodávka válcovaného drátu se potvrzují samostatně, bez automatického přidání výrobků.
Podmínky složení
Oficiální GB/T5216-2014, obálka PDF1, článek 6.1 na PDF7, tabulka 1 a poznámky PDF8/9; hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%. Podle 6.1.2 platí zbytkové Cu≤.25, Cr≤.30 a Ni≤.30%; předepsané legující rozsahy tabulky mají přednost, pro tváření za tepla platí samostatná podmínka Cu≤.20. 6.1.3: O≤.0020%; neuvedené zbytkové meze jako Mo nejsou nula. Poznámka a dovoluje na požadavek odběratele dohodnout Si≤.12% pouze pro 16CrMnH/20CrMnH/25CrH/28CrH, s ohledem na mechanické vlastnosti. Poznámka b dovoluje na požadavek odběratele S .015–.035%; výrobková úchylka síry v tomto případě je ±.005%, nikoli výchozí rozšíření tavbového rozsahu. H/HH/HL jsou odlišná pásma prokalitelnosti, S je podmínka názvu obsahujícího síru. Tato kontrola ověřuje pouze tabulkové složení značek H, nikoli křivky prokalitelnosti a veškeré mechanické vlastnosti. Použití pro tváření / obrábění musí být uvedeno ve smlouvě; pěchování za studena, žíhání a skutečná dodávka válcovaného drátu se potvrzují samostatně, bez automatického přidání výrobků.
Původní záznam podmíněné větve
Běžné zbytkové Cu≤.25%; výchozí S≤.035%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.17 ~ 0.23 |
| Si | 0.17 ~ 0.37 |
| Mn | 0.55 ~ 0.9 |
| Cr | 0.85 ~ 1.25 |
| Mo | 0.15 ~ 0.25 |
| P | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| O | ≤ 0.002 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
Běžné zbytkové Cu≤.25%; na požadavek odběratele S .015–.035% (přípustnou odchylku S v kontrolní analýze výrobku ±.005 je nutné ověřit samostatně)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.17 ~ 0.23 |
| Si | 0.17 ~ 0.37 |
| Mn | 0.55 ~ 0.9 |
| Cr | 0.85 ~ 1.25 |
| Mo | 0.15 ~ 0.25 |
| P | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.015 ~ 0.035 |
| Cu | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| O | ≤ 0.002 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
Tváření za tepla, Cu≤.20%; výchozí S≤.035%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.17 ~ 0.23 |
| Si | 0.17 ~ 0.37 |
| Mn | 0.55 ~ 0.9 |
| Cr | 0.85 ~ 1.25 |
| Mo | 0.15 ~ 0.25 |
| P | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| O | ≤ 0.002 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
Tváření za tepla, Cu≤.20%; na požadavek odběratele S .015–.035% (přípustnou odchylku S v kontrolní analýze výrobku ±.005 je nutné ověřit samostatně)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.17 ~ 0.23 |
| Si | 0.17 ~ 0.37 |
| Mn | 0.55 ~ 0.9 |
| Cr | 0.85 ~ 1.25 |
| Mo | 0.15 ~ 0.25 |
| P | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.015 ~ 0.035 |
| Cu | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| O | ≤ 0.002 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
Je nutné vybrat podmíněnou větev
AnoVysvětlení ověření
Vizuální kontrola obálky oficiálního originálu, všech 32 značek tabulky 1 a poznámek pod čarou / 6.120CrMoH · GB/T 5216-2014
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- GB/T 5216-2014
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1 a poznámky a/b, 6.1.1–6.1.4
- Fyzická strana PDF
- 1、7、8
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.
Běžné zbytkové Cu≤.25%; výchozí S≤.035%
Běžné zbytkové Cu≤.25%; na požadavek odběratele S .015–.035% (přípustnou odchylku S v kontrolní analýze výrobku ±.005 je nutné ověřit samostatně)
Tváření za tepla, Cu≤.20%; výchozí S≤.035%
Tváření za tepla, Cu≤.20%; na požadavek odběratele S .015–.035% (přípustnou odchylku S v kontrolní analýze výrobku ±.005 je nutné ověřit samostatně)
Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.17 ~ 0.23 |
| Si | 0.17 ~ 0.37 |
| Mn | 0.55 ~ 0.9 |
| Cr | 0.85 ~ 1.25 |
| Mo | 0.15 ~ 0.25 |
| P | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| O | ≤ 0.002 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Oficiální GB/T5216-2014, obálka PDF1, článek 6.1 na PDF7, tabulka 1 a poznámky PDF8/9; hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%. Podle 6.1.2 platí zbytkové Cu≤.25, Cr≤.30 a Ni≤.30%; předepsané legující rozsahy tabulky mají přednost, pro tváření za tepla platí samostatná podmínka Cu≤.20. 6.1.3: O≤.0020%; neuvedené zbytkové meze jako Mo nejsou nula. Poznámka a dovoluje na požadavek odběratele dohodnout Si≤.12% pouze pro 16CrMnH/20CrMnH/25CrH/28CrH, s ohledem na mechanické vlastnosti. Poznámka b dovoluje na požadavek odběratele S .015–.035%; výrobková úchylka síry v tomto případě je ±.005%, nikoli výchozí rozšíření tavbového rozsahu. H/HH/HL jsou odlišná pásma prokalitelnosti, S je podmínka názvu obsahujícího síru. Tato kontrola ověřuje pouze tabulkové složení značek H, nikoli křivky prokalitelnosti a veškeré mechanické vlastnosti. Použití pro tváření / obrábění musí být uvedeno ve smlouvě; pěchování za studena, žíhání a skutečná dodávka válcovaného drátu se potvrzují samostatně, bez automatického přidání výrobků.
Podmínky složení
Oficiální GB/T5216-2014, obálka PDF1, článek 6.1 na PDF7, tabulka 1 a poznámky PDF8/9; hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%. Podle 6.1.2 platí zbytkové Cu≤.25, Cr≤.30 a Ni≤.30%; předepsané legující rozsahy tabulky mají přednost, pro tváření za tepla platí samostatná podmínka Cu≤.20. 6.1.3: O≤.0020%; neuvedené zbytkové meze jako Mo nejsou nula. Poznámka a dovoluje na požadavek odběratele dohodnout Si≤.12% pouze pro 16CrMnH/20CrMnH/25CrH/28CrH, s ohledem na mechanické vlastnosti. Poznámka b dovoluje na požadavek odběratele S .015–.035%; výrobková úchylka síry v tomto případě je ±.005%, nikoli výchozí rozšíření tavbového rozsahu. H/HH/HL jsou odlišná pásma prokalitelnosti, S je podmínka názvu obsahujícího síru. Tato kontrola ověřuje pouze tabulkové složení značek H, nikoli křivky prokalitelnosti a veškeré mechanické vlastnosti. Použití pro tváření / obrábění musí být uvedeno ve smlouvě; pěchování za studena, žíhání a skutečná dodávka válcovaného drátu se potvrzují samostatně, bez automatického přidání výrobků.
Původní záznam podmíněné větve
Běžné zbytkové Cu≤.25%; výchozí S≤.035%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.17 ~ 0.23 |
| Si | 0.17 ~ 0.37 |
| Mn | 0.55 ~ 0.9 |
| Cr | 0.85 ~ 1.25 |
| Mo | 0.15 ~ 0.25 |
| P | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| O | ≤ 0.002 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
Běžné zbytkové Cu≤.25%; na požadavek odběratele S .015–.035% (přípustnou odchylku S v kontrolní analýze výrobku ±.005 je nutné ověřit samostatně)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.17 ~ 0.23 |
| Si | 0.17 ~ 0.37 |
| Mn | 0.55 ~ 0.9 |
| Cr | 0.85 ~ 1.25 |
| Mo | 0.15 ~ 0.25 |
| P | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.015 ~ 0.035 |
| Cu | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| O | ≤ 0.002 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
Tváření za tepla, Cu≤.20%; výchozí S≤.035%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.17 ~ 0.23 |
| Si | 0.17 ~ 0.37 |
| Mn | 0.55 ~ 0.9 |
| Cr | 0.85 ~ 1.25 |
| Mo | 0.15 ~ 0.25 |
| P | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| O | ≤ 0.002 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
Tváření za tepla, Cu≤.20%; na požadavek odběratele S .015–.035% (přípustnou odchylku S v kontrolní analýze výrobku ±.005 je nutné ověřit samostatně)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.17 ~ 0.23 |
| Si | 0.17 ~ 0.37 |
| Mn | 0.55 ~ 0.9 |
| Cr | 0.85 ~ 1.25 |
| Mo | 0.15 ~ 0.25 |
| P | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.015 ~ 0.035 |
| Cu | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| O | ≤ 0.002 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
Je nutné vybrat podmíněnou větev
AnoVysvětlení ověření
Vizuální kontrola obálky oficiálního originálu, všech 32 značek tabulky 1 a poznámek pod čarou / 6.120CrMoH · GB/T 5216-2004
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- GB/T 5216-2004
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1/2 a poznámky a–c, 6.1; 15CrMoH zahrnuje změnu č. 1.
- Fyzická strana PDF
- 1、6、7
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.
Výchozí tavbová analýza podle tabulky 1/2
Na požadavek odběratele provedení s částečně zlepšenou obrobitelností, S .020–.035%; před H v označení se vloží S
Tváření za tepla, Cu≤.20%
Tváření za tepla, Cu≤.20%; na požadavek odběratele provedení s částečně zlepšenou obrobitelností, S .020–.035%; před H v označení se vloží S
Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.17 ~ 0.23 |
| Si | 0.17 ~ 0.37 |
| Mn | 0.55 ~ 0.9 |
| Cr | 0.85 ~ 1.25 |
| Mo | 0.15 ~ 0.25 |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
GB/T5216-2004, původní tabulky 1/2 a 6.1: Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; zachováno skutečné vydání 2004. U oceli vyšší jakosti se podle tabulky 1, poznámky a vkládá A před H (například 40CrAH). P/S a zbytkové Cu/Cr/Ni jednotlivých tříd se řídí tabulkou 2, bez směšování s vydáním 2014. Podle 6.1.3 platí pro tváření za tepla Cu≤.20. Požaduje-li odběratel S .020–.035, vkládá se S před H; dovolená úchylka síry ±.005 je uvedena samostatně a nerozšiřuje výchozí rozsah. Tabulkové legující rozsahy mají přednost před zbytkovými maximy tabulky 2; prázdná nestanovená pole nejsou nula. Pásma prokalitelnosti H/HH/HL, dodací stav, tvrdost a vhodnost pro technologii pěchování za studena se ověřují samostatně, bez automatického vytvoření dodávaného výrobku.
Podmínky složení
GB/T5216-2004, původní tabulky 1/2 a 6.1: Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; zachováno skutečné vydání 2004. U oceli vyšší jakosti se podle tabulky 1, poznámky a vkládá A před H (například 40CrAH). P/S a zbytkové Cu/Cr/Ni jednotlivých tříd se řídí tabulkou 2, bez směšování s vydáním 2014. Podle 6.1.3 platí pro tváření za tepla Cu≤.20. Požaduje-li odběratel S .020–.035, vkládá se S před H; dovolená úchylka síry ±.005 je uvedena samostatně a nerozšiřuje výchozí rozsah. Tabulkové legující rozsahy mají přednost před zbytkovými maximy tabulky 2; prázdná nestanovená pole nejsou nula. Pásma prokalitelnosti H/HH/HL, dodací stav, tvrdost a vhodnost pro technologii pěchování za studena se ověřují samostatně, bez automatického vytvoření dodávaného výrobku.
Původní záznam podmíněné větve
Výchozí tavbová analýza podle tabulky 1/2
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.17 ~ 0.23 |
| Si | 0.17 ~ 0.37 |
| Mn | 0.55 ~ 0.9 |
| Cr | 0.85 ~ 1.25 |
| Mo | 0.15 ~ 0.25 |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
Na požadavek odběratele provedení s částečně zlepšenou obrobitelností, S .020–.035%; před H v označení se vloží S
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.17 ~ 0.23 |
| Si | 0.17 ~ 0.37 |
| Mn | 0.55 ~ 0.9 |
| Cr | 0.85 ~ 1.25 |
| Mo | 0.15 ~ 0.25 |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.02 ~ 0.035 |
| Cu | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
Tváření za tepla, Cu≤.20%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.17 ~ 0.23 |
| Si | 0.17 ~ 0.37 |
| Mn | 0.55 ~ 0.9 |
| Cr | 0.85 ~ 1.25 |
| Mo | 0.15 ~ 0.25 |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
Tváření za tepla, Cu≤.20%; na požadavek odběratele provedení s částečně zlepšenou obrobitelností, S .020–.035%; před H v označení se vloží S
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.17 ~ 0.23 |
| Si | 0.17 ~ 0.37 |
| Mn | 0.55 ~ 0.9 |
| Cr | 0.85 ~ 1.25 |
| Mo | 0.15 ~ 0.25 |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.02 ~ 0.035 |
| Cu | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
Je nutné vybrat podmíněnou větev
AnoVysvětlení ověření
Vizuální kontrola všech 24 řádků původního vydání 2004, tabulky 2 a změny č. 1; vyšší jakostní stupeň podle poznámky a.20CrMoH · BEXG 021-2020
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Ocel pro pěchování za studena
- Podkategorie
- Ocel pro pěchování za studena
- Forma materiálu
- Válcovaný drát
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text výrobce byl ověřen
- Vydání dokumentu
- BEXG 021-2020, obálka uvádí šestnáctou revizi, vydáno a účinné od 2020-12-29; pouze nejnovější původní text dostupný v místních podkladech
- Název dokumentu
- Technické dodací podmínky pro ocelový válcovaný drát pro pěchování automobilových dílů za studena
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1
- Fyzická strana PDF
- 9
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (wt%)
- Výrobce
- Baoshan Iron & Steel Co., Ltd.
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Odhad rozsahu podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.17 ~ 0.23 |
| Si | 0.15 ~ 0.35 |
| Mn | 0.55 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.85 ~ 1.25 |
| Mo | 0.15 ~ 0.35 |
| Ni | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Baosteel BEXG 021-2020, tabulka 1, řádek 85, strana 9 souboru PDF; tavbové složení wt%, válcovaný drát válcovaný za tepla. 2020 je vydání původního textu dostupné v těchto místních podkladech, nikoli tvrzení o aktuálně nejnovějším vydání výrobce. Zvláštní podmínky a skutečnou dodávku je nutné potvrdit samostatně.
Podmínky složení
Tabulka 1 a její pokračování uvádějí tavbové složení v hmotnostních podílech wt%; výrobkem je válcovaný drát válcovaný za tepla pro automobilové součásti. / Bez zvláštního upřesnění jsou zbytkové Cr≤0.20%, Ni≤0.20%, Cu≤0.20%, Mo≤0.06%; zvláštní ustanovení tabulky a doplňujících poznámek mají přednost. / Pomlčka není nula; složení mimo tabulku se nedoplňuje odhadem z názvu značky či citované normy.