← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

20CR3+H — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 1. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro 20CR3+H →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál 20CR3+H?

Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

20Cr3+H · ASTM A534-2017

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
ASTM A534-2017
Umístění v tabulce
Tabulka1 a poznámky A/B/C/D; 5.1–5.3
Fyzická strana PDF
1、2

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Tavbová analýza (nevztahuje se na mez obsahu kyslíku)
IIW / CEV:0.3900–0.6167 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, Ni CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2300–0.3583 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.2600–0.3950 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Požadavek na obsah kyslíku v hotovém výrobku; odchylky ostatních prvků při kontrolní analýze výrobku je nutné ověřit samostatně
IIW / CEV:0.3900–0.6167 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, Ni CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2300–0.3583 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.2600–0.3950 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C0.17 ~ 0.23
Mn0.6 ~ 1
Si≤ 0.4 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Al≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Cr0.6 ~ 1

Meze použitelnosti

Tabulka 1 uvádí příklady značek cementačních ložiskových ocelí; 5.1 dovoluje předepsat jiné složení, přejímka podle 5.2 používá tabulkové hodnoty objednané značky nebo dohodu obou stran. Tavbové složení wt%; kyslík ≤.0020% podle tabulky 1, poznámky D platí pouze pro výrobkovou analýzu, výchozí tavbová skupina nezobrazuje kyslíkovou mez. Výrobková skupina doplňuje pouze původní požadavek na kyslík; dovolené výrobkové úchylky jiných prvků se ověřují samostatně podle A29/A29M, bez automatického rozšíření tavbových mezí. Poznámka B: Bez výslovného souhlasu kupujícího se nesmí záměrně přidávat vápník / slitiny vápníku pro dezoxidaci nebo řízení tvaru vměstků. Poznámka C: Tyto značky ISO odpovídají tabulkám 3/5 třetího vydání části 17 normy ISO683. Tato kontrola ověřuje pouze skutečné tabulkové hodnoty ASTM; +H zůstává zachováno, bez tvrzení vyhovujícího výsledku zkoušky prokalitelnosti. Nestanovené prvky s pomlčkou nejsou nula; cementační ložiskové použití nepotvrzuje možnost dodávky drátu pro pěchování za studena.

Podmínky složení

Tabulka 1 uvádí příklady značek cementačních ložiskových ocelí; 5.1 dovoluje předepsat jiné složení, přejímka podle 5.2 používá tabulkové hodnoty objednané značky nebo dohodu obou stran. Tavbové složení wt%; kyslík ≤.0020% podle tabulky 1, poznámky D platí pouze pro výrobkovou analýzu, výchozí tavbová skupina nezobrazuje kyslíkovou mez. Výrobková skupina doplňuje pouze původní požadavek na kyslík; dovolené výrobkové úchylky jiných prvků se ověřují samostatně podle A29/A29M, bez automatického rozšíření tavbových mezí. Poznámka B: Bez výslovného souhlasu kupujícího se nesmí záměrně přidávat vápník / slitiny vápníku pro dezoxidaci nebo řízení tvaru vměstků. Poznámka C: Tyto značky ISO odpovídají tabulkám 3/5 třetího vydání části 17 normy ISO683. Tato kontrola ověřuje pouze skutečné tabulkové hodnoty ASTM; +H zůstává zachováno, bez tvrzení vyhovujícího výsledku zkoušky prokalitelnosti. Nestanovené prvky s pomlčkou nejsou nula; cementační ložiskové použití nepotvrzuje možnost dodávky drátu pro pěchování za studena.

Původní záznam podmíněné větve

Tavbová analýza (nevztahuje se na mez obsahu kyslíku)

PrvekPožadavky na složení
C0.17 ~ 0.23
Mn0.6 ~ 1
Si≤ 0.4 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Al≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Cr0.6 ~ 1

Požadavek na obsah kyslíku v hotovém výrobku; odchylky ostatních prvků při kontrolní analýze výrobku je nutné ověřit samostatně

PrvekPožadavky na složení
C0.17 ~ 0.23
Mn0.6 ~ 1
Si≤ 0.4 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Al≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Cr0.6 ~ 1
O≤ 0.002 (dolní mez neuvedena)

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Vizuální kontrola 13 značek řady 1ISO původní tabulky a poznámek
WhatsApp Technický dotaz →
Použití obrázků a obsahu · Creation Group