20CR2NI4 — Údaje o materiálu
Počet zdrojových záznamů: 3. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.
Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.
Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro 20CR2NI4 →Posouzení požadavků na materiál
Hledáte materiál 20CR2NI4?
Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.
Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.
Ponechte vyplněné údaje a zkuste to později nebo kontaktujte website@chqwire.net. Pokud jste již obdrželi potvrzení, neodesílejte požadavky znovu.
20Cr2Ni4 · GB/T 3077-2015
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Legovaná konstrukční ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- GB/T 3077-2015
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1 a tabulka 2; pravidla označování podle závěrečné poznámky A/E k tabulce 1
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.17 ~ 0.23 |
| Mn | 0.3 ~ 0.6 |
| Cr | 1.25 ~ 1.65 |
| Ni | 3.25 ~ 3.65 |
| Si | 0.17 ~ 0.37 |
| P | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | ≤ 0.1 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
GB/T3077-2015, tabulka 1: Tavbová analýza; tabulka 2 uvádí požadavky na P/S a zbytkové prvky. Závěrečná poznámka tabulky 1 dovoluje objednat všechny značky jako vyšší / zvláštní jakost, s příslušnými příponami A/E; jakost tohoto záznamu: jakostní. Pro ocel na tváření za tepla platí Cu≤0.20%, běžná horní mez Cu se pro tento účel nepoužije. Výslovné legující rozsahy tabulky 1 mají přednost; nespecifikované Cr/Ni/Mo používají zbytková maxima tabulky 2, nikoli další zbytková maxima přidaná k legujícím prvkům. Sn/Sb/As se musí analyzovat a uvést v dokladu o jakosti, případné omezení se dohodne; obecné číselné meze se nevymýšlejí. Úchylky výrobkové analýzy podle GB/T222 se používají samostatně a přímo nerozšiřují tavbový rozsah. Mechanické vlastnosti závisí na rozměru zkušebního tělesa a doporučeném tepelném zpracování / dodacích podmínkách; ověření složení nepotvrzuje ověření vlastností.
Podmínky složení
GB/T3077-2015, tabulka 1: Tavbová analýza; tabulka 2 uvádí požadavky na P/S a zbytkové prvky. Závěrečná poznámka tabulky 1 dovoluje objednat všechny značky jako vyšší / zvláštní jakost, s příslušnými příponami A/E; jakost tohoto záznamu: jakostní. Pro ocel na tváření za tepla platí Cu≤0.20%, běžná horní mez Cu se pro tento účel nepoužije. Výslovné legující rozsahy tabulky 1 mají přednost; nespecifikované Cr/Ni/Mo používají zbytková maxima tabulky 2, nikoli další zbytková maxima přidaná k legujícím prvkům. Sn/Sb/As se musí analyzovat a uvést v dokladu o jakosti, případné omezení se dohodne; obecné číselné meze se nevymýšlejí. Úchylky výrobkové analýzy podle GB/T222 se používají samostatně a přímo nerozšiřují tavbový rozsah. Mechanické vlastnosti závisí na rozměru zkušebního tělesa a doporučeném tepelném zpracování / dodacích podmínkách; ověření složení nepotvrzuje ověření vlastností.
Vysvětlení ověření
Byla ověřena tabulka 1/2 a pravidla jakostních tříd20Cr2Ni4 · GB/T 3078-2019
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Legovaná konstrukční ocel
- Forma materiálu
- Tyče tažené za studena
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- GB/T 3078-2019
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.17 ~ 0.23 |
| Mn | 0.3 ~ 0.6 |
| Cr | 1.25 ~ 1.65 |
| Ni | 3.25 ~ 3.65 |
| Si | 0.17 ~ 0.37 |
| P | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | ≤ 0.1 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
GB/T3078—2019, článek 7.1.1: Jakostní uhlíková konstrukční ocel odpovídá GB/T699, legovaná konstrukční ocel GB/T3077; současně je nutné zobrazit citovanou normu složení. Tato značka je uvedena v řádku 69 tabulky 2; tvrdost pro jednotlivé dodací stavy se zobrazuje jako samostatné podmínky podle tabulky 2. Skutečné použití a dodací stav je nutné ověřit samostatně, nepovažují se automaticky za splněné. Tyče tažené za studena / kruhové tyče tažené za studena a broušené; odchylky kontrolní analýzy výrobku podle GB/T222 se ověřují samostatně a nepřičítají se k tavbovým rozsahům. Tabulka 1 normy GB/T3077-2015 uvádí tavbovou analýzu, tabulka 2 požadavky P/S a zbytkových prvků. Závěrečná poznámka tabulky 1 umožňuje objednat všechny značky ve vyšším / zvláštním jakostním stupni s příponami A/E za značkou; jakost tohoto záznamu: jakostní ocel. Pro ocel určenou k tlakovému tváření za tepla platí Cu≤0.20%; běžná horní mez Cu se na toto použití nepřebírá. Výslovně stanovené legující rozsahy tabulky 1 mají přednost. Pro nespecifikované Cr/Ni/Mo platí zbytkové horní meze tabulky 2; k legujícím prvkům nelze dodatečně přičíst zbytkové horní meze. Sn/Sb/As se musí analyzovat a uvést v dokladu o jakosti, případné omezení se sjednává dohodou; jednotné číselné meze se zde nevymýšlejí. Odchylky kontrolní analýzy výrobku podle GB/T222 se používají samostatně a přímo nerozšiřují tavbové rozsahy. Mechanické vlastnosti je nutné posuzovat s ohledem na rozměry tělesa a doporučené tepelné zpracování / dodací podmínky; toto ověření složení není ověřením vlastností.
Podmínky složení
GB/T3078—2019, článek 7.1.1: Jakostní uhlíková konstrukční ocel odpovídá GB/T699, legovaná konstrukční ocel GB/T3077; současně je nutné zobrazit citovanou normu složení. Tato značka je uvedena v řádku 69 tabulky 2; tvrdost pro jednotlivé dodací stavy se zobrazuje jako samostatné podmínky podle tabulky 2. Skutečné použití a dodací stav je nutné ověřit samostatně, nepovažují se automaticky za splněné. Tyče tažené za studena / kruhové tyče tažené za studena a broušené; odchylky kontrolní analýzy výrobku podle GB/T222 se ověřují samostatně a nepřičítají se k tavbovým rozsahům. Tabulka 1 normy GB/T3077-2015 uvádí tavbovou analýzu, tabulka 2 požadavky P/S a zbytkových prvků. Závěrečná poznámka tabulky 1 umožňuje objednat všechny značky ve vyšším / zvláštním jakostním stupni s příponami A/E za značkou; jakost tohoto záznamu: jakostní ocel. Pro ocel určenou k tlakovému tváření za tepla platí Cu≤0.20%; běžná horní mez Cu se na toto použití nepřebírá. Výslovně stanovené legující rozsahy tabulky 1 mají přednost. Pro nespecifikované Cr/Ni/Mo platí zbytkové horní meze tabulky 2; k legujícím prvkům nelze dodatečně přičíst zbytkové horní meze. Sn/Sb/As se musí analyzovat a uvést v dokladu o jakosti, případné omezení se sjednává dohodou; jednotné číselné meze se zde nevymýšlejí. Odchylky kontrolní analýzy výrobku podle GB/T222 se používají samostatně a přímo nerozšiřují tavbové rozsahy. Mechanické vlastnosti je nutné posuzovat s ohledem na rozměry tělesa a doporučené tepelné zpracování / dodací podmínky; toto ověření složení není ověřením vlastností.
Vysvětlení ověření
Řádek značky v tabulce 2 a odkazující článek 7.1.1 normy GB/T3078—2019 byly ověřeny. Složení pochází z ověřeného originálu GB/T 3077-2015, nikoli ze samostatné tabulky složení GB/T3078.Tvrdost při dodání (podmínky uvedeny odděleně)
GB/T 3078-2019 · tabulka 2 tvrdosti v dodacím stavu a poznámka a; 7.3/7.4 · strany PDF 6, 7 · HBW · zdroj SHA-256 29469018100b4553c22b1ea5e089516fa955843022f21c18f5a0720f1a74b7a4
Údaje pro podmínky stanovené normou, nikoli naměřené výsledky dodávané tavby a dávky; skutečný stav při dodání, použití a smlouvu je nutné potvrdit.
- 7.3.1: Není-li stav ve smlouvě uveden, dodává se ve stavu taženém za studena. Konkrétní stav při dodání musí být uveden ve smlouvě.
- 7.4.1: Tvrdost při dodání po normalizačním žíhání musí obě strany dohodnout; běžné dva sloupce tabulky 2 se pro normalizačně žíhaný stav nepoužijí.
- Hodnoty v závorkách jsou orientační a neslouží jako kritérium posouzení.
- 7.4.2: Použití pro tváření za tepla má samostatná omezení; běžný stav tabulky 2 se neuplatňuje automaticky.
- 7.4.2, určeno pro tváření za tepla a dodáváno ve stavu taženém za studena: 50Mn2, 35CrMnSi, 42CrMo a 35CrMoV podle tabulky 2; 38CrSi a 38CrMoAl≤285 HBW; ostatní značky ≤269 HBW. Skutečné použití je nutné potvrdit; běžný stav tabulky 2 tuto podmínku přímo nenahrazuje.
- 7.4.3 Pokud je nominální rozměr průřezu (průměr, tloušťka nebo délka úhlopříčky) menší než 5 mm, neprovádí se zkouška tvrdosti; na žádost kupujícího uvedenou ve smlouvě může být namísto tvrdosti použita pevnost v tahu; konkrétní požadavky si obě strany dohodnou. Tato podmínka neposkytuje automatický vztah pro převod.
Dodání po tažení za studena nebo po tažení za studena a broušení; běžné podmínky použití podle tabulky 2. Použití pro tváření za tepla je nutné ověřit samostatně podle 7.4.2
Orientační hodnota v závorkách původní tabulky, nikoli podklad pro rozhodnutí: HBW ≤ 285 (dolní mez není uvedena) HBW
Dodává se ve stavu po žíhání, žíhání na lesk, vysokoteplotním popouštění nebo po normalizačním žíhání a následném popouštění; samotné normalizační žíhání pro dodání do tohoto výčtu nepatří a musí se dohodnout mezi oběma stranami podle 7.4.1
HBW: ≤ 269 (dolní mez neuvedena) HBW
20Cr2Ni4 · GB/T 3077-1999
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Legovaná konstrukční ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- GB/T 3077-1999
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1, pořadové číslo 71 a poznámky 1–4; tabulka 2; 6.1.1–6.1.2
- Fyzická strana PDF
- 6、7、8
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (wt%)
- Typ analýzy
- Tavbová analýza, nikoli kontrolní analýza výrobku
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.
Jakostní ocel; pro obrábění nebo jiné zpracování než tváření za tepla, podle horní meze Cu v tabulce 2
Jakostní ocel; pro tváření za tepla, 6.1.1.3 Cu≤0.20%
Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.17 ~ 0.23 |
| Si | 0.17 ~ 0.37 |
| Mn | 0.3 ~ 0.6 |
| Cr | 1.25 ~ 1.65 |
| Ni | 3.25 ~ 3.65 |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | ≤ 0.15 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
GB/T 3077—1999, tabulka 1: Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; záznam vychází ze skutečného vydání 1999, nikoli z náhrady vydáním 2015. Tabulkové značky bez A se objednávají jako jakostní ocel. P/S/Cu v tabulce 2 a zbytkové Mo se řídí příslušnou třídou jakosti; zbytková omezení Cr/Ni/Mo nepřepisují legující složení tabulky 1. Chemické složení normy platí i pro ingoty, předvalky a výrobky z nich; rozsah tyčí a požadavky na mechanické vlastnosti / povrchovou jakost se přímo nerozšiřují na záruku drátu pro pěchování za studena. Pokud smlouva neuvádí účel zpracování, předpokládá se obrábění; pro tváření za tepla platí Cu≤0.20%, je nutné zvolit příslušnou podmínku. Podle 6.1.1.2 se zbytkové W/V/Ti analyzují a uvádějí v dokladu o jakosti; neuvedená jednotná mez se nedoplňuje 0, legující rozsahy W/V/Ti tabulky 1 zůstávají zachovány. Tabulka 1, poznámka 2: Dohodnuté zvýšení jakosti na A/E nebo jiné složení vyžadují samostatnou kontrolu objednávky, bez automatického slučování značek či přepsání rozsahu C tohoto řádku. Tabulka 1, poznámka 4: 0.05% prvků vzácných zemin je vypočtený přídavek; výrobková analýza je pouze orientační a nepředstavuje zaručený rozsah složení. Úchylky výrobkové analýzy oceli či předvalku se ověřují samostatně podle odkazované GB/T222—1984 a automaticky nerozšiřují tavbové meze.
Podmínky složení
GB/T 3077—1999, tabulka 1: Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; záznam vychází ze skutečného vydání 1999, nikoli z náhrady vydáním 2015. Tabulkové značky bez A se objednávají jako jakostní ocel. P/S/Cu v tabulce 2 a zbytkové Mo se řídí příslušnou třídou jakosti; zbytková omezení Cr/Ni/Mo nepřepisují legující složení tabulky 1. Chemické složení normy platí i pro ingoty, předvalky a výrobky z nich; rozsah tyčí a požadavky na mechanické vlastnosti / povrchovou jakost se přímo nerozšiřují na záruku drátu pro pěchování za studena. Pokud smlouva neuvádí účel zpracování, předpokládá se obrábění; pro tváření za tepla platí Cu≤0.20%, je nutné zvolit příslušnou podmínku. Podle 6.1.1.2 se zbytkové W/V/Ti analyzují a uvádějí v dokladu o jakosti; neuvedená jednotná mez se nedoplňuje 0, legující rozsahy W/V/Ti tabulky 1 zůstávají zachovány. Tabulka 1, poznámka 2: Dohodnuté zvýšení jakosti na A/E nebo jiné složení vyžadují samostatnou kontrolu objednávky, bez automatického slučování značek či přepsání rozsahu C tohoto řádku. Tabulka 1, poznámka 4: 0.05% prvků vzácných zemin je vypočtený přídavek; výrobková analýza je pouze orientační a nepředstavuje zaručený rozsah složení. Úchylky výrobkové analýzy oceli či předvalku se ověřují samostatně podle odkazované GB/T222—1984 a automaticky nerozšiřují tavbové meze.
Původní záznam podmíněné větve
Jakostní ocel; pro obrábění nebo jiné zpracování než tváření za tepla, podle horní meze Cu v tabulce 2
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.17 ~ 0.23 |
| Si | 0.17 ~ 0.37 |
| Mn | 0.3 ~ 0.6 |
| Cr | 1.25 ~ 1.65 |
| Ni | 3.25 ~ 3.65 |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | ≤ 0.15 (dolní mez neuvedena) |
Jakostní ocel; pro tváření za tepla, 6.1.1.3 Cu≤0.20%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.17 ~ 0.23 |
| Si | 0.17 ~ 0.37 |
| Mn | 0.3 ~ 0.6 |
| Cr | 1.25 ~ 1.65 |
| Ni | 3.25 ~ 3.65 |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | ≤ 0.15 (dolní mez neuvedena) |