18CR12MOVNBN — Údaje o materiálu
Počet zdrojových záznamů: 2. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.
Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.
Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro 18CR12MOVNBN →Posouzení požadavků na materiál
Hledáte materiál 18CR12MOVNBN?
Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.
Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.
Ponechte vyplněné údaje a zkuste to později nebo kontaktujte website@chqwire.net. Pokud jste již obdrželi potvrzení, neodesílejte požadavky znovu.
18Cr12MoVNbN · GB /T 20878-2007
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Korozivzdorná ocel
- Podkategorie
- Martenzitické korozivzdorné a žáruvzdorné oceli
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- GB/T 20878—2007
- Umístění v tabulce
- Tabulka 4, pořadové číslo 122
- Fyzická strana PDF
- 15
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (wt%)
- Typ analýzy
- Požadavky normy na složení
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.15 ~ 0.2 |
| Si | ≤ 0.5 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.5 ~ 1 |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.6 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 10 ~ 13 |
| Mo | 0.3 ~ 0.9 |
| N | 0.05 ~ 0.1 |
| V | 0.1 ~ 0.4 |
| Nb | 0.2 ~ 0.6 |
Meze použitelnosti
GB/T 20878—2007: Hmotnostní podíly složení původního textu wt%; hodnoty v závorkách jsou nejvyšší dovolené přídavky. Norma nezaručuje vhodnost pro pěchování za studena ani skutečnou dodávku. GB/T 20878—2007 je historické vydání; záznam nenahrazuje ověření platné normy, smlouvy a použitelnosti materiálu.
Podmínky složení
GB/T 20878—2007, původní chemické složení v hmotnostních podílech wt%; hodnoty v závorkách jsou nejvyšší dovolené přídavky. / / Tato norma nezaručuje vhodnost pro pěchování za studena ani skutečné dodání.
Vysvětlení ověření
Původní text historického vydání GB/T 20878—2007, tabulka 4, pořadové číslo 122; ověřeno ze skenu všech 45 stran. Norma byla zrušena; meze použitelnosti staršího vydání zůstávají zachovány.18Cr12MoVNbN · GB/T 1221-2007
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Žáruvzdorná ocel
- Podkategorie
- Martenzitická žáruvzdorná ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- GB/T 1221-2007
- Umístění v tabulce
- Tabulka 6 a poznámky; 7.1
- Fyzická strana PDF
- 6、9
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (wt%)
- Typ analýzy
- Tavbová analýza, nikoli kontrolní analýza výrobku
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.15 ~ 0.2 |
| Si | ≤ 0.5 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.5 ~ 1 |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.6 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 10 ~ 13 |
| Mo | 0.3 ~ 0.9 |
| N | 0.05 ~ 0.1 |
| V | 0.1 ~ 0.4 |
| Nb | 0.2 ~ 0.6 |
Meze použitelnosti
GB/T1221—2007, tabulka 6: Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; skutečné vydání 2007 zůstává zachováno samostatně. Norma pro tyče ze žáruvzdorné oceli; shoda chemického složení nezaručuje dodávku drátu pro pěchování za studena, stav tepelného zpracování, mechanické vlastnosti ani odolnost za vysokých teplot. Podle poznámek jsou hodnoty bez výslovného rozsahu či minima horní meze; pomlčka znamená nestanoveno a nedoplňuje se 0. Úchylky chemického složení výrobkové analýzy podle 7.1.2 se ověřují samostatně podle GB/T222 a přímo nerozšiřují tavbové meze. Kategorie žáruvzdorné oceli původní tabulky zůstává zachována; použitelnost běžných uhlíkových ekvivalentů pro svařování nebyla samostatně ověřena, proto se automaticky nepočítají. Ni v závorkách původní tabulky je nejvyšší dovolený přídavek či obsah, nikoli povinný přídavek ani vynucené minimum.
Podmínky složení
GB/T1221—2007, tabulka 6: Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; skutečné vydání 2007 zůstává zachováno samostatně. Norma pro tyče ze žáruvzdorné oceli; shoda chemického složení nezaručuje dodávku drátu pro pěchování za studena, stav tepelného zpracování, mechanické vlastnosti ani odolnost za vysokých teplot. Podle poznámek jsou hodnoty bez výslovného rozsahu či minima horní meze; pomlčka znamená nestanoveno a nedoplňuje se 0. Úchylky chemického složení výrobkové analýzy podle 7.1.2 se ověřují samostatně podle GB/T222 a přímo nerozšiřují tavbové meze. Kategorie žáruvzdorné oceli původní tabulky zůstává zachována; použitelnost běžných uhlíkových ekvivalentů pro svařování nebyla samostatně ověřena, proto se automaticky nepočítají. Ni v závorkách původní tabulky je nejvyšší dovolený přídavek či obsah, nikoli povinný přídavek ani vynucené minimum.