← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

18B2 — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 4. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro 18B2 →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál 18B2?

Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

18B2 · EN 10263

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Tažený drát
Vysvětlení stavu původního záznamu
Referenční záznam přepisu normy
Vydání normy
BS EN 10263-3:2017
Umístění v tabulce
Tabulka 3

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.2600–0.3500 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.1940–0.2875 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Ni, Mo, V Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.2200–0.2925 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.16 ~ 0.2
Si≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Mn0.6 ~ 0.8
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
B0.0008 ~ 0.005
Cu≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

BS EN 10263-3:2017; tavbová analýza v hmotnostních procentech %. Hodnoty bez uvedeného rozsahu jsou maxima; poznámky pod tabulkou zůstávají zachovány. Web neuvádí vydání; zobrazení podle vydání tohoto zdroje neprokazuje smluvní použitelnost.

Vysvětlení ověření

Zdroj normy: BS EN 10263-3:2017 · Tabulka 3Zobrazit související produkt →

18B2 · EN 10263-3-2017

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
EN 10263-3-2017
Umístění v tabulce
Tabulka 3 a poznámky 1–3

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Výchozí podmínky tabulky 3; přídavek Al nebyl samostatně dohodnut
IIW / CEV:0.2600–0.3500 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.1940–0.2875 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Ni, Mo, V Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.2200–0.2925 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Zvolena přísada Al 0.020–0.050% (tabulka 3, poznámka 3)
IIW / CEV:0.2600–0.3500 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.1940–0.2875 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Ni, Mo, V Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.2200–0.2925 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C0.16 ~ 0.2
Mn0.6 ~ 0.8
S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
B0.0008 ~ 0.005
Si≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; dovolené úchylky výrobkové analýzy podle tabulky 4 bezpodmínečně nerozšiřují tuto tabulku. Pro Si lze v objednávce dohodnout nižší obsah či konkrétní rozsah, výchozí hodnota tabulky je ≤0.30%. Pro zlepšení pěchování za studena lze zvolit přídavek Al 0.020–0.050% (poznámka 3), nikoli povinný obsah Al všech značek. Malé úchylky při objednané prokalitelnosti musí splňovat poznámku 2 a tabulku 4; P/S se tímto nerozšiřují a výchozí tabulka složení se automaticky nemění. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; nestanovené není nula. Norma je pro pěchování a protlačování za studena, konkrétní dodávka však stále vyžaduje potvrzení rozměrů, dodacího stavu, povrchu a vlastností.

Podmínky složení

Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; dovolené úchylky výrobkové analýzy podle tabulky 4 bezpodmínečně nerozšiřují tuto tabulku. Pro Si lze v objednávce dohodnout nižší obsah či konkrétní rozsah, výchozí hodnota tabulky je ≤0.30%. Pro zlepšení pěchování za studena lze zvolit přídavek Al 0.020–0.050% (poznámka 3), nikoli povinný obsah Al všech značek. Malé úchylky při objednané prokalitelnosti musí splňovat poznámku 2 a tabulku 4; P/S se tímto nerozšiřují a výchozí tabulka složení se automaticky nemění. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; nestanovené není nula. Norma je pro pěchování a protlačování za studena, konkrétní dodávka však stále vyžaduje potvrzení rozměrů, dodacího stavu, povrchu a vlastností.

Původní záznam podmíněné větve

Výchozí podmínky tabulky 3; přídavek Al nebyl samostatně dohodnut

PrvekPožadavky na složení
C0.16 ~ 0.2
Mn0.6 ~ 0.8
S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
B0.0008 ~ 0.005
Si≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)

Zvolena přísada Al 0.020–0.050% (tabulka 3, poznámka 3)

PrvekPožadavky na složení
C0.16 ~ 0.2
Mn0.6 ~ 0.8
S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
B0.0008 ~ 0.005
Si≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
Al0.02 ~ 0.05

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Tabulka 3 anglického originálu a poznámky byly ověřeny

18B2 · DIN EN 10263-3-2002

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
DIN EN 10263-3-2002
Umístění v tabulce
Tabelle2 a poznámka a–c
Fyzická strana PDF
1、8

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.2600–0.3500 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.1940–0.2875 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Ni, Mo, V Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.2200–0.2925 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.16 ~ 0.2
Mn0.6 ~ 0.8
S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
B0.0008 ~ 0.005
Si≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Originál DIN EN10263-3 Februar2002 výslovně přebírá EN10263-3:2001. Složení pochází z tabulky 2 v PDF8; vydání 2017 se nepřebírá mezi vydáními. Tavbová analýza wt%; Si≤.30. Při objednání lze dohodnout nižší obsah nebo konkrétní rozsah; bez dohody se svévolně nevolí. Poznámka b: Při objednání prokalitelnosti pouze malé odchylky, C .01 a ostatní prvky podle tabulky 3, neplatí pro P/S. Výchozí rozsah se nerozšiřuje, odchylky kontrolní analýzy výrobku se ověřují samostatně. Poznámka a: Neuvedené prvky se nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby. Zbytkové prvky nesmějí poškodit mechanické vlastnosti a konečné použití; nestanovené údaje se nedoplňují nulou. Starší tabulka nemá jednotný volitelný rozsah Al podle poznámky 3 vydání 2017; možnosti Al pozdějšího vydání se nekopírují. Tato část je pro oceli k cementování pro pěchování / protlačování za studena; stále je nutné potvrdit rozměry, dodací stav, povrch a skutečné dodávky.

Podmínky složení

Původní DIN EN10263-3 Februar2002 výslovně přebírá EN10263-3:2001; složení je z tabulky 2 na PDF8 a nepřenáší se z vydání 2017. / Tavbová analýza wt%; Si≤.30, nižší obsah či konkrétní rozsah lze dohodnout při objednání, bez dohody se svévolně nevolí. / Poznámka b dovoluje při objednání prokalitelnosti pouze malé úchylky, C .01 a jiné prvky podle tabulky 3, nikoli P/S; výchozí rozsah se nerozšiřuje a výrobkové úchylky ověřit zvlášť. / Podle poznámky a se neuvedené prvky nesmějí záměrně přidávat kromě dokončení tavby; zbytkové prvky nesmějí poškodit mechanické vlastnosti a konečné použití, nestanovené obsahy nejsou nula. / Starší tabulka neobsahuje společný volitelný rozsah Al podle poznámky 3 vydání 2017; pozdější volba Al se nekopíruje. / Tato část je pro cementační oceli pro pěchování / protlačování za studena; rozměry, dodací stav, povrch a skutečné dodání nadále vyžadují potvrzení.

Vysvětlení ověření

Vizuální kontrola obálky německého originálu a všech 25 značek tabulky 2 / poznámek a–c

18B2 · DIN EN 10263-3-2018

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
DIN EN 10263-3:2018-02
Umístění v tabulce
Tabulka 3 a poznámka pod čarou a, poznámky 1–3; odchylky kontrolní analýzy výrobku podle tabulky 4 je nutné ověřit samostatně.
Fyzická strana PDF
1、9
Jednotka
Hmotnostní podíl (wt%)
Typ analýzy
Tavbová analýza

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Výchozí podmínky tabulky 3; přídavek Al nebyl samostatně dohodnut
IIW / CEV:0.2600–0.3500 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.1940–0.2875 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Ni, Mo, V Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.2200–0.2925 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Zvolena přísada Al 0.020–0.050% (tabulka 3, poznámka 3)
IIW / CEV:0.2600–0.3500 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.1940–0.2875 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Ni, Mo, V Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.2200–0.2925 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C0.16 ~ 0.2
Mn0.6 ~ 0.8
S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
B0.0008 ~ 0.005
Si≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

DIN EN 10263-3:2018-02 je německým vydáním EN 10263-3:2017; ověření podle tavbové analýzy a poznámek tabulky 3 oficiálního německého vydání. Tabulka 3 normy DIN EN 10263-3:2018-02 uvádí tavbovou analýzu v hmotnostních podílech wt%; přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku podle tabulky 4 nesmějí bezpodmínečně rozšiřovat tuto tabulku. Při objednání lze pro Si dohodnout nižší obsah nebo konkrétní rozsah; výchozí hodnota tabulky≤0.30%. Pro zlepšení chování při pěchování za studena dovoluje poznámka 3 tabulky 3 volitelný přídavek Al 0.020–0.050%; tato varianta složení platí pouze při výslovné volbě. Malé odchylky při objednání prokalitelnosti musí splnit poznámku 2 a tabulku 4; P/S se tím nesmí rozšiřovat a výchozí tabulka složení se automaticky nerozšiřuje. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; nestanovený údaj neznamená nulu. Norma je pro pěchování a protlačování za studena, konkrétní dodávka však stále vyžaduje potvrzení rozměrů, dodacího stavu, povrchu a požadovaných vlastností.

Podmínky složení

DIN EN 10263-3:2018-02 je německým vydáním EN 10263-3:2017; ověření podle tavbové analýzy a poznámek tabulky 3 oficiálního německého vydání. Tabulka 3 normy DIN EN 10263-3:2018-02 uvádí tavbovou analýzu v hmotnostních podílech wt%; přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku podle tabulky 4 nesmějí bezpodmínečně rozšiřovat tuto tabulku. Při objednání lze pro Si dohodnout nižší obsah nebo konkrétní rozsah; výchozí hodnota tabulky≤0.30%. Pro zlepšení chování při pěchování za studena dovoluje poznámka 3 tabulky 3 volitelný přídavek Al 0.020–0.050%; tato varianta složení platí pouze při výslovné volbě. Malé odchylky při objednání prokalitelnosti musí splnit poznámku 2 a tabulku 4; P/S se tím nesmí rozšiřovat a výchozí tabulka složení se automaticky nerozšiřuje. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; nestanovený údaj neznamená nulu. Norma je pro pěchování a protlačování za studena, konkrétní dodávka však stále vyžaduje potvrzení rozměrů, dodacího stavu, povrchu a požadovaných vlastností.

Původní záznam podmíněné větve

Výchozí podmínky tabulky 3; přídavek Al nebyl samostatně dohodnut

PrvekPožadavky na složení
C0.16 ~ 0.2
Mn0.6 ~ 0.8
S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
B0.0008 ~ 0.005
Si≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)

Zvolena přísada Al 0.020–0.050% (tabulka 3, poznámka 3)

PrvekPožadavky na složení
C0.16 ~ 0.2
Mn0.6 ~ 0.8
S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
B0.0008 ~ 0.005
Si≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
Al0.02 ~ 0.05

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Vizuální kontrola řádku 6 tabulky 3 normy DIN EN 10263-3:2018-02; německé převzetí EN 10263-3:2017. Poloha B u 16MnCr5/16MnCrB5 v německém vydání se řídí německým originálem a nepřebírá se z anglického skenu.
WhatsApp Technický dotaz →
Použití obrázků a obsahu · Creation Group