17NICRMO6-4 — Údaje o materiálu
Počet zdrojových záznamů: 2. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.
Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.
Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro 17NICRMO6-4 →Posouzení požadavků na materiál
Hledáte materiál 17NICRMO6-4?
Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.
Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.
Ponechte vyplněné údaje a zkuste to později nebo kontaktujte website@chqwire.net. Pokud jste již obdrželi potvrzení, neodesílejte požadavky znovu.
17NiCrMo6-4 · DIN EN 10084-2008
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- DIN EN 10084-2008
- Umístění v tabulce
- Tabulka 3, poznámky a–d
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.14 ~ 0.2 |
| Si | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.8 ~ 1.1 |
| Mo | 0.15 ~ 0.25 |
| Ni | 1.2 ~ 1.5 |
Meze použitelnosti
Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; obálka DIN EN10084:2008-06 výslovně označuje německé vydání EN10084:2008, tabulka 3 používá tento původní text. Malé úchylky složení při požadavku na prokalitelnost podle poznámky b se ověřují samostatně podle tabulky 4 a příslušných podmínek, bez rozšíření výchozího rozsahu; P/S toto rozšíření nemají. Poznámka c dovoluje poptat vyšší S (přibližně do 0.10%) nebo přídavek Pb pro lepší obrobitelnost; v prvním případě lze maximum Mn zvýšit o 0.15 procentního bodu. Skutečné dohodnuté hodnoty nejsou uvedeny a svévolně se nedoplňují ani automaticky nepoužívají. Poznámka d: Bor v této tabulce zlepšuje houževnatost zakalené oblasti, originál výslovně uvádí, že neslouží ke zvýšení prokalitelnosti. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; nestanovené není nula. Dodací norma cementačních ocelí nepotvrzuje vhodnost všech stavů pro pěchování za studena; mechanické vlastnosti, tvrdost a prokalitelnost se ověřují samostatně.
Podmínky složení
Tavbová analýza v hmotnostních podílech wt%; obálka DIN EN10084:2008-06 výslovně uvádí německé vydání EN10084:2008 a tabulka 3 používá tento originál. / Malé úchylky složení při požadavku na prokalitelnost podle poznámky b je nutné ověřit zvlášť podle tabulky 4 a podmínek; výchozí rozsah se nerozšiřuje a pro P/S toto uvolnění neplatí. / Podle poznámky c lze poptat lepší obrobitelnost vyšším S (přibližně do 0.10%) nebo Pb; v prvním případě lze horní mez Mn zvýšit o 0.15 procentního bodu. Skutečné dohodnuté hodnoty nejsou uvedeny a svévolně se nedoplňují ani automaticky nepoužívají. / Poznámka d: bór v této tabulce zlepšuje houževnatost zakalené oblasti; originál uvádí, že není určen ke zvýšení prokalitelnosti. / Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat (kromě dokončení tavby); nestanovené obsahy nejsou nula. / Norma dodání cementačních ocelí neznamená vhodnost všech stavů pro pěchování za studena; mechanické vlastnosti, tvrdost a prokalitelnost ověřit zvlášť.
Vysvětlení ověření
Tabulka 3 německého originálu a poznámky pod čarou byly ověřenyProkalitelnost podle Jominyho zkoušky (podmíněný požadavek)
EN 10084:2008 · DIN EN 10084:2008-06, obálka výslovně uvádí německé vydání EN 10084:2008 · tabulky 5/6/8/9; 7.1.2 a 8.2.2 · strany 7, 10, 12, 18, 20, 22, 23 souboru PDF
- 7.1.2: Není-li dohodnuto jinak, pro legované oceli této normy platí běžné požadavky na prokalitelnost +H z tabulky 5. Zúžená pásma +HH/+HL z tabulky 6 musí být dohodnuta při poptávce a objednání. Volba zobrazení není potvrzením smlouvy a automaticky nemění běžné označení značky ani podmínky objednávky.
- HRC označuje tvrdost zkušebního tělesa v určené vzdálenosti při Jominyho zkoušce; nezaručuje tvrdost celého hotového výrobku, vyhovění při pěchování za studena, dodací možnosti ani vlastnosti dílu.
- Pomlčka zachovává nestanovené dolní a horní meze, nepovažuje se za 0. Pro neuvedené vzdálenosti se automaticky neinterpoluje, neextrapoluje ani neposuzuje shoda.
- Teploty tabulky 8 jsou podmínkami austenitizace tělesa pro Jominyho zkoušku, nikoli doporučením pro výrobní tepelné zpracování. Tabulka neuvádí toleranci teploty, svévolně se nedoplňuje ±5°C. Doba výdrže podle poznámky a k tabulce 8 je pouze orientační a nepovyšuje se na zaručený požadavek.
- 8.2.2 připouští, aby výrobce při dostupném použitelném vzorci prokázal prokalitelnost výpočtem. Metodu výpočtu určuje výrobce; je-li to dohodnuto při poptávce a objednání, poskytne dostatečné podklady k potvrzení zákazníkem. V tomto nástroji takové výpočty prokalitelnosti nejsou implementovány ani certifikovány.
- Není-li k dispozici použitelný vzorec nebo vznikne spor, provede se Jominyho zkouška podle EN ISO 642 a tabulky 9. Teplota kalení tělesa podle tabulky 8, tvrdost podle EN ISO 6508-1 ve stupnici C. Normativní odkazy původního textu odpovídají ISO 642:1999 a ISO 6508-1:2005; roky odkazů se svévolně neaktualizují.
- Tabulka 9: Platí-li příslušný doklad o kontrole a požadavky tabulky 1, tvoří zkušební jednotku tavba C, 1 vzorek / 1 zkouška. Nedovoluje-li rozměr přípravu tělesa pro Jominyho zkoušku, musí se dohodnout podmínky prokázání prokalitelnosti. V ostatních případech bez odlišné dohody určuje způsob přípravy výrobce.
- Sporný odběr podle tabulky 9: Položka b tiskne „20 m“, v rozporu s jednotkou položky c „20 mm“. Automatický výklad této hloubky odběru zůstává odložen; údaj se svévolně neopravuje ani nepoužívá jako pokyn pro přípravu tělesa.
- Původní text DIN výslovně přebírá EN10084:2008 a zobrazuje se pouze podle tohoto technického zdroje EN. Doplnění prokalitelnosti v této skupině neznamená ověření titulní strany převzetí NF ani identity jiných norem.
+H, běžné pásmo prokalitelnosti (7.1.2; pro legované oceli této normy platí, není-li dohodnuto jinak)
Teplota podle podmínek Jominyho zkoušky prokalitelnosti 880 (zdrojový soubor neuvádí toleranci) °C; nejde o doporučení pro výrobní tepelné zpracování.
| Vzdálenost od kaleného čela (mm) | Dolní mez (HRC) | Horní mez (HRC) |
|---|---|---|
| 1.5 | 40 | 48 |
| 3 | 40 | 48 |
| 5 | 37 | 47 |
| 7 | 34 | 46 |
| 9 | 30 | 45 |
| 11 | 28 | 44 |
| 13 | 27 | 42 |
| 15 | 26 | 41 |
| 20 | 24 | 38 |
| 25 | 23 | 36 |
| 30 | 22 | 35 |
| 35 | 21 | 34 |
| 40 | Není stanoveno, nelze považovat za 0 | 33 |
+HH, zúžené pásmo prokalitelnosti (tabulka 6, nutná dohoda při poptávce a objednání)
Teplota podle podmínek Jominyho zkoušky prokalitelnosti 880 (zdrojový soubor neuvádí toleranci) °C; nejde o doporučení pro výrobní tepelné zpracování.
| Vzdálenost od kaleného čela (mm) | Dolní mez (HRC) | Horní mez (HRC) |
|---|---|---|
| 1.5 | 43 | 48 |
| 3 | 43 | 48 |
| 5 | 40 | 47 |
| 7 | 38 | 46 |
| 9 | 35 | 45 |
| 11 | 33 | 44 |
| 13 | 32 | 42 |
| 15 | 31 | 41 |
| 20 | 29 | 38 |
| 25 | 27 | 36 |
| 30 | 26 | 35 |
| 35 | 25 | 34 |
| 40 | 24 | 33 |
+HL, zúžené pásmo prokalitelnosti (tabulka 6, nutná dohoda při poptávce a objednání)
Teplota podle podmínek Jominyho zkoušky prokalitelnosti 880 (zdrojový soubor neuvádí toleranci) °C; nejde o doporučení pro výrobní tepelné zpracování.
| Vzdálenost od kaleného čela (mm) | Dolní mez (HRC) | Horní mez (HRC) |
|---|---|---|
| 1.5 | 40 | 45 |
| 3 | 40 | 45 |
| 5 | 37 | 44 |
| 7 | 34 | 42 |
| 9 | 30 | 40 |
| 11 | 28 | 39 |
| 13 | 27 | 37 |
| 15 | 26 | 36 |
| 20 | 24 | 33 |
| 25 | 23 | 32 |
| 30 | 22 | 31 |
| 35 | 21 | 30 |
| 40 | Není stanoveno, nelze považovat za 0 | 29 |
17NiCrMo6-4 · DIN EN 10277:2018-09
Původní tabulka informativní přílohy byla ověřena; závazné normativní složení a vydání zbývá ověřit, pouze pro orientaci
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Legovaná ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Charakter údajů o složení
- Tavbová analýza z informativní přílohy, pouze pro orientaci
- Stav ověření
- Původní tabulka informativní přílohy byla ověřena; závazné normativní složení a vydání zbývá ověřit
- Vydání normy
- DIN EN 10277:2018-09
- Umístění v tabulce
- Informativní příloha A.3
- Fyzická strana PDF
- 45
- Jednotka
- Hmotnostní podíl wt%
- Typ analýzy
- Tavbová analýza (informativní podklad)
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.14 ~ 0.2 |
| Si | 0.15 ~ 0.4 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.8 ~ 1.1 |
| Mo | 0.15 ~ 0.25 |
| Ni | 1.2 ~ 1.6 |
| Cu | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Původní tabulka informativní přílohy byla ověřena a slouží pouze pro orientaci. Článek 7.1.2 hlavního textu požaduje stanovení chemického složení podle odkazované normy; závazné normativní složení a příslušné vydání stále zbývá ověřit. Údaje se nesmějí použít jako záruka při dodání, pro posouzení při reverzním vyhledávání ani jako podklad uhlíkového ekvivalentu pro rozsah podle normy.
Podmínky složení
Původní tabulka informativní přílohy byla ověřena, pouze pro referenci; hlavní text 7.1.2 vyžaduje určit chemické složení podle citovaných norem. Normativní složení a příslušné vydání nadále čekají na ověření. Nelze použít jako záruku dodání, podklad rozhodnutí při zpětném vyhledávání ani pro uhlíkový ekvivalent z normových rozsahů. / Poznámka b: zvýšení S přibližně na 0.10% nebo přidání Pb vyžaduje poptávku; při zvýšení S lze horní mez Mn zvýšit o 0.15%, nikoli automaticky. / Poznámka c: snížení Si vyžaduje jiný způsob dezoxidace. / Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat.
Podmíněné požadavky
- Poznámka pod čarou
- Meze informativního použití
- Vysvětlení podmínek původního textu
- Původní tabulka informativní přílohy byla ověřena, pouze pro orientaci. Článek 7.1.2 hlavního textu vyžaduje určit chemické složení podle citované normy; normativní složení a použitelné vydání je stále nutné ověřit. Nesmí být podkladem pro záruku dodávky, rozhodnutí reverzního vyhledávání ani uhlíkový ekvivalent podle normových rozsahů. Odkaz hlavního textu: EN ISO 683-3 (nedatovaný odkaz, použitelné vydání je nutné ověřit).
- Poznámka pod čarou
- Podmínka 1 původní tabulky
- Vysvětlení podmínek původního textu
- Poznámka b: Zvýšení S přibližně na 0.10% nebo přídavek Pb vyžaduje projednání při poptávce. Při zvýšení S lze k horní mezi Mn přičíst 0.15%; mez se nerozšiřuje automaticky.
- Poznámka pod čarou
- Podmínka 2 původní tabulky
- Vysvětlení podmínek původního textu
- Poznámka c: Při snížení Si je nutné použít jiná dezoxidační opatření.
- Poznámka pod čarou
- Podmínka 3 původní tabulky
- Vysvětlení podmínek původního textu
- Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat.