← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

16NICRS4 — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 2. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro 16NICRS4 →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál 16NICRS4?

Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

16NiCrS4 · DIN EN 10084-2008

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
DIN EN 10084-2008
Umístění v tabulce
Tabulka 3, poznámky a–d

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.4200–0.6300 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2083–0.3217 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.2500–0.3675 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cu CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.13 ~ 0.19
Si≤ 0.4 (dolní mez neuvedena)
Mn0.7 ~ 1.0
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S0.02 ~ 0.04
Cr0.6 ~ 1.0
Ni0.8 ~ 1.1

Meze použitelnosti

Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; obálka DIN EN10084:2008-06 výslovně označuje německé vydání EN10084:2008, tabulka 3 používá tento původní text. Malé úchylky složení při požadavku na prokalitelnost podle poznámky b se ověřují samostatně podle tabulky 4 a příslušných podmínek, bez rozšíření výchozího rozsahu; P/S toto rozšíření nemají. Poznámka c dovoluje poptat vyšší S (přibližně do 0.10%) nebo přídavek Pb pro lepší obrobitelnost; v prvním případě lze maximum Mn zvýšit o 0.15 procentního bodu. Skutečné dohodnuté hodnoty nejsou uvedeny a svévolně se nedoplňují ani automaticky nepoužívají. Poznámka d: Bor v této tabulce zlepšuje houževnatost zakalené oblasti, originál výslovně uvádí, že neslouží ke zvýšení prokalitelnosti. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; nestanovené není nula. Dodací norma cementačních ocelí nepotvrzuje vhodnost všech stavů pro pěchování za studena; mechanické vlastnosti, tvrdost a prokalitelnost se ověřují samostatně.

Podmínky složení

Tavbová analýza v hmotnostních podílech wt%; obálka DIN EN10084:2008-06 výslovně uvádí německé vydání EN10084:2008 a tabulka 3 používá tento originál. / Malé úchylky složení při požadavku na prokalitelnost podle poznámky b je nutné ověřit zvlášť podle tabulky 4 a podmínek; výchozí rozsah se nerozšiřuje a pro P/S toto uvolnění neplatí. / Podle poznámky c lze poptat lepší obrobitelnost vyšším S (přibližně do 0.10%) nebo Pb; v prvním případě lze horní mez Mn zvýšit o 0.15 procentního bodu. Skutečné dohodnuté hodnoty nejsou uvedeny a svévolně se nedoplňují ani automaticky nepoužívají. / Poznámka d: bór v této tabulce zlepšuje houževnatost zakalené oblasti; originál uvádí, že není určen ke zvýšení prokalitelnosti. / Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat (kromě dokončení tavby); nestanovené obsahy nejsou nula. / Norma dodání cementačních ocelí neznamená vhodnost všech stavů pro pěchování za studena; mechanické vlastnosti, tvrdost a prokalitelnost ověřit zvlášť.

Vysvětlení ověření

Tabulka 3 německého originálu a poznámky pod čarou byly ověřeny

Prokalitelnost podle Jominyho zkoušky (podmíněný požadavek)

EN 10084:2008 · DIN EN 10084:2008-06, obálka výslovně uvádí německé vydání EN 10084:2008 · Tabulka 5 / tabulka 6 / tabulka 8 / tabulka 9; 7.1.2 a 8.2.2 · Strany PDF: 7, 10, 12, 18, 19, 20, 22, 23

+H, běžné pásmo prokalitelnosti (7.1.2; pro legované oceli této normy platí, není-li dohodnuto jinak)

Teplota podle podmínek Jominyho zkoušky prokalitelnosti 880 (zdrojový soubor neuvádí toleranci) °C; nejde o doporučení pro výrobní tepelné zpracování.

Vzdálenost od kaleného čela (mm)Dolní mez (HRC)Horní mez (HRC)
1.53947
33646
53344
72942
92740
112538
132336
152234
202032
25Není stanoveno, nelze považovat za 030
30Není stanoveno, nelze považovat za 029
35Není stanoveno, nelze považovat za 028
40Není stanoveno, nelze považovat za 028

+HH, zúžené pásmo prokalitelnosti (tabulka 6, nutná dohoda při poptávce a objednání)

Teplota podle podmínek Jominyho zkoušky prokalitelnosti 880 (zdrojový soubor neuvádí toleranci) °C; nejde o doporučení pro výrobní tepelné zpracování.

Vzdálenost od kaleného čela (mm)Dolní mez (HRC)Horní mez (HRC)
1.54247
33946
53744
73342
93140
112938
132736
152634
202432
252230
302129
352028
402028

+HL, zúžené pásmo prokalitelnosti (tabulka 6, nutná dohoda při poptávce a objednání)

Teplota podle podmínek Jominyho zkoušky prokalitelnosti 880 (zdrojový soubor neuvádí toleranci) °C; nejde o doporučení pro výrobní tepelné zpracování.

Vzdálenost od kaleného čela (mm)Dolní mez (HRC)Horní mez (HRC)
1.53944
33643
53340
72938
92736
112534
132332
152230
202028
25Není stanoveno, nelze považovat za 026
30Není stanoveno, nelze považovat za 025
35Není stanoveno, nelze považovat za 024
40Není stanoveno, nelze považovat za 024

16NiCrS4 · DIN EN 10277:2018-09

Původní tabulka informativní přílohy byla ověřena; závazné normativní složení a vydání zbývá ověřit, pouze pro orientaci

Kategorie materiálu
Legovaná ocel
Podkategorie
Legovaná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Charakter údajů o složení
Tavbová analýza z informativní přílohy, pouze pro orientaci
Stav ověření
Původní tabulka informativní přílohy byla ověřena; závazné normativní složení a vydání zbývá ověřit
Vydání normy
DIN EN 10277:2018-09
Umístění v tabulce
Informativní příloha A.3
Fyzická strana PDF
45
Jednotka
Hmotnostní podíl wt%
Typ analýzy
Tavbová analýza (informativní podklad)

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Složení z informativní přílohy normy slouží pouze pro orientaci; závazné normativní složení a vydání zbývá ověřit. Uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se nepočítá a zdroj se nepoužívá pro reverzní vyhledávání podle složení.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.13 ~ 0.19
Si0.15 ~ 0.4
Mn0.7 ~ 1.0
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S0.02 ~ 0.04
Cr0.6 ~ 1.0
Ni0.8 ~ 1.1
Cu≤ 0.4 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Původní tabulka informativní přílohy byla ověřena a slouží pouze pro orientaci. Článek 7.1.2 hlavního textu požaduje stanovení chemického složení podle odkazované normy; závazné normativní složení a příslušné vydání stále zbývá ověřit. Údaje se nesmějí použít jako záruka při dodání, pro posouzení při reverzním vyhledávání ani jako podklad uhlíkového ekvivalentu pro rozsah podle normy.

Podmínky složení

Původní tabulka informativní přílohy byla ověřena, pouze pro referenci; hlavní text 7.1.2 vyžaduje určit chemické složení podle citovaných norem. Normativní složení a příslušné vydání nadále čekají na ověření. Nelze použít jako záruku dodání, podklad rozhodnutí při zpětném vyhledávání ani pro uhlíkový ekvivalent z normových rozsahů. / Poznámka b: zvýšení S přibližně na 0.10% nebo přidání Pb vyžaduje poptávku; při zvýšení S lze horní mez Mn zvýšit o 0.15%, nikoli automaticky. / Poznámka c: snížení Si vyžaduje jiný způsob dezoxidace. / Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat.

Podmíněné požadavky

Vysvětlení ověření

Původní tabulka informativní přílohy byla ověřena a slouží pouze pro orientaci. Článek 7.1.2 hlavního textu požaduje stanovení chemického složení podle odkazované normy; závazné normativní složení a příslušné vydání stále zbývá ověřit. Údaje se nesmějí použít jako záruka při dodání, pro posouzení při reverzním vyhledávání ani jako podklad uhlíkového ekvivalentu pro rozsah podle normy.
WhatsApp Technický dotaz →
Použití obrázků a obsahu · Creation Group