1541 CLASS A — Údaje o materiálu
Počet zdrojových záznamů: 2. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.
Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.
Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro 1541 CLASS A →Posouzení požadavků na materiál
Hledáte materiál 1541 CLASS A?
Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.
Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.
Ponechte vyplněné údaje a zkuste to později nebo kontaktujte website@chqwire.net. Pokud jste již obdrželi potvrzení, neodesílejte požadavky znovu.
1541 Class A · ASTM A311/A311M-2004
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Uhlíková ocel
- Podkategorie
- Uhlíková ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Odkaz na historické vydání
- Vydání normy
- ASTM A311/A311M-2004
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1, poznámka A; články 4.1, 7.1
- Fyzická strana PDF
- 1、2
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.36 ~ 0.44 |
| Mn | 1.35 ~ 1.65 |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Chemické složení vychází z ASTM A311/A311M-2004; přezkoumané vydání 2020 je nutné doplnit. Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt% podle tabulky 1 vydání 2004; nestanovené prvky se nedoplňují nulou. Třída Class A znamená odstranění pnutí po tažení za studena s běžnou redukcí průřezu, třída Class B po větší redukci průřezu. Klasifikace nemění složení tabulky 1; mechanické požadavky se ověřují samostatně podle rozměru a třídy tabulky 2. Tabulka 1, poznámka A: Pouze při požadavku objednávky na přídavek Pb se předepisuje 0.15–0.35% a mezi druhou a třetí číslici označení se vkládá L; běžným značkám se Pb automaticky nepřidává. Norma platí pro tyče tažené za studena s odstraněným pnutím a automaticky nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani nové dodávané výrobky.
Podmínky složení
Tavbová analýza v hmotnostních podílech wt% podle tabulky 1 vydání 2004; nestanovené prvky se nenahrazují nulou. / Class A znamená běžnou redukci průřezu tažením za studena a následné odstranění pnutí; Class B větší redukci průřezu tažením za studena a následné odstranění pnutí. Klasifikace nemění chemické složení z tabulky 1; mechanické požadavky je nutné vyhledat zvlášť podle rozměru a třídy v tabulce 2. / Tabulka 1, poznámka A: pouze při objednaném přidání Pb platí 0.15–0.35% a mezi druhou a třetí číslici značky se vloží L; k běžným značkám se Pb automaticky nepřidává. / Norma je pro tyče tažené za studena a zbavené pnutí; automaticky neprokazuje vhodnost pro pěchování za studena ani nový dodávaný výrobek.
Vysvětlení ověření
Chemické složení podle tabulky 1 originálu 2004; originál potvrzeného vydání 2020 nebyl ověřen, shoda mezi vydáními se nepředpokládá.1541 Class A · ASTM A311/A311M-2004
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Uhlíková ocel
- Podkategorie
- Uhlíková ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- ASTM A311/A311M-2004
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1, poznámka A; články 4.1, 7.1
- Fyzická strana PDF
- 1、2
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.36 ~ 0.44 |
| Mn | 1.35 ~ 1.65 |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Tavbová analýza v hmotnostních podílech wt% podle tabulky 1 vydání 2004; nestanovené prvky se nedoplňují nulou. Class A označuje odstranění pnutí po tažení za studena s běžnou redukcí průřezu, Class B odstranění pnutí po tažení za studena s větší redukcí průřezu. Klasifikace nemění složení tabulky 1; mechanické požadavky je nutné ověřit samostatně podle rozměru a kategorie v tabulce 2. Tabulka 1, poznámka pod čarou A: 0.15–0.35% se stanovuje pouze při požadavku na přídavek Pb v objednávce, mezi druhou a třetí číslici značky se přidává L. Běžným značkám se automaticky nepřidává Pb. Norma je pro tyče tažené za studena a s odstraněným pnutím; neznamená automatickou vhodnost pro pěchování za studena ani přidání nových dodávaných produktů.
Podmínky složení
Tavbová analýza v hmotnostních podílech wt% podle tabulky 1 vydání 2004; nestanovené prvky se nenahrazují nulou. / Class A znamená běžnou redukci průřezu tažením za studena a následné odstranění pnutí; Class B větší redukci průřezu tažením za studena a následné odstranění pnutí. Klasifikace nemění chemické složení z tabulky 1; mechanické požadavky je nutné vyhledat zvlášť podle rozměru a třídy v tabulce 2. / Tabulka 1, poznámka A: pouze při objednaném přidání Pb platí 0.15–0.35% a mezi druhou a třetí číslici značky se vloží L; k běžným značkám se Pb automaticky nepřidává. / Norma je pro tyče tažené za studena a zbavené pnutí; automaticky neprokazuje vhodnost pro pěchování za studena ani nový dodávaný výrobek.