1141 — Údaje o materiálu
Počet zdrojových záznamů: 8. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.
Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.
Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro 1141 →Posouzení požadavků na materiál
Hledáte materiál 1141?
Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.
Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.
Ponechte vyplněné údaje a zkuste to později nebo kontaktujte website@chqwire.net. Pokud jste již obdrželi potvrzení, neodesílejte požadavky znovu.
1141 · SAE J 403-2001
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- SAE J403 NOV2001
- Umístění v tabulce
- Tabulka3A a poznámky pod čarou
- Fyzická strana PDF
- 1、4、5
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.37 ~ 0.45 |
| Mn | 1.35 ~ 1.65 |
| P | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.08 ~ 0.13 |
Meze použitelnosti
Tabulka 3A: SAE1141 odpovídá UNS G11410; tavbová analýza wt%. Automatové oceli se zvýšeným obsahem síry / fosforu; charakteristiky obrobitelnosti neprokazují vhodnost pro pěchování za studena a automaticky se nepřidává produkt pro pěchování za studena. Přídavek Pb vyžaduje označení L a příslušné UNS. V tomto záznamu se pouze pro 12L14 používá výslovně uvedený Pb .15–.35%; do ostatních běžných značek se Pb nezahrnuje. Povinně vykazované prvky neznamenají jednotné meze; nestanovené prvky se nedoplňují nulou. Odchylky kontrolní analýzy výrobku podle J409 je nutné ověřit samostatně. Je-li požadován Si, pro válcovaný drát jsou běžné možnosti ≤.10, .10–.20 nebo .15–.35%. Tyče / polotovary odkazují na poznámky pod čarou tabulky 1, nepřebírají automaticky rozsahy válcovaného drátu.
Podmínky složení
Tabulka 3A: SAE1141 odpovídá UNS G11410; tavbová analýza wt%. Automatové oceli se zvýšeným obsahem síry / fosforu; charakteristiky obrobitelnosti neprokazují vhodnost pro pěchování za studena a automaticky se nepřidává produkt pro pěchování za studena. Přídavek Pb vyžaduje označení L a příslušné UNS. V tomto záznamu se pouze pro 12L14 používá výslovně uvedený Pb .15–.35%; do ostatních běžných značek se Pb nezahrnuje. Povinně vykazované prvky neznamenají jednotné meze; nestanovené prvky se nedoplňují nulou. Odchylky kontrolní analýzy výrobku podle J409 je nutné ověřit samostatně. Je-li požadován Si, pro válcovaný drát jsou běžné možnosti ≤.10, .10–.20 nebo .15–.35%. Tyče / polotovary odkazují na poznámky pod čarou tabulky 1, nepřebírají automaticky rozsahy válcovaného drátu.
Vysvětlení ověření
Vizuální kontrola veškerého složení a poznámek pod čarou tabulky 3A/3B v PDF51141 · ASTM A29/A29M-2012
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Uhlíková ocel
- Podkategorie
- Uhlíková ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- ASTM A29/A29M-2012
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1, poznámky A–G
- Fyzická strana PDF
- 1、3、4
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.
Objednávka nestanovuje Si jinak; tabulka 1 nestanovuje Si, nepovažuje se za nulu
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si ≤0.1%
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.1–0.2%
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.15–0.35%
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.2–0.4%
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.3–0.6%
Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.37 ~ 0.45 |
| Mn | 1.35 ~ 1.65 |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.08 ~ 0.13 |
Meze použitelnosti
2012, původní tabulka 1: Hmotnostní podíly tavbového složení wt%; použitelnost a úchylky výrobkové analýzy se ověřují samostatně podle 4.3 a tabulky 5. Označení značek a formy výrobku zůstávají zachovány podle této normy, bez automatického příslibu vhodnosti pro pěchování za studena. Si podle poznámky B je možnost předepsaná v objednávce; jinak zůstává neznámé a nedoplňuje se nulou. Poznámka D předepisuje Pb0.15–0.35% pouze u výslovně olovnatých značek L; běžným značkám bez L se Pb automaticky nepřidává. Poznámka F: Přídavek Bi/Ca/Se/Te se stanoví dohodou dodavatele a odběratele, neuvedené hodnoty se nedoplňují nulou.
Podmínky složení
2012, původní tabulka 1: Hmotnostní podíly tavbového složení wt%; použitelnost a úchylky výrobkové analýzy se ověřují samostatně podle 4.3 a tabulky 5. Označení značek a formy výrobku zůstávají zachovány podle této normy, bez automatického příslibu vhodnosti pro pěchování za studena. Si podle poznámky B je možnost předepsaná v objednávce; jinak zůstává neznámé a nedoplňuje se nulou. Poznámka D předepisuje Pb0.15–0.35% pouze u výslovně olovnatých značek L; běžným značkám bez L se Pb automaticky nepřidává. Poznámka F: Přídavek Bi/Ca/Se/Te se stanoví dohodou dodavatele a odběratele, neuvedené hodnoty se nedoplňují nulou.
Původní záznam podmíněné větve
Objednávka nestanovuje Si jinak; tabulka 1 nestanovuje Si, nepovažuje se za nulu
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.37 ~ 0.45 |
| Mn | 1.35 ~ 1.65 |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.08 ~ 0.13 |
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si ≤0.1%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.37 ~ 0.45 |
| Mn | 1.35 ~ 1.65 |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.08 ~ 0.13 |
| Si | ≤ 0.1 (dolní mez neuvedena) |
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.1–0.2%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.37 ~ 0.45 |
| Mn | 1.35 ~ 1.65 |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.08 ~ 0.13 |
| Si | 0.1 ~ 0.2 |
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.15–0.35%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.37 ~ 0.45 |
| Mn | 1.35 ~ 1.65 |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.08 ~ 0.13 |
| Si | 0.15 ~ 0.35 |
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.2–0.4%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.37 ~ 0.45 |
| Mn | 1.35 ~ 1.65 |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.08 ~ 0.13 |
| Si | 0.2 ~ 0.4 |
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.3–0.6%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.37 ~ 0.45 |
| Mn | 1.35 ~ 1.65 |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.08 ~ 0.13 |
| Si | 0.3 ~ 0.6 |
Je nutné vybrat podmíněnou větev
AnoVysvětlení ověření
Byla ověřena tabulka 1 a poznámky z 2012; volitelné složení pro objednávku a základní tabulkové meze zůstávají oddělené.1141 · Specifikace výrobce Kobe Steel (oddíl 6-21)
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Uhlíková ocel
- Podkategorie
- Automatová ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text výrobce byl ověřen
- Vydání dokumentu
- Dokument neuvádí vydání
- Název dokumentu
- Tabulky specifikací válcovaného drátu a tyčí
- Umístění v tabulce
- 6-21
- Fyzická strana PDF
- 36
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (wt%)
- Výrobce
- Kobe Steel / Kobe Steel
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Odhad rozsahu podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.37 ~ 0.45 |
| Mn | 1.35 ~ 1.65 |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.08 ~ 0.13 |
Meze použitelnosti
Původní složení automatových ocelí v části 6-21 katalogu výrobce Kobe Steel (PDF strana 36), hmotnostní podíly wt%; nikoli původní norma JIS/SAE. Skutečná dodávka a technologická vhodnost se potvrzují samostatně.
Podmínky složení
Původní tabulka oddílu 6-21 v hmotnostních procentech; pomlčky a neuvedené prvky se nenahrazují nulou. / Tabulka 6-21 uvádí pouze C/Mn/P/S; ostatní prvky nejsou stanoveny a nedoplňují se nulou. / Katalog výrobce neuvádí vydání; katalogové údaje nejsou současnou dodací specifikací.
Vysvětlení ověření
Číselné hodnoty chemického složení původní tabulky výrobce byly ověřeny buňku po buňce; sloupce se slitou extrakcí 6-17 byly zvlášť ručně ověřeny podle původního obrazu.1141 · Katalog válcovaného drátu POSCO (místní archiv 1203; číslo původního vydání není uvedeno)
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Automatová ocel
- Podkategorie
- Automatová ocel
- Forma materiálu
- Válcovaný drát
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text výrobce byl ověřen
- Vydání dokumentu
- Místní soubor 1203线材.pdf, původní text neuvádí číslo vydání; údaj 2014-12-03 v metadatech PDF označuje pouze dobu vytvoření souboru
- Název dokumentu
- WIRE ROD · válcovaný drát
- Umístění v tabulce
- Tištěná strana 19, tabulka chemického složení v pořadí 4 (místní index tabulky)
- Fyzická strana PDF
- 10
- Jednotka
- Hodnoty v původní tabulce jsou vyjádřeny v procentech; konkrétní základ viz vysvětlení zdroje
- Typ analýzy
- Katalog jednotně nerozlišuje tavbovou analýzu a kontrolní analýzu výrobku
- Výrobce
- POSCO / POSCO (Pohang)
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Odhad rozsahu podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.37 ~ 0.45 |
| Mn | 1.35 ~ 1.65 |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.08 ~ 0.13 |
Meze použitelnosti
Místní katalog válcovaného drátu POSCO, strana 10 souboru PDF / tištěná strana 19, index tabulky 3, řádek 8. Původní číslo vydání není uvedeno; doba vytvoření PDF 2014-12-03 se nepovažuje za rok vydání normy. Rozsahy podle údajů výrobce nepředstavují záruku dodávky naší společností.
Podmínky složení
Původní katalogová tabulka chemického složení v % pro drát; vydání porovnávaných JIS/SAE/DIN nebyla poskytnuta a katalogové údaje se nevydávají za ověřená oficiální vydání těchto norem. / Pomlčka není nula; typ tavbové / výrobkové analýzy není jednotně vyjasněn. Objednávku, úchylky výrobkové analýzy a skutečné dodání ověřit zvlášť.
Vysvětlení ověření
Tabulky a souřadnice znaků původního PDF byly obousměrně porovnány; obnovu chybějících buněk značek materiálu, sloučené buňky a zápatí / Remark je nutné ověřit samostatně. Tabulky s výslovně spornými podmínkami a řádky bez údajů o složení zůstávají odloženy.1141 · Katalog válcovaného drátu Nippon Steel EXE203 2008.3 / SAE J403 NOV.2001
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Automatová ocel
- Podkategorie
- Automatová ocel
- Forma materiálu
- Válcovaný drát
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text výrobce byl ověřen
- Vydání dokumentu
- Cat. No. EXE203 2008.3 PDF; autorská práva uvedená na obálce 2008
- Název dokumentu
- Válcovaný drát Nippon Steel
- Umístění v tabulce
- Tištěná strana 11, index tabulky 2
- Fyzická strana PDF
- 7
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (%)
- Typ analýzy
- Tato tabulka původního katalogu výslovně neurčuje typ analýzy
- Výrobce
- NIPPON STEEL CORPORATION / Nippon Steel
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Odhad rozsahu podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.37 ~ 0.45 |
| Mn | 1.35 ~ 1.65 |
| P | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.08 ~ 0.13 |
Meze použitelnosti
Historický katalog válcovaného drátu Nippon Steel EXE203 2008.3, strana 7 souboru PDF / tištěná strana 11, SAE J403 NOV.2001. Tato tabulka původního katalogu výslovně neurčuje typ analýzy. Rozsahy výrobce, nikoli hodnoty zaručené normou ani skutečně naměřené hodnoty tavby a dávky, ani příslib dodávky naší společnosti. Podmínka: Si podle původních dohodnutých možností; bez výchozí volby a bez sloučení do jednoho širokého rozsahu. Bez volby se nepoužívá pro úplný výpočet ani rozhodnutí. Pb 0.15–0.35 a B 0.0005–0.0030 jsou možnosti s dodatečným označením L/B, které se automaticky nepřidávají k běžným značkám původní tabulky. Zvláštní jakost s nízkým P/S vyžaduje samostatné ověření dohody.
Podmínky složení
Původní katalog uvádí hmotnostní podíly v %, historické podklady výrobce 2008.3; názvy a vydání citovaných norem jsou zachovány podle originálu, neznamená to získání a ověření oficiálního textu těchto norem. / Pomlčka ani prázdné pole nejsou 0; tato dávka ověřuje pouze chemické složení, mechanické vlastnosti a skutečné dodání je nutné ověřit zvlášť podle podmínek. / Si se řídí původními smluvními volbami; žádná se nevolí automaticky a neslučují se do jednoho širokého rozsahu. Bez výběru se nepoužívá k úplnému výpočtu ani rozhodnutí. / Pb 0.15–0.35 a B 0.0005–0.0030 jsou volby s dodatečným označením L/B a automaticky se nepřidávají k běžným značkám původní tabulky; zvláštní jakost s nízkým P/S vyžaduje samostatné ověření dohody.
Vysvětlení ověření
Skupinové tabulky byly rozvinuty v plném rozsahu a ověřeny podle původních obrazů a poznámek; běžné prvky, zbytkové prvky a podmíněné prvky jsou odděleny. Neúplné tabulky přípon základních ocelí byly vyloučeny.1141 · Katalog tyčí a válcovaného drátu China Steel 2014-C1 / 7.1.17, manganová / automatová ocel SAE (vydání není uvedeno)
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Automatová ocel
- Podkategorie
- Automatová ocel
- Forma materiálu
- Tyče a válcovaný drát
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text výrobce byl ověřen
- Vydání dokumentu
- CAT.NO.3-BD-01-2014-C1 (výslovně uvedeno na zadní straně obálky)
- Název dokumentu
- Příručka výrobků z tyčí a válcovaného drátu „Bars & Wire Rods“
- Umístění v tabulce
- 7.1.17 Manganová / automatová ocel SAE (vydání není uvedeno)
- Fyzická strana PDF
- 24
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (%)
- Typ analýzy
- Tato tabulka původního katalogu výslovně neurčuje typ analýzy
- Výrobce
- CHINA STEEL CORPORATION / China Steel Corporation (Tchaj-wan)
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Odhad rozsahu podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.37 ~ 0.45 |
| Mn | 1.35 ~ 1.65 |
| P | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.08 ~ 0.13 |
Meze použitelnosti
Katalog tyčí a drátu China Steel CAT.NO.3-BD-01-2014-C1, PDF strana 24 / tištěná strana 22, 7.1.17 SAE, oceli s vysokým obsahem manganu / automatové oceli (vydání neuvedeno). Původní katalog v této tabulce neurčuje typ analýzy. Historické rozsahy výrobce nejsou normovými zaručenými hodnotami ani naměřenými výsledky konkrétní tavby či dávky a nepotvrzují dodávku společnosti. Podmínka: Si se volí dohodou; možnosti pro tyče a drát jsou oddělené, běžným značkám původní tabulky se automaticky nepřidává B. Při požadavku na Cu je obvykle ≥0.20%, nikoli výchozí dolní mez Cu všech ocelí.
Podmínky složení
Historický katalog výrobce 2014-C1, tyče / drát; chybějící roky citovaných norem se nedoplňují z jiného katalogu a katalog není povýšen na oficiální text normy. / Pomlčka a prázdné pole nejsou nula; dostupné složení neznamená úplnost ani platnost vzorce. Mechanické vlastnosti a dodání ověřit zvlášť. / Si je smluvní volba, oddělená pro tyče a drát; k běžným značkám tabulky se automaticky nepřidává B. Při požadavku na Cu obvykle ≥0.20%, nikoli výchozí dolní mez Cu pro všechny oceli.
Vysvětlení ověření
Ve všech 28 tabulkách katalogu byla obnovena geometrie sloučených buněk bez chybějících buněk; záznam podle původních obrazů, pokračujících stran a poznámek. Sporné podmínky zůstávají odloženy.1141 · ASTM A29/A29M-2023
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Uhlíková ocel
- Podkategorie
- Uhlíková ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- ASTM A29/A29M-2023
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1, poznámky A–G
- Fyzická strana PDF
- 4
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (wt%)
- Typ analýzy
- Tavbová analýza (rozsahy a meze složení z původní tabulky)
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.
Objednávka nestanovuje Si jinak; tabulka 1 nestanovuje Si, nepovažuje se za nulu
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si ≤0.1%
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.1–0.2%
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.15–0.35%
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.2–0.4%
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.3–0.6%
Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.37 ~ 0.45 |
| Mn | 1.35 ~ 1.65 |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.08 ~ 0.13 |
Meze použitelnosti
ASTM A29/A29M-2023, původní tabulka 1; základní tabulka uvádí hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%. Úchylky výrobkové analýzy se ověřují samostatně podle 4.3 a tabulky 5 a nepřičítají se k tavbovým mezím. Podle 4.1.1 musí objednávka tabulkové značky splnit příslušné tavbové meze; jiné objednané složení se dohodne samostatně podle 4.1.2 a tabulek 3/4 a svévolně se nepřimíchává do této tabulky. Jde o obecné požadavky na tyče tvářené za tepla; samotné chemické složení nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena, dodávku ani mechanické vlastnosti. Rozsahy Si podle poznámky B jsou běžné možnosti pouze při požadavku v objednávce; výchozí Si není stanoveno a nelze předpokládat jednotný rozsah Si ani nulu. Poznámka D: U olovnaté oceli je Pb 0.15–0.35%; L musí zůstat součástí označení značky a nepřidává se k běžným značkám. Při přidávání olova do proudu z pánve nelze určit jeho obsah analýzou odlitku ani tavby. Poznámka F: Bi/Ca/Se/Te se stanoví dohodou dodavatele a odběratele; neuvedené hodnoty se nedoplňují nulou. Omezení úchylek výrobkové analýzy podle 4.3.2 neplatí pro P a S resířených a resířených-refosforovaných ocelí; výrobkové úchylky se nepřičítají k tavbovým mezím.
Podmínky složení
ASTM A29/A29M-2023, původní tabulka 1; základní tabulka uvádí hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%. Úchylky výrobkové analýzy se ověřují samostatně podle 4.3 a tabulky 5 a nepřičítají se k tavbovým mezím. Podle 4.1.1 musí objednávka tabulkové značky splnit příslušné tavbové meze; jiné objednané složení se dohodne samostatně podle 4.1.2 a tabulek 3/4 a svévolně se nepřimíchává do této tabulky. Jde o obecné požadavky na tyče tvářené za tepla; samotné chemické složení nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena, dodávku ani mechanické vlastnosti. Rozsahy Si podle poznámky B jsou běžné možnosti pouze při požadavku v objednávce; výchozí Si není stanoveno a nelze předpokládat jednotný rozsah Si ani nulu. Poznámka D: U olovnaté oceli je Pb 0.15–0.35%; L musí zůstat součástí označení značky a nepřidává se k běžným značkám. Při přidávání olova do proudu z pánve nelze určit jeho obsah analýzou odlitku ani tavby. Poznámka F: Bi/Ca/Se/Te se stanoví dohodou dodavatele a odběratele; neuvedené hodnoty se nedoplňují nulou. Omezení úchylek výrobkové analýzy podle 4.3.2 neplatí pro P a S resířených a resířených-refosforovaných ocelí; výrobkové úchylky se nepřičítají k tavbovým mezím.
Původní záznam podmíněné větve
Objednávka nestanovuje Si jinak; tabulka 1 nestanovuje Si, nepovažuje se za nulu
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.37 ~ 0.45 |
| Mn | 1.35 ~ 1.65 |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.08 ~ 0.13 |
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si ≤0.1%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.37 ~ 0.45 |
| Mn | 1.35 ~ 1.65 |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.08 ~ 0.13 |
| Si | ≤ 0.1 (dolní mez neuvedena) |
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.1–0.2%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.37 ~ 0.45 |
| Mn | 1.35 ~ 1.65 |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.08 ~ 0.13 |
| Si | 0.1 ~ 0.2 |
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.15–0.35%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.37 ~ 0.45 |
| Mn | 1.35 ~ 1.65 |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.08 ~ 0.13 |
| Si | 0.15 ~ 0.35 |
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.2–0.4%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.37 ~ 0.45 |
| Mn | 1.35 ~ 1.65 |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.08 ~ 0.13 |
| Si | 0.2 ~ 0.4 |
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.3–0.6%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.37 ~ 0.45 |
| Mn | 1.35 ~ 1.65 |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.08 ~ 0.13 |
| Si | 0.3 ~ 0.6 |
Je nutné vybrat podmíněnou větev
AnoVysvětlení ověření
Původní čtyřstránkové tabulky 2023 s 190 řádky byly rozebrány buňku po buňce s využitím stávajícího OCR. Všechny číselné hodnoty byly ověřeny nezávislým porovnáním rozdílů s údaji 2012, původními obrazy 2023 a poznámkami; hodnoty ze staršího vydání se nedoplňují.1141 · SAE J403-2014
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Uhlíková ocel
- Podkategorie
- Automatová uhlíková ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- SAE J403-2014
- Umístění v tabulce
- Tabulka 3A
- Fyzická strana PDF
- 7
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (wt%)
- Typ analýzy
- Tavbová analýza (odlévací nebo tavicí šarže)
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.
Polotovary určené ke kování / tyče / válcovaný drát / bezešvé trubky; zbytkové prvky B (výchozí, není-li dohodnuto jinak)
Polotovary určené ke kování / tyče / válcovaný drát / bezešvé trubky; zbytkové prvky skupiny A
Polotovary určené ke kování / tyče / válcovaný drát / bezešvé trubky; zbytkové prvky skupiny C
Polotovary určené ke kování / tyče / válcovaný drát / bezešvé trubky; zbytkové prvky D (bez mezí, avšak povinně uváděné)
Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.37 ~ 0.45 |
| Mn | 1.35 ~ 1.65 |
| P | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.08 ~ 0.13 |
| Cu | ≤ 0.35 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | ≤ 0.06 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
SAE J403 Revised JUN2014, původní tabulka „Table 3A“: Hmotnostní podíly wt% podle analýzy odlitku nebo tavbové analýzy; přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku se řídí samostatně SAE J409 a J409 se nepoužívá k rozšíření mezí této tabulky. UNS G11410 a SAE 1141 jsou přímo uvedená označení téhož řádku tabulky; jiné normy ani vydání se s tímto vydáním nesměšují. Nejsou-li zbytkové prvky stanoveny jinak, platí skupina B; A/B/C se volí podle příslušné formy výrobku / dohody. Pro D nejsou v tabulce stanoveny meze, ale obsahy Cu/Ni/Cr/Mo se přesto musí uvádět; nepovažují se za nulu. Při prokazování shody s tabulkou je kromě C/Mn/P/S nutné uvádět také Cu/Cr/Ni/Mo/Si; obsah pod 0.02% lze podle originálu uvést jako <0.02%. Nejde o obecnou horní mez ani o nulu. Tabulka 3A/3B se vztahuje na polotovary určené ke kování, tyče, válcovaný drát a bezešvé trubky z automatových uhlíkových ocelí; nejde o obecně platné složení plochých výrobků. Oboustranné rozsahy P/S zůstávají podle příslušného řádku zachovány; obsah V0.04–0.08% je výslovným požadavkem řádku pro 11V41, zatímco u běžných značek 11xx se V nedoplňuje. Pro 12xx se Si obvykle nestanovuje, aby nebyla zhoršena obrobitelnost; nestanovený obsah Si je neznámý a musí se vykázat podle 3.1, nikoli považovat za nulu. Pb se doplňuje pouze v řádku 12L14, u běžných značek 1212/1213/1215 se Pb nepřidává; identity L a UNS G12144 zůstávají zachovány. Určení pro obrábění neprokazuje vhodnost pro pěchování za studena; dodací stav, skutečný technologický postup projektu a možnost dodávky vyžadují samostatné potvrzení. Podle 3.1 a tabulky 6 se musí vykazovat C/Mn/P/S/Si/Al/Cu/Ni/Cr/Mo/Nb(Cb)/Ti/V/B/N; na požadavek kupujícího také As/Sb. Obsah Si/Cu/Ni/Cr/Mo pod 0.02% lze uvést jako <0.02%, obsah Nb/Ti/V pod 0.008% jako <0.008%. Jde o prahy pro vykazování, nikoli obecné horní meze složení; neopravňují k doplňování nul ani mezních hodnot.
Podmínky složení
SAE J403 Revised JUN2014, původní tabulka „Table 3A“: Hmotnostní podíly wt% podle analýzy odlitku nebo tavbové analýzy; přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku se řídí samostatně SAE J409 a J409 se nepoužívá k rozšíření mezí této tabulky. UNS G11410 a SAE 1141 jsou přímo uvedená označení téhož řádku tabulky; jiné normy ani vydání se s tímto vydáním nesměšují. Nejsou-li zbytkové prvky stanoveny jinak, platí skupina B; A/B/C se volí podle příslušné formy výrobku / dohody. Pro D nejsou v tabulce stanoveny meze, ale obsahy Cu/Ni/Cr/Mo se přesto musí uvádět; nepovažují se za nulu. Při prokazování shody s tabulkou je kromě C/Mn/P/S nutné uvádět také Cu/Cr/Ni/Mo/Si; obsah pod 0.02% lze podle originálu uvést jako <0.02%. Nejde o obecnou horní mez ani o nulu. Tabulka 3A/3B se vztahuje na polotovary určené ke kování, tyče, válcovaný drát a bezešvé trubky z automatových uhlíkových ocelí; nejde o obecně platné složení plochých výrobků. Oboustranné rozsahy P/S zůstávají podle příslušného řádku zachovány; obsah V0.04–0.08% je výslovným požadavkem řádku pro 11V41, zatímco u běžných značek 11xx se V nedoplňuje. Pro 12xx se Si obvykle nestanovuje, aby nebyla zhoršena obrobitelnost; nestanovený obsah Si je neznámý a musí se vykázat podle 3.1, nikoli považovat za nulu. Pb se doplňuje pouze v řádku 12L14, u běžných značek 1212/1213/1215 se Pb nepřidává; identity L a UNS G12144 zůstávají zachovány. Určení pro obrábění neprokazuje vhodnost pro pěchování za studena; dodací stav, skutečný technologický postup projektu a možnost dodávky vyžadují samostatné potvrzení. Podle 3.1 a tabulky 6 se musí vykazovat C/Mn/P/S/Si/Al/Cu/Ni/Cr/Mo/Nb(Cb)/Ti/V/B/N; na požadavek kupujícího také As/Sb. Obsah Si/Cu/Ni/Cr/Mo pod 0.02% lze uvést jako <0.02%, obsah Nb/Ti/V pod 0.008% jako <0.008%. Jde o prahy pro vykazování, nikoli obecné horní meze složení; neopravňují k doplňování nul ani mezních hodnot.
Původní záznam podmíněné větve
Polotovary určené ke kování / tyče / válcovaný drát / bezešvé trubky; zbytkové prvky B (výchozí, není-li dohodnuto jinak)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.37 ~ 0.45 |
| Mn | 1.35 ~ 1.65 |
| P | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.08 ~ 0.13 |
| Cu | ≤ 0.35 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | ≤ 0.06 (dolní mez neuvedena) |
Polotovary určené ke kování / tyče / válcovaný drát / bezešvé trubky; zbytkové prvky skupiny A
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.37 ~ 0.45 |
| Mn | 1.35 ~ 1.65 |
| P | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.08 ~ 0.13 |
| Cu | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.15 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | ≤ 0.06 (dolní mez neuvedena) |
Polotovary určené ke kování / tyče / válcovaný drát / bezešvé trubky; zbytkové prvky skupiny C
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.37 ~ 0.45 |
| Mn | 1.35 ~ 1.65 |
| P | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.08 ~ 0.13 |
| Cu | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | ≤ 0.12 (dolní mez neuvedena) |
Polotovary určené ke kování / tyče / válcovaný drát / bezešvé trubky; zbytkové prvky D (bez mezí, avšak povinně uváděné)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.37 ~ 0.45 |
| Mn | 1.35 ~ 1.65 |
| P | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.08 ~ 0.13 |