← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

1132 — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 4. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro 1132 →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál 1132?

Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

1132 · SAE J 403-2001

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
SAE J403 NOV2001
Umístění v tabulce
Tabulka3A a poznámky pod čarou
Fyzická strana PDF
1、4、5

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.4950–0.6150 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.3375–0.4225 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Si, Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.4050–0.5050 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.27 ~ 0.34
Mn1.35 ~ 1.65
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S0.08 ~ 0.13

Meze použitelnosti

Tabulka 3A: SAE1132 odpovídá UNS G11320; tavbová analýza wt%. Automatové oceli se zvýšeným obsahem síry / fosforu; charakteristiky obrobitelnosti neprokazují vhodnost pro pěchování za studena a automaticky se nepřidává produkt pro pěchování za studena. Přídavek Pb vyžaduje označení L a příslušné UNS. V tomto záznamu se pouze pro 12L14 používá výslovně uvedený Pb .15–.35%; do ostatních běžných značek se Pb nezahrnuje. Povinně vykazované prvky neznamenají jednotné meze; nestanovené prvky se nedoplňují nulou. Odchylky kontrolní analýzy výrobku podle J409 je nutné ověřit samostatně. Je-li požadován Si, pro válcovaný drát jsou běžné možnosti ≤.10, .10–.20 nebo .15–.35%. Tyče / polotovary odkazují na poznámky pod čarou tabulky 1, nepřebírají automaticky rozsahy válcovaného drátu.

Podmínky složení

Tabulka 3A: SAE1132 odpovídá UNS G11320; tavbová analýza wt%. Automatové oceli se zvýšeným obsahem síry / fosforu; charakteristiky obrobitelnosti neprokazují vhodnost pro pěchování za studena a automaticky se nepřidává produkt pro pěchování za studena. Přídavek Pb vyžaduje označení L a příslušné UNS. V tomto záznamu se pouze pro 12L14 používá výslovně uvedený Pb .15–.35%; do ostatních běžných značek se Pb nezahrnuje. Povinně vykazované prvky neznamenají jednotné meze; nestanovené prvky se nedoplňují nulou. Odchylky kontrolní analýzy výrobku podle J409 je nutné ověřit samostatně. Je-li požadován Si, pro válcovaný drát jsou běžné možnosti ≤.10, .10–.20 nebo .15–.35%. Tyče / polotovary odkazují na poznámky pod čarou tabulky 1, nepřebírají automaticky rozsahy válcovaného drátu.

Vysvětlení ověření

Vizuální kontrola veškerého složení a poznámek pod čarou tabulky 3A/3B v PDF5

1132 · ASTM A29/A29M-2012

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Uhlíková ocel
Podkategorie
Uhlíková ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
ASTM A29/A29M-2012
Umístění v tabulce
Tabulka 1, poznámky A–G
Fyzická strana PDF
1、3、4

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Objednávka nestanovuje Si jinak; tabulka 1 nestanovuje Si, nepovažuje se za nulu
IIW / CEV:0.4950–0.6150 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.3375–0.4225 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Si, Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.4050–0.5050 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si ≤0.1%
IIW / CEV:0.4950–0.6150 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.3375–0.4258 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.4050–0.5050 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.1–0.2%
IIW / CEV:0.4950–0.6150 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.3408–0.4292 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.4050–0.5050 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.15–0.35%
IIW / CEV:0.4950–0.6150 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.3425–0.4342 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.4050–0.5050 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.2–0.4%
IIW / CEV:0.4950–0.6150 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.3442–0.4358 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.4050–0.5050 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.3–0.6%
IIW / CEV:0.4950–0.6150 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.3475–0.4425 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.4050–0.5050 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C0.27 ~ 0.34
Mn1.35 ~ 1.65
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S0.08 ~ 0.13

Meze použitelnosti

2012, původní tabulka 1: Hmotnostní podíly tavbového složení wt%; použitelnost a úchylky výrobkové analýzy se ověřují samostatně podle 4.3 a tabulky 5. Označení značek a formy výrobku zůstávají zachovány podle této normy, bez automatického příslibu vhodnosti pro pěchování za studena. Si podle poznámky B je možnost předepsaná v objednávce; jinak zůstává neznámé a nedoplňuje se nulou. Poznámka D předepisuje Pb0.15–0.35% pouze u výslovně olovnatých značek L; běžným značkám bez L se Pb automaticky nepřidává. Poznámka F: Přídavek Bi/Ca/Se/Te se stanoví dohodou dodavatele a odběratele, neuvedené hodnoty se nedoplňují nulou.

Podmínky složení

2012, původní tabulka 1: Hmotnostní podíly tavbového složení wt%; použitelnost a úchylky výrobkové analýzy se ověřují samostatně podle 4.3 a tabulky 5. Označení značek a formy výrobku zůstávají zachovány podle této normy, bez automatického příslibu vhodnosti pro pěchování za studena. Si podle poznámky B je možnost předepsaná v objednávce; jinak zůstává neznámé a nedoplňuje se nulou. Poznámka D předepisuje Pb0.15–0.35% pouze u výslovně olovnatých značek L; běžným značkám bez L se Pb automaticky nepřidává. Poznámka F: Přídavek Bi/Ca/Se/Te se stanoví dohodou dodavatele a odběratele, neuvedené hodnoty se nedoplňují nulou.

Původní záznam podmíněné větve

Objednávka nestanovuje Si jinak; tabulka 1 nestanovuje Si, nepovažuje se za nulu

PrvekPožadavky na složení
C0.27 ~ 0.34
Mn1.35 ~ 1.65
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S0.08 ~ 0.13

Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si ≤0.1%

PrvekPožadavky na složení
C0.27 ~ 0.34
Mn1.35 ~ 1.65
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S0.08 ~ 0.13
Si≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)

Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.1–0.2%

PrvekPožadavky na složení
C0.27 ~ 0.34
Mn1.35 ~ 1.65
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S0.08 ~ 0.13
Si0.1 ~ 0.2

Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.15–0.35%

PrvekPožadavky na složení
C0.27 ~ 0.34
Mn1.35 ~ 1.65
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S0.08 ~ 0.13
Si0.15 ~ 0.35

Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.2–0.4%

PrvekPožadavky na složení
C0.27 ~ 0.34
Mn1.35 ~ 1.65
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S0.08 ~ 0.13
Si0.2 ~ 0.4

Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.3–0.6%

PrvekPožadavky na složení
C0.27 ~ 0.34
Mn1.35 ~ 1.65
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S0.08 ~ 0.13
Si0.3 ~ 0.6

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Byla ověřena tabulka 1 a poznámky z 2012; volitelné složení pro objednávku a základní tabulkové meze zůstávají oddělené.

1132 · ASTM A29/A29M-2023

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Uhlíková ocel
Podkategorie
Uhlíková ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
ASTM A29/A29M-2023
Umístění v tabulce
Tabulka 1, poznámky A–G
Fyzická strana PDF
4
Jednotka
Hmotnostní podíl (wt%)
Typ analýzy
Tavbová analýza (rozsahy a meze složení z původní tabulky)

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Objednávka nestanovuje Si jinak; tabulka 1 nestanovuje Si, nepovažuje se za nulu
IIW / CEV:0.4950–0.6150 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.3375–0.4225 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Si, Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.4050–0.5050 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si ≤0.1%
IIW / CEV:0.4950–0.6150 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.3375–0.4258 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.4050–0.5050 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.1–0.2%
IIW / CEV:0.4950–0.6150 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.3408–0.4292 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.4050–0.5050 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.15–0.35%
IIW / CEV:0.4950–0.6150 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.3425–0.4342 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.4050–0.5050 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.2–0.4%
IIW / CEV:0.4950–0.6150 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.3442–0.4358 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.4050–0.5050 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.3–0.6%
IIW / CEV:0.4950–0.6150 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.3475–0.4425 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.4050–0.5050 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C0.27 ~ 0.34
Mn1.35 ~ 1.65
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S0.08 ~ 0.13

Meze použitelnosti

ASTM A29/A29M-2023, původní tabulka 1; základní tabulka uvádí hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%. Úchylky výrobkové analýzy se ověřují samostatně podle 4.3 a tabulky 5 a nepřičítají se k tavbovým mezím. Podle 4.1.1 musí objednávka tabulkové značky splnit příslušné tavbové meze; jiné objednané složení se dohodne samostatně podle 4.1.2 a tabulek 3/4 a svévolně se nepřimíchává do této tabulky. Jde o obecné požadavky na tyče tvářené za tepla; samotné chemické složení nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena, dodávku ani mechanické vlastnosti. Rozsahy Si podle poznámky B jsou běžné možnosti pouze při požadavku v objednávce; výchozí Si není stanoveno a nelze předpokládat jednotný rozsah Si ani nulu. Poznámka D: U olovnaté oceli je Pb 0.15–0.35%; L musí zůstat součástí označení značky a nepřidává se k běžným značkám. Při přidávání olova do proudu z pánve nelze určit jeho obsah analýzou odlitku ani tavby. Poznámka F: Bi/Ca/Se/Te se stanoví dohodou dodavatele a odběratele; neuvedené hodnoty se nedoplňují nulou. Omezení úchylek výrobkové analýzy podle 4.3.2 neplatí pro P a S resířených a resířených-refosforovaných ocelí; výrobkové úchylky se nepřičítají k tavbovým mezím.

Podmínky složení

ASTM A29/A29M-2023, původní tabulka 1; základní tabulka uvádí hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%. Úchylky výrobkové analýzy se ověřují samostatně podle 4.3 a tabulky 5 a nepřičítají se k tavbovým mezím. Podle 4.1.1 musí objednávka tabulkové značky splnit příslušné tavbové meze; jiné objednané složení se dohodne samostatně podle 4.1.2 a tabulek 3/4 a svévolně se nepřimíchává do této tabulky. Jde o obecné požadavky na tyče tvářené za tepla; samotné chemické složení nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena, dodávku ani mechanické vlastnosti. Rozsahy Si podle poznámky B jsou běžné možnosti pouze při požadavku v objednávce; výchozí Si není stanoveno a nelze předpokládat jednotný rozsah Si ani nulu. Poznámka D: U olovnaté oceli je Pb 0.15–0.35%; L musí zůstat součástí označení značky a nepřidává se k běžným značkám. Při přidávání olova do proudu z pánve nelze určit jeho obsah analýzou odlitku ani tavby. Poznámka F: Bi/Ca/Se/Te se stanoví dohodou dodavatele a odběratele; neuvedené hodnoty se nedoplňují nulou. Omezení úchylek výrobkové analýzy podle 4.3.2 neplatí pro P a S resířených a resířených-refosforovaných ocelí; výrobkové úchylky se nepřičítají k tavbovým mezím.

Původní záznam podmíněné větve

Objednávka nestanovuje Si jinak; tabulka 1 nestanovuje Si, nepovažuje se za nulu

PrvekPožadavky na složení
C0.27 ~ 0.34
Mn1.35 ~ 1.65
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S0.08 ~ 0.13

Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si ≤0.1%

PrvekPožadavky na složení
C0.27 ~ 0.34
Mn1.35 ~ 1.65
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S0.08 ~ 0.13
Si≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)

Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.1–0.2%

PrvekPožadavky na složení
C0.27 ~ 0.34
Mn1.35 ~ 1.65
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S0.08 ~ 0.13
Si0.1 ~ 0.2

Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.15–0.35%

PrvekPožadavky na složení
C0.27 ~ 0.34
Mn1.35 ~ 1.65
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S0.08 ~ 0.13
Si0.15 ~ 0.35

Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.2–0.4%

PrvekPožadavky na složení
C0.27 ~ 0.34
Mn1.35 ~ 1.65
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S0.08 ~ 0.13
Si0.2 ~ 0.4

Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.3–0.6%

PrvekPožadavky na složení
C0.27 ~ 0.34
Mn1.35 ~ 1.65
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S0.08 ~ 0.13
Si0.3 ~ 0.6

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Původní čtyřstránkové tabulky 2023 s 190 řádky byly rozebrány buňku po buňce s využitím stávajícího OCR. Všechny číselné hodnoty byly ověřeny nezávislým porovnáním rozdílů s údaji 2012, původními obrazy 2023 a poznámkami; hodnoty ze staršího vydání se nedoplňují.

1132 · SAE J403-2014

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Uhlíková ocel
Podkategorie
Automatová uhlíková ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
SAE J403-2014
Umístění v tabulce
Tabulka 3A
Fyzická strana PDF
7
Jednotka
Hmotnostní podíl (wt%)
Typ analýzy
Tavbová analýza (odlévací nebo tavicí šarže)

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Polotovary určené ke kování / tyče / válcovaný drát / bezešvé trubky; zbytkové prvky B (výchozí, není-li dohodnuto jinak)
IIW / CEV:0.4950–0.7070 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.3375–0.4582 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Si, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.4050–0.5447 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Polotovary určené ke kování / tyče / válcovaný drát / bezešvé trubky; zbytkové prvky skupiny A
IIW / CEV:0.4950–0.6837 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.3375–0.4473 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Si, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.4050–0.5335 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Polotovary určené ke kování / tyče / válcovaný drát / bezešvé trubky; zbytkové prvky skupiny C
IIW / CEV:0.4950–0.7523 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.3375–0.4722 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Si, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.4050–0.5620 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Polotovary určené ke kování / tyče / válcovaný drát / bezešvé trubky; zbytkové prvky D (bez mezí, avšak povinně uváděné)
IIW / CEV:0.4950–0.6150 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.3375–0.4225 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Si, Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.4050–0.5050 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C0.27 ~ 0.34
Mn1.35 ~ 1.65
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S0.08 ~ 0.13
Cu≤ 0.35 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Mo≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

SAE J403 Revised JUN2014, původní tabulka „Table 3A“: Hmotnostní podíly wt% podle analýzy odlitku nebo tavbové analýzy; přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku se řídí samostatně SAE J409 a J409 se nepoužívá k rozšíření mezí této tabulky. UNS G11320 a SAE 1132 jsou přímo uvedená označení téhož řádku tabulky; jiné normy ani vydání se s tímto vydáním nesměšují. Nejsou-li zbytkové prvky stanoveny jinak, platí skupina B; A/B/C se volí podle příslušné formy výrobku / dohody. Pro D nejsou v tabulce stanoveny meze, ale obsahy Cu/Ni/Cr/Mo se přesto musí uvádět; nepovažují se za nulu. Při prokazování shody s tabulkou je kromě C/Mn/P/S nutné uvádět také Cu/Cr/Ni/Mo/Si; obsah pod 0.02% lze podle originálu uvést jako <0.02%. Nejde o obecnou horní mez ani o nulu. Tabulka 3A/3B se vztahuje na polotovary určené ke kování, tyče, válcovaný drát a bezešvé trubky z automatových uhlíkových ocelí; nejde o obecně platné složení plochých výrobků. Oboustranné rozsahy P/S zůstávají podle příslušného řádku zachovány; obsah V0.04–0.08% je výslovným požadavkem řádku pro 11V41, zatímco u běžných značek 11xx se V nedoplňuje. Pro 12xx se Si obvykle nestanovuje, aby nebyla zhoršena obrobitelnost; nestanovený obsah Si je neznámý a musí se vykázat podle 3.1, nikoli považovat za nulu. Pb se doplňuje pouze v řádku 12L14, u běžných značek 1212/1213/1215 se Pb nepřidává; identity L a UNS G12144 zůstávají zachovány. Určení pro obrábění neprokazuje vhodnost pro pěchování za studena; dodací stav, skutečný technologický postup projektu a možnost dodávky vyžadují samostatné potvrzení. Podle 3.1 a tabulky 6 se musí vykazovat C/Mn/P/S/Si/Al/Cu/Ni/Cr/Mo/Nb(Cb)/Ti/V/B/N; na požadavek kupujícího také As/Sb. Obsah Si/Cu/Ni/Cr/Mo pod 0.02% lze uvést jako <0.02%, obsah Nb/Ti/V pod 0.008% jako <0.008%. Jde o prahy pro vykazování, nikoli obecné horní meze složení; neopravňují k doplňování nul ani mezních hodnot.

Podmínky složení

SAE J403 Revised JUN2014, původní tabulka „Table 3A“: Hmotnostní podíly wt% podle analýzy odlitku nebo tavbové analýzy; přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku se řídí samostatně SAE J409 a J409 se nepoužívá k rozšíření mezí této tabulky. UNS G11320 a SAE 1132 jsou přímo uvedená označení téhož řádku tabulky; jiné normy ani vydání se s tímto vydáním nesměšují. Nejsou-li zbytkové prvky stanoveny jinak, platí skupina B; A/B/C se volí podle příslušné formy výrobku / dohody. Pro D nejsou v tabulce stanoveny meze, ale obsahy Cu/Ni/Cr/Mo se přesto musí uvádět; nepovažují se za nulu. Při prokazování shody s tabulkou je kromě C/Mn/P/S nutné uvádět také Cu/Cr/Ni/Mo/Si; obsah pod 0.02% lze podle originálu uvést jako <0.02%. Nejde o obecnou horní mez ani o nulu. Tabulka 3A/3B se vztahuje na polotovary určené ke kování, tyče, válcovaný drát a bezešvé trubky z automatových uhlíkových ocelí; nejde o obecně platné složení plochých výrobků. Oboustranné rozsahy P/S zůstávají podle příslušného řádku zachovány; obsah V0.04–0.08% je výslovným požadavkem řádku pro 11V41, zatímco u běžných značek 11xx se V nedoplňuje. Pro 12xx se Si obvykle nestanovuje, aby nebyla zhoršena obrobitelnost; nestanovený obsah Si je neznámý a musí se vykázat podle 3.1, nikoli považovat za nulu. Pb se doplňuje pouze v řádku 12L14, u běžných značek 1212/1213/1215 se Pb nepřidává; identity L a UNS G12144 zůstávají zachovány. Určení pro obrábění neprokazuje vhodnost pro pěchování za studena; dodací stav, skutečný technologický postup projektu a možnost dodávky vyžadují samostatné potvrzení. Podle 3.1 a tabulky 6 se musí vykazovat C/Mn/P/S/Si/Al/Cu/Ni/Cr/Mo/Nb(Cb)/Ti/V/B/N; na požadavek kupujícího také As/Sb. Obsah Si/Cu/Ni/Cr/Mo pod 0.02% lze uvést jako <0.02%, obsah Nb/Ti/V pod 0.008% jako <0.008%. Jde o prahy pro vykazování, nikoli obecné horní meze složení; neopravňují k doplňování nul ani mezních hodnot.

Původní záznam podmíněné větve

Polotovary určené ke kování / tyče / válcovaný drát / bezešvé trubky; zbytkové prvky B (výchozí, není-li dohodnuto jinak)

PrvekPožadavky na složení
C0.27 ~ 0.34
Mn1.35 ~ 1.65
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S0.08 ~ 0.13
Cu≤ 0.35 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Mo≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)

Polotovary určené ke kování / tyče / válcovaný drát / bezešvé trubky; zbytkové prvky skupiny A

PrvekPožadavky na složení
C0.27 ~ 0.34
Mn1.35 ~ 1.65
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S0.08 ~ 0.13
Cu≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.15 (dolní mez neuvedena)
Mo≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)

Polotovary určené ke kování / tyče / válcovaný drát / bezešvé trubky; zbytkové prvky skupiny C

PrvekPožadavky na složení
C0.27 ~ 0.34
Mn1.35 ~ 1.65
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S0.08 ~ 0.13
Cu≤ 0.4 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.4 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Mo≤ 0.12 (dolní mez neuvedena)

Polotovary určené ke kování / tyče / válcovaný drát / bezešvé trubky; zbytkové prvky D (bez mezí, avšak povinně uváděné)

PrvekPožadavky na složení
C0.27 ~ 0.34
Mn1.35 ~ 1.65
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S0.08 ~ 0.13

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Ověření buněk složení v 79 řádcích čtyř tabulek původní textové vrstvy 2014, oddělených sloupců forem, UNS a poznámek. Zdroje a různé podmínky objednávky zůstávají oddělené.
WhatsApp Technický dotaz →
Použití obrázků a obsahu · Creation Group