1126 — Údaje o materiálu
Počet zdrojových záznamů: 2. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.
Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.
Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro 1126 →Posouzení požadavků na materiál
Hledáte materiál 1126?
Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.
Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.
Ponechte vyplněné údaje a zkuste to později nebo kontaktujte website@chqwire.net. Pokud jste již obdrželi potvrzení, neodesílejte požadavky znovu.
1126 · SAE J 403-2001
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- SAE J403 NOV2001
- Umístění v tabulce
- Tabulka3A a poznámky pod čarou
- Fyzická strana PDF
- 1、4、5
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.23 ~ 0.29 |
| Mn | 0.7 ~ 1 |
| P | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.08 ~ 0.13 |
Meze použitelnosti
Tabulka 3A: SAE1126 odpovídá UNS G11260; tavbová analýza wt%. Automatové oceli se zvýšeným obsahem síry / fosforu; charakteristiky obrobitelnosti neprokazují vhodnost pro pěchování za studena a automaticky se nepřidává produkt pro pěchování za studena. Přídavek Pb vyžaduje označení L a příslušné UNS. V tomto záznamu se pouze pro 12L14 používá výslovně uvedený Pb .15–.35%; do ostatních běžných značek se Pb nezahrnuje. Povinně vykazované prvky neznamenají jednotné meze; nestanovené prvky se nedoplňují nulou. Odchylky kontrolní analýzy výrobku podle J409 je nutné ověřit samostatně. Je-li požadován Si, pro válcovaný drát jsou běžné možnosti ≤.10, .10–.20 nebo .15–.35%. Tyče / polotovary odkazují na poznámky pod čarou tabulky 1, nepřebírají automaticky rozsahy válcovaného drátu.
Podmínky složení
Tabulka 3A: SAE1126 odpovídá UNS G11260; tavbová analýza wt%. Automatové oceli se zvýšeným obsahem síry / fosforu; charakteristiky obrobitelnosti neprokazují vhodnost pro pěchování za studena a automaticky se nepřidává produkt pro pěchování za studena. Přídavek Pb vyžaduje označení L a příslušné UNS. V tomto záznamu se pouze pro 12L14 používá výslovně uvedený Pb .15–.35%; do ostatních běžných značek se Pb nezahrnuje. Povinně vykazované prvky neznamenají jednotné meze; nestanovené prvky se nedoplňují nulou. Odchylky kontrolní analýzy výrobku podle J409 je nutné ověřit samostatně. Je-li požadován Si, pro válcovaný drát jsou běžné možnosti ≤.10, .10–.20 nebo .15–.35%. Tyče / polotovary odkazují na poznámky pod čarou tabulky 1, nepřebírají automaticky rozsahy válcovaného drátu.
Vysvětlení ověření
Vizuální kontrola veškerého složení a poznámek pod čarou tabulky 3A/3B v PDF51126 · SAE J403-2014
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Uhlíková ocel
- Podkategorie
- Automatová uhlíková ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- SAE J403-2014
- Umístění v tabulce
- Tabulka 3A
- Fyzická strana PDF
- 7
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (wt%)
- Typ analýzy
- Tavbová analýza (odlévací nebo tavicí šarže)
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.
Polotovary určené ke kování / tyče / válcovaný drát / bezešvé trubky; zbytkové prvky B (výchozí, není-li dohodnuto jinak)
Polotovary určené ke kování / tyče / válcovaný drát / bezešvé trubky; zbytkové prvky skupiny A
Polotovary určené ke kování / tyče / válcovaný drát / bezešvé trubky; zbytkové prvky skupiny C
Polotovary určené ke kování / tyče / válcovaný drát / bezešvé trubky; zbytkové prvky D (bez mezí, avšak povinně uváděné)
Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.23 ~ 0.29 |
| Mn | 0.7 ~ 1.0 |
| P | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.08 ~ 0.13 |
| Cu | ≤ 0.35 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | ≤ 0.06 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
SAE J403 Revised JUN2014, původní tabulka „Table 3A“: Hmotnostní podíly wt% podle analýzy odlitku nebo tavbové analýzy; přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku se řídí samostatně SAE J409 a J409 se nepoužívá k rozšíření mezí této tabulky. UNS G11260 a SAE 1126 jsou přímo uvedená označení téhož řádku tabulky; jiné normy ani vydání se s tímto vydáním nesměšují. Nejsou-li zbytkové prvky stanoveny jinak, platí skupina B; A/B/C se volí podle příslušné formy výrobku / dohody. Pro D nejsou v tabulce stanoveny meze, ale obsahy Cu/Ni/Cr/Mo se přesto musí uvádět; nepovažují se za nulu. Při prokazování shody s tabulkou je kromě C/Mn/P/S nutné uvádět také Cu/Cr/Ni/Mo/Si; obsah pod 0.02% lze podle originálu uvést jako <0.02%. Nejde o obecnou horní mez ani o nulu. Tabulka 3A/3B se vztahuje na polotovary určené ke kování, tyče, válcovaný drát a bezešvé trubky z automatových uhlíkových ocelí; nejde o obecně platné složení plochých výrobků. Oboustranné rozsahy P/S zůstávají podle příslušného řádku zachovány; obsah V0.04–0.08% je výslovným požadavkem řádku pro 11V41, zatímco u běžných značek 11xx se V nedoplňuje. Pro 12xx se Si obvykle nestanovuje, aby nebyla zhoršena obrobitelnost; nestanovený obsah Si je neznámý a musí se vykázat podle 3.1, nikoli považovat za nulu. Pb se doplňuje pouze v řádku 12L14, u běžných značek 1212/1213/1215 se Pb nepřidává; identity L a UNS G12144 zůstávají zachovány. Určení pro obrábění neprokazuje vhodnost pro pěchování za studena; dodací stav, skutečný technologický postup projektu a možnost dodávky vyžadují samostatné potvrzení. Podle 3.1 a tabulky 6 se musí vykazovat C/Mn/P/S/Si/Al/Cu/Ni/Cr/Mo/Nb(Cb)/Ti/V/B/N; na požadavek kupujícího také As/Sb. Obsah Si/Cu/Ni/Cr/Mo pod 0.02% lze uvést jako <0.02%, obsah Nb/Ti/V pod 0.008% jako <0.008%. Jde o prahy pro vykazování, nikoli obecné horní meze složení; neopravňují k doplňování nul ani mezních hodnot.
Podmínky složení
SAE J403 Revised JUN2014, původní tabulka „Table 3A“: Hmotnostní podíly wt% podle analýzy odlitku nebo tavbové analýzy; přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku se řídí samostatně SAE J409 a J409 se nepoužívá k rozšíření mezí této tabulky. UNS G11260 a SAE 1126 jsou přímo uvedená označení téhož řádku tabulky; jiné normy ani vydání se s tímto vydáním nesměšují. Nejsou-li zbytkové prvky stanoveny jinak, platí skupina B; A/B/C se volí podle příslušné formy výrobku / dohody. Pro D nejsou v tabulce stanoveny meze, ale obsahy Cu/Ni/Cr/Mo se přesto musí uvádět; nepovažují se za nulu. Při prokazování shody s tabulkou je kromě C/Mn/P/S nutné uvádět také Cu/Cr/Ni/Mo/Si; obsah pod 0.02% lze podle originálu uvést jako <0.02%. Nejde o obecnou horní mez ani o nulu. Tabulka 3A/3B se vztahuje na polotovary určené ke kování, tyče, válcovaný drát a bezešvé trubky z automatových uhlíkových ocelí; nejde o obecně platné složení plochých výrobků. Oboustranné rozsahy P/S zůstávají podle příslušného řádku zachovány; obsah V0.04–0.08% je výslovným požadavkem řádku pro 11V41, zatímco u běžných značek 11xx se V nedoplňuje. Pro 12xx se Si obvykle nestanovuje, aby nebyla zhoršena obrobitelnost; nestanovený obsah Si je neznámý a musí se vykázat podle 3.1, nikoli považovat za nulu. Pb se doplňuje pouze v řádku 12L14, u běžných značek 1212/1213/1215 se Pb nepřidává; identity L a UNS G12144 zůstávají zachovány. Určení pro obrábění neprokazuje vhodnost pro pěchování za studena; dodací stav, skutečný technologický postup projektu a možnost dodávky vyžadují samostatné potvrzení. Podle 3.1 a tabulky 6 se musí vykazovat C/Mn/P/S/Si/Al/Cu/Ni/Cr/Mo/Nb(Cb)/Ti/V/B/N; na požadavek kupujícího také As/Sb. Obsah Si/Cu/Ni/Cr/Mo pod 0.02% lze uvést jako <0.02%, obsah Nb/Ti/V pod 0.008% jako <0.008%. Jde o prahy pro vykazování, nikoli obecné horní meze složení; neopravňují k doplňování nul ani mezních hodnot.
Původní záznam podmíněné větve
Polotovary určené ke kování / tyče / válcovaný drát / bezešvé trubky; zbytkové prvky B (výchozí, není-li dohodnuto jinak)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.23 ~ 0.29 |
| Mn | 0.7 ~ 1.0 |
| P | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.08 ~ 0.13 |
| Cu | ≤ 0.35 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | ≤ 0.06 (dolní mez neuvedena) |
Polotovary určené ke kování / tyče / válcovaný drát / bezešvé trubky; zbytkové prvky skupiny A
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.23 ~ 0.29 |
| Mn | 0.7 ~ 1.0 |
| P | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.08 ~ 0.13 |
| Cu | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.15 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | ≤ 0.06 (dolní mez neuvedena) |
Polotovary určené ke kování / tyče / válcovaný drát / bezešvé trubky; zbytkové prvky skupiny C
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.23 ~ 0.29 |
| Mn | 0.7 ~ 1.0 |
| P | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.08 ~ 0.13 |
| Cu | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | ≤ 0.12 (dolní mez neuvedena) |
Polotovary určené ke kování / tyče / válcovaný drát / bezešvé trubky; zbytkové prvky D (bez mezí, avšak povinně uváděné)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.23 ~ 0.29 |
| Mn | 0.7 ~ 1.0 |
| P | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.08 ~ 0.13 |