← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

1109 — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 2. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro 1109 →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál 1109?

Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

1109 · ASTM A29/A29M-2012

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Uhlíková ocel
Podkategorie
Uhlíková ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
ASTM A29/A29M-2012
Umístění v tabulce
Tabulka 1, poznámky A–G
Fyzická strana PDF
1、3、4

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Objednávka nestanovuje Si jinak; tabulka 1 nestanovuje Si, nepovažuje se za nulu
IIW / CEV:0.1800–0.2800 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.1100–0.1750 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Si, Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.1400–0.2200 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si ≤0.1%
IIW / CEV:0.1800–0.2800 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.1100–0.1783 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.1400–0.2200 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.1–0.2%
IIW / CEV:0.1800–0.2800 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.1133–0.1817 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.1400–0.2200 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.15–0.35%
IIW / CEV:0.1800–0.2800 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.1150–0.1867 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.1400–0.2200 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.2–0.4%
IIW / CEV:0.1800–0.2800 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.1167–0.1883 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.1400–0.2200 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.3–0.6%
IIW / CEV:0.1800–0.2800 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.1200–0.1950 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.1400–0.2200 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C0.08 ~ 0.13
Mn0.6 ~ 0.9
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S0.08 ~ 0.13

Meze použitelnosti

2012, původní tabulka 1: Hmotnostní podíly tavbového složení wt%; použitelnost a úchylky výrobkové analýzy se ověřují samostatně podle 4.3 a tabulky 5. Označení značek a formy výrobku zůstávají zachovány podle této normy, bez automatického příslibu vhodnosti pro pěchování za studena. Si podle poznámky B je možnost předepsaná v objednávce; jinak zůstává neznámé a nedoplňuje se nulou. Poznámka D předepisuje Pb0.15–0.35% pouze u výslovně olovnatých značek L; běžným značkám bez L se Pb automaticky nepřidává. Poznámka F: Přídavek Bi/Ca/Se/Te se stanoví dohodou dodavatele a odběratele, neuvedené hodnoty se nedoplňují nulou.

Podmínky složení

2012, původní tabulka 1: Hmotnostní podíly tavbového složení wt%; použitelnost a úchylky výrobkové analýzy se ověřují samostatně podle 4.3 a tabulky 5. Označení značek a formy výrobku zůstávají zachovány podle této normy, bez automatického příslibu vhodnosti pro pěchování za studena. Si podle poznámky B je možnost předepsaná v objednávce; jinak zůstává neznámé a nedoplňuje se nulou. Poznámka D předepisuje Pb0.15–0.35% pouze u výslovně olovnatých značek L; běžným značkám bez L se Pb automaticky nepřidává. Poznámka F: Přídavek Bi/Ca/Se/Te se stanoví dohodou dodavatele a odběratele, neuvedené hodnoty se nedoplňují nulou.

Původní záznam podmíněné větve

Objednávka nestanovuje Si jinak; tabulka 1 nestanovuje Si, nepovažuje se za nulu

PrvekPožadavky na složení
C0.08 ~ 0.13
Mn0.6 ~ 0.9
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S0.08 ~ 0.13

Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si ≤0.1%

PrvekPožadavky na složení
C0.08 ~ 0.13
Mn0.6 ~ 0.9
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S0.08 ~ 0.13
Si≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)

Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.1–0.2%

PrvekPožadavky na složení
C0.08 ~ 0.13
Mn0.6 ~ 0.9
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S0.08 ~ 0.13
Si0.1 ~ 0.2

Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.15–0.35%

PrvekPožadavky na složení
C0.08 ~ 0.13
Mn0.6 ~ 0.9
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S0.08 ~ 0.13
Si0.15 ~ 0.35

Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.2–0.4%

PrvekPožadavky na složení
C0.08 ~ 0.13
Mn0.6 ~ 0.9
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S0.08 ~ 0.13
Si0.2 ~ 0.4

Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.3–0.6%

PrvekPožadavky na složení
C0.08 ~ 0.13
Mn0.6 ~ 0.9
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S0.08 ~ 0.13
Si0.3 ~ 0.6

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Byla ověřena tabulka 1 a poznámky z 2012; volitelné složení pro objednávku a základní tabulkové meze zůstávají oddělené.

1109 · ASTM A29/A29M-2023

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Uhlíková ocel
Podkategorie
Uhlíková ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
ASTM A29/A29M-2023
Umístění v tabulce
Tabulka 1, poznámky A–G
Fyzická strana PDF
4
Jednotka
Hmotnostní podíl (wt%)
Typ analýzy
Tavbová analýza (rozsahy a meze složení z původní tabulky)

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Objednávka nestanovuje Si jinak; tabulka 1 nestanovuje Si, nepovažuje se za nulu
IIW / CEV:0.1800–0.2800 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.1100–0.1750 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Si, Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.1400–0.2200 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si ≤0.1%
IIW / CEV:0.1800–0.2800 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.1100–0.1783 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.1400–0.2200 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.1–0.2%
IIW / CEV:0.1800–0.2800 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.1133–0.1817 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.1400–0.2200 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.15–0.35%
IIW / CEV:0.1800–0.2800 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.1150–0.1867 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.1400–0.2200 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.2–0.4%
IIW / CEV:0.1800–0.2800 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.1167–0.1883 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.1400–0.2200 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.3–0.6%
IIW / CEV:0.1800–0.2800 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.1200–0.1950 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.1400–0.2200 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C0.08 ~ 0.13
Mn0.6 ~ 0.9
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S0.08 ~ 0.13

Meze použitelnosti

ASTM A29/A29M-2023, původní tabulka 1; základní tabulka uvádí hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%. Úchylky výrobkové analýzy se ověřují samostatně podle 4.3 a tabulky 5 a nepřičítají se k tavbovým mezím. Podle 4.1.1 musí objednávka tabulkové značky splnit příslušné tavbové meze; jiné objednané složení se dohodne samostatně podle 4.1.2 a tabulek 3/4 a svévolně se nepřimíchává do této tabulky. Jde o obecné požadavky na tyče tvářené za tepla; samotné chemické složení nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena, dodávku ani mechanické vlastnosti. Rozsahy Si podle poznámky B jsou běžné možnosti pouze při požadavku v objednávce; výchozí Si není stanoveno a nelze předpokládat jednotný rozsah Si ani nulu. Poznámka D: U olovnaté oceli je Pb 0.15–0.35%; L musí zůstat součástí označení značky a nepřidává se k běžným značkám. Při přidávání olova do proudu z pánve nelze určit jeho obsah analýzou odlitku ani tavby. Poznámka F: Bi/Ca/Se/Te se stanoví dohodou dodavatele a odběratele; neuvedené hodnoty se nedoplňují nulou. Omezení úchylek výrobkové analýzy podle 4.3.2 neplatí pro P a S resířených a resířených-refosforovaných ocelí; výrobkové úchylky se nepřičítají k tavbovým mezím.

Podmínky složení

ASTM A29/A29M-2023, původní tabulka 1; základní tabulka uvádí hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%. Úchylky výrobkové analýzy se ověřují samostatně podle 4.3 a tabulky 5 a nepřičítají se k tavbovým mezím. Podle 4.1.1 musí objednávka tabulkové značky splnit příslušné tavbové meze; jiné objednané složení se dohodne samostatně podle 4.1.2 a tabulek 3/4 a svévolně se nepřimíchává do této tabulky. Jde o obecné požadavky na tyče tvářené za tepla; samotné chemické složení nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena, dodávku ani mechanické vlastnosti. Rozsahy Si podle poznámky B jsou běžné možnosti pouze při požadavku v objednávce; výchozí Si není stanoveno a nelze předpokládat jednotný rozsah Si ani nulu. Poznámka D: U olovnaté oceli je Pb 0.15–0.35%; L musí zůstat součástí označení značky a nepřidává se k běžným značkám. Při přidávání olova do proudu z pánve nelze určit jeho obsah analýzou odlitku ani tavby. Poznámka F: Bi/Ca/Se/Te se stanoví dohodou dodavatele a odběratele; neuvedené hodnoty se nedoplňují nulou. Omezení úchylek výrobkové analýzy podle 4.3.2 neplatí pro P a S resířených a resířených-refosforovaných ocelí; výrobkové úchylky se nepřičítají k tavbovým mezím.

Původní záznam podmíněné větve

Objednávka nestanovuje Si jinak; tabulka 1 nestanovuje Si, nepovažuje se za nulu

PrvekPožadavky na složení
C0.08 ~ 0.13
Mn0.6 ~ 0.9
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S0.08 ~ 0.13

Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si ≤0.1%

PrvekPožadavky na složení
C0.08 ~ 0.13
Mn0.6 ~ 0.9
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S0.08 ~ 0.13
Si≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)

Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.1–0.2%

PrvekPožadavky na složení
C0.08 ~ 0.13
Mn0.6 ~ 0.9
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S0.08 ~ 0.13
Si0.1 ~ 0.2

Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.15–0.35%

PrvekPožadavky na složení
C0.08 ~ 0.13
Mn0.6 ~ 0.9
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S0.08 ~ 0.13
Si0.15 ~ 0.35

Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.2–0.4%

PrvekPožadavky na složení
C0.08 ~ 0.13
Mn0.6 ~ 0.9
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S0.08 ~ 0.13
Si0.2 ~ 0.4

Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.3–0.6%

PrvekPožadavky na složení
C0.08 ~ 0.13
Mn0.6 ~ 0.9
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S0.08 ~ 0.13
Si0.3 ~ 0.6

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Původní čtyřstránkové tabulky 2023 s 190 řádky byly rozebrány buňku po buňce s využitím stávajícího OCR. Všechny číselné hodnoty byly ověřeny nezávislým porovnáním rozdílů s údaji 2012, původními obrazy 2023 a poznámkami; hodnoty ze staršího vydání se nedoplňují.
WhatsApp Technický dotaz →
Použití obrázků a obsahu · Creation Group