10B40 — Údaje o materiálu
Počet zdrojových záznamů: 3. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.
Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.
Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro 10B40 →Posouzení požadavků na materiál
Hledáte materiál 10B40?
Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.
Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.
Ponechte vyplněné údaje a zkuste to později nebo kontaktujte website@chqwire.net. Pokud jste již obdrželi potvrzení, neodesílejte požadavky znovu.
10B40 · SAE J403-2014
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Uhlíková ocel
- Podkategorie
- Uhlíková ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Referenční údaje, původní text není ověřen
- Vydání normy
- SAE J403-2014
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.
Ploché výrobky podle použitelného rozsahu tabulek 1/2 a poznámky 1
Dlouhé výrobky podle použitelného rozsahu tabulek 1/2 a poznámky 1; rozsah tabulky 2 se tím nerozšiřuje na válcovaný drát.
Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.37 ~ 0.44 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| B | 0.0005 ~ 0.003 |
Meze použitelnosti
P a S se volí samostatně pro ploché a dlouhé výrobky, horní meze se neslučují. Si vyžaduje dohodu v objednávce: Pro drát válcovaný za tepla lze zvolit ≤0.10, 0.07–0.15, 0.10–0.20, 0.15–0.35, 0.20–0.40 nebo 0.30–0.60%; pro jiné výrobky platí stejné možnosti kromě 0.07–0.15. Bez dohody se nedoplňuje pevné Si. Poznámka ke zbytkovým prvkům 2: A Cu≤0.20/Ni≤0.20/Cr≤0.15/Mo≤0.06; B Cu≤0.35/Ni≤0.25/Cr≤0.20/Mo≤0.06 (výchozí, není-li dohodnuto jinak); C Cu≤0.40/Ni≤0.40/Cr≤0.30/Mo≤0.12; D nemá stanovenou mez, ale musí se vykazovat. Možnost A platí pro ploché výrobky ≤1060, ostatní vyžadují dohodu. Poznámka 3: U borových ocelí se mezi druhou a třetí číslici vkládá B, poslední číslice UNS se mění na 1; B je 0.0005–0.003%.
Podmínky složení
P a S se volí samostatně pro ploché a dlouhé výrobky, horní meze se neslučují. Si vyžaduje dohodu v objednávce: Pro drát válcovaný za tepla lze zvolit ≤0.10, 0.07–0.15, 0.10–0.20, 0.15–0.35, 0.20–0.40 nebo 0.30–0.60%; pro jiné výrobky platí stejné možnosti kromě 0.07–0.15. Bez dohody se nedoplňuje pevné Si. Poznámka ke zbytkovým prvkům 2: A Cu≤0.20/Ni≤0.20/Cr≤0.15/Mo≤0.06; B Cu≤0.35/Ni≤0.25/Cr≤0.20/Mo≤0.06 (výchozí, není-li dohodnuto jinak); C Cu≤0.40/Ni≤0.40/Cr≤0.30/Mo≤0.12; D nemá stanovenou mez, ale musí se vykazovat. Možnost A platí pro ploché výrobky ≤1060, ostatní vyžadují dohodu. Poznámka 3: U borových ocelí se mezi druhou a třetí číslici vkládá B, poslední číslice UNS se mění na 1; B je 0.0005–0.003%.
Původní záznam podmíněné větve
Ploché výrobky podle použitelného rozsahu tabulek 1/2 a poznámky 1
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.37 ~ 0.44 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| B | 0.0005 ~ 0.003 |
| P | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
Dlouhé výrobky podle použitelného rozsahu tabulek 1/2 a poznámky 1; rozsah tabulky 2 se tím nerozšiřuje na válcovaný drát.
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.37 ~ 0.44 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| B | 0.0005 ~ 0.003 |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
Je nutné vybrat podmíněnou větev
AnoVysvětlení ověření
Originál normy byl ověřen; je nutné zvolit formu výrobku a možnosti objednávky.10B40 · ASTM A29/A29M-2020
Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy
- Kategorie materiálu
- Uhlíková ocel
- Podkategorie
- Uhlíková ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Stav ověření
- Referenční údaje, původní text není ověřen
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| B | 0.0005 ~ 0.003 |
| C | 0.37 ~ 0.44 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.
10B40 · Q/XG 137-2018
Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Legovaná ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Stav ověření
- Referenční údaje, původní text není ověřen
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| B | 0.0008 ~ 0.003 |
| C | 0.37 ~ 0.44 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.