← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

1059 — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 3. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro 1059 →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál 1059?

Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

1059 · ASTM A29/A29M-2012

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Uhlíková ocel
Podkategorie
Uhlíková ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
ASTM A29/A29M-2012
Umístění v tabulce
Tabulka 1, poznámky A–G
Fyzická strana PDF
1、3、4

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Objednávka nestanovuje Si jinak; tabulka 1 nestanovuje Si, nepovažuje se za nulu
IIW / CEV:0.6333–0.7833 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.5750–0.6900 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Si, Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.6000–0.7300 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si ≤0.1%
IIW / CEV:0.6333–0.7833 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.5750–0.6933 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.6000–0.7300 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.1–0.2%
IIW / CEV:0.6333–0.7833 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.5783–0.6967 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.6000–0.7300 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.15–0.35%
IIW / CEV:0.6333–0.7833 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.5800–0.7017 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.6000–0.7300 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.2–0.4%
IIW / CEV:0.6333–0.7833 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.5817–0.7033 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.6000–0.7300 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.3–0.6%
IIW / CEV:0.6333–0.7833 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.5850–0.7100 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.6000–0.7300 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Objednávka nestanovuje Si jinak; tabulka 1 nestanovuje Si, nepovažuje se za nulu; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%
IIW / CEV:≥ 0.6467 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):≥ 0.5850 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Si, Cr, Ni, Mo, V, B; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:≥ 0.6100 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Ni; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si ≤0.1%; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%
IIW / CEV:≥ 0.6467 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):≥ 0.5850 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Ni, Mo, V, B; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:≥ 0.6100 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Ni; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.1–0.2%; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%
IIW / CEV:≥ 0.6467 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):≥ 0.5883 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Ni, Mo, V, B; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:≥ 0.6100 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Ni; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.15–0.35%; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%
IIW / CEV:≥ 0.6467 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):≥ 0.5900 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Ni, Mo, V, B; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:≥ 0.6100 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Ni; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.2–0.4%; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%
IIW / CEV:≥ 0.6467 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):≥ 0.5917 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Ni, Mo, V, B; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:≥ 0.6100 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Ni; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.3–0.6%; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%
IIW / CEV:≥ 0.6467 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):≥ 0.5950 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Ni, Mo, V, B; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:≥ 0.6100 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Ni; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C0.55 ~ 0.65
Mn0.5 ~ 0.8
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

2012, původní tabulka 1: Hmotnostní podíly tavbového složení wt%; použitelnost a úchylky výrobkové analýzy se ověřují samostatně podle 4.3 a tabulky 5. Označení značek a formy výrobku zůstávají zachovány podle této normy, bez automatického příslibu vhodnosti pro pěchování za studena. Si podle poznámky B je možnost předepsaná v objednávce; jinak zůstává neznámé a nedoplňuje se nulou. Poznámka C: Cu≥0.20% platí pouze na požadavek objednávky, horní mez se svévolně nedoplňuje; běžné objednávce se Cu automaticky nepřidává. Poznámka D předepisuje Pb0.15–0.35% pouze u výslovně olovnatých značek L; běžným značkám bez L se Pb automaticky nepřidává. Poznámka F: Přídavek Bi/Ca/Se/Te se stanoví dohodou dodavatele a odběratele, neuvedené hodnoty se nedoplňují nulou. Zpracování borem podle poznámky E uvádí očekávaný obsah za předepsaných podmínek, nikoli jednotnou mez B všech běžných značek.

Podmínky složení

2012, původní tabulka 1: Hmotnostní podíly tavbového složení wt%; použitelnost a úchylky výrobkové analýzy se ověřují samostatně podle 4.3 a tabulky 5. Označení značek a formy výrobku zůstávají zachovány podle této normy, bez automatického příslibu vhodnosti pro pěchování za studena. Si podle poznámky B je možnost předepsaná v objednávce; jinak zůstává neznámé a nedoplňuje se nulou. Poznámka C: Cu≥0.20% platí pouze na požadavek objednávky, horní mez se svévolně nedoplňuje; běžné objednávce se Cu automaticky nepřidává. Poznámka D předepisuje Pb0.15–0.35% pouze u výslovně olovnatých značek L; běžným značkám bez L se Pb automaticky nepřidává. Poznámka F: Přídavek Bi/Ca/Se/Te se stanoví dohodou dodavatele a odběratele, neuvedené hodnoty se nedoplňují nulou. Zpracování borem podle poznámky E uvádí očekávaný obsah za předepsaných podmínek, nikoli jednotnou mez B všech běžných značek.

Původní záznam podmíněné větve

Objednávka nestanovuje Si jinak; tabulka 1 nestanovuje Si, nepovažuje se za nulu

PrvekPožadavky na složení
C0.55 ~ 0.65
Mn0.5 ~ 0.8
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)

Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si ≤0.1%

PrvekPožadavky na složení
C0.55 ~ 0.65
Mn0.5 ~ 0.8
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)

Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.1–0.2%

PrvekPožadavky na složení
C0.55 ~ 0.65
Mn0.5 ~ 0.8
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Si0.1 ~ 0.2

Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.15–0.35%

PrvekPožadavky na složení
C0.55 ~ 0.65
Mn0.5 ~ 0.8
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Si0.15 ~ 0.35

Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.2–0.4%

PrvekPožadavky na složení
C0.55 ~ 0.65
Mn0.5 ~ 0.8
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Si0.2 ~ 0.4

Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.3–0.6%

PrvekPožadavky na složení
C0.55 ~ 0.65
Mn0.5 ~ 0.8
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Si0.3 ~ 0.6

Objednávka nestanovuje Si jinak; tabulka 1 nestanovuje Si, nepovažuje se za nulu; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%

PrvekPožadavky na složení
C0.55 ~ 0.65
Mn0.5 ~ 0.8
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Cu≥ 0.2 (horní mez neuvedena)

Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si ≤0.1%; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%

PrvekPožadavky na složení
C0.55 ~ 0.65
Mn0.5 ~ 0.8
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)
Cu≥ 0.2 (horní mez neuvedena)

Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.1–0.2%; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%

PrvekPožadavky na složení
C0.55 ~ 0.65
Mn0.5 ~ 0.8
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Si0.1 ~ 0.2
Cu≥ 0.2 (horní mez neuvedena)

Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.15–0.35%; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%

PrvekPožadavky na složení
C0.55 ~ 0.65
Mn0.5 ~ 0.8
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Si0.15 ~ 0.35
Cu≥ 0.2 (horní mez neuvedena)

Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.2–0.4%; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%

PrvekPožadavky na složení
C0.55 ~ 0.65
Mn0.5 ~ 0.8
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Si0.2 ~ 0.4
Cu≥ 0.2 (horní mez neuvedena)

Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.3–0.6%; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%

PrvekPožadavky na složení
C0.55 ~ 0.65
Mn0.5 ~ 0.8
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Si0.3 ~ 0.6
Cu≥ 0.2 (horní mez neuvedena)

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Byla ověřena tabulka 1 a poznámky z 2012; volitelné složení pro objednávku a základní tabulkové meze zůstávají oddělené.

1059 · Katalog válcovaného drátu POSCO (místní archiv 1203; číslo původního vydání není uvedeno)

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Uhlíková ocel
Podkategorie
Uhlíková ocel
Forma materiálu
Válcovaný drát
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text výrobce byl ověřen
Vydání dokumentu
Místní soubor 1203线材.pdf, původní text neuvádí číslo vydání; údaj 2014-12-03 v metadatech PDF označuje pouze dobu vytvoření souboru
Název dokumentu
WIRE ROD · válcovaný drát
Umístění v tabulce
Tištěná strana 16, tabulka chemického složení v pořadí 1 (místní index tabulky)
Fyzická strana PDF
9
Jednotka
Hodnoty v původní tabulce jsou vyjádřeny v procentech; konkrétní základ viz vysvětlení zdroje
Typ analýzy
Katalog jednotně nerozlišuje tavbovou analýzu a kontrolní analýzu výrobku
Výrobce
POSCO / POSCO (Pohang)

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Odhad rozsahu podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.

IIW / CEV:0.6333–0.7833 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu; některé požadavky objednávky nebo podmínky dosud nejsou určeny CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.5750–0.6900 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Si, Cu, Cr, Ni, Mo, V, B; některé požadavky objednávky nebo podmínky dosud nejsou určeny Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.6000–0.7300 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni; některé požadavky objednávky nebo podmínky dosud nejsou určeny CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.55 ~ 0.65
Mn0.5 ~ 0.8
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Místní katalog válcovaného drátu POSCO, strana 9 souboru PDF / tištěná strana 16, index tabulky 0, řádek 17. Původní číslo vydání není uvedeno; datum vytvoření PDF 2014-12-03 se nepovažuje za rok vydání normy. Údaje o rozsazích výrobce nejsou zárukou dodávky naší společnosti. Podmínka: Původní tabulka uvádí vedle sebe několik volitelných rozsahů Si; podle poznámky je nutné potvrzení podle značky a dohody dodavatele s odběratelem. Možnosti se neslučují do jednoho širokého rozsahu a žádná se nevolí automaticky.

Podmínky složení

Původní katalogová tabulka chemického složení v % pro drát; vydání porovnávaných JIS/SAE/DIN nebyla poskytnuta a katalogové údaje se nevydávají za ověřená oficiální vydání těchto norem. / Pomlčka není nula; typ tavbové / výrobkové analýzy není jednotně vyjasněn. Objednávku, úchylky výrobkové analýzy a skutečné dodání ověřit zvlášť. / Původní tabulka Si uvádí souběžně více volitelných rozsahů; poznámka vyžaduje potvrzení podle značky a obou stran. Volby se neslučují do širokého rozsahu ani se žádná nevolí automaticky.

Vysvětlení ověření

Tabulky a souřadnice znaků původního PDF byly obousměrně porovnány; obnovu chybějících buněk značek materiálu, sloučené buňky a zápatí / Remark je nutné ověřit samostatně. Tabulky s výslovně spornými podmínkami a řádky bez údajů o složení zůstávají odloženy.

1059 · ASTM A29/A29M-2023

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Uhlíková ocel
Podkategorie
Uhlíková ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
ASTM A29/A29M-2023
Umístění v tabulce
Tabulka 1, poznámky A–G
Fyzická strana PDF
4
Jednotka
Hmotnostní podíl (wt%)
Typ analýzy
Tavbová analýza (rozsahy a meze složení z původní tabulky)

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Objednávka nestanovuje Si jinak; tabulka 1 nestanovuje Si, nepovažuje se za nulu
IIW / CEV:0.6333–0.7833 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.5750–0.6900 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Si, Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.6000–0.7300 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si ≤0.1%
IIW / CEV:0.6333–0.7833 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.5750–0.6933 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.6000–0.7300 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.1–0.2%
IIW / CEV:0.6333–0.7833 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.5783–0.6967 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.6000–0.7300 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.15–0.35%
IIW / CEV:0.6333–0.7833 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.5800–0.7017 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.6000–0.7300 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.2–0.4%
IIW / CEV:0.6333–0.7833 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.5817–0.7033 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.6000–0.7300 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.3–0.6%
IIW / CEV:0.6333–0.7833 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.5850–0.7100 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.6000–0.7300 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Objednávka nestanovuje Si jinak; tabulka 1 nestanovuje Si, nepovažuje se za nulu; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%
IIW / CEV:≥ 0.6467 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):≥ 0.5850 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Si, Cr, Ni, Mo, V, B; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:≥ 0.6100 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Ni; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si ≤0.1%; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%
IIW / CEV:≥ 0.6467 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):≥ 0.5850 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Ni, Mo, V, B; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:≥ 0.6100 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Ni; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.1–0.2%; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%
IIW / CEV:≥ 0.6467 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):≥ 0.5883 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Ni, Mo, V, B; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:≥ 0.6100 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Ni; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.15–0.35%; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%
IIW / CEV:≥ 0.6467 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):≥ 0.5900 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Ni, Mo, V, B; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:≥ 0.6100 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Ni; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.2–0.4%; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%
IIW / CEV:≥ 0.6467 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):≥ 0.5917 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Ni, Mo, V, B; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:≥ 0.6100 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Ni; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.3–0.6%; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%
IIW / CEV:≥ 0.6467 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):≥ 0.5950 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Ni, Mo, V, B; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:≥ 0.6100 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Ni; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C0.55 ~ 0.65
Mn0.5 ~ 0.8
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

ASTM A29/A29M-2023, původní tabulka 1; základní tabulka uvádí hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%. Úchylky výrobkové analýzy se ověřují samostatně podle 4.3 a tabulky 5 a nepřičítají se k tavbovým mezím. Podle 4.1.1 musí objednávka tabulkové značky splnit příslušné tavbové meze; jiné objednané složení se dohodne samostatně podle 4.1.2 a tabulek 3/4 a svévolně se nepřimíchává do této tabulky. Jde o obecné požadavky na tyče tvářené za tepla; samotné chemické složení nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena, dodávku ani mechanické vlastnosti. Rozsahy Si podle poznámky B jsou běžné možnosti pouze při požadavku v objednávce; výchozí Si není stanoveno a nelze předpokládat jednotný rozsah Si ani nulu. Cu≥0.20% podle poznámky C platí pouze při výslovném požadavku v objednávce, horní mez se nedoplňuje. Poznámka D: U olovnaté oceli je Pb 0.15–0.35%; L musí zůstat součástí označení značky a nepřidává se k běžným značkám. Při přidávání olova do proudu z pánve nelze určit jeho obsah analýzou odlitku ani tavby. Poznámka F: Bi/Ca/Se/Te se stanoví dohodou dodavatele a odběratele; neuvedené hodnoty se nedoplňují nulou. Poznámka E uvádí očekávané B 0.0005–0.003% pouze při předepsaném zpracování uklidněné oceli borem; pokud není dovolen obvyklý přídavek Ti, lze očekávat nejvýše 0.005%. Nejde o závaznou mez B pro všechny běžné značky.

Podmínky složení

ASTM A29/A29M-2023, původní tabulka 1; základní tabulka uvádí hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%. Úchylky výrobkové analýzy se ověřují samostatně podle 4.3 a tabulky 5 a nepřičítají se k tavbovým mezím. Podle 4.1.1 musí objednávka tabulkové značky splnit příslušné tavbové meze; jiné objednané složení se dohodne samostatně podle 4.1.2 a tabulek 3/4 a svévolně se nepřimíchává do této tabulky. Jde o obecné požadavky na tyče tvářené za tepla; samotné chemické složení nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena, dodávku ani mechanické vlastnosti. Rozsahy Si podle poznámky B jsou běžné možnosti pouze při požadavku v objednávce; výchozí Si není stanoveno a nelze předpokládat jednotný rozsah Si ani nulu. Cu≥0.20% podle poznámky C platí pouze při výslovném požadavku v objednávce, horní mez se nedoplňuje. Poznámka D: U olovnaté oceli je Pb 0.15–0.35%; L musí zůstat součástí označení značky a nepřidává se k běžným značkám. Při přidávání olova do proudu z pánve nelze určit jeho obsah analýzou odlitku ani tavby. Poznámka F: Bi/Ca/Se/Te se stanoví dohodou dodavatele a odběratele; neuvedené hodnoty se nedoplňují nulou. Poznámka E uvádí očekávané B 0.0005–0.003% pouze při předepsaném zpracování uklidněné oceli borem; pokud není dovolen obvyklý přídavek Ti, lze očekávat nejvýše 0.005%. Nejde o závaznou mez B pro všechny běžné značky.

Původní záznam podmíněné větve

Objednávka nestanovuje Si jinak; tabulka 1 nestanovuje Si, nepovažuje se za nulu

PrvekPožadavky na složení
C0.55 ~ 0.65
Mn0.5 ~ 0.8
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)

Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si ≤0.1%

PrvekPožadavky na složení
C0.55 ~ 0.65
Mn0.5 ~ 0.8
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)

Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.1–0.2%

PrvekPožadavky na složení
C0.55 ~ 0.65
Mn0.5 ~ 0.8
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Si0.1 ~ 0.2

Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.15–0.35%

PrvekPožadavky na složení
C0.55 ~ 0.65
Mn0.5 ~ 0.8
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Si0.15 ~ 0.35

Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.2–0.4%

PrvekPožadavky na složení
C0.55 ~ 0.65
Mn0.5 ~ 0.8
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Si0.2 ~ 0.4

Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.3–0.6%

PrvekPožadavky na složení
C0.55 ~ 0.65
Mn0.5 ~ 0.8
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Si0.3 ~ 0.6

Objednávka nestanovuje Si jinak; tabulka 1 nestanovuje Si, nepovažuje se za nulu; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%

PrvekPožadavky na složení
C0.55 ~ 0.65
Mn0.5 ~ 0.8
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Cu≥ 0.2 (horní mez neuvedena)

Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si ≤0.1%; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%

PrvekPožadavky na složení
C0.55 ~ 0.65
Mn0.5 ~ 0.8
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)
Cu≥ 0.2 (horní mez neuvedena)

Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.1–0.2%; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%

PrvekPožadavky na složení
C0.55 ~ 0.65
Mn0.5 ~ 0.8
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Si0.1 ~ 0.2
Cu≥ 0.2 (horní mez neuvedena)

Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.15–0.35%; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%

PrvekPožadavky na složení
C0.55 ~ 0.65
Mn0.5 ~ 0.8
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Si0.15 ~ 0.35
Cu≥ 0.2 (horní mez neuvedena)

Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.2–0.4%; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%

PrvekPožadavky na složení
C0.55 ~ 0.65
Mn0.5 ~ 0.8
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Si0.2 ~ 0.4
Cu≥ 0.2 (horní mez neuvedena)

Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.3–0.6%; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%

PrvekPožadavky na složení
C0.55 ~ 0.65
Mn0.5 ~ 0.8
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Si0.3 ~ 0.6
Cu≥ 0.2 (horní mez neuvedena)

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Původní čtyřstránkové tabulky 2023 s 190 řádky byly rozebrány buňku po buňce s využitím stávajícího OCR. Všechny číselné hodnoty byly ověřeny nezávislým porovnáním rozdílů s údaji 2012, původními obrazy 2023 a poznámkami; hodnoty ze staršího vydání se nedoplňují.
WhatsApp Technický dotaz →
Použití obrázků a obsahu · Creation Group