1050 — Údaje o materiálu
Počet zdrojových záznamů: 24. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.
Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.
Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro 1050 →Posouzení požadavků na materiál
Hledáte materiál 1050?
Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.
Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.
Ponechte vyplněné údaje a zkuste to později nebo kontaktujte website@chqwire.net. Pokud jste již obdrželi potvrzení, neodesílejte požadavky znovu.
1050 · SAE J403-2014
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Uhlíková ocel
- Podkategorie
- Uhlíková ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- SAE J403-2014
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1
- Fyzická strana PDF
- 4
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (wt%)
- Typ analýzy
- Tavbová analýza (odlévací nebo tavicí šarže)
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.
Dlouhé výrobky: polotovary určené ke kování, tyče válcované za tepla / dokončované za studena, válcovaný drát, bezešvé trubky; zbytkové prvky skupiny B (výchozí, není-li dohodnuto jinak)
Dlouhé výrobky: polotovary určené ke kování, tyče válcované za tepla / dokončované za studena, válcovaný drát, bezešvé trubky; zbytkové prvky skupiny A
Dlouhé výrobky: polotovary určené ke kování, tyče válcované za tepla / dokončované za studena, válcovaný drát, bezešvé trubky; zbytkové prvky skupiny C
Dlouhé výrobky: polotovary určené ke kování, tyče válcované za tepla / dokončované za studena, válcovaný drát, bezešvé trubky; zbytkové prvky skupiny D (meze nejsou stanoveny, obsahy se však musí vykazovat)
Ploché výrobky: profily, plechy, pásy, tenké plechy a svařované trubky (podle definice v poznámce 1); zbytkové prvky skupiny B (výchozí, není-li dohodnuto jinak)
Ploché výrobky: profily, plechy, pásy, tenké plechy a svařované trubky (podle definice v poznámce 1); zbytkové prvky skupiny A
Ploché výrobky: profily, plechy, pásy, tenké plechy a svařované trubky (podle definice v poznámce 1); zbytkové prvky skupiny C
Ploché výrobky: profily, plechy, pásy, tenké plechy a svařované trubky (podle definice v poznámce 1); zbytkové prvky skupiny D (meze nejsou stanoveny, obsahy se však musí vykazovat)
Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.48 ~ 0.55 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.35 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | ≤ 0.06 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
SAE J403 Revised JUN2014, původní tabulka „Table 1“, analýza odlitku nebo tavby v hmotnostních podílech wt%; odchylky kontrolní analýzy výrobku se řídí samostatně SAE J409 a J409 nebyl použit k rozšíření této tabulky. UNS G10500 a SAE 1050 jsou přímo uvedená označení téhož řádku tabulky; jiné normy ani vydání se nesměšují s tímto vydáním. Není-li pro zbytkové prvky stanoveno jinak, je výchozí B. A/B/C se volí podle příslušné formy výrobku / dohody; D nemá meze uvedené v tabulce, ale množství Cu/Ni/Cr/Mo se stále musí uvádět, nepovažuje se za nulu. Pro prokázání shody s tabulkou je kromě C/Mn/P/S nutné uvést i Cu/Cr/Ni/Mo/Si. Obsah pod 0.02% lze podle originálu vykázat jako <0.02%; nejde o jednotnou horní mez ani nulu. P/S pro ploché a dlouhé výrobky se volí odděleně; širší horní meze se neslučují. 1006/1008 Mn se volí podle formy výrobku podle poznámek 6/7 k tabulce 1. Si se stanovuje pouze dohodou při objednání; pro válcovaný drát jsou běžné možnosti ≤0.10, 0.07–0.15, 0.10–0.20, 0.15–0.35, 0.20–0.40, 0.30–0.60%. U jiných výrobků není uvedena běžná možnost 0.07–0.15. Smluvní hodnoty je nutné ověřit podle formy výrobku; bez dohody se pevný obsah Si nedoplňuje. Běžným značkám této tabulky se automaticky nepřidává Pb ani B. Zvláštní značky s přídavkem olova / boru vyžadují označení L/B a příslušné UNS; původní Pb0.15–0.35% a B0.0005–0.003% patří k těmto podmínkám zpracování a nezahrnují se do běžné oceli. Tabulka 1, poznámka 3: Je-li výslovně požadován Cu, obvykle se stanovuje Cu≥0.20%. Zbytkové možnosti této skupiny slouží pouze k regulaci zbytkových prvků; podmínka záměrného přídavku Cu se bezpodmínečně nesčítá se zbytkovou horní mezí. Konkrétní objednaný rozsah je nutné dohodnout samostatně; tato zvláštní podmínka Cu se prozatím automaticky neposuzuje. Podle 3.1 a tabulky 6 je nutné uvést C/Mn/P/S/Si/Al/Cu/Ni/Cr/Mo/Nb(Cb)/Ti/V/B/N; na požadavek kupujícího také As/Sb. Obsah Si/Cu/Ni/Cr/Mo pod 0.02% lze vykázat jako <0.02%, obsah Nb/Ti/V pod 0.008% jako <0.008%. Jde o prahy pro vykazování, nikoli obecné horní meze složení; nedoplňují se podle nich nuly ani meze.
Podmínky složení
SAE J403 Revised JUN2014, původní tabulka „Table 1“, analýza odlitku nebo tavby v hmotnostních podílech wt%; odchylky kontrolní analýzy výrobku se řídí samostatně SAE J409 a J409 nebyl použit k rozšíření této tabulky. UNS G10500 a SAE 1050 jsou přímo uvedená označení téhož řádku tabulky; jiné normy ani vydání se nesměšují s tímto vydáním. Není-li pro zbytkové prvky stanoveno jinak, je výchozí B. A/B/C se volí podle příslušné formy výrobku / dohody; D nemá meze uvedené v tabulce, ale množství Cu/Ni/Cr/Mo se stále musí uvádět, nepovažuje se za nulu. Pro prokázání shody s tabulkou je kromě C/Mn/P/S nutné uvést i Cu/Cr/Ni/Mo/Si. Obsah pod 0.02% lze podle originálu vykázat jako <0.02%; nejde o jednotnou horní mez ani nulu. P/S pro ploché a dlouhé výrobky se volí odděleně; širší horní meze se neslučují. 1006/1008 Mn se volí podle formy výrobku podle poznámek 6/7 k tabulce 1. Si se stanovuje pouze dohodou při objednání; pro válcovaný drát jsou běžné možnosti ≤0.10, 0.07–0.15, 0.10–0.20, 0.15–0.35, 0.20–0.40, 0.30–0.60%. U jiných výrobků není uvedena běžná možnost 0.07–0.15. Smluvní hodnoty je nutné ověřit podle formy výrobku; bez dohody se pevný obsah Si nedoplňuje. Běžným značkám této tabulky se automaticky nepřidává Pb ani B. Zvláštní značky s přídavkem olova / boru vyžadují označení L/B a příslušné UNS; původní Pb0.15–0.35% a B0.0005–0.003% patří k těmto podmínkám zpracování a nezahrnují se do běžné oceli. Tabulka 1, poznámka 3: Je-li výslovně požadován Cu, obvykle se stanovuje Cu≥0.20%. Zbytkové možnosti této skupiny slouží pouze k regulaci zbytkových prvků; podmínka záměrného přídavku Cu se bezpodmínečně nesčítá se zbytkovou horní mezí. Konkrétní objednaný rozsah je nutné dohodnout samostatně; tato zvláštní podmínka Cu se prozatím automaticky neposuzuje. Podle 3.1 a tabulky 6 je nutné uvést C/Mn/P/S/Si/Al/Cu/Ni/Cr/Mo/Nb(Cb)/Ti/V/B/N; na požadavek kupujícího také As/Sb. Obsah Si/Cu/Ni/Cr/Mo pod 0.02% lze vykázat jako <0.02%, obsah Nb/Ti/V pod 0.008% jako <0.008%. Jde o prahy pro vykazování, nikoli obecné horní meze složení; nedoplňují se podle nich nuly ani meze.
Původní záznam podmíněné větve
Dlouhé výrobky: polotovary určené ke kování, tyče válcované za tepla / dokončované za studena, válcovaný drát, bezešvé trubky; zbytkové prvky skupiny B (výchozí, není-li dohodnuto jinak)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.48 ~ 0.55 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.35 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | ≤ 0.06 (dolní mez neuvedena) |
Dlouhé výrobky: polotovary určené ke kování, tyče válcované za tepla / dokončované za studena, válcovaný drát, bezešvé trubky; zbytkové prvky skupiny A
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.48 ~ 0.55 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.15 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | ≤ 0.06 (dolní mez neuvedena) |
Dlouhé výrobky: polotovary určené ke kování, tyče válcované za tepla / dokončované za studena, válcovaný drát, bezešvé trubky; zbytkové prvky skupiny C
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.48 ~ 0.55 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | ≤ 0.12 (dolní mez neuvedena) |
Dlouhé výrobky: polotovary určené ke kování, tyče válcované za tepla / dokončované za studena, válcovaný drát, bezešvé trubky; zbytkové prvky skupiny D (meze nejsou stanoveny, obsahy se však musí vykazovat)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.48 ~ 0.55 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
Ploché výrobky: profily, plechy, pásy, tenké plechy a svařované trubky (podle definice v poznámce 1); zbytkové prvky skupiny B (výchozí, není-li dohodnuto jinak)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.48 ~ 0.55 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.35 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | ≤ 0.06 (dolní mez neuvedena) |
Ploché výrobky: profily, plechy, pásy, tenké plechy a svařované trubky (podle definice v poznámce 1); zbytkové prvky skupiny A
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.48 ~ 0.55 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.15 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | ≤ 0.06 (dolní mez neuvedena) |
Ploché výrobky: profily, plechy, pásy, tenké plechy a svařované trubky (podle definice v poznámce 1); zbytkové prvky skupiny C
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.48 ~ 0.55 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | ≤ 0.12 (dolní mez neuvedena) |
Ploché výrobky: profily, plechy, pásy, tenké plechy a svařované trubky (podle definice v poznámce 1); zbytkové prvky skupiny D (meze nejsou stanoveny, obsahy se však musí vykazovat)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.48 ~ 0.55 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
Je nutné vybrat podmíněnou větev
AnoVysvětlení ověření
Ověření buněk složení v 79 řádcích čtyř tabulek původní textové vrstvy 2014, oddělených sloupců forem, UNS a poznámek. Zdroje a různé podmínky objednávky zůstávají oddělené.1050 · GB /T 3190-2008
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Hliník a slitiny hliníku
- Podkategorie
- Hliník a slitiny hliníku
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Originál historického vydání byl ověřen
- Vydání normy
- GB/T 3190—1996
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1, články 4.1–4.5 a poznámky pod tabulkou
- Fyzická strana PDF
- 3、4、13
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| Si | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Fe | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
| Mg | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
| Zn | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
| Ti | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| Al | ≥ 99.5 (horní mez neuvedena) |
| V | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
GB/T 3190—1996, tabulka 1, hmotnostní podíly v %; nestanovené prvky nejsou nula. Norma upravuje chemické složení tvářeného hliníku a hliníkových slitin, automaticky nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena, skutečnou dodávku ani vlastnosti hotového výrobku. Al je uvedeno jako nejnižší obsah; obsah hliníku se vypočte rozdílovou metodou podle článků 4.1/4.2, s předepsanými prahy započítávání a přesností, nikoli přímo dosazením nuly za neměřené prvky. Jednotlivé a souhrnné meze ostatních nečistot se vztahují pouze na ostatní prvky podle článku 4.3 normy, nikoli na součet všech hlavních legujících prvků; chybějící výsledky zkoušek nečistot nejsou nula.
Podmínky složení
GB/T 3190—1996, tabulka 1, hmotnostní podíly v %; nestanovené prvky nejsou nula. Norma upravuje chemické složení tvářeného hliníku a hliníkových slitin, automaticky nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena, skutečnou dodávku ani vlastnosti hotového výrobku. Al je uvedeno jako nejnižší obsah; obsah hliníku se vypočte rozdílovou metodou podle článků 4.1/4.2, s předepsanými prahy započítávání a přesností, nikoli přímo dosazením nuly za neměřené prvky. Jednotlivé a souhrnné meze ostatních nečistot se vztahují pouze na ostatní prvky podle článku 4.3 normy, nikoli na součet všech hlavních legujících prvků; chybějící výsledky zkoušek nečistot nejsou nula.
Kombinovaná omezení
- Pravidlo výpočtu čistoty podle zdroje
- Fyzická strana PDF
- 3
- Čistota od 99.00% do méně než 99.90%
- Al=100 minus součet všech ostatních prvků s obsahem ≥0.010%; před sečtením se každý prvek vyjádří na 0.0X%.
- Čistota od 99.90% do 99.99%
- Al=100 minus součet všech ostatních prvků s obsahem ≥0.001%; před sečtením se každý prvek vyjádří na 0.00X%, po sečtení se součet zaokrouhlí na 0.0X%.
- Pravidla zaokrouhlování
- Podle GB/T 8170; prvky bez uvedených hodnot se nesmějí považovat za nulu ani přímo zahrnout do běžného výpočtu zbytku.
- Čistota vyžaduje technické přezkoumání
- Ano
- Požadavky zdroje na ostatní nečistoty
- Jednotlivé ostatní nečistoty
- 0.03
- Ostatní nečistoty vyžadují technické přezkoumání
- Ano
Vysvětlení ověření
Používá se tabulka 1 originálu GB/T 3190—1996 s výslovným označením staršího podkladu; vydání 2008/2020 z původního indexu nebylo ověřeno.1050 · GB /T 3190-2020
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Hliník a slitiny hliníku
- Podkategorie
- Hliník a slitiny hliníku
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Originál historického vydání byl ověřen
- Vydání normy
- GB/T 3190—1996
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1, články 4.1–4.5 a poznámky pod tabulkou
- Fyzická strana PDF
- 3、4、13
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| Si | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Fe | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
| Mg | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
| Zn | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
| Ti | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| Al | ≥ 99.5 (horní mez neuvedena) |
| V | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
GB/T 3190—1996, tabulka 1, hmotnostní podíly v %; nestanovené prvky nejsou nula. Norma upravuje chemické složení tvářeného hliníku a hliníkových slitin, automaticky nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena, skutečnou dodávku ani vlastnosti hotového výrobku. Al je uvedeno jako nejnižší obsah; obsah hliníku se vypočte rozdílovou metodou podle článků 4.1/4.2, s předepsanými prahy započítávání a přesností, nikoli přímo dosazením nuly za neměřené prvky. Jednotlivé a souhrnné meze ostatních nečistot se vztahují pouze na ostatní prvky podle článku 4.3 normy, nikoli na součet všech hlavních legujících prvků; chybějící výsledky zkoušek nečistot nejsou nula.
Podmínky složení
GB/T 3190—1996, tabulka 1, hmotnostní podíly v %; nestanovené prvky nejsou nula. Norma upravuje chemické složení tvářeného hliníku a hliníkových slitin, automaticky nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena, skutečnou dodávku ani vlastnosti hotového výrobku. Al je uvedeno jako nejnižší obsah; obsah hliníku se vypočte rozdílovou metodou podle článků 4.1/4.2, s předepsanými prahy započítávání a přesností, nikoli přímo dosazením nuly za neměřené prvky. Jednotlivé a souhrnné meze ostatních nečistot se vztahují pouze na ostatní prvky podle článku 4.3 normy, nikoli na součet všech hlavních legujících prvků; chybějící výsledky zkoušek nečistot nejsou nula.
Kombinovaná omezení
- Pravidlo výpočtu čistoty podle zdroje
- Fyzická strana PDF
- 3
- Čistota od 99.00% do méně než 99.90%
- Al=100 minus součet všech ostatních prvků s obsahem ≥0.010%; před sečtením se každý prvek vyjádří na 0.0X%.
- Čistota od 99.90% do 99.99%
- Al=100 minus součet všech ostatních prvků s obsahem ≥0.001%; před sečtením se každý prvek vyjádří na 0.00X%, po sečtení se součet zaokrouhlí na 0.0X%.
- Pravidla zaokrouhlování
- Podle GB/T 8170; prvky bez uvedených hodnot se nesmějí považovat za nulu ani přímo zahrnout do běžného výpočtu zbytku.
- Čistota vyžaduje technické přezkoumání
- Ano
- Požadavky zdroje na ostatní nečistoty
- Jednotlivé ostatní nečistoty
- 0.03
- Ostatní nečistoty vyžadují technické přezkoumání
- Ano
Vysvětlení ověření
Používá se tabulka 1 originálu GB/T 3190—1996 s výslovným označením staršího podkladu; vydání 2008/2020 z původního indexu nebylo ověřeno.1050 · JIS H 4040-2015
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Hliník a slitiny hliníku
- Podkategorie
- Hliník a slitiny hliníku
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- JIS H 4040:2015
- Umístění v tabulce
- Použitelné formy a označení podle tabulky 1; chemické složení a poznámky pod čarou tabulky 2
- Fyzická strana PDF
- 15
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (%)
- Typ analýzy
- Chemické složení (konkrétní typ analýzy viz vysvětlení zdroje)
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| Si | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Fe | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
| Mg | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
| Zn | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
| Ti | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| V | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
| Al | ≥ 99.5 (horní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Jednotlivé neuvedené prvky mají ≤0.03%, což se automaticky nepovažuje za známou mez konkrétního prvku. Formy podle tabulky 1: lisované tyče, tyče tažené za studena a drát tažený za studena. Kódy forem odpovídají pouze tabulce 1 tohoto vydání a nepotvrzují dodávku společnosti. Chemické složení tabulky 2 je v hmotnostních %; mechanické vlastnosti, rozměry a dodací stav se ověřují samostatně podle příslušných tabulek původního vydání a objednacích podmínek.
Podmínky složení
Jednotlivé neuvedené prvky mají ≤0.03%, což se automaticky nepovažuje za známou mez konkrétního prvku. Formy podle tabulky 1: lisované tyče, tyče tažené za studena a drát tažený za studena. Kódy forem odpovídají pouze tabulce 1 tohoto vydání a nepotvrzují dodávku společnosti. Chemické složení tabulky 2 je v hmotnostních %; mechanické vlastnosti, rozměry a dodací stav se ověřují samostatně podle příslušných tabulek původního vydání a objednacích podmínek.
Vysvětlení ověření
Kontrola a opravy tabulky 1 a tabulky 2 anglického originálu 2015 po jednotlivých stranách a buňkách; číslo slitiny 1050. Originální PDF, strana 15, tabulka 2.1050 · SAE J 403-2001
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- SAE J403 NOV2001
- Umístění v tabulce
- Tabulka1 a poznámky 1/2/*
- Fyzická strana PDF
- 1、3、4
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.48 ~ 0.55 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Tabulka 1: UNS G10500 odpovídá SAE 1050, tavbová analýza wt%. Si není jednotně povinnou složkou; je-li požadován, pro tyče / polotovary se běžně používá ≤.10, .10–.20, .15–.35, .20–.40, .30–.60%, pro válcovaný drát také .07–.15%. V tomto záznamu nebyl svévolně zvolen žádný rozsah. Je-li požadován Cu, obecně se stanovuje ≥.20%; nejde o jednotnou horní mez Cu ani výchozí požadavek. Přídavek Pb .15–.35% vyžaduje označení L a změnu UNS; přídavek B .0005–.003% vyžaduje označení B a nezahrnuje se do běžné značky. Pro některé jakosti / výrobky platí nižší P/S, které je nutné ověřit samostatně podle J411; nepřebírají se dohodnuté hodnoty pozdějších let. Povinnost uvést přídavné prvky neznamená jednotné meze této tabulky; nestanovené Si/Cr/Ni/Mo apod. se nedoplňují nulou. Odchylky kontrolní analýzy výrobku podle J409 je nutné ověřit samostatně.
Podmínky složení
Tabulka 1: UNS G10500 odpovídá SAE 1050, tavbová analýza wt%. Si není jednotně povinnou složkou; je-li požadován, pro tyče / polotovary se běžně používá ≤.10, .10–.20, .15–.35, .20–.40, .30–.60%, pro válcovaný drát také .07–.15%. V tomto záznamu nebyl svévolně zvolen žádný rozsah. Je-li požadován Cu, obecně se stanovuje ≥.20%; nejde o jednotnou horní mez Cu ani výchozí požadavek. Přídavek Pb .15–.35% vyžaduje označení L a změnu UNS; přídavek B .0005–.003% vyžaduje označení B a nezahrnuje se do běžné značky. Pro některé jakosti / výrobky platí nižší P/S, které je nutné ověřit samostatně podle J411; nepřebírají se dohodnuté hodnoty pozdějších let. Povinnost uvést přídavné prvky neznamená jednotné meze této tabulky; nestanovené Si/Cr/Ni/Mo apod. se nedoplňují nulou. Odchylky kontrolní analýzy výrobku podle J409 je nutné ověřit samostatně.
Vysvětlení ověření
Vizuální ověření tabulky 1 anglického původního textu a poznámek pod čarou1050 · ASTM A29/A29M-2012
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Uhlíková ocel
- Podkategorie
- Uhlíková ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- ASTM A29/A29M-2012
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1, poznámky A–G
- Fyzická strana PDF
- 1、3、4
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.
Objednávka nestanovuje Si jinak; tabulka 1 nestanovuje Si, nepovažuje se za nulu
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si ≤0.1%
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.1–0.2%
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.15–0.35%
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.2–0.4%
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.3–0.6%
Objednávka nestanovuje Si jinak; tabulka 1 nestanovuje Si, nepovažuje se za nulu; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si ≤0.1%; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.1–0.2%; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.15–0.35%; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.2–0.4%; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.3–0.6%; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%
Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.48 ~ 0.55 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
2012, původní tabulka 1: Hmotnostní podíly tavbového složení wt%; použitelnost a úchylky výrobkové analýzy se ověřují samostatně podle 4.3 a tabulky 5. Označení značek a formy výrobku zůstávají zachovány podle této normy, bez automatického příslibu vhodnosti pro pěchování za studena. Si podle poznámky B je možnost předepsaná v objednávce; jinak zůstává neznámé a nedoplňuje se nulou. Poznámka C: Cu≥0.20% platí pouze na požadavek objednávky, horní mez se svévolně nedoplňuje; běžné objednávce se Cu automaticky nepřidává. Poznámka D předepisuje Pb0.15–0.35% pouze u výslovně olovnatých značek L; běžným značkám bez L se Pb automaticky nepřidává. Poznámka F: Přídavek Bi/Ca/Se/Te se stanoví dohodou dodavatele a odběratele, neuvedené hodnoty se nedoplňují nulou. Zpracování borem podle poznámky E uvádí očekávaný obsah za předepsaných podmínek, nikoli jednotnou mez B všech běžných značek.
Podmínky složení
2012, původní tabulka 1: Hmotnostní podíly tavbového složení wt%; použitelnost a úchylky výrobkové analýzy se ověřují samostatně podle 4.3 a tabulky 5. Označení značek a formy výrobku zůstávají zachovány podle této normy, bez automatického příslibu vhodnosti pro pěchování za studena. Si podle poznámky B je možnost předepsaná v objednávce; jinak zůstává neznámé a nedoplňuje se nulou. Poznámka C: Cu≥0.20% platí pouze na požadavek objednávky, horní mez se svévolně nedoplňuje; běžné objednávce se Cu automaticky nepřidává. Poznámka D předepisuje Pb0.15–0.35% pouze u výslovně olovnatých značek L; běžným značkám bez L se Pb automaticky nepřidává. Poznámka F: Přídavek Bi/Ca/Se/Te se stanoví dohodou dodavatele a odběratele, neuvedené hodnoty se nedoplňují nulou. Zpracování borem podle poznámky E uvádí očekávaný obsah za předepsaných podmínek, nikoli jednotnou mez B všech běžných značek.
Původní záznam podmíněné větve
Objednávka nestanovuje Si jinak; tabulka 1 nestanovuje Si, nepovažuje se za nulu
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.48 ~ 0.55 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si ≤0.1%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.48 ~ 0.55 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 0.1 (dolní mez neuvedena) |
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.1–0.2%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.48 ~ 0.55 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
| Si | 0.1 ~ 0.2 |
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.15–0.35%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.48 ~ 0.55 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
| Si | 0.15 ~ 0.35 |
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.2–0.4%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.48 ~ 0.55 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
| Si | 0.2 ~ 0.4 |
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.3–0.6%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.48 ~ 0.55 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
| Si | 0.3 ~ 0.6 |
Objednávka nestanovuje Si jinak; tabulka 1 nestanovuje Si, nepovažuje se za nulu; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.48 ~ 0.55 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≥ 0.2 (horní mez neuvedena) |
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si ≤0.1%; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.48 ~ 0.55 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 0.1 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≥ 0.2 (horní mez neuvedena) |
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.1–0.2%; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.48 ~ 0.55 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
| Si | 0.1 ~ 0.2 |
| Cu | ≥ 0.2 (horní mez neuvedena) |
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.15–0.35%; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.48 ~ 0.55 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
| Si | 0.15 ~ 0.35 |
| Cu | ≥ 0.2 (horní mez neuvedena) |
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.2–0.4%; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.48 ~ 0.55 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
| Si | 0.2 ~ 0.4 |
| Cu | ≥ 0.2 (horní mez neuvedena) |
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.3–0.6%; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.48 ~ 0.55 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
| Si | 0.3 ~ 0.6 |
| Cu | ≥ 0.2 (horní mez neuvedena) |
Je nutné vybrat podmíněnou větev
AnoVysvětlení ověření
Byla ověřena tabulka 1 a poznámky z 2012; volitelné složení pro objednávku a základní tabulkové meze zůstávají oddělené.1050 · GB/T 3190—1996
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Hliník a slitiny hliníku
- Podkategorie
- Hliník a slitiny hliníku
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Záznam původního textu normy
- Vydání normy
- GB/T 3190—1996
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1, články 4.1–4.5 a poznámky pod tabulkou
- Fyzická strana PDF
- 3、4、13
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| Si | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Fe | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
| Mg | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
| Zn | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
| Ti | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| Al | ≥ 99.5 (horní mez neuvedena) |
| V | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
GB/T 3190—1996, tabulka 1, hmotnostní podíly v %; nestanovené prvky nejsou nula. Norma upravuje chemické složení tvářeného hliníku a hliníkových slitin, automaticky nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena, skutečnou dodávku ani vlastnosti hotového výrobku. Al je uvedeno jako nejnižší obsah; obsah hliníku se vypočte rozdílovou metodou podle článků 4.1/4.2, s předepsanými prahy započítávání a přesností, nikoli přímo dosazením nuly za neměřené prvky. Jednotlivé a souhrnné meze ostatních nečistot se vztahují pouze na ostatní prvky podle článku 4.3 normy, nikoli na součet všech hlavních legujících prvků; chybějící výsledky zkoušek nečistot nejsou nula.
Podmínky složení
GB/T 3190—1996, tabulka 1, hmotnostní podíly v %; nestanovené prvky nejsou nula. Norma upravuje chemické složení tvářeného hliníku a hliníkových slitin, automaticky nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena, skutečnou dodávku ani vlastnosti hotového výrobku. Al je uvedeno jako nejnižší obsah; obsah hliníku se vypočte rozdílovou metodou podle článků 4.1/4.2, s předepsanými prahy započítávání a přesností, nikoli přímo dosazením nuly za neměřené prvky. Jednotlivé a souhrnné meze ostatních nečistot se vztahují pouze na ostatní prvky podle článku 4.3 normy, nikoli na součet všech hlavních legujících prvků; chybějící výsledky zkoušek nečistot nejsou nula.
Kombinovaná omezení
- Pravidlo výpočtu čistoty podle zdroje
- Fyzická strana PDF
- 3
- Čistota od 99.00% do méně než 99.90%
- Al=100 minus součet všech ostatních prvků s obsahem ≥0.010%; před sečtením se každý prvek vyjádří na 0.0X%.
- Čistota od 99.90% do 99.99%
- Al=100 minus součet všech ostatních prvků s obsahem ≥0.001%; před sečtením se každý prvek vyjádří na 0.00X%, po sečtení se součet zaokrouhlí na 0.0X%.
- Pravidla zaokrouhlování
- Podle GB/T 8170; prvky bez uvedených hodnot se nesmějí považovat za nulu ani přímo zahrnout do běžného výpočtu zbytku.
- Čistota vyžaduje technické přezkoumání
- Ano
- Požadavky zdroje na ostatní nečistoty
- Jednotlivé ostatní nečistoty
- 0.03
- Ostatní nečistoty vyžadují technické přezkoumání
- Ano
1050 · JIS H 4040-2006
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- JIS H 4040:2006
- Umístění v tabulce
- Použitelné formy a označení podle tabulky 1; chemické složení a poznámky pod čarou tabulky 2
- Fyzická strana PDF
- 8
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (%)
- Typ analýzy
- Chemické složení (konkrétní typ analýzy viz vysvětlení zdroje)
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| Si | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Fe | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
| Mg | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
| Zn | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
| Ti | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| V | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
| Al | ≥ 99.5 (horní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Jednotlivé neuvedené prvky mají ≤0.03%, což se automaticky nepovažuje za známou mez konkrétního prvku. Formy podle tabulky 1: lisované tyče, tyče tažené za studena a drát tažený za studena. Kódy forem odpovídají pouze tabulce 1 tohoto vydání a nepotvrzují dodávku společnosti. Chemické složení tabulky 2 je v hmotnostních %; mechanické vlastnosti, rozměry a dodací stav se ověřují samostatně podle příslušných tabulek původního vydání a objednacích podmínek.
Podmínky složení
Jednotlivé neuvedené prvky mají ≤0.03%, což se automaticky nepovažuje za známou mez konkrétního prvku. Formy podle tabulky 1: lisované tyče, tyče tažené za studena a drát tažený za studena. Kódy forem odpovídají pouze tabulce 1 tohoto vydání a nepotvrzují dodávku společnosti. Chemické složení tabulky 2 je v hmotnostních %; mechanické vlastnosti, rozměry a dodací stav se ověřují samostatně podle příslušných tabulek původního vydání a objednacích podmínek.
Vysvětlení ověření
Kontrola a opravy tabulky 1 a tabulky 2 japonského originálu 2006 po jednotlivých stranách a buňkách; číslo slitiny 1050. Originální PDF, strana 8, tabulka 2.1050 · Katalog válcovaného drátu POSCO (místní archiv 1203; číslo původního vydání není uvedeno)
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Uhlíková ocel
- Podkategorie
- Uhlíková ocel
- Forma materiálu
- Válcovaný drát
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text výrobce byl ověřen
- Vydání dokumentu
- Místní soubor 1203线材.pdf, původní text neuvádí číslo vydání; údaj 2014-12-03 v metadatech PDF označuje pouze dobu vytvoření souboru
- Název dokumentu
- WIRE ROD · válcovaný drát
- Umístění v tabulce
- Tištěná strana 16, tabulka chemického složení v pořadí 1 (místní index tabulky)
- Fyzická strana PDF
- 9
- Jednotka
- Hodnoty v původní tabulce jsou vyjádřeny v procentech; konkrétní základ viz vysvětlení zdroje
- Typ analýzy
- Katalog jednotně nerozlišuje tavbovou analýzu a kontrolní analýzu výrobku
- Výrobce
- POSCO / POSCO (Pohang)
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Odhad rozsahu podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.48 ~ 0.55 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Místní katalog válcovaného drátu POSCO, strana 9 souboru PDF / tištěná strana 16, index tabulky 0, řádek 14. Původní číslo vydání není uvedeno; datum vytvoření PDF 2014-12-03 se nepovažuje za rok vydání normy. Údaje o rozsazích výrobce nejsou zárukou dodávky naší společnosti. Podmínka: Původní tabulka uvádí vedle sebe několik volitelných rozsahů Si; podle poznámky je nutné potvrzení podle značky a dohody dodavatele s odběratelem. Možnosti se neslučují do jednoho širokého rozsahu a žádná se nevolí automaticky.
Podmínky složení
Původní katalogová tabulka chemického složení v % pro drát; vydání porovnávaných JIS/SAE/DIN nebyla poskytnuta a katalogové údaje se nevydávají za ověřená oficiální vydání těchto norem. / Pomlčka není nula; typ tavbové / výrobkové analýzy není jednotně vyjasněn. Objednávku, úchylky výrobkové analýzy a skutečné dodání ověřit zvlášť. / Původní tabulka Si uvádí souběžně více volitelných rozsahů; poznámka vyžaduje potvrzení podle značky a obou stran. Volby se neslučují do širokého rozsahu ani se žádná nevolí automaticky.
Vysvětlení ověření
Tabulky a souřadnice znaků původního PDF byly obousměrně porovnány; obnovu chybějících buněk značek materiálu, sloučené buňky a zápatí / Remark je nutné ověřit samostatně. Tabulky s výslovně spornými podmínkami a řádky bez údajů o složení zůstávají odloženy.1050 · Katalog válcovaného drátu Nippon Steel EXE203 2008.3 / SAE J403 NOV.2001
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Uhlíková ocel
- Podkategorie
- Uhlíková ocel
- Forma materiálu
- Válcovaný drát
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text výrobce byl ověřen
- Vydání dokumentu
- Cat. No. EXE203 2008.3 PDF; autorská práva uvedená na obálce 2008
- Název dokumentu
- Válcovaný drát Nippon Steel
- Umístění v tabulce
- Tištěná strana 10, index tabulky 0
- Fyzická strana PDF
- 7
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (%)
- Typ analýzy
- Tato tabulka původního katalogu výslovně neurčuje typ analýzy
- Výrobce
- NIPPON STEEL CORPORATION / Nippon Steel
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Odhad rozsahu podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.48 ~ 0.55 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Historický katalog válcovaného drátu Nippon Steel EXE203 2008.3, strana 7 souboru PDF / tištěná strana 10, SAE J403 NOV.2001. Tato tabulka původního katalogu výslovně neurčuje typ analýzy. Rozsahy výrobce, nikoli hodnoty zaručené normou ani skutečně naměřené hodnoty tavby a dávky, ani příslib dodávky naší společnosti. Podmínka: Si podle původních dohodnutých možností; bez výchozí volby a bez sloučení do jednoho širokého rozsahu. Bez volby se nepoužívá pro úplný výpočet ani rozhodnutí. Pb 0.15–0.35 a B 0.0005–0.0030 jsou možnosti s dodatečným označením L/B, které se automaticky nepřidávají k běžným značkám původní tabulky. Zvláštní jakost s nízkým P/S vyžaduje samostatné ověření dohody.
Podmínky složení
Původní katalog uvádí hmotnostní podíly v %, historické podklady výrobce 2008.3; názvy a vydání citovaných norem jsou zachovány podle originálu, neznamená to získání a ověření oficiálního textu těchto norem. / Pomlčka ani prázdné pole nejsou 0; tato dávka ověřuje pouze chemické složení, mechanické vlastnosti a skutečné dodání je nutné ověřit zvlášť podle podmínek. / Si se řídí původními smluvními volbami; žádná se nevolí automaticky a neslučují se do jednoho širokého rozsahu. Bez výběru se nepoužívá k úplnému výpočtu ani rozhodnutí. / Pb 0.15–0.35 a B 0.0005–0.0030 jsou volby s dodatečným označením L/B a automaticky se nepřidávají k běžným značkám původní tabulky; zvláštní jakost s nízkým P/S vyžaduje samostatné ověření dohody.
Vysvětlení ověření
Skupinové tabulky byly rozvinuty v plném rozsahu a ověřeny podle původních obrazů a poznámek; běžné prvky, zbytkové prvky a podmíněné prvky jsou odděleny. Neúplné tabulky přípon základních ocelí byly vyloučeny.1050 · Katalog tyčí a válcovaného drátu China Steel Corporation 2014-C1 / 7.1.15 SAE pro uhlíkové oceli (vydání citované normy není uvedeno)
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Uhlíková ocel
- Podkategorie
- Uhlíková ocel
- Forma materiálu
- Tyče a válcovaný drát
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text výrobce byl ověřen
- Vydání dokumentu
- CAT.NO.3-BD-01-2014-C1 (výslovně uvedeno na zadní straně obálky)
- Název dokumentu
- Příručka výrobků z tyčí a válcovaného drátu „Bars & Wire Rods“
- Umístění v tabulce
- 7.1.15 Uhlíková ocel SAE (vydání není uvedeno)
- Fyzická strana PDF
- 22
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (%)
- Typ analýzy
- Tato tabulka původního katalogu výslovně neurčuje typ analýzy
- Výrobce
- CHINA STEEL CORPORATION / China Steel Corporation (Tchaj-wan)
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Odhad rozsahu podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.48 ~ 0.55 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Katalog tyčí a drátu China Steel CAT.NO.3-BD-01-2014-C1, PDF strana 22 / tištěná strana 20, 7.1.15 SAE, uhlíkové oceli (vydání neuvedeno). Původní katalog v této tabulce neurčuje typ analýzy. Historické rozsahy výrobce nejsou normovými zaručenými hodnotami ani naměřenými výsledky konkrétní tavby či dávky a nepotvrzují dodávku společnosti. Podmínka: Si se volí dohodou; možnosti pro tyče a drát jsou oddělené, běžným značkám původní tabulky se automaticky nepřidává B. Při požadavku na Cu je obvykle ≥0.20%, nikoli výchozí dolní mez Cu všech ocelí.
Podmínky složení
Historický katalog výrobce 2014-C1, tyče / drát; chybějící roky citovaných norem se nedoplňují z jiného katalogu a katalog není povýšen na oficiální text normy. / Pomlčka a prázdné pole nejsou nula; dostupné složení neznamená úplnost ani platnost vzorce. Mechanické vlastnosti a dodání ověřit zvlášť. / Si je smluvní volba, oddělená pro tyče a drát; k běžným značkám tabulky se automaticky nepřidává B. Při požadavku na Cu obvykle ≥0.20%, nikoli výchozí dolní mez Cu pro všechny oceli.
Vysvětlení ověření
Ve všech 28 tabulkách katalogu byla obnovena geometrie sloučených buněk bez chybějících buněk; záznam podle původních obrazů, pokračujících stran a poznámek. Sporné podmínky zůstávají odloženy.1050 · ASTM A29/A29M-2023
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Uhlíková ocel
- Podkategorie
- Uhlíková ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- ASTM A29/A29M-2023
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1, poznámky A–G
- Fyzická strana PDF
- 4
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (wt%)
- Typ analýzy
- Tavbová analýza (rozsahy a meze složení z původní tabulky)
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.
Objednávka nestanovuje Si jinak; tabulka 1 nestanovuje Si, nepovažuje se za nulu
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si ≤0.1%
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.1–0.2%
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.15–0.35%
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.2–0.4%
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.3–0.6%
Objednávka nestanovuje Si jinak; tabulka 1 nestanovuje Si, nepovažuje se za nulu; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si ≤0.1%; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.1–0.2%; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.15–0.35%; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.2–0.4%; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.3–0.6%; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%
Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.48 ~ 0.55 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
ASTM A29/A29M-2023, původní tabulka 1; základní tabulka uvádí hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%. Úchylky výrobkové analýzy se ověřují samostatně podle 4.3 a tabulky 5 a nepřičítají se k tavbovým mezím. Podle 4.1.1 musí objednávka tabulkové značky splnit příslušné tavbové meze; jiné objednané složení se dohodne samostatně podle 4.1.2 a tabulek 3/4 a svévolně se nepřimíchává do této tabulky. Jde o obecné požadavky na tyče tvářené za tepla; samotné chemické složení nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena, dodávku ani mechanické vlastnosti. Rozsahy Si podle poznámky B jsou běžné možnosti pouze při požadavku v objednávce; výchozí Si není stanoveno a nelze předpokládat jednotný rozsah Si ani nulu. Cu≥0.20% podle poznámky C platí pouze při výslovném požadavku v objednávce, horní mez se nedoplňuje. Poznámka D: U olovnaté oceli je Pb 0.15–0.35%; L musí zůstat součástí označení značky a nepřidává se k běžným značkám. Při přidávání olova do proudu z pánve nelze určit jeho obsah analýzou odlitku ani tavby. Poznámka F: Bi/Ca/Se/Te se stanoví dohodou dodavatele a odběratele; neuvedené hodnoty se nedoplňují nulou. Poznámka E uvádí očekávané B 0.0005–0.003% pouze při předepsaném zpracování uklidněné oceli borem; pokud není dovolen obvyklý přídavek Ti, lze očekávat nejvýše 0.005%. Nejde o závaznou mez B pro všechny běžné značky.
Podmínky složení
ASTM A29/A29M-2023, původní tabulka 1; základní tabulka uvádí hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%. Úchylky výrobkové analýzy se ověřují samostatně podle 4.3 a tabulky 5 a nepřičítají se k tavbovým mezím. Podle 4.1.1 musí objednávka tabulkové značky splnit příslušné tavbové meze; jiné objednané složení se dohodne samostatně podle 4.1.2 a tabulek 3/4 a svévolně se nepřimíchává do této tabulky. Jde o obecné požadavky na tyče tvářené za tepla; samotné chemické složení nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena, dodávku ani mechanické vlastnosti. Rozsahy Si podle poznámky B jsou běžné možnosti pouze při požadavku v objednávce; výchozí Si není stanoveno a nelze předpokládat jednotný rozsah Si ani nulu. Cu≥0.20% podle poznámky C platí pouze při výslovném požadavku v objednávce, horní mez se nedoplňuje. Poznámka D: U olovnaté oceli je Pb 0.15–0.35%; L musí zůstat součástí označení značky a nepřidává se k běžným značkám. Při přidávání olova do proudu z pánve nelze určit jeho obsah analýzou odlitku ani tavby. Poznámka F: Bi/Ca/Se/Te se stanoví dohodou dodavatele a odběratele; neuvedené hodnoty se nedoplňují nulou. Poznámka E uvádí očekávané B 0.0005–0.003% pouze při předepsaném zpracování uklidněné oceli borem; pokud není dovolen obvyklý přídavek Ti, lze očekávat nejvýše 0.005%. Nejde o závaznou mez B pro všechny běžné značky.
Původní záznam podmíněné větve
Objednávka nestanovuje Si jinak; tabulka 1 nestanovuje Si, nepovažuje se za nulu
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.48 ~ 0.55 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si ≤0.1%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.48 ~ 0.55 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 0.1 (dolní mez neuvedena) |
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.1–0.2%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.48 ~ 0.55 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
| Si | 0.1 ~ 0.2 |
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.15–0.35%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.48 ~ 0.55 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
| Si | 0.15 ~ 0.35 |
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.2–0.4%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.48 ~ 0.55 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
| Si | 0.2 ~ 0.4 |
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.3–0.6%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.48 ~ 0.55 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
| Si | 0.3 ~ 0.6 |
Objednávka nestanovuje Si jinak; tabulka 1 nestanovuje Si, nepovažuje se za nulu; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.48 ~ 0.55 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≥ 0.2 (horní mez neuvedena) |
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si ≤0.1%; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.48 ~ 0.55 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 0.1 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≥ 0.2 (horní mez neuvedena) |
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.1–0.2%; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.48 ~ 0.55 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
| Si | 0.1 ~ 0.2 |
| Cu | ≥ 0.2 (horní mez neuvedena) |
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.15–0.35%; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.48 ~ 0.55 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
| Si | 0.15 ~ 0.35 |
| Cu | ≥ 0.2 (horní mez neuvedena) |
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.2–0.4%; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.48 ~ 0.55 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
| Si | 0.2 ~ 0.4 |
| Cu | ≥ 0.2 (horní mez neuvedena) |
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.3–0.6%; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.48 ~ 0.55 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
| Si | 0.3 ~ 0.6 |
| Cu | ≥ 0.2 (horní mez neuvedena) |
Je nutné vybrat podmíněnou větev
AnoVysvětlení ověření
Původní čtyřstránkové tabulky 2023 s 190 řádky byly rozebrány buňku po buňce s využitím stávajícího OCR. Všechny číselné hodnoty byly ověřeny nezávislým porovnáním rozdílů s údaji 2012, původními obrazy 2023 a poznámkami; hodnoty ze staršího vydání se nedoplňují.1050 · ASME SA-513
Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy
- Kategorie materiálu
- Uhlíková ocel
- Podkategorie
- Uhlíková ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Stav ověření
- Referenční údaje, původní text není ověřen
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.47 ~ 0.55 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.
1050 · ASTM A29/A29M-2005
Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy
- Kategorie materiálu
- Uhlíková ocel
- Podkategorie
- Uhlíková ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Stav ověření
- Referenční údaje, původní text není ověřen
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.48 ~ 0.55 |
| Cu | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.
1050 · ASTM A510/A510M-2013
Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy
- Kategorie materiálu
- Uhlíková ocel
- Podkategorie
- Uhlíková ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Stav ověření
- Referenční údaje, původní text není ověřen
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.48 ~ 0.55 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.
1050 · ASTM A513/A513M-2025
Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy
- Kategorie materiálu
- Uhlíková ocel
- Podkategorie
- Uhlíková ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Stav ověření
- Referenční údaje, původní text není ověřen
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.48 ~ 0.55 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.
1050 · ASTM A519/A519M-2024
Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy
- Kategorie materiálu
- Uhlíková ocel
- Podkategorie
- Uhlíková ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Stav ověření
- Referenční údaje, původní text není ověřen
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.48 ~ 0.55 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.
1050 · ASTM A866-2014
Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy
- Kategorie materiálu
- Ložisková ocel
- Podkategorie
- Ložisková ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Stav ověření
- Referenční údaje, původní text není ověřen
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| Al | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
| C | 0.48 ~ 0.55 |
| Cu | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| O | ≤ 0.002 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Si | 0.15 ~ 0.35 |
Meze použitelnosti
Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.
1050 · ASTM A866-2018
Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy
- Kategorie materiálu
- Ložisková ocel
- Podkategorie
- Ložisková ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Stav ověření
- Referenční údaje, původní text není ověřen
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| Al | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
| C | 0.48 ~ 0.55 |
| Cu | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| O | ≤ 0.002 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Si | 0.15 ~ 0.35 |
Meze použitelnosti
Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.
1050 · GB /T 3880.1-2012
Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy
- Kategorie materiálu
- Hliník a slitiny hliníku
- Podkategorie
- Hliník a slitiny hliníku
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Stav ověření
- Referenční údaje, původní text není ověřen
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| Al | ≥ 99.5 (horní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
| Fe | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| Mg | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Ti | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| V | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
| Zn | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.
1050 · JIS H 4160-1994
Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy
- Kategorie materiálu
- Hliník a slitiny hliníku
- Podkategorie
- Hliník a slitiny hliníku
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Stav ověření
- Referenční údaje, původní text není ověřen
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| Al | ≥ 99.5 (horní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
| Fe | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| Mg | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Ti | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| Zn | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.
1050 · Americká asociace hliníku
Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy
- Kategorie materiálu
- Hliník a slitiny hliníku
- Podkategorie
- Hliník a slitiny hliníku
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Stav ověření
- Referenční údaje, původní text není ověřen
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| Al | ≥ 99.5 (horní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
| Fe | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| Mg | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Ti | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| V | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
| Zn | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.
1050 · ASTM A684/A684M-2024
Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy
- Kategorie materiálu
- Uhlíková ocel
- Podkategorie
- Uhlíková ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Stav ověření
- Referenční údaje, původní text není ověřen
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.48 ~ 0.55 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.
1050 · ASTM A684/A684M-2025
Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy
- Kategorie materiálu
- Uhlíková ocel
- Podkategorie
- Uhlíková ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Stav ověření
- Referenční údaje, původní text není ověřen
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.48 ~ 0.55 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.