← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

1050 CLASS B — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 2. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro 1050 CLASS B →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál 1050 CLASS B?

Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

1050 Class B · ASTM A311/A311M-2004

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Uhlíková ocel
Podkategorie
Uhlíková ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Odkaz na historické vydání
Vydání normy
ASTM A311/A311M-2004
Umístění v tabulce
Tabulka 1, poznámka A; články 4.1, 7.1
Fyzická strana PDF
1、2

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.5800–0.7000 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.5100–0.5950 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Si, Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.5400–0.6400 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.48 ~ 0.55
Mn0.6 ~ 0.9
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Chemické složení vychází z ASTM A311/A311M-2004; přezkoumané vydání 2020 je nutné doplnit. Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt% podle tabulky 1 vydání 2004; nestanovené prvky se nedoplňují nulou. Třída Class A znamená odstranění pnutí po tažení za studena s běžnou redukcí průřezu, třída Class B po větší redukci průřezu. Klasifikace nemění složení tabulky 1; mechanické požadavky se ověřují samostatně podle rozměru a třídy tabulky 2. Tabulka 1, poznámka A: Pouze při požadavku objednávky na přídavek Pb se předepisuje 0.15–0.35% a mezi druhou a třetí číslici označení se vkládá L; běžným značkám se Pb automaticky nepřidává. Norma platí pro tyče tažené za studena s odstraněným pnutím a automaticky nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani nové dodávané výrobky.

Podmínky složení

Tavbová analýza v hmotnostních podílech wt% podle tabulky 1 vydání 2004; nestanovené prvky se nenahrazují nulou. / Class A znamená běžnou redukci průřezu tažením za studena a následné odstranění pnutí; Class B větší redukci průřezu tažením za studena a následné odstranění pnutí. Klasifikace nemění chemické složení z tabulky 1; mechanické požadavky je nutné vyhledat zvlášť podle rozměru a třídy v tabulce 2. / Tabulka 1, poznámka A: pouze při objednaném přidání Pb platí 0.15–0.35% a mezi druhou a třetí číslici značky se vloží L; k běžným značkám se Pb automaticky nepřidává. / Norma je pro tyče tažené za studena a zbavené pnutí; automaticky neprokazuje vhodnost pro pěchování za studena ani nový dodávaný výrobek.

Vysvětlení ověření

Chemické složení podle tabulky 1 originálu 2004; originál potvrzeného vydání 2020 nebyl ověřen, shoda mezi vydáními se nepředpokládá.

1050 Class B · ASTM A311/A311M-2004

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Uhlíková ocel
Podkategorie
Uhlíková ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
ASTM A311/A311M-2004
Umístění v tabulce
Tabulka 1, poznámka A; články 4.1, 7.1
Fyzická strana PDF
1、2

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.5800–0.7000 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.5100–0.5950 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Si, Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.5400–0.6400 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.48 ~ 0.55
Mn0.6 ~ 0.9
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Tavbová analýza v hmotnostních podílech wt% podle tabulky 1 vydání 2004; nestanovené prvky se nedoplňují nulou. Class A označuje odstranění pnutí po tažení za studena s běžnou redukcí průřezu, Class B odstranění pnutí po tažení za studena s větší redukcí průřezu. Klasifikace nemění složení tabulky 1; mechanické požadavky je nutné ověřit samostatně podle rozměru a kategorie v tabulce 2. Tabulka 1, poznámka pod čarou A: 0.15–0.35% se stanovuje pouze při požadavku na přídavek Pb v objednávce, mezi druhou a třetí číslici značky se přidává L. Běžným značkám se automaticky nepřidává Pb. Norma je pro tyče tažené za studena a s odstraněným pnutím; neznamená automatickou vhodnost pro pěchování za studena ani přidání nových dodávaných produktů.

Podmínky složení

Tavbová analýza v hmotnostních podílech wt% podle tabulky 1 vydání 2004; nestanovené prvky se nenahrazují nulou. / Class A znamená běžnou redukci průřezu tažením za studena a následné odstranění pnutí; Class B větší redukci průřezu tažením za studena a následné odstranění pnutí. Klasifikace nemění chemické složení z tabulky 1; mechanické požadavky je nutné vyhledat zvlášť podle rozměru a třídy v tabulce 2. / Tabulka 1, poznámka A: pouze při objednaném přidání Pb platí 0.15–0.35% a mezi druhou a třetí číslici značky se vloží L; k běžným značkám se Pb automaticky nepřidává. / Norma je pro tyče tažené za studena a zbavené pnutí; automaticky neprokazuje vhodnost pro pěchování za studena ani nový dodávaný výrobek.

Vysvětlení ověření

Tabulka 1 vydání 2004 a poznámky pod čarou byly ověřeny; shoda s potvrzeným vydáním 2020 se nepředpokládá.
WhatsApp Technický dotaz →
Použití obrázků a obsahu · Creation Group