← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

10 — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 5. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro 10 →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál 10?

Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

10 · GB/T 699-2015

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Uhlíková ocel
Podkategorie
Jakostní uhlíková konstrukční ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
GB/T 699-2015
Umístění v tabulce
Tabulka 1 a poznámky a, b; 6.1.2, 6.1.3

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.1283–0.3050 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.0932–0.1998 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.1050–0.2225 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.07 ~ 0.13
Si0.17 ~ 0.37
Mn0.35 ~ 0.65
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.15 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

GB/T699-2015, tabulka 1: Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; dovolené úchylky výrobkové analýzy podle GB/T222 jsou uvedeny samostatně. Tabulka 1, poznámka a: Pro ocel na tváření za tepla platí Cu≤0.20%, ostatní tabulkové případy mají ≤0.25%. 6.1.2: Při tavení v kyslíkovém konvertoru platí N≤0.008%; při záruce dodavatele lze analýzu vynechat, použitelnost závisí na metodě tavení. 6.1.3: Pro drát patentovaný v olověné lázni mají 35–85 Mn0.30–0.60% a 65Mn/70Mn Mn0.70–1.00%, platí Cr≤0.10/Ni≤0.15/Cu≤0.20%; P/S podle příslušné normy pro drát a nejvýše podle tabulky 1. Jde o podmíněnou výjimku, nikoli obecný rozsah. Bez souhlasu uživatele se prvky neuvedené v tabulce nesmějí záměrně přidávat.

Podmínky složení

GB/T699-2015, tabulka 1: Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; dovolené úchylky výrobkové analýzy podle GB/T222 jsou uvedeny samostatně. Tabulka 1, poznámka a: Pro ocel na tváření za tepla platí Cu≤0.20%, ostatní tabulkové případy mají ≤0.25%. 6.1.2: Při tavení v kyslíkovém konvertoru platí N≤0.008%; při záruce dodavatele lze analýzu vynechat, použitelnost závisí na metodě tavení. 6.1.3: Pro drát patentovaný v olověné lázni mají 35–85 Mn0.30–0.60% a 65Mn/70Mn Mn0.70–1.00%, platí Cr≤0.10/Ni≤0.15/Cu≤0.20%; P/S podle příslušné normy pro drát a nejvýše podle tabulky 1. Jde o podmíněnou výjimku, nikoli obecný rozsah. Bez souhlasu uživatele se prvky neuvedené v tabulce nesmějí záměrně přidávat.

Vysvětlení ověření

Tabulka 1 a příslušná ustanovení byla ověřena

10 · Q/BQB 517-2023

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Uhlíková ocel
Podkategorie
Ocel pro pěchování za studena
Forma materiálu
Za tepla válcovaný drát z oceli pro pěchování za studena
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
Q/BQB 517—2023
Umístění v tabulce
6.1.1 / tabulka 1, řádek 6, poznámka a
Fyzická strana PDF
8
Jednotka
Hmotnostní podíl (wt%)
Typ analýzy
Tavbová analýza

Zdrojový dokument

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.1283–0.3170 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.0932–0.2038 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.1050–0.2285 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.07 ~ 0.13
Si0.17 ~ 0.37
Mn0.35 ~ 0.65
P≤ 0.02 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.02 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.15 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
Mo≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Q/BQB 517—2023, oficiální původní text z webu Baosteel, tabulka 1, řádek 6; hmotnostní podíly wt% pro tavbovou analýzu. Poznámka a pod tabulkou: zbytkové Cr≤0.20, Ni≤0.20, Cu≤0.20, Mo≤0.06 wt%; stanovuje-li řádek pro daný prvek jinak, platí požadavek příslušného řádku. Neuvedené prvky a požadavky zvláštních dohod se nepovažují za nulu ani za automatickou záruku. Přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku samostatně podle GB/T 222. Válcovaný drát se dodává po válcování za tepla; zpřísnění P/S podle Z1, zvláštní jakost povrchu nebo vměstků je nutné potvrdit podle normativní přílohy A a smluvních objednacích kódů. Z chemické tabulky se neodvozují pevně dané mechanické vlastnosti.

Podmínky složení

Q/BQB 517—2023, oficiální původní text z webu Baosteel, tabulka 1, řádek 6; hmotnostní podíly wt% pro tavbovou analýzu. Poznámka a pod tabulkou: zbytkové Cr≤0.20, Ni≤0.20, Cu≤0.20, Mo≤0.06 wt%; stanovuje-li řádek pro daný prvek jinak, platí požadavek příslušného řádku. Neuvedené prvky a požadavky zvláštních dohod se nepovažují za nulu ani za automatickou záruku. Přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku samostatně podle GB/T 222. Válcovaný drát se dodává po válcování za tepla; zpřísnění P/S podle Z1, zvláštní jakost povrchu nebo vměstků je nutné potvrdit podle normativní přílohy A a smluvních objednacích kódů. Z chemické tabulky se neodvozují pevně dané mechanické vlastnosti.

Vysvětlení ověření

Tabulka 1 s 104 řádky a tabulka 2 s 34 řádky z původního Q/BQB517:2023 na oficiálním webu Baosteel byly porovnány řádek po řádku; nesměšují se se starším vydáním.Zobrazit související produkt →

10 · GB/T 699-1999

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Uhlíková ocel
Forma materiálu
Kvalitní uhlíková konstrukční ocel
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
GB/T 699-1999
Umístění v tabulce
Hlavní text, tabulka 1, řádek 5, tabulka 2 a ustanovení 6.1.1
Fyzická strana PDF
5、6
Jednotka
Hmotnostní podíl (%)
Typ analýzy
Analýza vzorku z pánve

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.1283–0.3050 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.0932–0.1998 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.1050–0.2225 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.07 ~ 0.13
Si0.17 ~ 0.37
Mn0.35 ~ 0.65
Cr≤ 0.15 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Vydání 1999, hlavní text, tabulka 1, řádek 5, jednotný číselný kód U20102. Tento záznam používá výchozí jakostní stupeň jakostní oceli, tavbovou analýzu v hmotnostních procentech %. Tabulka 2: Pro jakostní ocel jsou P a S každý ≤0.035%; pro vyšší jakostní stupeň A každý ≤0.030%; pro zvláštní jakostní stupeň E platí P≤0.025%, S≤0.020%. Meze A/E se nesmějí přebírat do výchozího stupně. 6.1.1.2—3: Pro tavbu ze šrotu může být přípustné Cu≤0.30%, pro ocel k tlakovému tváření za tepla platí Cu≤0.20%. Tento záznam používá výchozí Cu≤0.25% tabulky 1; konkrétní podmínky je nutné potvrdit samostatně. 6.1.1.4: Pro drát 35—85 patentovaný v olověné lázni platí samostatná omezení Mn/Cr/Ni/Cu, která se nepoužívají pro tento výchozí záznam konstrukční oceli. Mechanické vlastnosti podle tabulky 3 a 6.4 se posuzují podle tělesa, rozměrů, tepelného zpracování a objednávky; stávající orientační vlastnosti se tímto ověřením složení nepovyšují na obecnou záruku.

Vysvětlení ověření

Kontrola jednotlivých řádků tabulek 1/2 a ustanovení 6.1.1 původního vydání 1999

10 · GB/T 3078-2019

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Uhlíková ocel
Podkategorie
Jakostní uhlíková konstrukční ocel
Forma materiálu
Tyče tažené za studena
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
GB/T 3078-2019

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.1283–0.3050 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.0932–0.1998 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.1050–0.2225 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.07 ~ 0.13
Si0.17 ~ 0.37
Mn0.35 ~ 0.65
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.15 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

GB/T3078—2019, článek 7.1.1: Jakostní uhlíková konstrukční ocel odpovídá GB/T699, legovaná konstrukční ocel GB/T3077; současně je nutné zobrazit citovanou normu složení. Tato značka je uvedena v řádku 1 tabulky 2; tvrdost jednotlivých dodacích stavů se zobrazuje jako samostatné podmínky podle tabulky 2. Skutečné použití a dodací stav je nutné ověřit samostatně a nepovažují se automaticky za splněné. Tyče tažené za studena / kruhové tyče tažené za studena a broušené; odchylky kontrolní analýzy výrobku podle GB/T222 se ověřují samostatně a nepřičítají se k tavbovým rozsahům. GB/T699-2015, tabulka 1, je tavbová analýza v hmotnostních podílech wt%; přípustné odchylky výrobku podle GB/T222 se uvádějí samostatně. Tabulka 1, poznámka a: Pro ocel k tlakovému tváření za tepla platí Cu≤0.20%, pro ostatní tabulkové použití ≤0.25%. 6.1.2: Při výrobě v kyslíkovém konvertoru platí N≤0.008%; při záruce dodavatele lze analýzu vynechat. Použitelnost závisí na způsobu výroby oceli. 6.1.3: Pro drát patentovaný v olověné lázni platí u 35–85 Mn0.30–0.60%, u 65Mn/70Mn Mn0.70–1.00% a Cr≤0.10/Ni≤0.15/Cu≤0.20%. P/S podle příslušné normy drátu a nejvýše podle tabulky 1. Jde o podmíněné výjimky, nikoli obecné rozsahy. Bez souhlasu uživatele se nesmějí záměrně přidávat prvky nestanovené tabulkou.

Podmínky složení

GB/T3078—2019, článek 7.1.1: Jakostní uhlíková konstrukční ocel odpovídá GB/T699, legovaná konstrukční ocel GB/T3077; současně je nutné zobrazit citovanou normu složení. Tato značka je uvedena v řádku 1 tabulky 2; tvrdost jednotlivých dodacích stavů se zobrazuje jako samostatné podmínky podle tabulky 2. Skutečné použití a dodací stav je nutné ověřit samostatně a nepovažují se automaticky za splněné. Tyče tažené za studena / kruhové tyče tažené za studena a broušené; odchylky kontrolní analýzy výrobku podle GB/T222 se ověřují samostatně a nepřičítají se k tavbovým rozsahům. GB/T699-2015, tabulka 1, je tavbová analýza v hmotnostních podílech wt%; přípustné odchylky výrobku podle GB/T222 se uvádějí samostatně. Tabulka 1, poznámka a: Pro ocel k tlakovému tváření za tepla platí Cu≤0.20%, pro ostatní tabulkové použití ≤0.25%. 6.1.2: Při výrobě v kyslíkovém konvertoru platí N≤0.008%; při záruce dodavatele lze analýzu vynechat. Použitelnost závisí na způsobu výroby oceli. 6.1.3: Pro drát patentovaný v olověné lázni platí u 35–85 Mn0.30–0.60%, u 65Mn/70Mn Mn0.70–1.00% a Cr≤0.10/Ni≤0.15/Cu≤0.20%. P/S podle příslušné normy drátu a nejvýše podle tabulky 1. Jde o podmíněné výjimky, nikoli obecné rozsahy. Bez souhlasu uživatele se nesmějí záměrně přidávat prvky nestanovené tabulkou.

Vysvětlení ověření

Řádek značky v tabulce 2 a odkazující článek 7.1.1 normy GB/T3078—2019 byly ověřeny. Složení pochází z ověřeného originálu GB/T 699-2015, nikoli ze samostatné tabulky složení GB/T3078.

Tvrdost při dodání (podmínky uvedeny odděleně)

GB/T 3078-2019 · tabulka 2 tvrdosti v dodacím stavu a poznámka a; 7.3/7.4 · strany PDF 6, 7 · HBW · zdroj SHA-256 29469018100b4553c22b1ea5e089516fa955843022f21c18f5a0720f1a74b7a4

Údaje pro podmínky stanovené normou, nikoli naměřené výsledky dodávané tavby a dávky; skutečný stav při dodání, použití a smlouvu je nutné potvrdit.

Dodání po tažení za studena nebo po tažení za studena a broušení; běžné podmínky použití podle tabulky 2. Použití pro tváření za tepla je nutné ověřit samostatně podle 7.4.2

HBW: ≤ 229 (dolní mez neuvedena) HBW

Dodává se ve stavu po žíhání, žíhání na lesk, vysokoteplotním popouštění nebo po normalizačním žíhání a následném popouštění; samotné normalizační žíhání pro dodání do tohoto výčtu nepatří a musí se dohodnout mezi oběma stranami podle 7.4.1

HBW: ≤ 179 (dolní mez neuvedena) HBW

10 · BEXG 021-2020

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Ocel pro pěchování za studena
Podkategorie
Ocel pro pěchování za studena
Forma materiálu
Válcovaný drát
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text výrobce byl ověřen
Vydání dokumentu
BEXG 021-2020, obálka uvádí šestnáctou revizi, vydáno a účinné od 2020-12-29; pouze nejnovější původní text dostupný v místních podkladech
Název dokumentu
Technické dodací podmínky pro ocelový válcovaný drát pro pěchování automobilových dílů za studena
Umístění v tabulce
Tabulka 1
Fyzická strana PDF
6
Jednotka
Hmotnostní podíl (wt%)
Výrobce
Baoshan Iron & Steel Co., Ltd.

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Odhad rozsahu podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.

IIW / CEV:0.1283–0.3170 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.0932–0.2038 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.1050–0.2285 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.07 ~ 0.13
Si0.17 ~ 0.37
Mn0.35 ~ 0.65
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.15 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Mo≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Baosteel BEXG 021-2020, tabulka 1, řádek 47, strana 6 souboru PDF; tavbové složení wt%, válcovaný drát válcovaný za tepla. 2020 je vydání původního textu dostupné v těchto místních podkladech, nikoli tvrzení o aktuálně nejnovějším vydání výrobce. Zvláštní podmínky a skutečnou dodávku je nutné potvrdit samostatně.

Podmínky složení

Tabulka 1 a její pokračování uvádějí tavbové složení v hmotnostních podílech wt%; výrobkem je válcovaný drát válcovaný za tepla pro automobilové součásti. / Bez zvláštního upřesnění jsou zbytkové Cr≤0.20%, Ni≤0.20%, Cu≤0.20%, Mo≤0.06%; zvláštní ustanovení tabulky a doplňujících poznámek mají přednost. / Pomlčka není nula; složení mimo tabulku se nedoplňuje odhadem z názvu značky či citované normy.

Vysvětlení ověření

Původní obrazy tabulky 1 na fyzických stranách 3–10 byly porovnány stránku po stránce; číselné přesahy mezi stránkami a ostatní sloupce jsou odděleny. Dva sporné řádky byly vyloučeny.

Poznámky pod čarou zdroje

Cu≤0.25,Ni≤0.30Zobrazit související produkt →
WhatsApp Technický dotaz →
Použití obrázků a obsahu · Creation Group